Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1121. borcsok1 (válaszként erre: 1114. - 3265084553)
2011. jan. 11. 13:18
Ebben sok igazság van csak nem mindegy mit mondunk el 2 percben de egyetértek veled :)
1120. Tücke
2011. jan. 11. 11:59
igen ahogy olvasgatok vissza egyre jobban látom:)
1119. HViki (válaszként erre: 1110. - Tücke)
2011. jan. 11. 11:47
Nagyon sok a közös vonás. :)
1118. HViki (válaszként erre: 1111. - Borcsok1)
2011. jan. 11. 11:43

Tanultunk is, de a lehengerlő, mindent elsöprő, regények már aránytalanok voltak, ráadásul, újat nem mondasz.

Nincs vita a gyümölcsök egészségességéről. Még arról se, hogy egynünk sok zöldséget nyersen is. A gyümölcs meg eleve nyersen a nyerő ez is OK. Ezen nincs is vita. Másban nem értünk egyet és már látható, hogy nem is fogunk. Ezt meg majd néhány év múlva meglátjuk kinek is lett igaza. :)

Akik itt olvasgatnak-írogatnak már mind változtattak. Nem esznek szemét kaját, nem esznek gabonafélét, nem esznek mindenféle feldolgozott cukrot. A nyitott kapukat meg nem kell döngetni. :)

1117. HViki (válaszként erre: 1115. - Beáta1021)
2011. jan. 11. 11:38

Ennek több oka is van. Az egyik, hogy igenis van szénhidrátfüggőség. Megszoktuk, és vágyunk rá ez sajnos csak idővel fog elmúlni. A másik, hogy a szervezet az inzulint úgymond elővételezi. Tehát, ha elkezdesz enni, akkor az eddigi szükségletek alapján nekiáll az inzulin-termelésnek, de a mostani étrended nem igényel annyi inzulint az emésztéshez. Ez már gyorsabban változik, de kell egy kis idő, míg átáll a szervezet. :) A harmadik, hogy finom és szeretjük.

Már jóval korábban írtam, hogy én az ilyen rohamaimat az alábbi keverékkel csillapítottam: Jó érett (minél barnább annál jobb) banánt összenyomkodtam villával és natur kakaót kevertem bele. Ezzel volt édes is, csokis is, és paleó is.

Az elején szinte nem volt nap, hogy ne ettem volna, most meg már nem is tudom, hogy mikor ettem utoljára. :)

Azért szerettem nagyon, mert nem volt vele semmi macera, 2 perc alatt ehettem.

1116. Tücke (válaszként erre: 1115. - Beáta1021)
2011. jan. 11. 10:54
hát ez csak akaraterő kérdése én is kívánm a csokit mert imádom a ars meg a twix szeletet meg a bountyt is de nem eszem és fáj a szívem amikor a gyerekem meg a férjem pizzát vagy sültkrumplit falnak rántotthússal de kibírom mert fogyni akarok és fogok is....
2011. jan. 11. 10:51
Húha!Sziasztok, nagyon sok dolog történt itt a fórum, mióta nem voltam.Érdekes hozzászólásokat látok.Nekem csak annyi lenne a kérdésem, hogy a paleo étrend mellett miért kivánom annyira az édességeket, sajnos az elmúlt 2 héten elég sokat ettem nem paleos édességeket (utánna természetesen megbánom), de olyan falási roham félének tudnál leirni ezt a dolgot.Miért?Ja, és valahogy nem is tudom most kontrolálni ezt a dolgot.Tudna valaki segiteni, hogy hogyan tudnék lemondani erről a rossz szokásról?Hiszen a célom, hogy 5 kilót fogyjak tavaszig.
1114. 3265084553 (válaszként erre: 1112. - Borcsok1)
2011. jan. 11. 10:41

Nem kell a zabálásból ilyen nagy ügyet csinálni!

Változatosan kell enni és keveset. Nagyjából érdemes odafigyelni arra is hogy mit, de ebben meg jobb az igazi szakemberekre hallgatni, nem túl bonyolult a dolog, két percben el lehet mondani.


A szakácskönyveket meg el kell égetni!

1113. Tücke (válaszként erre: 1112. - Borcsok1)
2011. jan. 11. 10:35

csak ezt tudom javasolni de majd szólj 2 év múlva mennyi izmod veszítetted el a tápálkozási szokásod miatt és mennyit károsodott az egészséged.... Még a vegák is tudják hogy sajtot igen is kell enni ..... hogy a szervezet fehérjéhez jusson és ne épüljön le a teste teljes mértékben...


Ez meg nem halandzsa hanem tény bármelyik orvost megkérdezheted vagy ha nem is kereshetsz egy táplálkozás szakértőt aki fel fog világosítani róla mennyire fontos az emberi szervezetnek a fehérje:

Fehérjék jelentősége

Testünk nagy része, főleg az izomzatunk olyan fehérjékből (aminosavakból) épül fel, amelyeket önmaga előállítani nem tud. Zsírmentes testtömegünk minden kilogrammjára számítva legalább 1 grammot be kell vinnünk naponta, még a legszigorúbb diéta idején is, hogy a túlzott izomvesztést megakadályozzuk.

Mivel szervezetünkben nincsenek fehérje raktárak, ezért az izomzat megtartása érdekében naponta többször kell fehérjét tartalmazó ételeket fogyasztanunk. A tápanyagtáblázatban megnézhetjük, melyik élelmiszerfajta mennyi fehérjét tartalmaz.

1112. borcsok1 (válaszként erre: 1106. - 3265084553)
2011. jan. 11. 10:21
A szervezetünk bámulatos sok mindent elbír tolerál egy darabig,de van neki ideális táplálék amin 100%-al működik el lehet vegetálni mindennen de ez olyan mintha kéziféket behúzva vezetnél egész életedben:)
1111. borcsok1 (válaszként erre: 1105. - HViki)
2011. jan. 11. 10:17
Nem hírdetek igét senkinek nem mondtam hogy ne paleozon csak felhívtam egy két dologra a figyelmet szerintem sok olyan dolog volt amiről nem is tudtatok,ebből mindenki azt szűr le amit akar,ha csak 1-2 dolog megmarad már megérte.mástól sok szakmai beszámolót nem láttam,tanulni kéne egymástól mert van amit Én van amit más tud jobban,ha azt megjegyzitek hogy a zöldek és agyümik a táplákozás csúcsa akkor megérte az időt amit erre szántam,de tényleg csak magában egyétek a gyümit ne keverjétek a sok szeméttel,köszönöm:)
1110. Tücke (válaszként erre: 1108. - HViki)
2011. jan. 11. 10:06
hmmm ez érdekes azt hittem eddig hogy azétr a zab megengedett a paleo étrendbe nem gondoltam volna hogy ennyire hasonlít az atkinsre:) végülis akkor szinte tesók azt leszámítva hogy ti azért a gyümik miatt valamivel több ch-t visztek be bármely szakaszban a szervezetetekbe ha jól értelmezem
1109. Tücke (válaszként erre: 1105. - HViki)
2011. jan. 11. 10:04
wow ez aztán a hsz:) ritkán olvasok ilyen szépen megfogalmazott gondolatmenetet és hozzáteszem mindenben egyetértek veled
1108. HViki (válaszként erre: 1107. - E974230abd)
2011. jan. 11. 09:46

Én az őszinteség híve vagyok. Meg aztán finomabb célzások nem igazán hoztak eredményt. :) Azért remélem nem sikerült bántóra, mert azt nem akartam, csak egyszerűen úgy érzem, hogy ez már rég nem idevaló.

Semilyen gabonát nem eszünk, a glutén és lektin tartalma miatt. Mivel a tiszta zab gluténmentes (a feldolgozás során sokszor keveredik más gabonával sajna), ezért a kezdeti, átmeneti szakaszban, illetve néha-néha 1-1 sütibe kompromisszumként, vagy kevésbé paleós családtagoknak zabot használunk.

Igazából mindenkinél van némi kompromisszum, hiszen a megszokotthoz képest elég nagy a váltás és ha 1 családban nem mindenki paleós akkor 1-2 alapanyag benthagyásával mindenki számára megfelelő étel készíthető. Az ilyen kompromisszumos ételek a kemény sajtok, a vaj és a zab.

1107. e974230abd (válaszként erre: 1105. - HViki)
2011. jan. 11. 08:53

Wowwwwww,ez aztán őszintére sikerült:DDD

Más..semmilyen gabonafélét nem esztek??

Vagy csak a búza van kizárva??

1106. 3265084553 (válaszként erre: 1097. - Borcsok1)
2011. jan. 11. 08:38

A válasz egyszerű: a hőkezelt ételek könnyebben emészthetők.

Valószínűleg alkalmazkodott is hozzá a szervezetünk a sokezer év evolúciós fejlődése során.

1105. HViki
2011. jan. 11. 07:46

Kedves, drága borcsok1! :)

Köszönjük a rengeteg információt. Köszönjük és elég volt. Ez itt paleó fórum és aki paleózik az a KIEGYENSÚLYOZOTT zöldség-gyümölcs-hús étrend híve. Nem és nem lesznk gyümölcsevők csak mert Te rátaláltál a SZÁMODRA üdvözítő útra. Légyszi, 10 év múlva jelentkezz, és akkor majd összehasonlítjuk ki milyen egészségi, szellemi állapotban lesz. Addig légyszives kímélj meg minket az offolástól.

Az elöttem szólókhoz csatlakozva javaslom nyiss egy új fórumot a nyers étel fogyasztásról és ott minden érdeklődő (még akár mi is) beleolvashat, hozzászólhat, még tán tanulhat is. De kérlek, ne itt, ahol 1. más a téma, 2. nem beszélgetsz, hanem igét hirdetsz, 3. nem hallod meg mások érveti (bár ez szinte ugyanaz, mint a 2.) 4. többször is megkértünk evezz más vizekre.

Köszönjük eddigi kimerítő írásaidat, és nem kérünk többet. Persze, ne add fel, csak írj nyugodtan, de egy saját fórumba.

Köszönöm!

1104. Tücke (válaszként erre: 1101. - Szikati)
2011. jan. 11. 07:28
biztos új hobbyjuk lett ezálltal imádtak veszélyesen élni
1103. Tücke
2011. jan. 11. 07:27

és a legfontosabbb csak hogy lásd nem csak te tudsz szépen bemásolgatni dolgokat:



Fehérjék jelentősége

Testünk nagy része, főleg az izomzatunk olyan fehérjékből (aminosavakból) épül fel, amelyeket önmaga előállítani nem tud. Zsírmentes testtömegünk minden kilogrammjára számítva legalább 1 grammot be kell vinnünk naponta, még a legszigorúbb diéta idején is, hogy a túlzott izomvesztést megakadályozzuk.



Mivel szervezetünkben nincsenek fehérje raktárak, ezért az izomzat megtartása érdekében naponta többször kell fehérjét tartalmazó ételeket fogyasztanunk. A tápanyagtáblázatban megnézhetjük, melyik élelmiszerfajta mennyi fehérjét tartalmaz.



Fehérje források

Húsok


A zsíros húsokból (sertéshúsok, hízott baromfi, faggyús marha, birka, kolbászfélék, vörös áruk) ne vásároljunk magunknak, éppen elég, ha néha vendégségben rákényszerülünk a fogyasztásukra. A sovány húsok, amelyeket érdemes megvennünk, a következők: csirke, pulyka, marha (bélszín, lapocka, fehérpecsenye), vadhúsok (szarvas, vaddisznó, nyúl, fácán), belsőségek (tüdő, máj, zúza, szív), "herkentyűk" (kagyló, csiga, békacomb), halak többsége (kivétel hering, lazac). Ez utóbbiak sok hasznos olajat tartalmaznak, viszont emiatt kalóriatartalmuk is elég magas, tehát csak keveset fogyasszunk belőlük. A felvágottak közül a sovány (csirke, pulyka, gép-) sonka-felvágottak megfelelőek. Felejtsük el a parizert, disznósajtot és egyéb bizonytalan eredetű "vegyes-felvágottakat", csakúgy, mint a húsipar melléktermékeit jelentő virsliket, kolbászokat, hús- és májkrémeket.



Tejtermékek (túró, sajt)


A tej fehérjetartalma - a közhiedelemmel ellentétben - nem túl magas, mindössze 3,5%. Ennek megfelelően a kefireket, joghurtokat sem tekinthetjük fehérjeforrásnak. A túró fehérjetartalma magasabb, 15-17% körüli, a sajtoké még magasabb, 25-30%, ami eléri, sőt meghaladja a húsfélékét. Ugyanakkor mind sajtból, mind túróból törekedjünk soványat vásárolni, mivel a tejzsír nem ideális, kevés benne a telítetlen zsírsav. A túróra ráírják melyik a sovány, de a sajtokon sokszor azt tüntetik fel, hogy hány % zsír van a szárazanyagban, ami a teljes tömegnek kb. a fele. Ílymódon az 50-60 %-osak zsírosnak, a 30% alattiak soványnak mondhatók.



Tojás


Egy darab - átlagosan 40g-os - tojás 5g zsírt 5,5g fehérjét tartalmaz, ami 100g-ra vonatkoztatva 12-13%-ot jelent. Érdekes ugyanakkor, hogy az 5g zsír mind a sárgájában található, 2,5g fehérjével együtt, míg a tojás fehérjében 3g fehérje van zsír nélkül. Mivel a tojásfehérje biológiai értéke rendkívül magas, sok sportoló készíti úgy a rántottáját, hogy csak a fehérjét süti meg, esetleg egy egész tojást tesz az íze miatt 6 tojás fehérjéhez.



Hüvelyesek


A lencse, bab, sárgaborsó és hasonló száraz hüvelyesek a húsokhoz hasonló nagyságrendben (20-25%) tartalmaznak fehérjét, ugyanakkor nem tartalmaznak minden esszenciális aminosavat (kivéve a szója, aminek az elkészítése is más). A hüvelyesek nagyon hasznos részei étrendünknek, de figyelembe kell venni magas szénhidrát tartalmukat (50%!) is. Ezek a beltartalmi értékek a száraz súlyra vonatkoznak, tehát a főzés során csökkennek a vízfelvétel miatt, de arányuk természetesen nem változik. Javasolható, hogy a hüvelyesekből készült ételhez további szénhidrátot már ne adjunk, vagy ha mégis (pl. lencsés rizs) akkor kisebb adagokat fogyasszunk belőle.

1102. Tücke (válaszként erre: 1098. - Borcsok1)
2011. jan. 11. 07:27

Nem tudom olvasod-e amit mások írnak neked vagy a dolgaiddal kapcsolatban.....


"Friss lédús gyümölcsök


Fehérjetartalom


A gyümölcsök fehérjéi (0,1-1,3 g/100 g) nem teljes értékűek, mivel nem tartalmazzák az összes esszenciális aminosavat. Nitrogéntartalmú vegyületeik alkotóelemei közé tartoznak még a különféle enzimek is, de ezek mennyisége függ a gyümölcs érettségétől és fajtájától.


"

Sziasztok! Már egy ideje olvasgatom ezt a fórumot. Ajánlották nekem a paleolit táplálkozást.

Sok pro és kontra állítást is találtam.

Ez is egy érdekes, a Gy. . . . i k. . . . . . k oldalán.


"Hello


régész vagyok, felkeltette a kérdés a figyelmemet, arra lennék kiváncsi, hogy a diéta feltalálói vajon honnan veszik, hogy pontosan mit is ettek a paleolitban?!

főleg, hogy a chopperek, magkövek, szakócák, kaparók mellett a másik tipikus leletanyag az őrlőkő. fogyasztottak gabonaféléket, csak ekkor még nem tudatos gabonatermesztés történt, ott ettek, ahol volt.

A neolit ebben különbözik, hogy ott már megjelenik a letelepedett életforma, a gabonanövények tudatos termesztése és az állattartás. Ez nem egyik napról a másikra történt.

Mielőtt elhiszünk ilyen kész tényeket, érdemes utána érdeklődni a valódi háttérnek. . . a paleolitról alig-alig vannak tények, amit minden őskorkutató egyaránt elfogad, csak a sötétben tapogatózunk. "

1101. szikati (válaszként erre: 1098. - Borcsok1)
2011. jan. 10. 22:22
Hát akkor szegény mamutokra miért vadásztak (barlangrajzok)?
1100. szikati (válaszként erre: 1093. - Borcsok1)
2011. jan. 10. 22:18

Véleményed ellenére nekem ez a paleo diéta (természetgyógyász ajánlotta) nagyon bejön, igaz nemrég kezdtem, de tetszik és jól érzem magam tőle. Finom husik, sok zöldég, gyümölcs, kell ennél jobb. Már nincs szükségem nassolásra, nem kívánom az édességet stb.

Az enzimes okfejtésed tudományosan hangzik, de akár az ellenkezőjét is le lehetne ugyanilyen hihetően írni.

Mindenkinek azt azt az utat kell követni, amiben hisz. Én nem lennék vega, mert nem hiszek benne. Van 1-2 ismerősöm, akik nem fogyasztanak állati fehérjét, hát hozzájuk inkább nem szeretnék hasonlítani.

1099. borcsok1
2011. jan. 10. 22:13

Mára ennyi elég okosodásnak meg is kell emésztenetek:)



Az összes étel közül a gyümölcsökben van a legtöbb vitamin és víz (a második helyen a zöldségek állnak), illetve a zöldségekben van a legtöbb ásványi anyag és rost (második helyen a gyümölcsök állnak). Sőt a zöldségekben olyan sok az ásványi anyag és a rost, hogy az messze meghaladja az ember szükségleteit. Olyannyira, hogy a gyümölcsök rost- és ásványianyag-tartalma közelebb áll hozzá. (egyáltalán nem jobb, ha valamelyik tápanyagból a szükségesnél többet fogyasztunk, épp ellenkezőleg: az inkább csak felborítja táplálkozásunk egyensúlyát, bármit mondanak is mások.A gyümölcsök kalóriatartalma sokkal magasabb, mint a zöldségeké, ezért szolgálnak kiváló „üzemanyag” forrásként, és ezért fontos, hogy étrendünkben a gyümölcsök legyenek többségben. Bizonyos gyümölcsökben azonban kevés az ásványi anyag, ezért nem hiányozhatnak a zöldségek az étrendünkből. Mindazonáltal, minden tápanyagot figyelembe véve az ember igényeihez valamennyi ételcsoport közül a gyümölcsök tápanyagtartalma áll a legközelebb.

Fehérjéből és zsírból nagyon kevés kell. Ezért van az, hogy alacsony fehérje- és zsírtartalmuk ellenére is a gyümölcs-zöldség az ideális választás.

1098. borcsok1
2011. jan. 10. 22:09

Évmilliókon keresztül az emberek és elődeik trópusi környezetben éltek, gyűjtögető életmódot folytattak, karnyújtásnyira voltak tőlük a gyümölcsök, amik fogyasztásra készen arra vártak, hogy kielégítsék az ember tápanyagigényeit. Az ember étrendje teljes egészében növényi alapú volt, az ételeket pedig sütés vagy hevítés nélkül ette. Ennek megfelelően az emésztő és kiválasztó rendszerünk úgy alakult ki, hogy fel tudja dolgozni, majd üzemanyag és építőanyag formájában hasznosítani tudja a gyümölcsöket és zöldségeket. Biológiailag arra teremtettünk, hogy nyers gyümölcsökkel és zöldségekkel táplálkozzunk.

Az ember csak az elmúlt 10.000 évben a gabonatermesztés miatt cserélte le gyümölcsös étrendjét gabonaalapúra.79 Az ember szervezete semmit sem változott, az ételeinek minősége azonban romlott. Evolúciós értelemben az ember emésztőrendszerének egyszerűen nem volt ideje alkalmazkodni ezekhez az alapvető étrendi változásokhoz. Bár elég kicsi a valószínűsége, hogy ez az alkalmazkodás valaha is bekövetkezik, hiszen hevítés hatására az ételek minősége, táplálkozási szempontból, romlik, és a főzéssel mérgező anyagok kerülnek bele. Így az alkalmazkodás minőségi romlást, visszafejlődést jelentene.

1097. borcsok1 (válaszként erre: 1094. - 3265084553)
2011. jan. 10. 22:06

Az emberi faj genetikai adottságai determináltak, egy bizonyos diétára teremtődtek, mely számára a legjobb. Ezen diéta behatárolt mind egyes alkotóit(ételfajták), mind azok százalékos összetételét, feldolgozottságát(feldolgozatlan, nyers) tekintve, mivel évmilliók alatt csiszolódott, idomult hozzá az emberi faj. Az ember pár ezer éve tért le a paradicsomi útról, s ez az időintervallum nem elég szervezete alkalmazkodásához. Emésztőenzimjei, testkémiájának működése, testfelépítése mind elárulják ,mely táplálékok befogadására legalkalmasabb a teste.Amikor arról beszélünk, hogy az emberőseink is használták a tüzet, és az ételek feldolgozásának hagyományai voltak, vagy gabonát termesztettek, kenyeret sütöttek, bort ittak, vagy Jézus tanairól szólunk, akkor sajnos nem mentünk vissza eléggé, mert itt már rég nem voltunk a paradicsomi úton. Testünk egyensúlybomlása és elszennyeződése annál nagyobb mérvű, minél távolabb kerül az ideális, paradicsomi

táplálkozásától az ember. Minden apróbb eltérés ettől, felborítja azt a belső egyensúlyt és tökéletes sejtműködést, melyre az ember genetikailag teremtődött.Tévhit, hogy az embernek a hőkezelt étel egészséges és táplálni tudja.

Hogy csecsszopos kortól esszük a hőkezelt ételeket és

képesek vagyunk növekedni, fejlődni az azért van, mert

mellette azért sok nyerset is eszünk, azonkívül a test

tolerációs, életbenmaradási mechanizmusai még jól

működnek. Büntetlenül nem ússzuk meg a hülyeségünket,

a testkémia felborul, a toxicitás akkumulációja elindul, s

ezzel már el is ültetjük a korai degenerációs betegségek

csíráit, melyek időzített bombaként ott ketyegnek bennünk,

és előbb-utóbb a legkülönbözőbb betegségek képében

jelentkeznek. Vajon miért lenne egyedül az ember kiváltsága a

földön a sok százezer életforma közül, hogy hőkezelt ételt

egyen?

1096. borcsok1 (válaszként erre: 1094. - 3265084553)
2011. jan. 10. 21:58
Sajnos az egyik legnagyobb tévedés sajnos bele rögzült sokakban idő kell míg megváltozik ez,de aki régen eretnek volt ma már hős,változni fog ez is hidd el.
1095. 49a6b723ba (válaszként erre: 1085. - HViki)
2011. jan. 10. 21:41

Köszönöm!

Ismerem Szendi Gábor írásait. Ezt még nem olvastam, csak részleteiben.

Az ember törekszik egészségesen élni!

Vagyis akit érdekel! De ez nem könnyű dolog, hiszen a családból hozzuk étkezési szokásainkat.(is)

És a szokás...nos, nagy úr!

Ha van hit és meggyőződés, akkor "minden"életmódváltás, diéta, fogyókúra működik. Kinek a pap, kinek a papné! :)

1094. 3265084553 (válaszként erre: 1093. - Borcsok1)
2011. jan. 10. 21:40

Arra nem gondolsz, hogy az embe kiemelkedését az állatvilágból éppen a főtt ételek fogyasztása tette lehetővé.

Kevés állat él annyi ideig mint a mai, 21 századi ember, aki bizony többnyire főtt ételeket fogyaszt.

1093. borcsok1
2011. jan. 10. 21:33
Azt kell megérteni, hogy az emberi sejtrendszernek finoman erezett hálózata van csakúgy mint a föld valamennyi teremtményének hasonló eres testfelépítése, s az ÉLŐ ételeknek is hasonló eres felépítésük van(fák, levelek, gyümölcsök), természetes nyers állapotukban teljesen megfelelnek egymásnak. Az élelmi anyagok akadálymentes KITALÁLT, természet által megalkotott áthasonulása az organizmusok testépe csak és kizárólag nyers táplálékok előzetes aprítása, rágása által történhet meg. A HŐKEZELT ÉTELEK SÚLYOSAN BETEGÍTENEK, MERT megszűnik a hasonlóság, átalakulnak visszafordíthatatlanul, az élőlények számára használhatatlan anyaghalmazzá. EZEN AKADÁLYMENTES EMÉSZTÉSI FOLYAMATBÓL EGY KÍNLÓDÁSOKKAL, MÉREGFELHALMOZÁSSAL TELI NYŰGLŐDÉS LESZ. A FŐTTEK FINOM ÍZÉNEK, SZÁMODRA AZOK AKKOR IS MÉRGEK MARADNAK. A FINOM, ÉSZREVÉTLEN HALÁL KÉPÉBEN ALATTOMOSAN PUSZTÍTJÁK TESTED.Gondolj arra , hogy minden energia elsődleges forrása a nap, abból a növény épít szervetlenből szervest, s az állatok ebből építik fel testüket. Még az oroszlán energiaigénye is a napenergiából származik a növényeken majd a növényevő állatokon át, amit megeszik nyersen, különös megkülönböztetéssel a magas növényi béltartalommal legelőször, mint legfőbb vitamindús csemege. Ilymódon ami nincs meg a növényekben azt az állatok sem vehetik fel máshonnan, akkor az ember miért fogyasszon elsődleges anyagfelvételi forrás helyett másodlagos , közvetett állatit(ráadásul hőkezelve, totálisan mérgezővé téve), különösen akkor ha még genetikailag sem alkalmas rá. Őseink a természetben kíváncsiságból, bratyiból, perverzióból, és főleg rosz szokásból, fogyasztottak elvétve és kis mennyiségben rovarokat, pl. termesz, széttéptek gyenge állatfajokat s megkóstolták nyersen, de ez nem azt jelenti , hogy ez kellett a minden szempontból tökéletes növényi alapú bázis táplálkozásukhoz. Valójában nem oszt nem szoroz a tápanyagellátottságukban
1092. e974230abd (válaszként erre: 1090. - Borcsok1)
2011. jan. 10. 20:46

ÓÓÓÓ életem ..szerinted ki párolja fel a saliját..legyen az római lollo,eisberg vagy sima fejes???

És ha eszemet kéne ennem,mert nincs más naná hogy megfőzné..csúnya emberi szokás.hogy a fehérjét szeresssssük főve enni,nyersen nem annyira frankó...persze te inkább éhen halnál mint ....

és igen fogtam ,hogy a szem csak viszonyítási kép vizualiációra..de akkor is:DDDDDDD

és még midig egy oldalról nézel,és onnan keresel alátámasztást...és bár a hőkezelés elpustítja véglegesen a szövetet amit kezeltél ,de a szervezet vidáman feldolgozza azt:DDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook