Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2011. febr. 23. 17:50

Szép estét!


Olvasom a fórumot , gyűjtöm más tapasztalatait :), és az erőt!

És hiányolom HVikit!!!

Hol lehet? Remélem jól van!

MINDEN SZÉPET ÉS JÓT!

Impressio

1870. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1867. - Rebeka2011)
2011. febr. 23. 17:18
Erjed a belekben és a nemkívánatos a parazitáknak, szuper jól szaporodnak a savanyú káposztától.Én csak pároltan,nyersen és pirítva fogyasztom.De teljesértékű legyen mert különben semmit sem ér a vitaminőrület.Csak erről nem igen szól a fáma.Én 10 évig harcoltam, kisérleteztem magamon,hogy mi a csabda,, mire rájöttem.
1869. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1868. - Rebeka2011)
2011. febr. 23. 17:01

Hetente2-3 alkalommal,, igen.

Vad halat ritkán,lazac és pisztrángot néha.

Majd kevés bió csirkemellet pároltan.

De nem is kívánom.

Amióta kevés húst eszem azóta tudtam a cigiről is lemondani,,,valami csodálatos.

Azóta nem fájnak az izületeim és egyáltalán nem vagyok fáradt.Reggel 5-6-kór kelek és éjfél-1ig szaladok.Az a tapasztalatom,hogy a húsfogyasztás teljesen lelassítja a szervezetet,sokkal lustább voltam és fájt minden porcikám.De biztos,hogy ez a sok méreganyagnak,szennyeződésnek tudható be.Másként gondolkodtam,teljesen más dimenzióban éreztem magam,,, szerintem a hús és főként a szennyezett hús,,, az átprogramozza a szervezetet.

És így befolyásolja a teljes életvitelt és mint mondtam a gondolkodást.Ugyan ez a véleményem a tejtermékekről és a gabonákról.

1868. Rebeka2011 (válaszként erre: 1864. - Pacalpörkölt)
2011. febr. 23. 15:26
Sose eszel húst?
1867. Rebeka2011 (válaszként erre: 1861. - Szikati)
2011. febr. 23. 15:25
Én a savanyú káposztát már régebben kiszúrtam: nekem mindig elég rendes hasmenést okoz. Teljesen mindegy, hogy nyersen eszem vagy főzve (korhelyleves, esetleg székelykáposzta formájában).
2011. febr. 23. 14:55

Ezt mind a könyvembe leírtam,nemsokára olvasható.

De külön az édes kategória és külön a sós.

Az édesbe:fahéj stb.

a sósba, én álítom össze én termelem meg a

Szevike-mix-et. az 7-8 féle füszernövény.A Szevike-mix-et azt mindenben sósnak minősülő ételembe és a család ételébe is használom,, ez valami csodálatos.Az a jó,hogy a füszer területén nekem télen is nyár van,Szevike-mix szinte pótol mindent.Egy kis türelmet.

1865. szikati (válaszként erre: 1864. - Pacalpörkölt)
2011. febr. 23. 13:56
A sok fűszer alatt mit kell érteni? Légyszi részletezd. :)))
1864. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1860. - Aszusz80)
2011. febr. 23. 11:37

Szia!

R.-sok víz+1 alma sok füszerekkel

10 ó.- fél dl. őrőlt mák,sok föszerrel és tökkrémmel.

E.-pirított káposzta zöldségsalátával,sok füszer.

U.-5db főtt csicsóka kevés pirított hagymával,sok füszerrel.

V.-csipkebogyótea,sok zőldsalátával és sok füszerrel,és 2 szelet sűlttök.

napi 1 citrom,sok víz,

Télen nehezebb az ellátás,de akinek van pince megoldható.

1863. asakbir
2011. febr. 23. 10:38

Szóval napi étrend.

Legyen a tegnapi.

R: két főtt tojás paprikával, csalán tea

T: egy banán, egy narancs, csillagánizs tea

E: egy egész csirkecomb sárgarépás káposzta salátával, kávé feketén

V: saláta pácolt lazaccal

És este egy marék mandula.

1862. asakbir (válaszként erre: 1860. - Aszusz80)
2011. febr. 23. 10:30

Biztos, hogy gyomorrontás volt? Gyomorfájás, hányinger, hányás, hasmenés?

Ha a felsoroltakból csak a legutolsó volt, az nem gyomorrontás, és nálam is időről-időre előfordul. Csak ennem kell egy kis savanyú káposztát, vagy májat, vagy mákot, vagy töpörtyűt. :)

1861. szikati
2011. febr. 22. 22:57

Mióta paleózom, nekem is volt 2 alkalommal gyomorrontás féle, igen erős hasmenéssel. Lehet, hogy az átállás miatt érzékenyebb ilyenkor az emésztőrendszer. Bár én mindkét alkalommal ettem savanyú káposztát, elképzelhető, hogy ez okozta.

Én ma délelőtt (és tegnap is) csak gyümit ettem, mert a hétvégi kis bűnözésemet böjtölöm (2 banánt, 3 mandarint). Ebédre sült apróhúst csirkecombból, hozzá nyers vegyes salátát. Vacsira kevéske (kb 3-4 dkg) húsos császárszakonnát nagyon vékony csíkokban egy tükörtojás társaságában megsütöttem, és ezt ettem meg retekkel, ubival (természetesen kenyér nélkül). Napközben és este lecsúszott még egy-két alma, egy körte és egy maréknyi pisztácia. Ennyi.

1860. aszusz80
2011. febr. 22. 21:55

Sziasztok!

Valaki leírná egy napi étrendjét? Szerintem ma elrontottam a gyomrom, pedig csupa paleo ételeket ettem:(

1859. szikati (válaszként erre: 1858. - Borcsok1)
2011. febr. 22. 21:14

Köszi! Nekem Budaörs messze van, a Mediline a XIII. kerületben könyebben elérhető, és ebben a nagykerben tényleg minden van, mármint bio- és reformélelmiszer termékek. Sőt bio kozmetikumok, tisztítószerek. Akarok venni shea vajat, amit éjszakai krémként is használok.

Egyébként nagyon kevés sót fogyasztok, a zöldségeket soha nem sózom, csak a sültekhez használom. De ha már só, legyen minél jobb.

1858. borcsok1 (válaszként erre: 1851. - Szikati)
2011. febr. 22. 20:47
Hú Én már túl vagyok a só mizérián amúgy Én anno Budaörsön vettem a Fuszekli BT-tól kb 900 Ft körül volt a Pakisztáni Himalája só kilója ez a legjobb amúgy, de már szinte mindenhol lehet kapni amíg ugye rá nem jöttem hogy semmiféle só nem jó semmilyen,hiába mondják 84 féle nyomelem van benne az benne van a növénykeben is gyümiben de só nem jó de nem akarom az észt osztani akit érdekli szóljon leírom miért nem jó semmiylen só:)
1857. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1856. - Járminé Ritus)
2011. febr. 22. 19:32
Ugyan ezt én is alátámasztom.Csak szereintem nagyon taratanak az emberek a hagyományos jónak vélt étrend elhagyásától.Hol ott ez az étkezés forma az emberközeli és az egészséges.
1856. Járminé Ritus (válaszként erre: 1847. - Pacalpörkölt)
2011. febr. 22. 19:01

Ezt szinte magam sem hittem el,de régen szinte mindennap tudtam volna aludni, most szinte soha.Csak amikor minden normális ember,nincs fáradság,és egyébként egy íszonyú virus tombolt a munkahelyemen és azt is megúsztam-talán pont a paleolit miatt-hiszek benne és hinni is akarok.

Kitartást mindenkinek és jó paleozást!

1855. asakbir (válaszként erre: 1843. - Aszusz80)
2011. febr. 22. 08:37
Vigyázz, mert megkapod, hogy legyilkoltad az almát! :))
1854. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1851. - Szikati)
2011. febr. 22. 01:25
Igen, bióboltban kapsz és a nyírfacukrot is onnét szerzem be.A liciumot homoktövist és a biómazsolát,tökmagolajat,grappefruit cseppet is.Télen nagyobb figyelmet kellene magunknak szentelni mert kevesebb a vitaminbevitelünk.Mazsolát a süti helyett fogyasztom és lúgosít.
1853. szikati (válaszként erre: 1852. - Aszusz80)
2011. febr. 21. 22:14
Köszi. Csütörtökön megyek a Mediline-ba vásárolni, ott biztosan lehet kapni, mert nagyker, a bioboltosok is itt vásárolnak. Kb 2 hete voltam már ott, de zárás előtt 45 perccel értem oda, így a negyedét se tudtam bejárni.
1852. aszusz80 (válaszként erre: 1851. - Szikati)
2011. febr. 21. 22:03

Bármelyik komolyabb bioboltban, vagy keress rá a neten és webáruházon keresztül is tudsz rendelni.

Egyébként nagyon-nagyon finom!!!!

1851. szikati (válaszként erre: 1850. - Pacalpörkölt)
2011. febr. 21. 21:09
Himalája sót hol lehet beszerezni? Erről még nem is hallottam.
1850. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1849. - Szikati)
2011. febr. 21. 20:58

Nagyon köszönöm,,fogom jelezni és fog menni!

A LÉLEK RENDBEN AKKÓR A TEST IS DE EZ FORDÍTVA IS ÉL.Sok sikert és tartsálk ki és addig is tanúljál meg inni.Napi 2-4 liter tiszta víz,és semmi bólti só csak himalája,cukór liszt,hüvelyesek és semmi kemikálé és mű kaja.

Semmi tejes cucc,sok teljesértékű növény és gyümi,,, pl kukacos alma.nyomni a csipkebogyót és a vitamint.üdv

1849. szikati (válaszként erre: 1848. - Pacalpörkölt)
2011. febr. 21. 20:21

Őszintén gratulálok ehhez a fantasztikus eredményhez. Feltétlenül jelezd, hogy mikor és hol kapható a könyved.

Nekem legfeljebb 7-8 kg-tól kellene megszabadulnom, ami eddig sehogy sem sikerült, de most már van remény, 4,5 már lement másfél hónap alatt. De ennél is fontosabb a jó közérzet, hogy jókedvű és energikus vagyok.

1848. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1843. - Aszusz80)
2011. febr. 21. 19:03

Szuper vagy! Nagyon helyes amit csinálsz! Köszönöm!

Fogod is sokáig a kislányodat élvezni és szeretni.

Fontos,hogy a növények amiket fogyasztasz teljesértékűek legyenek.Ne csak a karosszériája legyen meg mint a multiknál.Íze,sava,borsa mű és látszólagos.Semmi hatással nincs a szerevezetre.

Amit kérdezel azt én szivárványnak tartom,szines,szemvesztő de semmire nem való.

Vissza kellene menni a régi egyszerű és puritán dolgokhoz,közelebb kell kerülni a főldhöz.Ami dobozban van és csomagolt azt én semmit nem fogyasztok.Az a biztos amit én termelek meg.Mindenki simlis és csak profitálni akar,semmi gond éljék a kereskedelem és az ipar de ne csalások árán..Sok estben már a kutatások is megvannak hamisítva és a valótlan,hamis eredményeket hozzák nyílvánosságra a profit érdekében.Mert az emberi kabzsiság nem ismer határt és egyes népcsoportoknál határtalan.Engem is megakartak reklám célra vásárólni amikór nyilvánosságra kerűlt az eredményem,,, csak az a véleményem,hogy szélhámosból már túl sok van és én nem ahhoz a műfalyhoz tartozom.

Ezért is vagyok szókimondó és szereterm kimondani amit gondolok mert én mindég az egyenes és becsületes utat választom.A könyvemben sem fogtam vissza magam.Szeretném 1 hónap múlva a nyomdába vinni.Megjelenését fogom jelezni,privát levél vagy sajtó,,, fogsz róla hallani.

A címe: Minusz 50 kg 6 hónap alatt. Minden jót és továbra is figyelj a magatok étkezésére,,,,amit eszel azzá válsz.üdv

1847. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1846. - Járminé Ritus)
2011. febr. 21. 18:27

Nagyon jól álsz a dolgokhoz!Sok sikert és kitartást,,,fog menni hidd el.

A temérdek pozitív változás ami történik az emberrel az óriási élmény.Csak 1-2 pl.Simán jajgatás nélkűl hajolok le,könnyedén reppenek ki és be a kocsiba,nem lihegek a lépcsőn,nem ízzadok,nincs lábszagom,alig van alvásigényem,fáradhatatlan vagyok és vidám.

Sok sikert!!!

2011. febr. 21. 17:36

Sziasztok!

Mivel falun élünk így most én is saját veteményes kertet akarok magamnak, ami teljesen vegyszermentes.Hál istennek a kertünk jó nagy így lesz bőven hely mindennek,csak az időjárás közbe ne szóljon.

Igazatok van a régi ízeket itt nem lehet megtalálni.Újat vagy megszereted,vagy nem megy.

Egyik barátnőmnek mindig mondtam ,hogy magamnak készítek kenyeret,meg szerette volna kóstolni.

Azt mondta rá , hogy vallatni lehetne vele.Nekem jó és megtudom enni.

Ma pedig azt kérdezték-meddig akarom ezt csinálni?

Hát mondtam életem végéig-na nem is néztek rám hülyén.

Akarom és kész!!!!

Kitartást és erőt mindenkinek, nekem már jan. 3-a óta nagyon megy.

El sem tudom mondani mennyi változást vettem észre magamon.Csak pozitívakat-kezdve a fogyással-volt miből.

Hajrá!!

1845. Rebeka2011 (válaszként erre: 1843. - Aszusz80)
2011. febr. 21. 15:16
Én a páromnak veszek néha update kenyeret, mert cukorbeteg és nagyon kívánja a kenyeret. Pirítva elviselhető, de más cuccát még nem próbáltam norbinak. Tulajdonképpen az ő termékei nem paleok...
1844. aszusz80
2011. febr. 21. 14:11

Sziasztok!

Milyen mozgást ajánlotok? Főképp olyan érdekelne, amit gyerek mellett is bármikor-bárhol lehet végezni:)

1843. aszusz80 (válaszként erre: 1842. - Pacalpörkölt)
2011. febr. 21. 13:58

Szia!

Őszintén felnézek rád, hogy ilyen kitartó vagy. Arról nem is beszélve, hogy nem válogatod meg a mondanivalód! Ez nagyon jó!!!!!! Pozitív! A mai világban mindenki mellé beszél, vagy inkább nem szól semmit. Türelmetlenül várom a könyved! Mi a címe és mikor jelenik meg?

Ma ebédre annyira finomat ettem, hogy szerintem még az életemben soha:) párolt lilakáposzta sült almával és sült pipicomb:) Természetesen a káposztára nyírfacukrot tettem:) Baromi sokat dolgoztam ma a konyhában, mert a vacsit is elkészítettem, és a 14 hós kislányomnak is külön főztem, de hiszem és érzem, hogy megéri:) Mi a véleményetek az Update péksütikről? Mennyire egészségesek? Finomnak finomak, viszont rohadt drágák:( De kérdés mennyire jó a szervezetnek...

1842. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1841. - Rebeka2011)
2011. febr. 21. 11:19

Szia! Köszönöm.Én sem főldművesnek születtem,szép parkosított udvarom volt és van 1 kevés.Gondold el,hogy felástam és kihalyítottam a tujákat.A tujával nemlakok jól, amit készen vettem attól majdnem megpusztúltam.Tehát 1 lehetőség maradt hátra,,, az,hogy én termeljem meg.Az meg ezt az állapotomat eredményezte.Jól kitóltam a gyógyszergyártókkal én meg egészséges lettem.

A városi is sok mindenre rá fog jönni csak idő kell még.Meg amíg nem beteg addig nem foglalkozik semmivel.Erre a fogyira megkell érni,sokat kell addig szenvedni,hogy mindent tisztán lássanak az emberek.És ha megvilágosúlt minden,, utánna már szuperúl működik a természet.Ezt mind leírtam,nemsokára megjelenik a könyvem.Sok sikert

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook