Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

41. c1e9612cd3 (válaszként erre: 39. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 14:13
anyunak akkor nem. Ezért írták a nevelő apja nevére a dolgot. Akiről a főbérlőm mesélt, az meg másodállásban dolgozott nála, így a pénzt ő kapta, viszont olyan emberke munkakönyvébe írták, aki meg dolgozni nem akart ( a férje jól keresett, és kulákság ide vagy oda, újgazdagság ide, vagy oda, ez bizony akkor is működött a szőnyeg alatt...). Viszont, mi meg fizetjük az ilyenek nyugdíját is. Jah, és a főállásában meg persze, h a sajátjába írták be a munkát.
40. zsanci79 (válaszként erre: 39. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 13:55
Ja, nem volt értem. Szóval akkor is volták már sötét dolgok
39. zsanci79 (válaszként erre: 35. - C1e9612cd3)
2010. nov. 25. 13:53
Hát nem volt munkakönyve sem??????
2010. nov. 25. 13:14

én még kivárok

ezeknek nem adok egy vasat sem!!

37. a25b44f6a3 (válaszként erre: 36. - 3a611d00cb)
2010. nov. 25. 13:02
Régen más világ volt. Ma már nem számíthatunk másra csak magunkra........nagyon úgy néz ki.
2010. nov. 25. 12:25
Van olyan idős szomszédnénink aki soha nem dolgozott de mégis több a nyugdíja mint a nagymamámnak aki 38évet dolgozott le a tsz-ben.81éves és azt kérdezte kislányom lesz nektek valaha nyugdíjatok?????????
35. c1e9612cd3 (válaszként erre: 33. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 12:21

dehogy lehet! hogy bizonyítaná az ember, h ő márpedig más nevére dolgozott???? Sehogy!

Nem egyedi anyum példája.... A főbérlőm is mesélte, h mikor ő üzletvezető volt, nála is dolgoztak úgy, h más munkakönyvébe vezették be a melót, és aki ténylegesen dolgozott, az csak a pénzt vette fel.... Nah, ő meg ezért hőbörög a nyugdíj témán.... Azon is, h ha azt említik, h a magas nyugdíjból elvesznek, a kisnyugdíjasnak meg odaadják azt. És valljuk be. Vhol jogos a dolog, mert ő ezt végignézte, tudja, h egyesek miért kapnak kis nyugdíjat (tisztában vagyok én is és ő is azzal, h nem mindenki), viszont az valóban igazságtalanság, h aki egész életében otthon meresztette a valagát, más dolgozott az ő nevére, az még többet is kapjon....

2010. nov. 25. 12:18
De van!Méltányossági nyugdíjemelés ha megfelel a feltételeknek, és ez az összeg nagyon kicsi,anyósom 1300ft körüli emelést kapott méltányosságból.
33. zsanci79 (válaszként erre: 32. - C1e9612cd3)
2010. nov. 25. 12:13
ja ez nagyon durva! Ilyent még nem is hallottam! Valamit nem lehet méltányosságból intézni? De gondolom nyugdíjnál nincs méltányosság.
32. c1e9612cd3 (válaszként erre: 30. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 12:01
Az én anyám tudod miért szív? Mert annó hiába állt be dolgozni 14 évesen (jófajta nevelőapja volt, aki nem engedte továbbtanulni), és azóta is hiába dolgozott végig minden évet, csak arra a 3 évre ment el, amíg velem otthon volt, de ugye az is beleszámít a munkaévekbe. Hiába, mert jópár évet annó a nevelőapja nevére számoltak el a helyi tsz-ben.... Annó nagyon sokan jártak jól ezzel, h más dolgozott az ő nevükre, így a pénzt az markolta fel, aki megdolgozott érte, viszont munkaviszonynak annak számított, aki nevére dolgozott... Így aztán a személyibe se került be, h "közveszélyes munkakerülő", + a nyugdíjévek is meglettek a jófajta embernek, illetve a nyugdíj is, amiért valójában meg sem dolgozott... És hány ilyen van.....
2010. nov. 25. 11:56

"Nem vagyok egyik párt hívő sem, de hányok ettől a Fidesztől!!!!" Erre csak annyit kommentelnék, h dettó..... És félek, ez még csak a kezdet.....

De no politika.... Azt hiszem, én is a magánban maradok,és nyitok mellé egy önkéntest.

30. zsanci79 (válaszként erre: 29. - Secret!)
2010. nov. 25. 11:55

Fú, ez nagyon durva!

Aki 2013 után pár évvel megy nyugdíjba, most gondoljatok bele, az az a korosztály, akik még ingencsak fizikai munkát végeztek, kommunista szombat stb....Nagyon durva. Akkor anyu nagyon megszívja, ha nem tud elmenni most! Pedig egész életében, 14 éves kora óta dolgozik. Nagyon durva!!!!!!

Erről még nem hallottam, ezt tényleg nem reklámozzák!

Hát gondolkodom még akkor én is, hogy mit tegyek!

Külömben meg tényleg szóhoz sem tudok jutni.....

29. secret! (válaszként erre: 27. - A25b44f6a3)
2010. nov. 25. 11:34
Látom érted a lényeget. Ezért már megérte, hogy beraktam a cikket.
28. zsanci79 (válaszként erre: 24. - C1e9612cd3)
2010. nov. 25. 11:27

Én tegnap néztem ezt az unszimpatikus cinikus Matolcsyt az Estébe.

Persze ígért mindent, fűt fát, de nem hiszek neki! Azt mondta, hogy aki marad a MNYP-ba, annak majd beleszámítják az eddig befizetett állami pénzét is, de itt húznak egy vonalat, és innentől kezdve nem. Az összes 10%-od megy a magánba! Amit a munkáltatód fizet utánad, azt Te szolidaritásból adod!

Nem vagyok egyik párt hívő sem, de hányok ettől a Fidesztől!!!!

Kálmán Olga műsorában az Atv-n, (aki szerintem eszméletlen jól kérdező, és nagyon toppon van a témákban, és nemtudom, de nekem úgy tűnik, hogy pártatlan)tegnap eset Békesi László közgazdász volt a vendég, hát nagyon tanulságos és a köznép számára is érthető volt, amit erről az egészről mondott.Az atv videótárában meg lehet nézni

27. a25b44f6a3 (válaszként erre: 26. - Secret!)
2010. nov. 25. 11:25

Köszönjük. Sikerült végigolvasni és itt tényszerűen le van írva az ami miatt megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy:

"Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban?"


Azt hiszem számomra itt a válasz, ebben az írásban:

De igen!


És még hozzáfűzném ehhez azt is, hogy ez azokra vonatkozik akinek még sok idejük van a nyugdíjig, akinek már csak pár év, azokra minden bizonnyal nem....de, hogy hol a választóvonal, azt nem lenne egyszerű meghatározni.



Minden esetre amit ez a kormány ígér az max. 4 évre szól, amíg a mai 20-30-asok nyugdíjasok lesznek addig még sok víz lefolyik a Dunán...és sok kormány is.


Én nem számítok nyugdíjra az államtól.

2010. nov. 25. 11:15
Sikerült begépelnem a naplómba a cikket, mert nem volt jól látható a képen. Ajánlom mindenki figyelmébe, olvasásra.
25. a25b44f6a3 (válaszként erre: 18. - Cimoka)
2010. nov. 25. 11:05
Hát ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy tényleg nem értesz hozzá....
24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 11. - Vaczila)
2010. nov. 25. 10:51

én undorítónak tartom ezt az egészet! 1. milyen jogon zsarolnak meg? Az nem büntetendő? Ha én, mint magánember bkit is megzsarolnék, bizony éveket kellene a hűvösben csücsülnöm. 2. Legalizáljuk a lopást? Akkor nem kell nagy pofával hiredtni, h mennyire igazságosak vagyunk... Az igazságos, h a keményen megdolgozott pénzemet lenyulják, és olyan valamire használják, amihez nem kérték ki a véleményem, az engedélyem???? Persze, lehet itt vagdalkozni azzal, h állami garanciát vállalnak rá, meg így, meg úgy... Lehet-e nekik hinni? látni fogom-e valaha azt a pénzt még, amitől most megszabadítanak??? Lévén, h 2 munkahelyem van, nem kevés pénzről beszélek esetemben.... És én mindemellett mondhatni nyomorgok, és esélyem sincs saját lakásra, esélyem sincs arra, h kényelmes életet éljek.... Mások meg játszadoznak az én pénzemmel.... És igen! Felelőtlenül!!!!! Ennyi erővel akkor én is bemehetek bkihez, elvehetem a spórolt pénzét, és majd utólag szólok neki, h jah, nekem ez most kellett, h az adósságaimat rendezzem, de szavamat adom, h majd vmikor visszakapod.... Van vki, aki adna így???? Én szépen ezért is repülnék a dutyiba.....

Fogalmam sincs, h mit csináljak ezzel a nyugdíj dologgal.... Mert:1., ha visszalépek az államiba, akkor tutira nyomorogni fogok (ha megélem!) nyugdíjasként. Mert ki fog akkor dolgozni??? Így is bőven kimutatható, h csökken a lakosság száma is, vele együtt a dolgozó emberkék száma is...

2.,Mi lesz azzal a pénzzel, amit évek alatt a MNYP-be befizettem????

3., ha maradok a MNYP tagja, és esetleg bevállalok még egy önkéntest is, akkor mi lesz az állam felé befizetett eddigi nyugdíjelőlegemmel???? Na meg mi lesz azzal a 14 hónapi pénzzel, amit most lenyúltak???

3., Ha maradok MNYP tag, akkor, továbbra is vonni fogja állam bácsi a pénzemből az állami nyugdíjjárulékot is, csak ha majd oda jutok, akkor nem kapom vissza????

Lassan már hányingerem lesz ettől az egésztől, és kezdem úgy érezni, h tényleg csak ellehetetleníteni tudnak minket....

2010. nov. 25. 10:09

Vissza kell lépni nagy átlagnak sajnos, mert nem mindenki tud önkéntest fizetni. Én nagyon nem akartam visszalépni, de muszály lesz. Nem lenne vele problémám, ha ugyanúgy örökölhető lenne, mint a MNYP-ban. De csak a házastárs örökölheti, gyermek nem. Ez így már gáz.

Külömben meg gusztustalan ez az egész, hogy mi lesz itt még.......vajon miért akarnak újra sorozni katonákat? Hmmm, hát nem is tudom....Bocs, ez már off volt

22. zsanci79 (válaszként erre: 16. - Secret!)
2010. nov. 25. 10:03
Az önkéntes tényleg jó dolog, csak az emberek döntő többségének nincs miből oda fizetni. 80-90 ezerből nehéz
2010. nov. 25. 10:01
Én nem bízom a mnyp-ban, ill jobban bízom az állami szervezetekben, ha gáz van az lesz a legutolsó amivel probléma történhet. Ugyanígy vagyok pl. a bankokkal, biztosítókkal, annak ellenére, hogy ott általában nagyobbak a költségek is. Ja és mindaz ellenére, hogy szerintem mire én nyugdíjas leszek olyan mint nyugdíj már nem nagyon fog létezni vagy min. 70év lesz a korhatár:) Pedig én már 40 éves vagyok, így közelebb állok a korhatárhoz, mint sokan közületek:)
20. secret! (válaszként erre: 18. - Cimoka)
2010. nov. 25. 09:50
Az állami nyugdíj felosztó-kirovó rendszerű. Nem azt kapod amit befizetsz. Röviden ennyi, hanem azt amit majd az akkori aktív dolgozók fizetnek be, és elosztják a nagyon-nagyon sok nyugdíjas között, akikből nagyon sok lesz, mert nő az átlagéletkor. Számomra egyértelmű a maradás a MNYP-ban, és mellé fizetem az önkéntest is, amennyit én meg akarok ebben a formában takarítani. És még máshova is rakom, vagyis raknám, ha eltörölnék a gusztustalan 20 %-os kamat, tőzsdei, stb. bevételek utáni adót.
19. 3a611d00cb (válaszként erre: 16. - Secret!)
2010. nov. 25. 09:44
Köszi a választ azt hiszem marad az önkéntes, bár nem tdom,hogy az eddig befizetett MgNYp-i összeggel mi lesz?
18. cimoka
2010. nov. 25. 09:36

Sziasztok! Én következőképp látom ezt a dolgot (lehet hosszú lesz, bocsi) Szóval nem nagyon értek hozzá, és eddig nem is foglalkoztam ezzel a témával, de én az állami mellett döntök majd...

27 vagyok, az éves bruttóm 2 millió. Nem tudom, mennyi mehet ebből éves szinten a MNYP-ba (talán 9%), de számolok most a 24%-kal és a bruttóval, az 480000/év, legyen 40 év munkaviszonyom, az majdnem 20 millió, mire elérem a nyugdíjkorhatárt. Itt nem veszem figyelembe, hogy nem is a 24%-kal kellett volna számonom, hanem kevesebbel, hogy lehetek majd munkanélküli, kereshetek ettől többet és kevesebbet is, sőt azt sem, hogy a befizetésem nem tőkegarantált, tehát 1-2 válság, s huss pár százezernek vagy millónak... Na de ne legyünk pesszimisták

Szóval ez a 20 millió nem hangzik rosszul, ha most kapnám meg. Most futná belőle egy 60-70 nm-es lakásra és egy autóra. Na de 40 év műlva??? Mire lesz ez elég?

Még egy másik gondolaat. A 80-as évek elején nagymamám 4000 FT-ot keresett egy hónapban. Mégis 60-70ezer körül van a nyugdíja egy hónapban, pedig sosem keresett ennyit. Most megnézhetné, miből élne, ha MNYP tag lett volna...


Összefoglalva: fogalmam sincs... ki tudja mi lesz 40 múlva... Én most ott tartok, hogy megyek az államiba (3 éve fizetem a magánt, talán nem bukok túl sokat), s megpróbálok spórolgatni, a megsprólót pénzemet meg euróban vagy svájci frankban ingatlanban megőrizni (azaz itthon a szőnyeg alatt...:D)

2010. nov. 25. 09:30
Beraktam, lementve, felnagyítva, remélem jól fog látszani.
16. secret! (válaszként erre: 15. - 3a611d00cb)
2010. nov. 25. 09:22
Az önkéntes régóta jó dolog, oda befizetsz amennyit szeretnél, és magadnak gyűjtöd. Ehhez nem kell közgazdásznak lenni, (én is az vagyok) hogy lássuk a későbbi egyenletet. Sokkal több lesz az eltartott, mint az eltartó. Berakok egy cikket a naplómba, olvassátok át, mindent leírnak benne érthetően.
2010. nov. 25. 09:09
Sziasztok!Lehet,hogy a legjobb megoldás az önkéntes mgnyp.lenne???????
2010. nov. 25. 09:04

Es a kovetkezo kerdes:

Honnan tudjuk, hogy a kovetkezo (vagy 15 ev mulva hatalmon levo) kormany hogyan fogja ezt a mostani dontest modositani?

:SS

13. a25b44f6a3 (válaszként erre: 12. - 118ace9012)
2010. nov. 25. 09:03

Igen ott a pont... a MNYP örökölhető.


Talán össze kellene gyűjteni valahol a pozitív és negatív dolgokat és a mérleg alapján dönteni.

2010. nov. 25. 08:55

Fogalmam sincs mit kéne csinálni... Egyikkel megoldással se lehet tudni mi lesz 20-30-40 év múlva. De szerintem addigra mér végképp kitolják annyira a nyugdíkorhatárt, hogy meg se éljük... Legalább a mnyp örökölhető.

Azt se tudják mit csináljanak. Annak idején nekem kötelező volt belépni a mnyp-ba. Akkor???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook