Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
281. zsanci79 (válaszként erre: 277. - Martin3)
2010. dec. 2. 22:59
Na látod, pont ezt csinálja a kormány is amit írsz. Totál kiszámíthataln a jövő, (és így meg pláne)ezért ők "sem számítanak rá". Olyan mintha nem lenne jövő
280. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 278. - Zsanci79)
2010. dec. 2. 22:55
Off. Ha gyest mindenki kap, az is, aki sose dolgozott, akkor hadd kapjon már az is, aki a harmadik évben dolgozni kényszerül! Nekem erről ez a véleményem.
279. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 277. - Martin3)
2010. dec. 2. 22:52
Ha utána számolsz, pár tíz millió forint havi kamatából már meg lehet élni. Úgyhogy nagyon nem mindegy, hogy mennyi gyűlik ott össze.
278. zsanci79 (válaszként erre: 273. - Martin3)
2010. dec. 2. 22:47

Hát hogy milyen nyugdíjakat fizetnek, vagyis fognak fizetni 2013 után, arról inkább ne beszéljünk!

A fidesz már megtehette volna az elején, 98-ban hogy köszöni de nem kéri ezt a mnyp rendszert. De nem tette.

Én eddig is azt írtam, hogy ha nem jó ez a rendszer, akkor változtassák meg úgy, hogy jó legyen! Azt azért már nem teszik meg! Ja kérem, hogy nagy arányú adócsökkentést kaptak egyesek, azt szerinted miből kell kipótolni majd minden évben? Hát az emberek mnyp befizetéseiből.

És ez rendszer meg nem 10 évre van kitalálva, hanem hosszútávra, min. 40 évre. Az első időszak persze hogy nehéz, de ha kihalnak a mai nyugdíjasok, akkor fordul a mérleg nyelve, és kezd az állam tehermentesítődni, vagy nem? Hisz ez a lényege. Én azt is megértem, hogy drágán működnek, oké, akkor csináljon az állam egy alapkezelőt, intézze ő ezeket a dolgokat, ha úgy kevesebb költséget jelent, de abból a pénzből nyugdíj legyen kérem, ne más.

Lehet hogy most per pillanat csökkentik az államadósságot, de utána tovább fog ez generálódni, hisz fogy a népesség drasztikusan.

Na mondjuk azért azt is megnézem, hogy ezt az óriási mennyiségű részvénycsomagot hogy fogják pénzzé tenni. Na akkor majd meg lehet nézni a tőzsdét! Persze valaki most is jól fog járni (OTP)


Viktor tényleg nem ígért kánaánt, csak hogy megvédjük a magánnyugdíjpénztárakat hi-hi!

Most azt ígéri, hogy megvédi a nyugdíjamat, és így garantálja a nyugdíjamat ha visszalépek hi-hi.

Nekem az garantálja, hogy nem lesz nyugdíjam az államtól amit már itt is írtam, hogy 970 ezer fő gyerkőc (0-9 éves)áll szemben 1 millió 600 ezer fő 30-40 évessel.


"vagy jobb lenne, ha most azt mondanák: bocsi, nem tudunk nyugdíjat fizetni...valamit kell tenni, rajzolni a pénzt nem tudják..."

Nem-nem, nem lenne jobb. Ezt majd nekünk fogják mondani, de ez már nem az ő dolguk lesz, így lesz@rják....


És miért nem számítottatok erre a pénzre? Persze hogy olyan mintha nem lenne, mert ez akkor van mikor nyugdíjas leszel, vagy ha feldobod a pacskert!

Abban igazad van, hogy az állam ha így halad, tesz róla hogy ne legyen örökölhető, de az állam tesz mindenről mert megteheti, és meg is teszi!


Ja külömben emlékszem Rád, veled már egyszer vitáztam, hogy miért kell gyest adni annak aki dolgozik az utolsó éveben. Ott sem egy oldalon álltunk:)

277. martin3 (válaszként erre: 274. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 22:39
bocs, lehet félreérthető voltam, persze dehogynem számítottunk rá, és mi is majdnem hanyatt vágódtunk(még most is..) ezen a híren, de mi a frászt lehet tenni? amúgy hogy nem számítottunk rá, azt úgy értettem, hogy azért reménykedem, hogy férjem nem hal meg idő előtt(hiszen abban az esetben örökölhető), és ki garantálja, hogy 30-35év múlva, amikor mi nyugdíjasok leszünk nem megy csődbe a pénztár? szóval szerintem ma nem lehet előre gondolkodni 30-40-et évet, szerintem totál kiszámíthatatlan mit hoz a jövő, és ezért "nem számítottunk" annyira rá...és amúgy akkor sem majd egy összegben veheted fel, hanem ezt az összeget amit addig megspórolsz osztják fel hónapokra és abból kapsz x összeget havonta...szóval szépen hangzik, hogy x milliója van valakinek a számlán, de az mégsem annyi...
276. 2e0264df59 (válaszként erre: 274. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 22:31
igen jól látod
275. 2e0264df59 (válaszként erre: 273. - Martin3)
2010. dec. 2. 22:30
hát nem tudom, igérni nem volt szegény, nagyon akart osztogatni. Persze aki egyszerúen gondolkodott, tudhatta, hogy üres zsebből nem lehet. Elődeik humánusabb megszorításokat találtak ki, érdekes az nem tetszett a népnek. Abba ahol most tartunk az ő kezük is nagyon benne van. Én nem szoktam politizálni, nem is vagyok nagyon otthon benne, de náluk sokminden sántít.
274. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 273. - Martin3)
2010. dec. 2. 22:24

Miért nem számítottál arra a négy millióra? Olyan nagyon jól megy, hogy tök mindegy, hogy néggyel több vagy kevesebb?


Nem azt mondom, hogy nem vagyok hajlandó semmivel hozzájárulni, hogy javuljon a helyzet. De miért kell azoknak bukni mindent, akik termelik a pénzt a közösnek?


Ezzel csak azt fogják elérni, hogy mindenki kimenekül az országból, de legalábbis átáll a sötét, de legalábbis szürke oldalra.


Aztán majd lehet nézni, hogy a bejelentett jól keresők "közadakozása" nélkül mit tudnak majd kezdeni. Mert a minimálbéresektől, lógósoktól nem sok pénz jut majd a közösbe.


Ezért nem kellene azt a vékonyka réteget agyonszivatni, aki eddig még állta a sarat és termelte a közösnek az elkölthetőt!

273. martin3 (válaszként erre: 271. - Zsanci79)
2010. dec. 2. 22:14

ok, csak az még nem jutott eszedbe, hogy akkora az állami hiány, hogy valahonnan le kell nyúlni a pénzt...én sem tapsolok, de a mai nyugdíjat miből fizetik ki? vagy jobb lenne, ha most azt mondanák: bocsi, nem tudunk nyugdíjat fizetni...valamit kell tenni, rajzolni a pénzt nem tudják...amúgymeg ha az elmúlt 8évben nem ilyen felelőtlenek, (de mondhatnám, hogy az elmúlt 20évben) akkor most nem itt tartanánk. Itt most nem arról van szó, hogy nulláról kell elindulnia a mostani kormánynak, és rugjuk be a szekeret, hogy menjen már, hanem a jó nagy mínuszról kell valahogy a nulláig elérni, és ez nem lesz piskóta, erre viktor is azt mondta, hogy nehéz lesz, és nem ígért semmilyen kánaánt sem

Amúgy a magyánnyugdíj pénztár a jól keresőknek jelent valamit, nekik sokkal nagyobb vagyonuk úszik...férjemnek még a cége külön fizetett havi nem ksi összeget, most kb 4milla úszik..és csak 33éves...gondolhatod, hogy mi sem tapsolunk, de erre a pénzre eddig sem számítottunk, hiszen olyan volt, mintha nem is lenne, és most élünk úgy, hogy a gyerekeink valóban örököljenek valamit...és ez ne az államtól függjön..

272. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 271. - Zsanci79)
2010. dec. 2. 22:03
Itt már csak a bizonytalanság a biztos :((
2010. dec. 2. 21:54

"EGYETLEN, de nagyon komoly tényező maradt ki a felsorolásból: Mi a garancia arra, hogy derék kormányunk nem hoz további kedves törvényeket? Például, hogy az MNyP befizetéseket nem csak 2011-ben, de később se továbbítják az MNyP felé, és még csak kártalanítás sem lesz. Vagy annyira megkötik az MNyP-k kezét (mibe fektethetnek be, milyen módon, milyen költségekkel), hogy értelmetlenné / ráfizetésessé válik a rendszer.


Sajnos a kormány már bebizonyította, hogy BÁRMIRE képes pénzért, hatalomért, bosszúért. És ha nem lépnek át, fog találni módot, hogy megszivassa a maradókat. Ne feledjétek: BÁRMELYIK törvényt átírhatják."


Ezt arról a blogról másoltam be. Tök igaz. Mi lesz ha meghosszabítják ezt a nem utalást, és a többi, amit felsorolt.

Komolyan, erről a 14 havi eltérítésről olyan kuss lett. Ez már senkit nem érdekel. Hogy hogy fogják visszaadni? Lehet sehogy, és ha tovább művelik ezt, akkor eljutunk oda, hogy 0 Ft lesz tényleg a nyugdíj.

A másik meg, hogy úgy van, hogy min. 20 év szolgálati időnek kell lenni, hogy kapj állami nyugdíjat. na most én pl. 12 éve dolgozom, azt mondják, hogy erre kapok majd állami részt is ha maradok a mnyp-ba. De majd ha nyugdíjba vonulok, simán mondhatják azt, hogy ja kérem, nincs meg a 20 év..... Szóval annyi sötét folt van, ami mind azt igazolja, hogy csak a lóvé kell, de gyorsan!

2010. dec. 2. 20:54
269. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 268. - 07c4794583)
2010. dec. 2. 19:35

Mármint ott. Mert itt max. a piacra mehetnek, hátha találnak valamit olcsón.


Kozmetikusra meg akkor már biztosan szükséged lesz :DDD

268. 07c4794583 (válaszként erre: 267. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 19:32

Igazából lehet, hogy jobban is jártam, hogy nem tudom a magyar nyugdíjpénztárt fizetni. Lehet, hogy ha ugyanazt a hatvanezer forintot, ami ugye kb 300 frank beadom itt valami harmadik pilléres biztosítónak, nagyobb hozamot kapok, mint az Axánál. Még utánanézek.


Kozmetikushoz már most se járok :D

De az utazás az igen, érdekes lenne bizony, ilyen szempontból mindig irigyeltem a nyugdíjasokat, hogy mehetnek ide-oda kedvükre.

267. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 264. - 07c4794583)
2010. dec. 2. 19:26

Köss és nyugodtan képzeld el, hogy lesz kedved kozmetikushoz menni, hogy a színházban normálisan néz ki és ne csak a ruhád legyen új:)

Meg nagyon szép helyek vannak a világon, amiket most nem érsz rá megnézni. Úgyhogy irány és köss harmadikat is, ha nem tudod elkölteni, majd adom az ötleteket, csak szólj! :)

266. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 251. - 07c4794583)
2010. dec. 2. 19:22
Na, erre voltam kíváncsi, hogy átmozgatható lett volna vagy sem. De ezek szerint neked is eszedbe jutott, csak teljesen máshogy működnek. Végülis mindegy lenne az, hogy hány biztosítónál gyűlik a pénzed, ha a végén mindegyik fizetne valamennyit.
2010. dec. 2. 19:18
ott helyett "itt" :)
264. 07c4794583 (válaszként erre: 256. - Zsanci79)
2010. dec. 2. 19:17

Itt találsz egy leírást:

[link]


hárompilléres rendszer, a harmadik nem kötelező. nekem körülbelül 5%-ot von a munkáltatóm az első pillérbe, és 5-öt a másodikba, ezzel nagyjából olyan 2500 frankos nyugdíjra számíthatok, ami nem túl sok, de egy idős embernek akár elég lehet, ha nem akar utazgatni meg ilyesmi. de a többség azért köt harmadik pillért, mert egy olyan 3500-4000 frank az, amiből úgy igazán lehet élni.


bár el tudom képzelni, hogy 65 évesen nem feltétlen fogok ennyi pénzt elszórni ruhákra meg kozmetikumokra meg biszbaszokra. bár akkor meg ott az orvos... még nem vagyok ott olyan régóta, de nemsoká tervezek kötni harmadik pilléres biztosítást is.

263. kiváncsifáni (válaszként erre: 261. - 480b578442)
2010. dec. 2. 18:31

"még csak nem is reklamálhatsz?"

Na.. erről beszélek, attól tartok, hogy lenyúlják a pénzemet.Meglopnak mert takarékos voltam?

Élhetnék az állam nyakán is mint oly sokan mások.

262. kiváncsifáni (válaszként erre: 260. - Zsanci79)
2010. dec. 2. 18:27
Én már nem nagyon hiszek a mesékben!
261. 480b578442 (válaszként erre: 260. - Zsanci79)
2010. dec. 2. 18:26

Szerintem eljön még az az idő is.

Ma olvastam egy kincstárjegy hátoldalán, hogy az állam adóságának finanszírozására használják.

Na akkor ha állambácsi úgy dönt nincs pénz törleszteni és zárolják még csak nem is reklamálhatsz?

260. zsanci79 (válaszként erre: 258. - Kiváncsifáni)
2010. dec. 2. 18:18
Hát az önkénteshez nem nyúlnak. És azt mondták, hogy nem fognak. Hát csak nem nyúlnak majd ahhoz is, mert akkor már tényleg a bankbetétekre is rátenyerelhtnének
259. 480b578442 (válaszként erre: 258. - Kiváncsifáni)
2010. dec. 2. 18:17

Szerintem ezen törik a politikusok is a fejüket:)

Gondolom akkor te is 30-as vagy.

2010. dec. 2. 18:13

Sziasztok!

Önkéntes nyp tag vagyok.Bennem van a kisördög, hogy érdemes e befizetnem az éves dijat

(egyösszegben szoktam befizeni)vagy ezt is csak úgy elveszik? Az a korosztály vagyok akitől mindig csak elvett az állam. Próbáltam ebben a formában gondoskodni magamról de most a történések után már tanácstalan vagyok.

Szerintetek mit tegyek?

2010. dec. 2. 18:06

Most néztem a híradót az 1-en.

Milyen szép sorban derülnek ki a turpiszságok:)

Nem csak a nyugdíjkassza ürült ki nyomtalanul, a múzeumi rekonstruálásokra (jól írtam?) felvett összeg is jóval nagyobb volt az elvégzett munkánál, most ezt a pénzt is keresik.

Haj mik fognak még kiderülni:)

256. zsanci79 (válaszként erre: 251. - 07c4794583)
2010. dec. 2. 18:05

Amúgy a svájci nyugdíjrendszer milyen? miből áll?

Jól működő? Mit tudsz róla?

255. zsanci79 (válaszként erre: 253. - 2cb29de033)
2010. dec. 2. 18:03
Nem. Az csak önyp esetén lehet.
254. 480b578442 (válaszként erre: 253. - 2cb29de033)
2010. dec. 2. 18:00

Ő mármint a kötelezőre vagy az önkéntesre gondolsz?

A kötelezőhöz nem nyúlhatsz mert az majd a nyugdíjalapodat képezi. Mármint eddig így volt :O)

2010. dec. 2. 17:17

Sziasztok.

Egyelőre nem volt időm visszaolvasni, de kérdeznék. :)

A mnyp-nál is működik az az elv, hogy 10 év után kiveheted a hozamot? Valamennyi csak megmenthető... :S

annyira nem vagyok a témában otthon, de hátha jobban megérteném, ha itt írok. :)

252. a25b44f6a3 (válaszként erre: 250. - A25b44f6a3)
2010. dec. 2. 17:09
Szorry, már látom, hogy mások is írták ezt....
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook