Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
221. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 217. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 14:53
Mi a multiverkliben (reggel 9-től este 10-ig irodában + két óra utazás) voltunk ilyen jól megfizetve. Így is tetszik? :)
220. Kiss Mária (válaszként erre: 213. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 14:52
Nem zavar, mert évek óta tisztában vagyok vele, hogy nekem már nem lesz nyugdíjam. Max ha önkéntes alapon félre tudok rakni. A nyugdíjkorhatás is lesz vagy 70 év és hol leszek én már akkor... Én nem érzek a saját helyzetemben negatív változást szemben az előző 4 évvel, amikor is eléggé padlóra kerültünk. Muszáj volt alkalmazkodni az akkori helyzethez ez van. Ja mnyp tag voltam de nem maradok az.
2010. dec. 2. 14:51
Sajnos demagógiából nem lehet megélni, és attól nem lesz jobb
218. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 214. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 14:50
Az lenne mindenkinek a legjobb, ha Marinak lenne igaza (mármint, hogy innentől egyre jobb lesz minden).
217. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 212. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 14:50
Ezek szerint rossz helyen dolgozom. Legalábbis nem túl kifizetődő. :-)
216. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 213. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 14:50
Ne hagyd, hogy elvegyék! :-)
215. zsanci79 (válaszként erre: 211. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 14:49
Azt szeretném kérdezni, hogy mi alapján hiszed, hogy jobb lesz? Pl a nyugdíjrendszer?
214. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 211. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 14:49

Én is ezt mondtam még év elején. Hogy az elmúlt évet már nem lehet felülmúlni a szarságok, szemétségek terén. Tévedtem...

Lehet, hogy bennem van a hiba, de belőlem mostanra veszett ki az optimizmus. Pedig arról híres voltam...

Mindenesetre azt kívánom, hogy neked legyen igazad!

213. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 211. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 14:48

Nos, pár hónap alatt kb. annyit romlott a helyzet, mint a kilencvenes években összesen. De fő a pozitív gondolkodás én is azt mondom.


Nem szavaztam senkire, mert nem találtam méltónak senkit a felsorakozottak között.


Engem az zavar, de nagyon, hogy több millió forintomat veszik most el és biztosan nem kapok vissza belőle semmit!!!


Téged ez nem zavar/na?

212. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 209. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 14:44
Azért van egy vékony réteg, akik főleg multi cégeknél viszonylag nagy fizetéssel vannak/voltak bejelentve. Nekik is van némi tartalékuk. De ez vajmi kevésre elég, ha ez így megy tovább.
211. Kiss Mária (válaszként erre: 208. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 14:44
Hiszek igen. Abban is hiszek, hogy jobb lesz, mint eddig volt. Mert az elmúlt éveket nehéz felülmúlni. Nem vagyok egyébként hülye, könyvelőirodában dolgozom, sok oldalról látom a dolgokat és reménykedem. Nem vagyok vele egyedül. Nem vagyok elkeseredve, pedig férjem hónapokig állás nélkül volt, nem tudtunk félretenni sem, sosem loptunk csaltunk egyszerű alkalmazottak voltunk. De mindegy nem zavarok, mert ebben a fórumban egy oldalról van csak nézve minden, nem bántásból, csak más az álláspontom és azt hiszem nemsokára ha folytatnám kapnék hideget-meleget erre pedig nincs szükségem
210. zsanci79 (válaszként erre: 203. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 14:43

Hát, ha tényleg csak a regionális központokba lehet ezt megtenni, akkor Dél-Dunántúlnak Szekszárd a központja.

Az onyf.hu-n fent van minden kirendeltség, meg üf.szolg címe, telefonszáma, és ügyfélfogadási ideje is. Ott nézd meg, teljesebb a kép:)

209. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 206. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 14:38

Még egyszer leírom: tudod, a mnyp-ak jogszabályok alapján és szerint fektethették csak be a tagok lóvéját. A jogszabályokat kik hozzák? A politikusok, illetve az ogy. És tudod mibe fektethették be a nagy részét? A magyar állampapírokba.

Félretenni pedig legtöbbször azok tudtak, akik vagy nem annyival voltak bejelentve, amennyit ténylegesen kerestek, vagy akiknek a felmenői az átkosban "ügyeskedtek". Senkit nem akarok megbántani és főleg meggyanúsítani....

Az én fizetésem felét elvitte az adó. Nem tudtam mismásolni.

208. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 206. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 14:36

Nem értem a kérdéseidet.


Senki nem mondta, hogy jól mentek a dolgok eddig. Azt mondjuk, hogy ez már mindennek a teteje, amit most igyekszenek lenyomni a torkunkon.


Ilyen intézkedésre most sincs szükség vagyis most főleg nincs szükség ilyen viselkedésre.


Itt alapvetően a megközelítésről van szó.


Milyen állami garanciáról beszélsz? Még hiszel ilyesmiben ezek láttán?! (nem bántásból)

207. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 204. - Kotyesz)
2010. dec. 2. 14:33
A múltkor láttam egy filmet a BBC-n. Az totál fikció volt, de akár a magyar politika "krémje" is megjelenhetett volna a stáb helyett. Sőt, azon se lepődnék meg, ha a kormányzó párt ebből vette volna az ötleteket (miután kifogytak az indián bölcselletekből)
206. Kiss Mária (válaszként erre: 162. - A25b44f6a3)
2010. dec. 2. 14:30
Tudom, én is itt élek, de nincs garancia, hogy soha többé nem lesz és én abban hiszek, hogy utoljára az állam megy tönkre, akkor meg már úgyis mindegy. Én a legnagyobb bankban bízom, a legnagyobb biztosítóban még ha a költségei nagyobbak is. Azonkívül azokon van állami garancia. Mi a biztosíték, hogy a tőzsdére feltett pénz nem veszik el? Azonkívül ha eddig olyan jólét lett volna nem lenne ilyen intézkedésekre szükség, vagy akkor tudott volna az ember félretenni. De ahogy olvasom nem sokaknak van itt megtakarítása. Ha eddig minden olyan perfekt volt, mért nincs? Senkit nem akarok megbántani félre ne értsen senki, csak felmerülnek bennem ezek a kérdések
205. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 204. - Kotyesz)
2010. dec. 2. 14:29
Hátborzongató! De van benne logika. :-(
204. kotyesz
2010. dec. 2. 14:27

Alex Jones : The fall of the republic

(a köztársaság vége)

Ha tudom biztos megnézem majd. A lényeg.:

Nagy vonalakban felvázolja az áldemokrácia működését, a bal- és jobboldal kirakatbábuinak látszatharcait, bemutatja Obama hazugságait, majd rátér a gazdasági válság mesterséges, előre megtervezett voltára és arra a 13 billió dollárra, amelyet különböző amerikai és külföldi pénzintézetek kaptak úgynevezett mentőcsomagként. Bátran kijelenthetjük, hogy a gazdasági válság során tanúi lehettünk a világtörténelem leghatalmasabb, legpofátlanabb csalássorozatának. De talán ezen már meg sem lepődünk, hiszen hozzászokhattunk már – különösen mi, magyarok -, hogy a pénz nagymesterei milyen rafinált trükkökre képesek. És miközben a bankárok és a velük lepaktáló, korrupt politikusok folyamatosan szivattyúzzák ki az állampolgárok zsebeiből a pénzt, lassan, szinte észrevétlenül építgetik a nagy álmukat, egy új Amerikai Egyesült Államokat, ahol az 1984 víziója kézzelfogható valósággá válik.

203. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 202. - Zsanci79)
2010. dec. 2. 14:27
Vagy inkább átlátszó, hogy ezért kell személyesen. Most viszont választ kaptam a kérdésemre. Ezek szerint Szekszárdra kell mennem. De ez sem fog visszatartani. Meg tudod mondani a pontos címet, hogy hová?
202. zsanci79 (válaszként erre: 196. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 14:14
Na ez az! Ezzel még több embert nyernek az államihoz. Én szerencsés vagyok, mert a mi megyeszékhelyünkön van a központ, na de ide jönni Kaposvárról, pécsről, és még messzebbről...Szekszárdra. Ezért sokan nem fognak tudni nyilatkozni az tuti! A mai világban, mikor ügyfélkapu, meg minden...apeh felé is nete kell jelenteni. Röhejes. vagyis már nagyon szánalma.
201. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 200. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 14:12
aha :(
200. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 199. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 14:07
Egyszerűen képtelenség, hogy ilyen formán végigvigyék. Vagy ha végig is viszik, mert időszűke miatt nem tudnak rá reagálni sem a talárosok sem külföld, akkor vissza fogják velük csináltatni. Lehet, hogy még mindig naiv vagyok..?
199. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 196. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 14:06
Na ez az. Remélem, hogy legalább ezt lehet majd szankcionálni. Rohadt kíváncsi vagyok, hogy mit szól erre az összes jogi fórum, ahol felléptek a pógárok már az ötlet miatt is.
198. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 197. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 14:05
Bocsi :DDD
197. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 195. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 14:05
Nana... Ne add az ötleteket! :-)))
196. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 193. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 14:05

Az emberek közül kb. 300-400 ezernek van esélye papíron nyilatkozni, mert többet egyszerűen nem tudnak fogadni az irodák.


Szóval a többségnek még elméleti esélye se marad dönteni...

195. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 191. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 14:03
Abszurd az egész. A fogamzásgátlót is betiltják, esetleg felemelik az árát havi 50 ezerre, vagy az még nem jutott az eszükbe?!
194. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 192. - Zsanci79)
2010. dec. 2. 13:57

Azért kap majd anyud kevesebb pénzt, mert nem lesz addigra már annyi aktív dolgozó, aki kitermelje. Sajnos ez a helyzet. És mire mi megyünk nyugdíjba, addigra meg végképp nem sok aktív lesz, aki előteremti a miénket. :-(


Nem akarok messzemenő következtetésekbe bocsátkozni, de ennek az egésznek nem lesz jó vége. Nemzetközileg sem.

193. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 190. - A25b44f6a3)
2010. dec. 2. 13:53

M1 textjén van, 142. oldal.

És ha az emberek jó része nem adja a pénzét? Vagy ha az AB azt mondja, hogy el a kezekkel a magánvagyontól? Netán az EB vagy Strasbourg visszafizetteti az állammal a lóvét?

Hát, én erre most már rohadtul kíváncsi leszek!

192. zsanci79 (válaszként erre: 182. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 13:52

De akkor ugyanazért a munkáért (együtt dolgozott anyu a mamával míg nyugdíjba nem ment) ugyanannyi járuléfizetéssel miért kap sokkal kevesebb nyugdíjat majd Ő? Hát Ő nemtudom, hogy mennyire viszi majd ezzel a pénzzel.


Persze, biztosan több lett az egy főre eső kiadása a mamának, mint ahogy nekem is, mert egyedül maradtam a gyerkőccel. De ezért én csak 1500Ft-tal kapok több családit, valamint az új adókedvezményben sem veszik figyelembe az egyedülálló szülőt, továbbá az ingyenes tankönyvek meg ilyenek nagycsaládosoknak járnak csak, az egyedülállónak nem....pedig neki sem könnyebb.

A mamának nem kell garmadával vennie a ruhákat a gyereknek, azért játékot is vegyek neki, meg stb- stb. Szóval nekem ezek a bajaim.

Ha nem vásárolnék a teszveszről, én nemtudom mennyibe kerülnének a ruhák. 900 Ft minimum egy melegítő a boltban, 3-400 Ft-ra jövök ki a teszen, és mennyi nadrág kell neki....most, hogy még kezdi a bölcsit is.

Szóval nem csak a nyugdíjasoknak van sok kiadásuk, pl. gyógyszer. A mamám egyszer felhúzta az orrát, és pár gyógyszert nem szed, mint amit felírtak neki, mert ötnkreteszi a gyomrát. Baja nem lett tőle! Gyógyszegyártók....


na, befejeztem a családi gondjaimat, nem erről szól a fórum:)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook