Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

161. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 155. - 07c4794583)
2010. dec. 2. 11:46

A mellékelt ábra mutatja, hogy nagyon jól tetted, hogy elmentél ebből az országból.

De hogy 187ezret kéne azért fizetned az államnak, hogy kapjál 60-at, az már tényleg nonszensz! Ez a "jogszabály" is jellemző a magyar törvényhozói mentalitásra. Egyszer tényleg eljutunk oda, hogy még majd nekünk kell fizetni azért, hogy eljárhassunk dolgozni.

160. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 152. - Zsanci79)
2010. dec. 2. 11:43

Egyetértek veled.

Egyébként ha már itt tartunk, szerintem azzal is rengeteget tudna spórolni az állam, ha az "alja nép" segélyezését, szociális ellátását feltételekhez kötné. Elsőként pl. a gyes. Én ugyanannyit fogok kapni, ha itthon maradok a harmadik évben is, mint az, aki két percet sem dolgozott soha az életben. Miért jár ez alanyi jogon? Miért teremtik meg jogszabályilag annak a lehetőségét, hogy bizonyos rétegek a gyerekcsinálásból élnek, akik aztán folytatják eme hagyományokat?


Az abortusz a másik, amiből lesznek még jó nagy problémák...

159. a25b44f6a3 (válaszként erre: 143. - Martin3)
2010. dec. 2. 11:40

:-)

Nem vagy Te egy kicsit naív?

Azt a 24 %-ot nem fogod megkapni....a mostani kormány addigra rég nem lesz sehol....majd abból kapsz ami épp rendelkezésre áll.


A biztos 10% valahogy biztatóbb, mint a bizonytalan semmi.


Éhen halni nem hagynak senkit(majd lesznek pl: nyugdíj helyett nyugdíjaskonyhák ahol ehetsz), de addigra még százféle módosítás lesz nyugdíjügyben...vagy Te elhiszed még amit ígérnek?

158. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 153. - Kotyesz)
2010. dec. 2. 11:40

Mindent meg lehet magyarázni. Egyfolytában mindent lenyomnak az emberek torkán. De meddig? Amikor Feri azt mondta, hogy hazudtunk, pár nap múlva már égett a tv székház.

A negatív fordulatokat pedig az elemzők szerint sajnos nem tudják megfordítani, sőt, az EU számításai szerint is csak két-három évig lesz tartható a "stagnálás". De utána szerintük folytatódik a zuhanó repülés.

157. kotyesz (válaszként erre: 155. - 07c4794583)
2010. dec. 2. 11:40

De akkor még volt állami garancia mindenre? 25% magán 75% állami nyugdíj? =100% .

"MNYP-i számla megszűnik, ha a tag eléri a nyugdíjkorhatárt, meghal, vagy rokkantnyugdíjas lesz. A tag az összegyűlt pénzösszeget a nyugdíjkorhatár elérése után egy összegben felveheti, vagy a statisztikai átlagéletkorig hátralévő hónapok számával elosztva, havi nyugdíjként kérheti.

Az állami nyugdíjpénztár adja a nyugdíj 75%-át, míg a MNYP a hiányzó (általában legalább 25%) részt. 2004-ig törvényi garancia volt arra, hogy ha a tag MNYP-i számláján nincs meg a hiányzó 25%, akkor az állam ezt kiegészíti.

156. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 149. - Martin3)
2010. dec. 2. 11:38

Nagyon nagy dolog, ha valaki tud/tudott egyáltalán spórolni.

Nekem három gyerekem van, a legkisebb öt hónapos lesz. A legnagyobb középiskolás. 20 éve van bejelentett munkahelyem, ergo teljes egészében látható jövedelmem, ami elég jónak számított. Azaz: 20 éve dobálom a pénzt a közösbe. Szerintem egymagam eltartok egy nyugdíjast.

Egyrészt félretenni nem nagyon tudtam még a jó pénzemből sem, másrészt én jó ötletnek tartottam a mnyp-t, naivan azt gondoltam, hogy idős koromra - ha megérem - lesz annyi, hogy nem okoz problémát. Másrészt a gyerekeim örökölhetik, ha időnap előtt feldobom a bakancsot. De ezt most egész egyszerűen ellopják!


Nagyon jó az a hasonlat, hogy olyan, mintha a postán keresztül utalnál pénzt, mondjuk feladnád a csekkjeidet, de a posta azt mondaná, hogy hoci ide a lóvét, mert nekem kell. Pont. Sőt, ezután is hordd ide a pénzedet, de a csekkjeid ebből aztán nem lesznek kifizetve, mert megtartom magamnak a pénzt.


Eddig én is optimista voltam, de az elmúlt hetekben leszoktam róla...

2010. dec. 2. 11:02

mondjuk én passzív tag vagyok, ugyanis a következő vicces dolog történt, mikor külföldre költöztem: megnéztem a bérpapírom, és láttam, hogy havi kb 60 000 forintot fizettem eddig nyugdíjba. felhívtam a magánnyugdíjpénztáramat, hogy nem lehetne-e, hogy esetleg - már a mostani külföldi fizumból - ezt az összeget továbbra is hazautalom havonta, hogy ne stagnáljon a befizetésem, "élő" maradjon.


A követező elképesztő választ kaptam: amennyiben folytatni szeretném a befizetéseket, a MUNKÁLTATÓI járulékokat is nekem kellene fizetni, azaz 60 000 -et be kéne fizessek nekik, és 187 000-et az államnak! De csak a 60 000 menne a mnyp kasszába, a többi az államé!


Tehát havi kb 250 ezret kéne fizessek, hogy hatvanezer mehessen a nyugdíjalapomba.

Hát mondtam, nem, kösz, akkor leszek passzív tag.


Nem hiszem el, hogy valaki képes volt ilyen törvényt hozni!

154. 07c4794583 (válaszként erre: 134. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 10:55

és akkor még vedd hozzá, hogy ha külföldön élsz, akkor a külképviseletre kell menjél. ami nálunk pl csak bernben van, tehát utazhatok 200 km-t, hogy egyáltalán elintézzem. és egy szabadnap mínusz. direkt felhívtam őket, hogy nem lehet-e postán, faxolni, bármi, de nem, be kell menni a követségre. aki mondjuk st gallenban lakik, annak ez 5 óra. mondtam a nőnek, hogy már feltalálták az internetet, a telefont meg a postát is, de nekik az nem jó.

minden értelemben sötét középkor...

153. kotyesz
2010. dec. 2. 10:48

Ha megértőbbek akarunk lenni a mostani politikával akkor azt kell mondani, hogy valószínűleg nem akarnak több hitelt fölvenni (nyugdíjkifizetésre és segélyre) mert a pénz osztók megdrágították a hiteleket és az adó TB nyugdíj rendszer átalakításnak, hogy kedvező dolgokat tudjanak felmutatni kell a maradék 3 év.

Pl. nem nő , csökken az államadósság, új munkahelyek létesülhetnek . (Mert tényleg a szomszédok adóelőnyöket adnak a munkahelyteremtő vállalkozásoknak!) Így is elég nagy igéret ha meg akarják a negatív folyamatokat állítani/fordítani.

152. zsanci79 (válaszként erre: 150. - Kotyesz)
2010. dec. 2. 10:32

Szerintem mindenki tisztában van azzal hogy ezt a mnyp dolgot át kell alakítani. De nem ilyen eszközökkel, kutyafuttában, egyik napról a másikra.

Ha tisztességesen megoldanák valahogy, akkor nem lenne ilyen felháborodás, mert itt a módszerrel van baj, de nagyon!

Ja és azt is megoldják hogy legyen 1 millióval több gyerek. Az új alkotmányban benne van, hogy a fongantatástól van joga az élethez a magzatnak. Hiába mondják, hogy ez nem abortusz tilalom, de hát akkor megsértik az alapvető emberi jogát a magzatnak ha elvetetik. Na erről is lesz még vita szerintem.

Amúgy meg ezzel szépen újratermelik csak az "alja népet". Bocs a kifejezésért, de mindenki tudja, hogy kikre gondolok.

151. Kiss Mária (válaszként erre: 148. - Martin3)
2010. dec. 2. 10:15
Én sem hálistennek, pedig nem vagyok egy optimista alkat. De megnézném kinek mennyi hozama van a magánnyugdíján nekem spec. ezer Ft...
150. kotyesz
2010. dec. 2. 10:14

Próbáljuk meg józanul (nem felülni egyik oldalnak sem) végiggondolni. Ez egy 12-13 éves történet.

Sokan átléptek , de ma már ki lehet jelenteni, hogy kimondottan magas keresetűek számára előnyös az MNyp. 2-3 év múlva már látszott, hogy az a pénz ami oda kerül nagyon hiányzik a nagy TB és nyugdíj kasszából mert a mai nyugdíjasok béréből 50-éven át sajnos nem képeztek tartalékot amihez most hozzányúlhatnának az államiba befizetett járulék a kifizetett nyugdíjra nem elég, ez (is) növeli az államadósságot.

Egyébként úgy számolnak átlag 1% reál-hozam van a MNyP befektetéseken. Ha '98-tól tag vagy ugye évről-évre a hozamot a tőkéhez írják és újrabefektetik és ha az inflációt figyelembe veszed megvan a pénzed (inflációnak megf.növelve) +1% profit, nem nevezném extrának.

Javasolnám az államiban is legyen választható valami örökölhető dolog és kapjon mindenki évente összesítőt mondjuk '88-tól mostanáig halmozottat, +az éveset, mennyi időd van bedolgozva, mennyit fizettél be stb. nem a magánt kell államosítani hanem az államit kell magánosítani.

149. martin3 (válaszként erre: 148. - Martin3)
2010. dec. 2. 10:11
bocsi, szóval folalytatom: szóval mi egy csomót spóroltunk eddig, hogy legyen félretett pénz, amit be lehet fektetni, hogy majd később jó legyen, ne legyen nehézségeink akkor sem, ha válság van, de egy csomó dologról lemondtunk, és mi van, ha holnap a fejemre esik egy tégla? érdemes volt spórolni...bár azt mondom, akkor is érdemes volt, legalább a gyerekeinknek könnyebb lesz...
148. martin3 (válaszként erre: 146. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 10:09
jó, azért én nem látom ilyen borúsan a helyzetet...és szerencsére nem bankban van a megtakarításunk...hanem olyanba fektettük, ami majd nyugdíjas korunkban is hoz a konyhára, és nem érdekel lesz-e nyugdíj vagy sem. de persze sok ember nem így él, hanem a fizetéséből is alig él meg, félretenni egyáltalán nem tud, vagy vannak olyanok akik nem is akarnak, mert felélik mindenüket, inkább most "élnek" mondván a nyugdíjkorhatárt már úgysem élik majd meg...hát ez is egy felfogás.. nehéz okosnak lenni...pl mi egy c
147. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 142. - Zsanci79)
2010. dec. 2. 09:58
Gyönyörű... Erről beszéltem. :-(
146. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 144. - Martin3)
2010. dec. 2. 09:57

Pedig ez lesz a következő, majd meglátod. Ha nekem ezt ezelőtt pár hónappal mondják, az illetőt valószínűleg körberöhögöm. De nézd meg, hogy mit műveltek az Alkotmánnyal. Le lehet vezetni belőle, hogy nagyjából mi várható.

Sajnos ez nem pánikkeltés. Az emberek nem hülyék. Hiába próbálják a hóra rámondani, hogy piros, ha egyszer az fehér. Vakítóan fehér...

145. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 143. - Martin3)
2010. dec. 2. 09:56

Addigra nem lesz nyugdíj. Ilyen egyszerű. Olvass utána, 10-ből nagyjából 10 közgazdász ezt szajkózza már több, mint egy évtizede.

Nem arról van szó, hogy elég lesz-e nekem a 10%, hanem csak azt kell majd beosztanom. Nem lesz más alternatíva ugyanis.

144. martin3 (válaszként erre: 136. - Syria)
2010. dec. 2. 09:42
ezt nem tudom már megint ki találta ki, hogy majd a banki megtakarításokat is lenyúlják, ez nevetséges pánikkeltés...
143. martin3 (válaszként erre: 134. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 09:40
ok, és akkor mi lesz a 24%-oddal? neked elég lesz a 10% is?
142. zsanci79 (válaszként erre: 136. - Syria)
2010. dec. 2. 09:29

Hát én tegnap elolvastam az új alkotmány tervezetet, és az utolsó mondat nagyon tanulságos volt.

Alkotmányt ezután csak akkor lehet módosítani hogyha egymást követő 2 ciklusban (8 évben) 2/3-os többség megszavvazza. Ilyen sosem lesz. Bebetonozták!

Teszem azt 2014-ben az új kormány alkotmányt akar módosítani (mondjuk visszacsinálni), akkor a legjobb esetben is csak 2018-ban lenne belőle valami, feltéve, ha továbbra is ők kormányoznának, és megszavaznák.

Mi ez kérem? Hová megyünk?

Érdekes mód ezt az alkotmánymódosítást azért még nem kell 2 ciklusban elfogadni, ez így jó ahogy jó. Oszt jónapot!

141. a25b44f6a3 (válaszként erre: 139. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 08:55
Hmmm....lehet, hogy ez is egy alternetíva.
140. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 137. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 08:13
Ma olvastam, hogy az újságok is az AB-hez fordulnak. Gyakorlatilag bármiért megbüntethetik őket csípőből 25 millára. Ahogy mondod: ha nekik nem tetszőt írnak...
139. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 137. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 2. 08:10
Erről eszembe jutott egy kérdés: mi alapján mondják ki egy nemzet állampolgáráról, hogy van oka menekülni az országából? Mert esküszöm, azok alapján ami itt folyik, lassan előbb-utóbb menekültként fogadhatnak minket külföldön.
138. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 136. - Syria)
2010. dec. 2. 08:08

Igen, ez most már majdnem egy tollvonás nekik. Elhangzott már, hogy viktorék óta Magyarországon nehezebb és bonyolultabb egy autót átíratni, mint az Alkotmányt megváltoztatni.

Akkor marad Strasbourg és a Mo-n belül a polgári perek tömkelege az állam ellen.

137. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 136. - Syria)
2010. dec. 2. 07:59

Csak azt nem tudom, hogy ez mire jó. Meg akarják félemlíteni az embereket? Tényleg azt szeretnék, hogy csak ők maradjanak itt, meg azok a "szerencsételenek", akik nem tudnak elmenni valami miatt?!



A nyomtatott médiának is kitaláltak egy jó kis féket, amivel gyakorlatilag bármelyik lapot tönkrevághatják, ha nekik nem tetszőt ír.


Magánember "böföghet" még az interneten, amit akar vagy lekapcsolnak majd minket is?!


Nagyszerű jövőkép!

136. syria (válaszként erre: 116. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 2. 07:52
Ahogy „a kormány sikeresen végigvitte az AB jogosítványainak megkurtítását, a magánvagyon viszont más alapjogokat is érint, amire az AB-nek még van hatásköre.” Egészen addig, amíg az alkotmányt nem módosítják! Onnan fogva nem leszek meggyőződve arról, hogy pl. a banki megtakarításokhoz az állam nem tud majd hozzányúlni.
135. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 132. - Gy.Ibi)
2010. dec. 2. 07:44

Az a helyzet, hogy nem lesz miből visszakapni.

Ez egy hatalmas vagyon, amit rögtön el is fognak költeni. Ha nem is rögtön, de három éven belül hűlt helye lesz. Elnézve a gazdasági helyzetet - nem az országosra gondolok, hanem világszerte -, soha nem lesz abban a helyzetben Magyarország, hogy ezt te valaha is vissza tudd kapni. :-(

134. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 133. - 07c4794583)
2010. dec. 2. 07:42

Ugyanígy döntöttem én is! Nem adom a pénzemet!

Arra nagyon kell figyelni viszont, hogy ha dec. 15-én megszületik ez az elmebeteg törvény, azonnal meg kell tudni, hogy hol lehet nyilatkozni a maradásról.

Ugyanis a kormány ezt is próbálja megakadályozni azzal, hogy állítólag az egész országban csak hét, azaz 7 (!) nyugdíjintézetet jelöl ki a nyilatkozattétel helyéül. Számold ki, hány millió mnyp tagról van szó, ha országosan megrohamozza ezeket, egész egyszerűen nem fog beleférni a munkaidejükbe a sok ügyfél január 31-ig.


Undorító, felháborító, ahogy ezek minden eszközzel meg akarják akadályozni a magánnyugdíj pénztárban maradást!!! De engem nem fognak!

2010. dec. 2. 00:43

100%, hogy magánnyugdíjpénztáras maradok. Az államra nem bízok egy kanyit se. Ugyanis holnap hoznak egy másik törvényt, és máris nincs igazam velük szemben. Egy bankkal, magáncéggel mindig szerződés van, amit akár perelni lehet, felelősséggel tartoznak.


Nekem nem hiányzik, hogy az állam azért rátegye a pénzemre a kezét, mert kifogyott a kassza, és nincs miből fizetni a mostani nyugdíjasokat, úgyhogy most kell nekik a kápé. Majd hogyisne.

132. Gy.Ibi
2010. dec. 2. 00:08

Hallottam egy okosságot:aki önként lemond valamiről,azt már nem kapja vissza,de akitől elveszik,az még később visszakaphatja.

Tehát nem kell elkapkodni a kilépést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook