Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

71. 480b578442 (válaszként erre: 69. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 00:17

Ja értem.Erről a 20 évről nem tudtam. 13 éve voltam benne.Mikor nyitottam jó volt mert az akkori munkáltatóm vállalt jó magas önrészt és volt mikor a jutalmat ugy oldottam meg, hogy mindenkinek befizetett x összeget a számlájára.

Szerintem ezeknek az emberkéknek jó.Ha önmagadnak takarékoskodsz nem éri meg mert utána elviszi az adó.

70. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 67. - 480b578442)
2010. nov. 29. 00:15

Az tény, hogy nem mindegy, hogy milyen munkáról beszélünk. És igen, abban is igazad van, hogy 70-72 évesen nem kellene az embereknek heti 40 órában dolgozniuk a megélhetésükért. Az más, ha valaki annyira fitt és nem akarja abbahagyni, mert a munkája a hobbija és nincs jobb dolga:)

Gondolok itt olyan - nem általános - esetekre, mint pl. egy tudós, aki még bőven kutathat a saját belső motivációjától vezérelve és nem azért, mert kell. Vagy mondjuk egy újságíró stb.

69. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 68. - 480b578442)
2010. nov. 29. 00:11

10 év után évente 10 százalékkal csökken az adóalap. 20 év után a tőkét és a hozamot kiveheted adómentesen.

Erre gondoltam.

68. 480b578442 (válaszként erre: 66. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 00:07

Az lehet de a végeredmény ugyan az. Kevesebb marad.

Nem akármikor szüntettem meg hanem évekkel a várakozási idő letelte után.

67. 480b578442 (válaszként erre: 64. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 00:05

Ó szerintem is bőven jó állapotban vannak és különben is minek is pihennének majd a temetőben megtehetik:)

A muterom 68 éves.43 év munkaviszonya van, nem ment el 55 évesen még 3 évet ráhúzott.Most sem hagyja el magát de akkor megy akkor kell amikor felbír szó szerint.A héten bicegve jött el hozzánk a lába annyira fájt.Ha még aktívan dolgoznia kéne nem tudom hogyan tenné.

Itt a szó a napi rendszeres munkavégzésen van.Az ember elkopik a test elöregszik.

66. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 65. - 480b578442)
2010. nov. 28. 23:59

Ki a zsarnok? :D Az adó és a járulékok a nagy közösbe mennek, nem a pénztárakat gyarapítják.


Egyébként, ha nem akármikor szünteted meg, akkor nem jársz ilyen rosszul.

65. 480b578442 (válaszként erre: 31. - C1e9612cd3)
2010. nov. 28. 23:55

Önkéntest ne nyiss egy zsarnokok!

Én most szüntettem meg és ugye az egyszer már adózott jövedelemből megint adót vontak így csak a felét kaptam ki annak amit benne volt.Hangoztatják, hogy a hozam adómentes de az a kissebb rész a tőkét meg jól megadóztatták és a 180e-ből kikaptam 100-at ami után még a héten kell befizetnem 21.000 EHO-t.Hát marha jól jártam!

Ez csak annak jó aki nyugdíj előtt áll és a munkáltatója tud jó magas hozzájárulást fizetni illetve van olyan cég ami a dolgozójának jutalom helyett befizet egy összeget az önkéntes számlájára.

64. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 63. - 480b578442)
2010. nov. 28. 23:53

Azért elvileg 60-70 évesen még bőven jó fizikai és szellemi állapotban lehetnek az emberek. Más kérdés, hogy ha kicsináljuk őket pszichésen, akkor ez csak elvi lehetőség marad :((


Márpedig a mostani helyezt rendesen rongyolja az ember idegzetét.


Jut eszembe, mit is hallottam. Az államiba átlépőktől adót szednek a magánnyudíj pénztári befektetésük hozama után. Ez már vicc. Rossz vicc.

2010. nov. 28. 23:45

Na igen erről van szó.

Teljesen mindegy hol maradunk mert a nyugdíjkorhatárt 72 évre akarják emelni.

Vajon hányan fogják megélni vagy túlélni ezt az időt?

Furcsa ahogy elképzelem a 60 éves nénit miközben bukdácsolva munkát keres.

Ráadásul ha még a megtakarításokra is ráteszik a kezüket (mert sokak szerint ez lesz a következő)Már most mindkét gyerekem etet másokat a berakott szendvicsből.

Szép jövő elé nézünk.

62. secret! (válaszként erre: 61. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 19:22
Pedig ez az egyetlen mód. Azt a havi valamennyit tedd úgy el, hogy ne tudj hozzányúlni. Be a bankba lekötni a folyószámlán akár. Kezd el, mert csak magunkra leszünk utalva, most kimondták, csak más mögötte az indoklás.
61. zsanci79 (válaszként erre: 60. - Secret!)
2010. nov. 26. 15:50
én is támogatom az öngondoskodáat, és szeretnék is, de sajnos nincs miből. És ez itt a baj. Kb 2000 forintot tudnék havonta az önkéntesbe tenni, de az semmire nem elég, és van mikor megcsúszok egy hónapban a nem várt kiadások miatt. van egy kis félretett pénzem, de az arra kell, ha valami nagyobb váratlan kiadás jön, vagy munkanélküli leszek, meg ilyenek. Muszáj havonta erre is egy kicsit félretegyek. Komolyan mondom aki jobban tud nálam spórolni, az festi magát:)
60. secret! (válaszként erre: 58. - Laszlozsu)
2010. nov. 26. 15:16
A lényeg az öngondoskodáson van. És lényeges, hogy olyan módon tegyél félre, amiben nincs benne a nyugdíj szó. Tehát államkötvény, megtakarítási betét, ingatlan, részvények, műkincs, nemesfémek, stb. Saját magunknak kell pénzt csinálnunk, hogy folyamatosan meg tudjunk élni, mert nem fog az állambácsi nyugdíjat adni senkinek egy pár év múlva már.
2010. nov. 26. 15:06
nem lehet tudni. attól is függ hány éve van még a nyugdíjig, illetve akkortájt majd milyen szelek fognak fújni
2010. nov. 26. 15:03
Elolvastam a fórumban ajánlott cikket. Érdekes. Nekem mindössze annyi bökkenő van csak ebben, hogy ha a kormány ellehetetleníti a MNYP-akat, akkor miben tudok maradni, hol tudok ön-gondoskodni. Csak az önkéntesben, amit meg ugye tudjuk, hogy tényleg jó dolog, de azt a nettó jövedelmedből külön kell fizetned. Én az alapdíjat fizetem az önkéntesben, aminek a hiányát még nem igazán veszem észre, de a gyarapodást sem veszem észre az önkéntes számlán igazán ebből. Arról meg nem is beszélve, hogy mi van, ha majd ilyen-olyan indokkal egyszer arra is rátenyerel valaki. Persze, tudom a jelenleg hatályos törvények alapján nem lehet, de törvényt módosítani bármikor tudnak.
57. Jk
2010. nov. 26. 15:03
nem foglalkoznak a jövővel. csak azt nem értem miért nem lehet ezt az ámokfutást valahogyan megakadályozni?
56. zsanci79 (válaszként erre: 55. - 3a611d00cb)
2010. nov. 26. 14:54

Akkor meg lesz egy kellemes estéjük:))))

Így meg azoknak lesz kellemes estéjük, nem csak egy, akik közel vannak a húsosfazékhoz.

De azért nem annyit fog érni:). Én azért utána néztem a dolgoknak ebben a nagy mnyp lázban, és nagyjából infláció körüli a hozam. Magyarul a reálértékét megőrzi, ha több nem is lesz belőle.

2010. nov. 26. 14:47
Csak szegény gyerekekkel mi lesz??????Az oké,hogy most neveljük őket de szerinted mire ők felnőnek ér majd vmennyit ez a pénz?Max elviszi a barátnőjét vacsizni:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
54. zsanci79 (válaszként erre: 53. - 3a611d00cb)
2010. nov. 26. 14:44
Na ezt mondom én is. Akkor most minek adjam oda az államnak? Akkor inkább örökölje a kissrácom:)))
2010. nov. 26. 14:43
Én nem is leszek nyugdíjas szerintem mert nem fogok 70évesen élni.Úgyis ez a céljuk.Dolgozzunk amíg élünk.
52. zsanci79 (válaszként erre: 51. - 3a611d00cb)
2010. nov. 26. 14:39

Bekényszerítenek, de onnan sem lesz nyugdíj már nekünk hidd el. Mivele ezt a 3000Mrd forintot elkötik szépen folyó kiadásokra, felélik a jövőt.

A tetejébe 30-40 év múlva olyan 1 millió emberrel kevesebb fog dolgozni. Akkor honnan a francból szedik össze a pénzt? Egy megoldás lesz, hogy a nyugdíjkorhatár a csillagos ég! Vagy államcsőd.

Úgyhogy én nagyon gondolkodom, hátha jön majd egy olyan kormány, aki jóváírja azt, amit most elveszenek a mnyp tagoktól. Külömben meg arra a 2-3 évre amit mi nyugdíjban fogunk tölteni, elég is lesz ez a pénz. Hidd el minimum 70 év lesz a korhatár. Valahogy meg kell oldani hogy nem tudnak fizetni. Mert ami nincs, abból nem lehet.

51. 3a611d00cb (válaszként erre: 50. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 14:27
Ezzel mindenkit rákényszerítenek arra,hogy lépjen át az államiba!
2010. nov. 26. 14:25

No, és az újjab, hogy nyugdíjaadónak fogják nevezni a munkáltató által befizetett nyugdíjjárulékot. Így kizárják a mnyp tagokat a nyugdíjjogosultságból. De kérem ennyi erővel majd mindenkinek mondhatják x év múlva, hogy ja kérem ez adóóóóóó, nem járulék, tehát nem kapsz nyugdíjat! Undorító!

Aki a magánban marad, annak a 24% munkáltatói befizetés egy kvázi extra adó, semmit nem kap belőle.

Ja és mivel szuperbruttó alapján adózunk, mostmár ez is adó lesz, tehát az adót is megadóztatják. Szép jövő elé nézünk!

49. Jk
2010. nov. 26. 13:38
Most komolyan ennyire rohadékok????? és még mindig hisznek nekik és tapsolnak?? tudom tudom, nem volt kánaán korábbi kormány időszakában sem, de azért ennyire nyiltan nem hazudtak, ennyire pofátlanul nem nézték hülyének az embereket.
2010. nov. 26. 00:53
2010. nov. 26. 00:46

Hát ebből azt hiszem, minden alább feltett kérdésemre választ kaptam.... És ez nagyon gáz....


[link]

2010. nov. 26. 00:40
2010. nov. 26. 00:38

hát gyerekek...

[link]

44. Jk (válaszként erre: 14. - *Csajszi*)
2010. nov. 25. 15:04
vissza fogják állítani amint lehet. ez egy kamikáze
43. Jk
2010. nov. 25. 15:01
2010. nov. 25. 14:22
Eddig én is magánpénztárnál voltam, köteleztek rá hogy abba lépjek be. Amúgy fogalmam sincs, hogy most mire jó ha maradok vagy váltok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook