Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

101. secret!
2010. dec. 1. 09:37
A lényeg, hogy ön-gondoskodj, most azonnal kezd el!!! Elvették a nyugdíjadat, és nem fognak adni semmit!!! Az lesz öregkorodban, amit mostantól félreteszel. Ezt már kb. 5 évvel ezelőtt elkezdtem. Viszont most sem késő.
100. syria (válaszként erre: 99. - Secret!)
2010. dec. 1. 09:21

"Ha nem hagyod el magánpénztárad, elveszted a nyugdíjad 70 százalékát. Pompás, visszautasíthatatlan ajánlat. Ez ma a kormány által kínált választási szabadság a hárommillió pénztártagnak. És lassan ennyi jut az országnak is. Alig van már a kormánytól független instancia, amely akár a legégbekiáltóbb törvénytelenségeket is megakadályozhatná. S közben például álságosan „nyugdíjmentésnek” nevezik a megtakarítások államosítását. Ugyanezzel az észjárással akár „a bántóan alacsony kamatot fizető bankoknál lévő betétek” vagy „a veszélybe került ingatlanok” megmentésére is számíthatunk a jövőben. Azokat a csomagokat (valójában megváltásmentes államosítást) a nagy nyelvi nyomulás jegyében hívhatják majd bankbetétmentőnek és ingatlanmentőnek."


Zádori Zsolt újságíró (HVG, BESZÉLŐ)


Nahát ezért félek. De mocskosul. :(

99. secret! (válaszként erre: 98. - Syria)
2010. nov. 29. 18:45
Igen, rájöttek hogy van itt pénz, a nép saját hússzorosan, ha nem többször megadóztatott pénze. Majd azt is add ide, én használom, gondolják ők.
98. syria (válaszként erre: 87. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 18:43

Mi jön még?!


Megmondjam?


Lenyúlják majd az egyéb megtakarításainkat is. :(


Nem szivatva érzed magad, hanem szivatva vagy, sokunkkal együtt.

97. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 96. - Zsanci79)
2010. nov. 29. 13:04

Off. Sok lakópark épült, ahová meglepő módon nem nyugdíjasok költöztek be, hanem kisgyerekesek, pocakosok...

Mivel megoldjuk, így az önkori nem töri magát, mert szerintük úgyis átmeneti probléma.


Ugyan épül egy ovi, de oda megintcsak nem mehetünk. Egyházi. A honlapját olvasva, nem is nagyon vágyunk oda(nem a vallásos beállítottság miatt!) Pedig úgy költöztünk ide, hogy milyen jó, a szomszéd utcába tudunk majd oviba járni. Hát nem... :( [link]

96. zsanci79 (válaszként erre: 94. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 12:36
Hát ez döbbentő! Mármint az ennyire súlyos helyhiány.
95. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 88. - 07c4794583)
2010. nov. 29. 11:53
Már majdnem mondtam, hogy válts pénztárat EUn belül elvileg működik. De te nem is vagy most EUn belül. Viszont ez legyen a legnagyobb bajod az életben! :DDD
94. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 92. - Zsanci79)
2010. nov. 29. 11:48

Off. Itt (Dkeszi) több százra tehető az állami ovikból elutasítottak száma. Sokan behordják a gyerekeket Budapestre, közeli kerületekbe állami oviba(IV, XIV, XIII stb.) Ez azoknak jó, akik egyébként is arra mennek. Különben a egy csomó idő elmegy feleslegesen, hisz duplán kell megtenni az utat, ha nem marad ott az ember. Időben és benzinben is extra, ugyanott tartunk, mint a magánovi díja.


Aki magánból próbál átiratkozni, azt a sor végére teszik, mondván "Nem hátrányos helyzetű és egyébként is tudja fizetni, ha eddig tudta..."


5 éves kor után valóban át kellene venniük, amennyiben van hely. Csakhogy nincs.


Tény, hogy több figyelem jut a gyerekekre, hisz egy csoportban max. 15 gyerek van és két óvodapedagógus (míg az államiban 30).


De nincs aranykanál és hasonlók. Természetesen a külön foglalkozásokat, külön kell fizetni (korizás, úszás, angol). Már aki akarja és persze tudja...

93. zsanci79 (válaszként erre: 88. - 07c4794583)
2010. nov. 29. 09:06
De nonszensz! Ha önként fizetnéd a mnyp-ad, mert már nem itthon dolgozol (nem hogy örülnének), akko mi a francnak kéne még munkáltatói járulékot is fizetned, hisz az a közösbe megy????
92. zsanci79 (válaszként erre: 87. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 09:03

De 5 éves kortól kötelező az ovinak fel venni, úgyhogy az utolsó éve(ke)t ott töltheti.

De mi az hogy nincs hely? :( Ilyennel csak bölcsiben talákoztam. Ha meg várólistára kerültél, akkor ellőbb-utóbb bejutsz. Nem hiszem hogy egész ovi ideje alatt muszáj magánba járni, mert nincs más lehetőség. Vagy anyagi helyzet alapján döntenek, hogy aki tudja fizaetni az menejn magánba? Vagy hogy van ez?

91. c27c71e957 (válaszként erre: 88. - 07c4794583)
2010. nov. 29. 09:01
Mindenképpen az itthonit szüntetném meg, kivéve ha közel lennék a nyugdíjhoz. Akkor azért valahogy "befejezném" :)
90. Jk (válaszként erre: 89. - A25b44f6a3)
2010. nov. 29. 08:57
magánovik ennyibe kerülnek, de ez általában jobb és több foglalkozást biztosít.
89. a25b44f6a3 (válaszként erre: 87. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 08:10

ovi havi 64000-ért?


Aranykanállal etetik azt a gyereket vagy mi kerül ennyibe?

2010. nov. 29. 01:38

A seggem verem a földhöz, hogy Svájcba költöztem. Az itteni nyugdíjpénztáram félévente felhív, hogy ugye nem felejtem el, hogy ők akkor is fizetik a nyugdíjam, ha esetleg lelépek innen, és máshol öregszem meg?


Ehhez képest nem tudom, mit kezdjek az Axa-winterthuros magyar magánnyugdíjpénztárammal - nemrég (egy éve) telefonon megnyugtattak, hogy a pénzem szépen megmarad, akkor is, ha nem fizetem tovább. Kérdeztem, nem fizethetném-e tovább, akkor is, ha nem otthon dolgozom. Válasz: ha az összes MUNKÁLTATÓI járulékot is befizetem. Azaz az eddig 14e forintos befizetés helyett 44 000 forintért fenntarthattam volna a befizetésem. Köszi!


Most meg? Most meg fogalmam nincs. Holnap felhívom őket.

87. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 85. - C27c71e957)
2010. nov. 29. 01:13

Én a rendszerváltás után, nagyjából a kilencvenes éveket töltöttem külföldön. Akkor a világot látni akarás hajtott. Sokat utaztam. Most viszont szeretnék itthon érvényesülni, kényelmesen élni a szüleim közelében lenni. Meg ezt az egy gyerekemet felnevelni rendesen.


De szivatva érzem magam.


Kezdve ott, hogy fizethetem neki az ovit (3 millióba kerül összesen, mire suliba megy), mert nem veszik fel államiba (decemberi, nem hátrányos helyzetű), nincs hely. Úgyhogy vagy maradok itthon vele és nem kerül semmibe, de nem is keresek egy vasat se. Vagy fizetem a havi 64 ezret, de nem azért, mert puccolni szeretnék a drága magánovival, csak éppen nincs alternatíva (ja és még ide se jut ám be mindenki, ha az utolsó pillanatban jut az eszébe).


Most piszkálják a nyugdíjamat, mindennek a tetejébe...


Mi jön még?!


Megjegyzem, hogy mindig bejelentett melóm volt teljes összeggel (én hülye).

86. c27c71e957 (válaszként erre: 84. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 01:07
Nekem annyi pénz jusson, hogy be tudjam fizetni a számláimat, több nem érdekel... egész életemben a legszarabbul fizető ágazatban dolgoztam, úgyhogy sokat nem is kérhetek :)
85. c27c71e957 (válaszként erre: 83. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 01:05
Én sem mennék el sosem (egyéb ok miatt), de sokak részére egyetlen alternatíva lehet. Ismerek olyanokat, akik még a rendszerváltás környékén átmenetileg terveztek külföldi munkavállalást a tengerentúlon, de az itthonról kapott hírek hallatára nem kívánnak visszatérni.
84. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 82. - C27c71e957)
2010. nov. 29. 01:03

Nem vehetik el... Sok mindenről gondoltuk, hogy nem lehetséges, aztán kiderült, hogy mégis :(((


A magánnyugdíjszámlámon lévő pénz örökölhető, az államiba beszippantott pénz meg eltűnik most egy szemvillanás alatt. Majd, amikor nekem kellene nyugdíj meg nem lesz elég bevétele az államnak és még annyi nyugdíjam se lehet onnan, mint a magánnyugdíjpénztártól, hiába jönne elvileg több az államtól.

83. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 78. - C27c71e957)
2010. nov. 29. 01:00
A külföldi munkával meg a következő a "bajom": nem szeretem, ha kényszer helyzetbe hoznak. Laktam egy időben külföldön, mert akkor ahhoz volt kedvem. Most itthon szeretnék lenni, de egyszerűen azt érzem, hogy ellehetetlenítenek. Papolnak itt, hogy vállaljunk több gyereket. Csak ugye őket fel is kellene színvonalasan nevelni...
82. c27c71e957 (válaszként erre: 81. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 00:58
Az önkéntest sosem vehetik el, hiszen ez olyan, mint egy "betétkönyv" saját részre. A magánnal játszadoznak most, viszont ebbe nem fizettünk többet, mint rendesen, ha államiban maradtunk volna. Igazából inkább bosszantó, de nagyon.
81. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 78. - C27c71e957)
2010. nov. 29. 00:55
Igen, de ha saját nyugdíjszámlád van, mint pl. az önkéntes vagy a magán, akkor a sajátodat látod viszont jó eséllyel. Persze, abban az esetben, ha nem lehetetlenítik el kész akarva a biztosítókat.
80. c27c71e957 (válaszként erre: 77. - Zsanci79)
2010. nov. 29. 00:53
Biztosan van valami oka, amiért nem közölnek az indok mellé párhuzamosan államháztartási adatokat. A második kérdésedre: még nagyobbak lehetnek a generációs feszültségek...
79. zsanci79 (válaszként erre: 78. - C27c71e957)
2010. nov. 29. 00:51
Ja-ja!
78. c27c71e957 (válaszként erre: 76. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 00:50
Az már évtizedek óta nyilvánvaló, hogy mi nem a saját pénzünket látjuk viszont, ahogyan a mostaniak sem az övükét. Egyetlen járható utat tudok elképzelni: aki teheti, menjen külföldre dolgozni, és utaltasson majd magának amerikai, angol, svájci, belga nyugdíjat, itthoni körülmények között fényes összegnek fog minősülni.
77. zsanci79 (válaszként erre: 75. - C27c71e957)
2010. nov. 29. 00:46

De gondolom ezt hosszútávra tervezték, nem 10 évre. Egyszer elindult volna visszafelé, azt kellet volna kivárni. Biztos át lehetne alakítani, hogy jól működjön.

Amúgy arra még senki nem válaszolt az ott az okook közül, hogy mi lesz 30-40 év múlva, mikor az eltartó-eltartottak aránya megfordul. Hmm? Ja dolgozni halálig, mint kínában....Artra felé járkál akirály mostanában amúgy is

76. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 75. - C27c71e957)
2010. nov. 29. 00:39

Ok.


Csak még mindig nem értem, hogy mi vonzó nekem abban, hogy megint a közösbe lapátoljak minden pénzt, hogy aztán majd semmit ne lássak belőle. Mert erre van a legnagyobb esély.

75. c27c71e957 (válaszként erre: 49. - Jk)
2010. nov. 29. 00:31
Amikor kötelezővé tették a pályakezdők mnyp-belépését, milliárdok estek ki az állami nyugdíj kasszájából, amit hitelekből pótoltak éveken át. Most isszuk a levét - immár duplán károsulva. Taps!
74. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 72. - 480b578442)
2010. nov. 29. 00:31

Semmire sincs semmi biztosíték az életben...


Most csak abba gondolj bele, hogy benyelik a fizetésed jó részét és terveik szerint még elvi szinten se vállalnak kötelezettséget arra, hogy ezért bármit is nyújtsanak viszonzásul (járulék helyett nyugdíjadóról beszélnek).

73. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 71. - 480b578442)
2010. nov. 29. 00:26

Abban az esetben nem vitte volna el, ha még 7 évet vársz. Mivel ez nyugdíjas évekre szólna, ezért úgy van megszerkesztve, hogy akkor legyen a legkedvezőbb, ha tényleg kivársz.


Persze, akinek ez nem szimpatikus, vannak egyéb lehetőségek is, mint önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítás.

72. 480b578442 (válaszként erre: 71. - 480b578442)
2010. nov. 29. 00:23
Illetve ha azt mondod 20 év múlva adómentesen felveheted akkor nem viszont mint korábban is írták semmi biztosíték nincs arra, hogy a magánnyugd.pénztárak nem mennek csődbe:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook