Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ne legyünk cukorfüggők! fórum

Ne legyünk cukorfüggők! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. ápr. 8. 08:14

Jó reggelt,

teljesen be vagyok rekedve, biztos a jeges fürdő tegnap este és ma reggel...

Na, az előző mindat első fele igaz, a második erős költői túlzás.

Tényleg sikerült a boyler elektromosra átállítása.

Remélem, ma nem sok telefonos reklamáló lesz, mert a repedt fazék kozzám képest Maria Callas.

A nyelvem ma reggelre szépen lepedékes lett, teljesen fehér, tegnap még nem volt ilyen.

Működik a méregtelenítés.

Érdekes, hogy a tegnapelőtti hashajtás és a tegnapi beöntés és két napi böjt után még spontán wc-re menés volt ma reggel - bár gondolom, nem érdekel senkit az anyagcserém, csak azért írom le, hogy mik vannak a böjtnél...Pedig a narancslevet is rostmentesen csavartam.

Nagyon jó érzés, hogy a cukor- és édességkívánás, gondolom az inzulinszint csökkenése miatt szinte a nullával egyenlő.

Szép napot mindenkinek.

130. ericika2 (válaszként erre: 123. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 7. 22:04

Fénypostával küldhetnél egy kis mézes zserbót -hopp, most jut eszembe, én böjtölök. De álmodozni szabad.


Egyébként rá kell hogy jöjjek, rejtett technikai tálentumom van. Sikerült a kazánról a telefonos instrukciókat követve áramra kapcsolni a boylert.


Bár mennyivel romantikusabb lett volna, igazi kolostorba képzelhettem volna magam: böjtölés, fűtetlen helyiségek, hideg víz.

Na megyek ágyba való téglát melegíteni, jó éjt.

2009. ápr. 7. 21:57

Ildi, gratulálok. És egy kalappal következőhöz.

Egészen nosztalgikus lettem, 1980-ban, gimnáziumban megnyertem az Édes Anyanyelvünk országos döntőjét, és a jogi egyetemre csak történelemből kellett felvételeznem, magyarból nem. Ott nyelvtan volt és retorika.

Mikor lesz a következő forduló?

A választ már holnap olvasom.

Jó éjt.

128. szeptember99 (válaszként erre: 127. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 7. 21:50
:D
2009. ápr. 7. 21:14
Ha nyelvtanból penge vagy az félút a sikerhez!!!
126. szeptember99 (válaszként erre: 125. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 7. 21:08
ja,épp ez a pozitívuma,igaz,a felvételin lesz irodalmi rész is,nem csak nyelvtan,mint itt,de az se vészes amúgy...
2009. ápr. 7. 21:01

Szia Szepti!

Gratulálok a versenyhez,és ha netána az országoson nem jönne össze az első három,akkor is a felkészülés már felkészített a felvételire:)

124. szeptember99 (válaszként erre: 118. - B4a3a4979d)
2009. ápr. 7. 20:57

Huhh,mennyi új bejegyzés :)


Köszönöm kérdésed,első lettem :) de lesz még egy forduló,és ha ott benne leszek az első 3-ban,akkor nem kell felvételiznem az egyetemre...ezért volna jó ott jó helyezést elérni. Az már köztársasági szintű lesz...


Hát én se vagyok oda a húsvétért,igaz,jön a 10 napos szünet vele együtt. A húsvéti kajákat nem eszem,csak egy kevés főtt tojást,szóval nincs csábítás. Amúgy voltam ma futni,és egész jól haladok a cukormentességgel is,nem is hiányzik.


A locsolkodás meg...anyám vett csokinyuszit meg csokitojást nekik,pénzt nem szoktunk adni nekik...a nap végére meg bűzleni fogok a sok parfümtől :) de ez van :)

2009. ápr. 7. 20:15

Én is 3 féle sonkát sonkalében főtt tojást,zserbót és mézeszserbót,kalácsot sütök.

Mindig a legzsírosabb sonka fogy el először/Mert a férfiak azt mondják,hogy otthon nincsilyen szaftos/

A kazán meg direkt azt gondolja,hogy te most keménykedsz,bírod te a hideget is ,ha már kajálás sincs:)

122. ericika2 (válaszként erre: 121. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 7. 19:42

A kazánunk is ezen a véleményen volt. Koksszal működő kazán, amire reggel és este kell tenni, és ez csinálja ha működik a meleg vizet is. Ha működik...

A meleg miatt, mivel nem kellett neki fűtenie, ma estére kialudt, ami a házban lévő meleg miatt nem probléma, de a meleg víz csak macskamosdásra lesz elegendő csötörtökig, akkor jön a párom haza. Egyébként bonyodalmas elektromos átkapcsolásokat kell csinálni, ami nem tudom, hogy mennyire vezet eredményre az ő telefonos távirányításával.

Ugye a böjt alatt többet kell tisztálkodni, a méregtelenítés miatt bár mondjuk először megpróbálom imával befolyásolni az égieket, -azt is kell a böjt alatt-, hátha történik valami csoda.

......


A fiaid és az apjuk ezek szerint mennek locsolkodni? Végül is a fiúknak egy jó kis zsbpénzkiegészítés.

Aki hozzád jön "locsolóba", azt frissen préselt narancslével kínálod?

(Anyukámnál mindig a sonkás kolbászos retkes hidegtál dívott, amit a piszok locsolók mind fölfaltak. Amióta Ausztriában élek, a volt férjemnél még kellett nekem is csinálni, erre föl egész délután egyedül ücsörögtem otthon a foszlós kalácsommal, mert ő az apóssal itt is elment locsolkodni - és persze tökrészegen jött haza.

121. 2d5a00656a (válaszként erre: 120. - Ericika2)
2009. ápr. 7. 19:26

Én is utálom,mert műnek találom az egészet.Értem a lényegét,hogy a szürke téli idő után ...na meg a vallási része..de ezeken már sokkal inkább túlmutat,mint iparág.Csokitojás LOCSOLÓPÉNZ/gusztustalan már az ötéves is pénzkérő versikét mond,de 19 évesen a szegény főiskolásos strófák még jönnek.../

Én csak amiatt tartom mert a család egyetlen nőtagjaként nem mondhatok rá nemet,el vagyok nyomva,mert a férfirész szerint tök jó buli:)

De böjttel szrtájkolok:)

Ne terheld agyon magad,csak ami jól esik!!!Te most böjtölsz,jár neked a nyugalom:)

120. ericika2 (válaszként erre: 119. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 7. 18:05

Én a húsvétot mindig is a hátam közepére kívántam a sonkáival, nyuszijaival és locsolóival együtt.

....

Most egy picit éhes vagyok.

Miután ma nem megyek futni-nem akarom a térdem rögtön bedurrantani-, valami háztartási elfoglaltságot kell keresnem, pusztán elterelő hadműveletként, nem mintha annyira kívánkoznék rá. Például vasalni kell, és a téli cuccokat is el kellen pakolni, mosta 25 fokban valószínű a bundára és a csizmákra már nem lesz szükség. Utána olvasni fogok, este meg tornászok.

Este még esetleg visszanézek.

119. 2d5a00656a (válaszként erre: 117. - B4a3a4979d)
2009. ápr. 7. 17:07
Persze:)Ezzel sokkolom a rokonaim:)
118. b4a3a4979d (válaszként erre: 103. - Szeptember99)
2009. ápr. 7. 08:14
Ildi, mi lett a versenyen??
2009. ápr. 7. 08:13

Jó reggelt!

Ma reggel beöntést csináltam, nem olyan szörnyű, mint ahogy hangzik.

Mostmár az éhségnek a szele se szabad, hogy meglegyintsen.

Ma alma és répalé keveréke van, és citrom-grapefruitlé közben. Na meg a teák. Éjszaka azért nem volt nagy élmény 2-3-szor fölkelni a legkisebb helyiség meglátogatása miatt.


Kata, arra még nem válaszoltál, hogy az egész húsvétot sonkamentesre tervezed-e.

2009. ápr. 7. 07:45

Sziasztok kislányok!

Ericika gratula!!Én ma kezdem a leépítő napot

Reggel lenmag citromosvízzel

Kamillatea

Reggeli:párolt zöldségek

Tízórai:Sárgarépa

Ebéd :Bázisleves

vegyes nyers zöldségsaláta


Vacsi:karfiolleves/főtt répás karfiol/


Jó lesz!!!Már várom,keserűsó csütörötökön szerdán még a maihoz hasonlót tervezek,mert dolgozom.Aztán csütörötökön mehet a csak lé.

115. szeptember99 (válaszként erre: 114. - Ericika2)
2009. ápr. 6. 21:04
Neked is jó éjt!
2009. ápr. 6. 21:03

Első napnak lassan vége.

Hála a reggeli hashajtásnak és a majd 6 liter folyadéknak, az éhség csak néha jelentkezett, főleg mikor valaki valami különösen illatos felvágottat evett az irodában.

Kávéelvonás jobban megviselt.

Úgy tervezem hogy csak egy pár napot csinálok, nagypéntekig, és hozzáveszem utána a fehérjeturmixomat. Végül is az ötből egy már megvan.

Jó éjt!

113. b4a3a4979d (válaszként erre: 112. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 6. 12:05

És akkor húsvét alatt is nézegeted a sonkákat, amíg a locsolók öntöznek téged, mondják a verset és vedelnek vagy valami egyéb programotok van?


Itt nem nagyon szokás a húsvétünneplés, tehát mi valószínű elmegyünk biciklizni (50-60 km), vagy kerti napozás, vagy szauna, ha rossz idő lesz. Vagy túrázunk egyet, lényeg, hogy főzni ne kelljen, és vendégeket se kelljen várni.

2009. ápr. 6. 11:48
csak csütörtök:)De már most visszafogom a husit és társait,sok folyadék.....
111. b4a3a4979d (válaszként erre: 110. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 6. 09:57

Szia Kata!

Mármint a böjtös?

Igen, mától, azért is írtam, hogy a glaubersós vizet már megittam, stb...

Te majd csak csütörtöktől kezded?

Vagy már mától?

2009. ápr. 6. 09:50

ERICIKA!

nEKEM AZ A HÉT VAN!:)ÉS NEKED?

2009. ápr. 6. 09:38

Sziasztok, itt vagyok újra.

Tettem fel három egerszalóki fürdőben készült képet. Nagyon jó volt a hétvége, de túl aktív volt, nem volt igazán csak úgy pihire a fürdőn kívül idő. Ide menni, oda menni, ezt-azt elintézni, stb. . . .

Meg a kétszer 400 km. Plusz a kétszer 130 Egerszalókig.

Na, majd mától a munkahelyen kipihenem magam. (Haha. . . . )

Látom, nem sokat kell visszaolvasni, a szép hétvége mindenkit kivonzott a napfényre.

Otthon aki leginkább kritikus szokott lenni, már a 100-ason felül van, meg is pukkadt volna, ha valami dícsérő szó elhagyja a száját. De azért elégedett voltam a tekintetekkel.

Nem is igazán bűnöztem, sőt visszafogott voltam.


Ma már megittam a glaubersós vizemet. (Hmm......ez a fincsi...)

Kipréseltem a grapefruitokat, narancsot, dél körül kerül rájuk a sor, addig csalántea, zöldtea.

2009. ápr. 5. 18:56
Hát ez jól esett/Mármint a mai nap/::)))
2009. ápr. 5. 13:10

Sziasztok!


Szép napot mindenkinek! Itt a tavasz,szép az idő,csicseregnek a madarak... mi kell még?


Irány a szabadba,ha mást nem a teraszra,és élvezni a napsütést!

2009. ápr. 3. 21:19

Dehogy is:)Hiszen 2x-es anyuka vagyok:)

Ja de a fagyit 19,9 évig tartom,hogy nem bűn...

105. szeptember99 (válaszként erre: 104. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 3. 21:15
Nem negatívumként írtam,hogy egy anyuka arca ugrott be rólad...amúgy fiatal volt,és lendületes,keves. Nehogy megharagudj ezért! :)
104. 2d5a00656a (válaszként erre: 102. - Szeptember99)
2009. ápr. 3. 21:07

Próbálok:)

Nem gondolom hogy tizenixévesen bűn lennne fagyizni.Az hogy anyukához hasonlítok áz,fogyinaplót csinálhatsz,és miután nem lehet titkos a naplód így adott hogy olvassák:)

2009. ápr. 3. 19:36

Holnap magyar verseny lesz,sokat készülök rá,szurkoljatok léci!!!


Ha ezen a fordulón is továbbjutok,és a következőn benne leszek az első 3ban,akkor nem kell felvételiznem az egyetemre,mert automatikusan bekerülök. Szóval ezért lenne fontos...

102. szeptember99 (válaszként erre: 101. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 3. 19:34

Na hát az tök jó! Ezek szerint formában vagy. :)


Megnéztem a képeid,épp emlékeztetett az arcod valakire,aztán nagy nehezen rájöttem,hogy egy régi barátnőm anyukájára...na persze,gondolom ez most nem sokat jelent neked :) Édes a családod,és persze a kutyik is :)


Ma is volt egy kis bűnűzés,egyik barátommal elmentünk fagyizni...de jól esett,szóval nincs bűntudatom. Meg megint szép idő volt...


Épp láttam,hogy lehet itt csinálni ilyen fogyinaplót...ennek mintájára bírnék csinálni cukormentes (vagy candida-diéta,ha el merem kezdeni) naplót. azt olvassa valaki,vagy azt miért írja az ember? Azért kérdem mert elég új vagyok is,és nem szoktam felfedező körutakra indulni itt....

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook