Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ne legyünk cukorfüggők! fórum

Ne legyünk cukorfüggők! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
161. naildi81 (válaszként erre: 159. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 10. 14:22
Hát sokkal kevesebbet eszem, mind cukorból, mind ch-ból. Már lassan egy hónapja csinálom, és még egy csokit sem ettem meg. Bár most jön a fagyi szezon, le is csúszott 2x 2 gombóc, de majd utána nézek, hol tudok diabetikus fagyit enni.
160. szeptember99 (válaszként erre: 158. - Naildi81)
2009. ápr. 10. 14:13
Sikerülni fog :)
159. 2d5a00656a (válaszként erre: 158. - Naildi81)
2009. ápr. 10. 14:11
Ha a saját fogyasztásodhoz képest kevesebbet ,és kevesebb ch-at eszel,biztos meg lesz az eredménye nyárra:)
158. naildi81 (válaszként erre: 154. - Szeptember99)
2009. ápr. 10. 13:59

Sziasztok!


Igazából már régóta szerettem volna jópár kilótól megszabadulni, és egy kicsit egészségesebben étkezni. Valahogy most jött el számomra ennek az ideje. Már tényleg nagyon elegem lett abból ahogy kinézek, én is szeretnék csinosabb lenni. Nehéz volt belefogni, mert a kisfiam még naponta min.3x szopizik. Ezért gondoltam arra, hogy a cukorbevitelt a minimálisra csökkentem, meg kevesebbet eszek, és 6 után már abszolút nincs kaja. Nyár elejére remélem még egy pár kilótól sikerül megszabadulni.

2009. ápr. 10. 09:53

Nektek is jó reggelt (bár mostmár azért ki kell kelni az ágyból).


Kellemes húsvéti ünnepeket nektek is!

2009. ápr. 10. 09:02
Sziasztok!Jó reggelt aki marad,és Erika,megyek a privibe..
2009. ápr. 10. 07:27

Sziasztok, jó reggelt!!


Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket, kevés locsolót (magamból kiindulva), KEVÉS CUKROT ÉS KEVÉS KÍSÉRTÉST A CUKORFOGYASZTÁSRA kívánok.

Sziasztok jövő keddig.

154. szeptember99 (válaszként erre: 151. - Naildi81)
2009. ápr. 9. 22:11
És mi késztetett,hogy változtass? Vagy csak hirtelen elhatározás?
153. szeptember99 (válaszként erre: 151. - Naildi81)
2009. ápr. 9. 22:08

Üdv itt!


Gratulálok a fogyáshoz! Sok sikert továbbra is!


Ha van kedved,a fórum elején belinkeltem 'elrettentő' cikkeket,miért is nem jó sok cukor bevitele.Ha akarod,olvasd el őket.

2009. ápr. 9. 22:05
Vettem vmi ásványi anyagokkal teli port (mert le volt árazva a dmben),ami a sav-bázis egyensúly helyreállitásra jó. Tejbe raktam 1 kanállal,de olyan szar ize van,hogy alig megy le... hihi
2009. ápr. 9. 21:52

Sziasztok!


Én kb. 3 hete, hogy eldöntöttem, mérsékelni fogom a cukor bevitelt. Rendesen cukorfüggő voltam. Csak cukorral tudtam meginni a kávét, cappucinót, teát. A cukros üdítőket szerettem. Most 3 hete minimális cukrot juttatok be a szervezetembe. Az étkezésemen is változtattam. Eddig 5 kg le is ment rólam. Remélem ez a szám még nőni fog.

150. ericika2 (válaszként erre: 147. - Szeptember99)
2009. ápr. 9. 21:02

Ildi, a csoki miatt ne is legyen bűntudatod, főleg a fekete csokiban annyi minden jó dolog is van, és ha csak két sort ettél.... (Persze mekkorák voltak a sorok??)

De az nem jó, hogy naponta csak egyszer eszel majdnem.

Bár ebben a melegben nem csoda, de legalább egy-egy almát, joghurtot kellene.

A fogyásodhoz gratulálok.

Szép álmokat!!

149. ericika2 (válaszként erre: 146. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 9. 20:59

Nem volt.

Első nap majdnem 6 liter folyadékot ittam, ebédszünetben sétáltam, este futni voltam, szerintem a vérkeringésnek nem volt sansza sem, hogy ingadozzon.

Második nap pedig már minden működött, mint a karikacsapás. Egyszer-kétszer azért éreztem egy-egy pillanatig egy kis megszédülést, de tényleg csak egy pillanatig tartott.


Miből van ez a tea?

....

Ősszel történt méregtelenítésem egy hét után azért törtem meg, mert szőlőt préseltem, és nem eléggé hígítottam. Kb. 5 perc alatt a vércukrom az egekben, és képes lettem volna a vasszöget is elrágni. Okosabb lehettem volna a mézzel.

Vigyázz te is a frissen préseld leveiddel, tényleg hígítsd.


De azért fantasztikus hatása van ennek a fehérjeporkészítménynek: nem tejjel, csak vízzel hígítottam, és így is 5 perc után mintha egy egész lakodalmat ettem volna végig.

Jó éjt, aludj sokat!!!

2009. ápr. 9. 19:45

Csokitojást:)

A fiaim sajnos gyüjtenek mindig valamire úgyhogy pénz:)

2009. ápr. 9. 19:44

Sziasztok!


Fogytam kb.egy kilót...bár az igazsághoz hozzá tartozik,hogy nem eszek sokat.Nem tudom,miért,nincs is kedvem,néha időm se,bár kicsit durva,hogy ebédkor beeszek,aztán a nap folyamán szinte semmi.


Ma ettem 2 sor 70 százalékos csokit,jól esett azért,és nincs miatta bűntudatom :)


Ti mit vesztek a családnak húsvétra?

146. 2d5a00656a (válaszként erre: 145. - Ericika2)
2009. ápr. 9. 19:06

Én elégedett lennék a 4 nappal:)

Jó hogy írod ezt a mézes tea dolgot,mert a Luzner-Buchinger könyvben ajánlják az 1 kanál mézet esetenként ateába,de logikusan gondolkodva tényleg szívás lehet.

Most a pickwick water element nevű teáját iszom,tavaly kaptam rá, nagyon fincsi így pőrén is:)

Mindeképp maradj vonalbamn nekem,mert tutira rád fogok szorulni,bár próbálom kihasználni a plussz energiát/ez a tavalyinál is volt,de az csak 3 "leves" napra sikerült:(/

Fejfájásod volt??

145. ericika2 (válaszként erre: 144. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 9. 18:54

Bevallom, ma már ittam egy fehérjeturmixot. Holnapra pedig egy almát is kiválasztottam a turmix mellé.

Így 3 tiszta nap, egy módosított böjt, és egy felvezetés.

Most megkívántattad a spárgát, azt fogok szombaton csinálni, mint első "igazi" ennivalót.

A totális rekedtség is belejátszott, ittam egy mézes teát rá, és külön egy kiskanál mézet, és kitört a farkaséhség. Szóval ne ess ebbe a csapdába.

Gondolok rád, és kereslek.

Egyébként a böjt alatt egy csomó időt megspórol az ember, ami ilyen tevékenységi lázban tör ki. Jó értelemben.

A sziklakert biztos nagyon szép.

Szóval ne kövesd a nyomdokaimat, bár a 4 nap sem olyan rossz.

Szorítok.

2009. ápr. 9. 18:40

Itt vagyok:)Ráestem a kertre,és kialakítottam egy új sziklakertet..Kicsit sokáig tartott,viszont a jó részét is mondom:

Reggel:egy negyed ananász

Tízórai:1 db körte

Ebéd,estebéd/4-kor/:Spárgaleves /natúran rántás habarás és tejszin nélkül/,kis főtt krumplival turmixolva

Vacsi:1 fürt szőlő 1 pohár paradicsomlé

És nem esettrosszul,menni fog:)

Elméletileg maga a léivásos napok száma 5 nap,és van egy -két felvezető és legalább 2 felépítő nap.


Miután a mai felvezető napom pompás lett így holnap már böjtölgetek.:)

Reggel keserűsó

Délelőtt tea/salaktalanító naturlandos/

Ebédre a maradékfőtt spárgát fogom levessé turmixolni megint,szerintem.

Uzsi:kamillatea

Vacsi:gyümölcslé.


Hát ez a terv.Délelőtt bevásároltam egy tonna zöldséget és gyümit,hogy ne esseka vásárlás közben csapdába az első napokon.

Kicsit szar volt ma ,hogy egy órája a fiúknak csináltam tejszines fokhagymás zöldséges pulykamellet rizzsel,ésamikor megkostoltam ,hogy átfőtt -e ki kellett köpnöm:(De tudoma gyomornedveim rögtön feléledtek volna tőle,így meg nem vagyok éhes:)

Na most te jössz!Hogy ment a mai napod??Hány napra tervezed még???

2009. ápr. 9. 15:58
KATA HOL VAGY??????
2009. ápr. 9. 10:30
Jó is annak, aki tavaszi szüneten van, sokáig alhat, vagy már a 10. kilométerét futja.....
141. b4a3a4979d (válaszként erre: 121. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 9. 07:41

Kata, jó reggelt!

A böjt nem engedi, hogy eszközként használják. Biztos, hogy akarod?

Hány napot tervezel?

Mit eszel ma?

Milyen lesz a holnapi napod?

...........

Azért csak cseszegetlek egy kicsit...

140. b4a3a4979d (válaszként erre: 136. - Szeptember99)
2009. ápr. 9. 07:24

A jeges fürdő csak poén volt, annyira aszkéta nem vagyok. De úgy látszik, már a gondolatától is megrémült a szervezetem, tegnap óta alig van hangom, ami van az repedt fazék, éjszaka pedig a köhögéstől alig bírtam aludni, 4 órát csak körülbelül.

Jó készülést a versenyre Ildi, ha sikerül- és miért ne sikerülne- utána lógatlatod a lábad majd a palicsi tónál.

139. szeptember99 (válaszként erre: 135. - Ericika2)
2009. ápr. 8. 21:40
Jó éjt mindenkinek!
2009. ápr. 8. 21:33
Köszi az is jó lesz:)Jó éjt!
137. ericika2 (válaszként erre: 134. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 8. 21:30
Ja, és cseszegetni nem, de biztatni szívesen. És amennyire tudok, segíteni.
136. szeptember99 (válaszként erre: 131. - B4a3a4979d)
2009. ápr. 8. 21:30

Sziasztok! Nos,ez a nap is elmúlt...elég gyorsan :(


Én még tanulok,csak az a baj,hogy a laptopon kell olvasni az anyagokat,meg netes szótár stb.,szóval kezd kifolyni a szemem.


Furcsam,hogy nem kívánom az édeset,a legédesebb,amit ma ettem,az a grapefruit volt :D


Ericika,te azért vigyázz magadra,ami a jeges fürdőket illeti-bár biztos megedzed magad vele!

És örülök,hogy jól megy a méregtelenítés is.


A verseny majd május 9-én lesz...messzinek tűnik,de sajnos mindjárt itt lesz...bár,az mondjuk pozitívum lesz,hogy ott lesz a nyár,és pihenhetek...de jó lesz :)

135. ericika2 (válaszként erre: 134. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 8. 21:29

Szia, szívesen.

És legalább füstölt hússal volt? Ja nem, az a Jókai bableves.

Tudod, ezek olyan dolgok, amit nem mindig mi határozunk el. Pontosabban nemcsak nekünk. A fentieknek is van beleszólása. A végső lökés, az erő onnan jön.

Egyszer én már a glaubersó felhajtása után visszakoztam. Volt egy grátisz bélpucolásom.


Gondolj belem hogy lehet, hogy direkt nagypénteken gondolták az égiek, hogy ez a megfelelő nap. Holnap hozzá tudsz készülni, nincsenek szünidőre készülő gyerekek -csak a tieid-, mozoghatsz többet, olvashatsz többet, kicsit a böjt spiritualitására is felkészülni. A nagypéntek valahogy olyan mágikus.

Ha a hashajtás OK,. és sokat iszol, és sétálsz is pénteken, a kezdeti problémák hamar elmúlnak, és szombaton már kísértés nélkül főzheted a sonkát.

De a vendéglátásban marad idd egyáltalán önmagadra?

Holnap jelentkezek.


Nekem a harmadik napnak vége, "panaszmentes". De nem éreztem a böjt-eufóriát.

Fogyni csak másfél kilót fogytam.

134. 2d5a00656a (válaszként erre: 133. - B4a3a4979d)
2009. ápr. 8. 20:47

Nahát mintha én írtam volna!!!!A terv nálam is mindig grandiózus:)

A kezdés holnap lesz ,és sajnos csúszok egy napot mert a leépítőt elcsesztem ma esteegy babgulyással:(..te jössz és szídás most::::

De holnap megismétlem a leépítőtés az már út a böjthöz:)Talán jobb is így,holnaptól van a tavaszi szünet ,és van magamra elég időm.

Légyszi cseszegess,be vagyok tőle szarva ,pedig tavalymár megcsináltam.A böjtös könyvembenazt írják ,ha bizonytalan vagyok kerítsek egy böjtvezetőt aki már csinálta.Era elvállalod????

/Csak biztatni és cseszegetni kellene:(/

133. b4a3a4979d (válaszként erre: 132. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 8. 11:36

Meg a lelki átállás gondolom.


Én néha úgy vagyok, hogy a terveket olyan szépen tudom kovácsolni, és néha az inamba szalad a bátorságom, amikor kezdeni kell ténylegesen.

Sokkal könnyebb az ideológiát gyártani, mint aszerint cselekedni.

Ez nem akadályozza a kezdést, csak mondjuk a glaubersónál jut mindig eszembe: akarom ezt én tényleg??? Mire föl??? És aztán szépen megiszom, és megy minden úgy, ahogy elterveztem.

132. 2d5a00656a (válaszként erre: 131. - B4a3a4979d)
2009. ápr. 8. 11:13
Engem érdekelnek a technikai részletek is:)Főleg hogy holnap kezdem,ma van a második leépítő napom:)Ma már csak nyerskoszt és gyümi.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook