Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ne legyünk cukorfüggők! fórum

Ne legyünk cukorfüggők! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
11. szeptember99 (válaszként erre: 9. - D972032f0a)
2009. márc. 30. 18:08

Az általam belinkelt szövegben van erre utalás:ha sok édeset eszel,akkor nem termelődik annyi szerotonin. Viszont mikor kb.2 hétig abszolút nem ettem csokit,és ettem 2-3 kockát,olyan boldogság öntött el,ami csak ritkán...amúgy meg mostanában meg se kottyan annyi...


Szóval,igen,ha nem eszel annyi édeset,akkor boldogabb leszel,ha eszel - ez rímelt :D

2009. márc. 30. 18:02
Valaki!!!!! Elmentetek nasizni???
9. d972032f0a (válaszként erre: 8. - Szeptember99)
2009. márc. 30. 17:50
De azt mondják,hogy az édesség boldogsághormonokat termel....én csak falom és falom és hiába....vagy a túlzott fogyasztása éppen ellenkezőt vált ki?
8. szeptember99 (válaszként erre: 6. - D972032f0a)
2009. márc. 30. 17:41

Hát igen,nem sok olyan ember van :D de pl.apám hetente egyszer eszik meg egy kis kalácsot vagy kis szelet csokoládét,ő nem nagyon szereti.


De:ha abbahagyjuk a túlzott cukorfogyasztást,visszatérnek az ételek igazi ízei,és a gyümölcs is hirtelen nagyon édes lesz...tapasztalat,csak sajnos én is visszaestem.

7. szeptember99 (válaszként erre: 4. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 30. 17:38
És van valami tipped a leszokásra,vagy csak az akaraterő számít?
6. d972032f0a (válaszként erre: 3. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 30. 17:37

Van olyan ember aki nem szereti az édességet???


Biztos,hogy van...de mit tegyünk amikor tök finom??

5. szeptember99 (válaszként erre: 3. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 30. 17:36
Szia,neked sikerült mérsékelned a cukorfogyasztásod,vagy te hogy állsz a témával?
2009. márc. 30. 17:35
Én hasonló cipőben jártam illetve járogatok. Egyszer már sikerült kilépnem a körből de nagyon könnyű visszakerülni sajnos. Ha egy kicsit nem figyelsz és naponta cukorhoz jut a szervezeted, akkor utána már követelni fogja.
2009. márc. 30. 17:33
Hát ne bizony..
2009. márc. 30. 17:32

Sajnos én is cukorfüggő vagyok,mint sok más ember-de mától kezdve mérsékelni akarom a cukorbevitelt!

Akik hasonló cipőben járnak,vagy sikeresek ebben a témában,írjanak ide!

2009. márc. 30. 17:31

A cukorfüggõség

Írta: ma.hu / orvostkeresek

2007. március 31.


A finomított cukor tápértékkel nem rendelkezik. A szervezet számára nem jelent többet gyorsan és könnyen felszívódó egyszerű cukornál. Fogyasztása azonban függőséget okozhat és depresszióhoz vezethet.


A nádcukorból, vagy répacukorból készült melaszból desztillálás útján barna cukrot, majd fehér cukrot állítanak elő. A fehércukor, porcukor, melasz, a méz egyaránt emelik a vér inzulin szintjét, illetve a szerotonin szintet. A szerotonin hangulatjavító anyag.


A cukor fogyasztása emeli a szerotonin szintet, ezáltal emeli hangulatunkat. Tartós és a szükségesnél nagyobb mennyiségben történő fogyasztása esetén azonban lelassul az agy a szerotonin termelése. A szükségesnél kevesebb mennyiségű szerotonin enyhébb, vagy súlyosabb depressziót idéz elő.


Ezáltal annak érdekében, hogy az adott személy normál szerotonin szintet tudjon szervezetében fenntartani, s depresszióját enyhítse, folyamatosan cukrot kell fogyasztania. Így olyan függőségi kör jön létre, melyből valóban nehéz lesz kilépnie. A jelenség teljes mértékben hasonló a túlzott alkoholfogyasztás által létrejött dopamin függősséghez.


A cukorfogyasztás hatására jelentősen megemelkedik a vércukorszint. Ennek kiegyenlítésére a szervezet, a cukor semlegesítésére inzulin kibocsátását kezdi meg. Azonban míg a cukor hatása néhány órán belül elillan, addig az inzulin jelenléte hangulatunkat befolyásolja. Az inzulin bőség okozta állapot pedig nem más, mint a depresszió és a letargia. Ezáltal, hangulatunk javítása érdekében ismét a cukor után nyúlunk, s a folyamat kezdődik elölről.


A cukor tehát két módon befolyásolja hangulatunk alakulását. A túlzott mértékű inzulin és a szerotonin hiánya egyaránt depressziós tüneteket idéz elő. Amennyiben a folyamat tartósan fennáll, úgy fizikai és mentális téren is egészségromlás következhet be. A depressziós tüneteken kívül kialakulhat diabétesz, illetve bipoláris rendellenességek.


Finomított cukor helyett válasszuk a fruktózt, mely a gyümölcsökben természetesen megtalálható cukorfajta. Éppen ezért szerkezetét teljes mértékben megőrizte, a benne található kémiai kötések által szervezetünk számára jelentős időt igényel lebontása. Ezáltal a vércukorszint nem hirtelen, lökésszerűen emelkedik meg, hanem folyamatos, egyenletes szinten mozog. Szervezetünk energia ellátása így hosszú időn át biztosított, s csupán enyhe hangulatváltozást érzékelünk.


Hosszabb időn át történő fruktóz használat, illetve a finomított cukor mellőzésének hatására érezhetően kifinomultabbá válnak ízlelőbimbóink, s az édes íz fogalma egészen új értelmet nyer. A korábban még cukrozásra szorult termékek lassan egyre édesebbé válnak, ízlésünk kitisztul, felfedezhetjük a gyümölcsök valódi ízét.


Szervezetünk is fellélegezhet, hiszen nem kell többé jelentős energiákat pazarolnia a finomított cukor okozta biológiai folyamatok, hangulati ingadozások kiegyenlítésére. A cukorfüggőség megszűnik, a felesleges munka által kimerült szervezet újra feltöltődik, a betegségek száma csökken.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook