Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


4137. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 4130. - Százas Evelin)
2018. jan. 10. 07:27

Bálint gazda honlapján olvastam egyszer róla, megkerestem neked:

[link]

Nekem nincs, de régóta kacérkodom a gondolattal én is, hogy kipróbáljam a fentiek ellenére.

4136. bjudit55 (válaszként erre: 4135. - Százas Evelin)
2018. jan. 9. 17:12

Mutatom:

[link]


Közben megdermedt és felvágható lett az enyém. Hát valami mennyei!!!! Olyanra sikerült mint a fotón van, csak én mézet nem csurgattam rá. Van benne elég. :) Készítsd el te is! csupa egészséges összetevői vannak.

2018. jan. 9. 16:41

Alszanak, hát pont azért jó őket ilyenkor ültetgetni. Na mindegy, ezen nem segíthetek. :-)

Gyönyörű szép az a máktorta. :-)

Nincs valami recept linked? De nem akarok tolakodó lenni. :-)

4134. bjudit55
2018. jan. 9. 15:53

Multkor kérdeztétek milyen finomságokat szoktam készíteni. Mutatom, most éppen ilyet, de ez nem a saját fotóm:

[link]


Az enyém most pihen a hűtőben. Minden rétegét kóstoltam, és Úr Isten!!!! Valami mennyei finom.

Nyers citromos máktorta. :))

4133. bjudit55 (válaszként erre: 4132. - Százas Evelin)
2018. jan. 9. 14:33

Ha-ha-ha! Hiába kapnád meg, azok még alszanak. :))

de azért kívánom, legyen hozzá szerencséd. Majd csak eljön a tavasz és az lesz az élvezet, mikor látjuk növekedni az új hajtásokat. Én a fügével vagyok így mint te. Az is elég dekoratív tud lenni, főleg ha a kertben 18 féle gyümölccsel ékeskedik.

2018. jan. 9. 13:51

Én viszont tudok metszeni. :-) Igaz, elég soká eltart amíg beméricskélem hogy hány rügy, merre áll stb. - dehát ráérünk, nem?

Az oszlopos fát egyébként nemigen kell metszeni. Illetve csak gyengén, ha van egyáltalán oldalhajtása. Felül nem kell, mehet ameddig bír. :-)

A Starkl reklámújságban láttam három különféle színű almát egymás mellett, persze rögtön beleszerettem. Nekem tulajdonképpen nem kell sok gyümölcs, almát meg pláne veszek annyit amennyi kell, az nem egy drága cucc. De szeretek kísérletezni, és nagyon szeretem a dekoratív dolgokat. Na ez az.

De nem veszek a Starkl-tól, hiába akciós, 3 almafa "csak" 10 ezer ft. Plusz kiszállítás.

Nem bízom benne, a szüleimnek mindig valami életképtelen marhaságokat küldtek.

Találtam egy másik akciós csomagot, abban négy db van, cseresznye-meggy-alma-japánszilva, az is 10 ezer. De azt most nem szállítják ki. Csak februártól szállítanak, addig meg megöl a türelmetlenség. :-)

4131. bjudit55 (válaszként erre: 4130. - Százas Evelin)
2018. jan. 9. 11:14
Nekem nincsen. A hagyományost sem tudom hogy kell metszeni, nem még az ilyen speckót.
2018. jan. 8. 19:59
Van oszlopos gyümölcsfátok? Most akarok rendelni.
2018. jan. 7. 12:23

Igen. Azt is olvastam a neten, hogy permetezni is lehet ilyenkor. Foggalmam nem volt róla... :-)

Én még nyáron is csak akkor permetezek, ha már láthatóan ott vannak azok az izék. Holott megelőzésileg is kellene.

Mi zabálja a bukszust? Bizonyára a buxustetű. :-)

Sajnos újfajta kártevők jelentek meg.

Én kb. 3 éve szembesültem drámai módon a vándorpoloskával. Ugyanolyannak tűnő, csak különféle méretű és színű állatkák lepték el a paradicsomot, és láthatólag nagyon ízlett nekik. Beazonosítottam hogy az vándorpoloska, és le is fújogattam egy elég durva szerrel (Karate) - de egyszer nem volt elég, ezek újra és újra megjelentek, később már minden hülyeségre is rámentek, pl. a mályva bimbókra.

Ilyen dög itt Magyarországon eddig nem is volt, azért nem ismertem fel. És persze áttelel ebben az enyhe télben. Nem is igazán merek már paradicsomot ültetni.

4128. 5034e3957e (válaszként erre: 4126. - 0e40d7eb14)
2018. jan. 7. 09:41

Na ez az!...ilyen időben azok is remekül érzik magukat.

Nálunk a környéken nem maradt 1 bukszus sem épen, mindet lezabálta valami, csak a száraz levelek maradtak...bár úgy néz ki újra kihajtanak.Azt sem tudtam hogy ezeknek is létezik valami betegsége.Mi szereti az ilyen keserű kemény leveleket?:))

4127. 5034e3957e (válaszként erre: 4125. - Százas Evelin)
2018. jan. 7. 09:39
Ilyenkor még inkább csak...süt a nap és jó idő van...kirohanni és jól érezni magadat...szerintem az egésznek ez a lényege:))
4126. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 4125. - Százas Evelin)
2018. jan. 7. 06:57
ezek a rohadt tetvek..a kecskerágót ellepték januárban!!Lehet permetezni.
4125. Százas Evelin (válaszként erre: 4124. - 5034e3957e)
2018. jan. 6. 21:45
Várni azt azért lehet. :-) A net meg azzal riogat, hogy ilyenkor is vannak teendők. Mondtam, nosza. :-) Nade ez csak bogarászás volt. Azért ha marad ez a napos idő, holnap majd az évelők körül is bogarászok.
4124. 5034e3957e (válaszként erre: 4123. - Százas Evelin)
2018. jan. 6. 21:01
Korán kezdted ha már azt várod:))
2018. jan. 6. 19:52
Ma már kimentem, szépen sütött a nap. A net szerint most kell irtani a gyomot, ami épp virágzik, hogy ne dobálja el a magjait. Virágzó gyomot viszont nem találtam. Összegereblyéztem egy kis maradék hullott levelet, már ez is jólesett kerti munka gyanánt. Soká jön az a tavasz. :-)
2017. dec. 31. 18:36

Boldog új évet kívánok mindenkinek!


[link]

2017. dec. 19. 17:50
Mmmm. Guszta képek. :-) Nekem is zöld töppedőm van. :-) Mostmár halad az idő a minusz 10 fok felé, ideje lesz valami ponyva után néznem.
4120. bjudit55 (válaszként erre: 4119. - Százas Evelin)
2017. dec. 17. 17:28

Nekem is van az a tipikusan ronda és finom fajta. Mikor megérik zöld, majd elkezd töppedni, hosszúkássá válik, drapposra színeződik, majd lóg valameddig és leesik. Ezt a fajtát zöld töppedőnek neveztem el, mert nem ismerem az igazi nevét:

[link]

Sokkal finomabb mint ami csak rendesen megérik. Mikor először kóstoltam, csak azt tudtam kimondani hogy aszta!!!


Van egy másik, ami a fán aszalódó nevet kapta, mert beérik abban a tempóban mint más fajták, és ekkor hirtelen 3 nap alatt megaszalódik és leesik. Egy ismerősöm úgy járt ezzel a fajtával, hogy alig evett róla éveken keresztül, mert a földről nem szedte fel, azt hitte nem jó és ronda is volt:

[link]

Éveken keresztül hagyta veszni azt a mennyei gyümölcsöt 10 kilószám.

Nekem is van ilyen, jövőre terem először ha most nem fagy el.


Aztán olyanok is vannak, hogy érést követően nem aszalódnak meg teljesen, csak jól megtöppednek. Na ezek is nagyon finomak. Mindegyik fajta finomabb, aromásabb aszalódottan. A bolti aszalt fügéhez nem is hasonlítanak. Jövőre feltétlen kóstold meg!


Bárcsak nálam is lenne már lekvárnak való mennyiség. De én először aszalom amit nem tudok megenni, félig aszalttal a fagyasztót is kitömöm. Hőkezelés csak utolsó sorban jöhet szóba.

2017. dec. 17. 16:54

Oh. Nem azért nem akarom megenni azt, ami ottfelejtette magát összetöpörödve a bokron - mert annak túl koncentrált lenne a cukortartalma, hanem egyszerűen nem találom valami gusztának.

Magyarán én azt "szemét"-nek tartottam, azért csippentettem le csak végül a helyéről, hogy nőhessen a helyén új gyümi. :-)

Ezek szerint tévedtem, az nem szemét. Judit, kösz az infót, más szemmel fogok nézni a magát ott helyben aszalgató fügére. :-)

Én nyersen, frissen szeretem a legjobban. Abból én is meg tudnék enni annyit, ami már majd" megfojt... Azt nem tudtam, hogy ez annyira rostos, hogy azzal már inkább fogyaszt. :-) Meg a kálium... Jó kis cikk volt.

Illetve tudtam, hogy nagyon rostos, nincs ugyan epém ezért már elég jól tolerálom az ilyesmit, de azért tapasztalataim szerint mégis jobb, ha vigyázok. Egyszerre csak pár szem... Sajnos eddig annál több egyszerre nem is volt. Az otthoniból viszont még lekvárt is főztem. :-)

4118. bjudit55 (válaszként erre: 4117. - Bjudit55)
2017. dec. 17. 10:30

Egy másik cikkből:

A füge és a fogyás


A füge kiváló fogyasztószer, ugyanis a rendkívül gazdag rosttartalma elősegíti a fogyás folyamatát. A rostokat az emberi szervezet csupán kismértékben tudja megemészteni, ellenben eközben tisztul az emésztőrendszer, felgyorsul az anyagcsere és csökken a tápanyagok áthaladási ideje. Ennek köszönhetően a méreganyagok, a felesleges zsírok és a szénhidrátok felszívódása csökken, vagyis a teljes folyamat a felesleges testsúly csökkenéséhez vezet."


Persze hogy nem akarok mindent ide másolni, de pont erről olvasgatok és nem tudtam kihagyni. Bocs.

4117. bjudit55 (válaszként erre: 4116. - Bjudit55)
2017. dec. 17. 10:13
[link] ez lemaradt.
4116. bjudit55 (válaszként erre: 4114. - Bjudit55)
2017. dec. 17. 10:12

Bele is olvastam egyik cikkbe, ami a rengeteg hasznos információ mellett láttatja a 6. pontnál, hogy nálam milyen fán aszalódó füge is terem. :))

Nem mindennapi, hazánkban még csak 1-2 embernek van ilyen.

4115. bjudit55 (válaszként erre: 4114. - Bjudit55)
2017. dec. 17. 10:07
jav: Ha egyébként ennél 4 szemet...
4114. bjudit55 (válaszként erre: 4112. - Százas Evelin)
2017. dec. 17. 10:06

"Megaszalódni egyébként az én fügém is képes a bokron, de én azt már nem akarom megenni. :-)"


Többször elolvastam ezt a mondatot, mert teljesen ledöbbentem rajta. Miért? Gondolom a cukor miatt. A cukor aszalódottan nem több benne, csak koncentráltabban van jelen a zsugorodás miatt. Ha egyébként ebbél 4 szemet, aszalódottan se egyél többet hiába látszanak kisebbnek a szemek.


Aszalódva a legfinomabb, az aromája így jön ki igazán. Mióta ettem fán aszalódott fügét, az a vágyam hogy nálam annyi ilyen legyen hogy abba fulladjak bele. De sajnos azt a pár szemet ami egyenlőre terem, nem tudom meghagyni sokáig a bokron.


A füge serkenti az anyagcserét, ellát egy csomó vitaminnal, nyomelemmel és nem hízlal. Én nagyon hízékony vagyok, és ezt tapasztalatból írom. Van év mikor zabálásig eszem a fügét ( a másét), ilyenkor rendbe teszi az emésztésemet, és inkább a fogyásomat segíti. És ezt nem csak én állítom:

[link]

4113. bjudit55
2017. dec. 17. 09:55
Befagytatok?
4112. Százas Evelin (válaszként erre: 4111. - Bjudit55)
2017. dec. 9. 13:11

Nekem se igen van több helyem. Az az egy sarok van a kertben egész nap benapozva, nagyon védett, szélmentes hely. Ezen kívül viszont csak félárnyékos van, az a fügének már nem jó. Fügedarazsat én még életemben nem láttam, azt se tudtam, hogy van olyan. (földigilisztáim már vannak importálva).

Ha sok fügét akarok, akkor hazamegyek, megpróbálom leszedni még a légy- meg méh invázió előtt. Ahogy megrepedeznek a fügécskék, egyből ellepi őket a rovar-sereg, a múltkor valósággal meg kellett velük harcolni.

Tormafölde... az jó hely lehet.

Megaszalódni egyébként az én fügém is képes a bokron, de én azt már nem akarom megenni. :-)

Azért van még egy ötletem: van most előttük egy törpe almafa, nagyon satnya, évek óta mást se csinál, mint haldoklik. Na azt kiirtom, több lesz a hely meg a nap is. :-)

Judit, nagyon sokat vagyok képes olvasni. Szelektálok is, persze. Van hogy már azonnal, fejben is... :-) De azt szeretem, hogyha minden infó bejön, aztán én úgyis sorrendbe rakom. :-)

4111. bjudit55 (válaszként erre: 4110. - Százas Evelin)
2017. dec. 9. 12:59

Ami érzésed szerint a legfontosabb neked, egyenlőre azt olvasd. :))


Sajnos a fügegyűjtési mániámat nem tudom kellően kiélni. Ennek oka a kis méretű kert, és a klimatikus elhelyezkedés. Ha nyugat Dunántúlon, ott Tormafölde tájékán élnék azon a mediterrán jellegű környéken, más lenne. vagy esetleg Pécs környékén, ahol meg tudták honosítani a fügedarazsat. Álom-álom!


Van olyan fórumtársam az indexen aki a Kőrös mellett lakik. Szintén fügemániás. Most készít egy igen komoly és szaktudást igénylő teleltetési rendszert, hatalmas fóliaházat épít amiben fügéket akar nevelni megfelelő klímában, természetesen bevonva a fügedarazsakat is, miket a most következő nyáron fog beszerezni. A francba hogy ez is olyan messze lakik tőlem, hogy egész napot venne igénybe hogy elvonatozzak-biszozzak hozzá. Lehetetlen. Jobb híján be kell érnem a fotóival. :)


Te nem tervezel más füge fajtákat ültetni? Pl. ami hamarabb kezd érni a tiednél, vagy megaszalódik a bokron, és hasonló furcsaságok. :)

4110. Százas Evelin (válaszként erre: 4109. - Bjudit55)
2017. dec. 9. 11:27

Bakker, mikor alszik vajon egyáltalán ez a Szendi? Mire azt végigolvasom, valószínűleg hipochonder leszek. :-) Hacsak nem vagyok máris az. :-) Milyen kár, hogy kertészeti témákról nem ír. Kajákról viszont igen, már nem tudom, hány helyről köszön vissza a glutén.

De ezt majd valami más fórumban. Diétás is van ippeg elég. Bár ott erősen összefügg a kertészkedéssel, hogy a saját kertünkben azt termeszthetünk, ami abszolút csak a javunkra válik.

Judit, persze hogy te vagy a legjobb füge-fajták gyűjtője. Szerintem a málnáké is. :-)

Hálás kis növénykék azok.

Gyűjts erőt tavaszra, de le ne potyogj nekem a trambulinról. :-)

4109. bjudit55 (válaszként erre: 4108. - Százas Evelin)
2017. dec. 9. 10:29

Na pont az a megnyugtató, hogy képes vagy fogyni. legalábbis a pajzsmirigy szempontjából. :)


Látod, a füge máshogy viselkedik mint a többi növény. Ezt metszéssel nem lehet kordában tartani csak ideiglenesen, és azt is megbosszúlja.


Én különleges fajtákat körözök, de úgy tűnik (más fórumokon olvasottak alapján is), hogy már nálam vannak a hazánkban beszerezhető jobb fajták.

4108. Százas Evelin (válaszként erre: 4107. - Bjudit55)
2017. dec. 9. 10:16

Köszönöm Judit, én mindent elolvasok amihez csak hozzáférek.

Meg fogom nézni azt az orvosilag bizonytalan TSH dolgot is. Hogy mik nem vannak... Nade fogyogatok én végülis folyamatosan. Mostanra eléggé belassult, de értem, tudom az okát, legalábbis azt hiszem. Judit, egyszerűen lefogyiztam az izomtömegből annyit, amennyit már megérez az anyagcsere. Van rá megoldás: súlyzó. Mint a trambulinod. :-) Én is elnézést kérek az eü. kitérőért.

A fügebokor terméseim zöldek, éretten világosabb színűek, alul kicsit lilásak. Kb. 5 cm-esek. Az elsők nyár közepén érnek, aztán van egy ütem késő ősszel is. Ezeket a bokrokat otthonról hoztam dugványként egy hatalmas bokorról, az kb. minden évben rogyásig van, de nem minden év sikerül neki, volt amikor zölden szedtem le ősszel két nagy vödörnyit, az is nagyon finom volt balzsamecetettel eltéve, képzeld az üvegben is továbbért.

Na az otthoni bokrot alaposan meg szokták metszeni. De azt már valahogy muszáj, mert ki akarja nőni a helyét. Idén pont a metszés miatt viszont nem volt rajta egy db termés sem. Várjuk a következő évet...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook