Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fodrászom pár négyzetméteres szalonjába behozza betegen a... fórum

A fodrászom pár négyzetméteres szalonjába behozza betegen a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
62. Főnix3 (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 21. 17:18

Minden a legnagyobb rendben! 😊

Neked is kellemes délutánt!

61. Enissa (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 21. 17:08

👍

Te idekapsz egy 'lájkot, mert tudsz te is bocsánatot kérni.

60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Főnix3)
nov. 21. 16:58

Semmi gond, nekem is van miért elnézést kérnem. Me haragudj, de a vallomásban nincs lehetőség minden körülményt vázolni. A gond nem a helyzettel van (arról senki nem tehet), hanem azzal, ahogy az emberek kezelik.


Mesés délutánt mindenkinek!

59. globus (válaszként erre: 57. - Birebora)
nov. 21. 16:22
Szerintem más alapú a biztositás...régen volt róla szó, hogy létrehoznának ilyesmit, mindenki maga választ csomagot, de akkor nálunk több százezer embernek semmilyen biztosítása nem lenne.
58. Főnix3 (válaszként erre: 54. - Globus)
nov. 21. 16:20
Ők támogatást kapnak. Fogalmam sincs hogy mennyit, vagy hogyan . Nem néztem, kérdeztem utána. Még nem érint.
57. birebora (válaszként erre: 54. - Globus)
nov. 21. 16:18

Ezt én sem értem. Akkor örüljünk, hogy itt van táppénz?

Táppénzre elmehet mindenki ha nagyon beteg, nem? Még a fodrász is. Nincs pótolhatatlan ember. Illetve azt mondják, hogy azokkal van tele a temető.

56. birebora (válaszként erre: 52. - Etr4)
nov. 21. 16:15
Nem baj, kirázhat.
55. Karmol (válaszként erre: 54. - Globus)
nov. 21. 16:03
A munkaugyi kp.-ban lehet vmi tamogatast kerni, de az nem sok.
54. globus (válaszként erre: 21. - Főnix3)
nov. 21. 15:47

Arra az időszakra nem kapsz, ami 5 napon felül van betegen? Ha jól értem, ez azt jelenti, hogy nem fizetnek táppénzt.

Mi van olyan esetben, ha valaki kemoterápiát kap, műtötték vagy eltört a keze,/lába?

53. etr4 (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
nov. 21. 15:40
Sajnos a munkahely sem lesz jobb :( Sajnos más is olyan helyen dolgozik, ahol nem mondhatja, hogy nem megyek be dolgozni, mert félek, hogy elkapom pl lásd a kovidot. Nálunk is kovidosan jártak dolgozni, majd szép lassan mindenki az lett és csöndben letudtuk egymás között. Senki nem volt mérges emiatt.
52. etr4 (válaszként erre: 7. - Birebora)
nov. 21. 15:34
Kirázz a hideg ettől a csak megoldják, és ha nem? Pl a fodrász. Én meg tudom, de pl a kolléganőm nem tudja megoldani
51. PöttyösPanka (válaszként erre: 50. - Epresturmix)
nov. 21. 13:47
Nyilván a felnőttekkel mi is. De a 3 éves, beteg, nyűgös gyerekemnek nem fogom azt mondani, hogy nem jöhet közel hozzám.
50. Epresturmix (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
nov. 21. 13:06
Igen, szerintem már készülőben volt valami. Egyszer volt a párom is, de nem kaptam el valahogyan. Mondjuk betegen mi kerüljük a puszit, külön szoba (már csak azért is, mert olyankor tuti, hogy megy az orrfújás, téblábolás, nem alvás, így nem zavarjuk egymást)
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - Epresturmix)
nov. 21. 13:03
Értem. Gondolom valamiért pont gyengébb volt az immunrendszered. Amikor én kaptam el a covidot a lányomtól, egy héttel később jöttek csak ki a tünetek, mint nála. Pedig vele napi szinten szoros fizikai kontaktusban voltam.
48. Epresturmix (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
nov. 21. 13:01
Ha én a munkahelyen felvenném a maszkot meglincselnének a többiek, amiért “megint divatba hozom” és igazuk is lenne! Két évig hordtuk. Köszönjük nem kérünk belőle! És élve akarok maradni!
47. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 21. 12:48
Ez így van. De mit lehet tenni? Ha az élet olyan egyszerű lenne, hogy ha a beteg gyerek otthon maradna, akkor mások nem fertőződnének meg, akkor a covidos időszak alatt kihalt volna az összes fertőző betegség. Akkor ha egyet tüsszentett a gyerek, két hétig nem hogy oviba nem mehetett, de még az utcára sem. Az a baj az betegségekkel, hogy leginkább a tünetmentes, lappangási időben fertőznek. Tehát általában nem is konkrétan az éppen köhögő gyerektől kapja a többi gyerek a vírust. De fölösleges is felelősöket keresni, mivel egymást fertőzik oda-vissza. Meg lehetne óvni a gyerekeket ezektől a betegségektől. De akkor az immunrendszerük nem fejlődne ki, és felnőtt korukban döntené le őket a legenyhébb megfázás is.
nov. 21. 12:38

Ez az a helyzet, amikor mindenkinek igaza van. Ha nincs hova tennie a gyereket, és egyedüli kereső, nyilván nincs más megoldás.

Annak is igaza van, aki nem szeretne ott betegséget szerezni.


Erre egy megoldás van, mindig legyen nálad egy maszk, amit felvehetsz ilyen helyzetben. Másrészt lövésed nincs, hogy hány kovidossal osztozol a levevegőn közjárműveken, üzletekben, stb.

45. Epresturmix (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
nov. 21. 12:14
Aha másnap már éreztem, ezért csináltam tesztet. Mivel a teszt kimutatta így nem mehettem dolgozni. Nálunk ez volt a szabály amit szigorúan be is tartattak velünk. Igen, napokkal később erősebb tüneteim lettek. Mivel voltam már kovidos, az első jelnek felismertem.
44. Főnix3 (válaszként erre: 43. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 21. 11:58
Azzal együtt tudok élni, ha mások képtelenek rá! 😁
43. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 40. - Főnix3)
nov. 21. 11:56
Ritka vagy, mint a fehér holló. Már ami a bocsánatkérést illeti. Sokan képtelenek rá.
42. Főnix3 (válaszként erre: 38. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 21. 11:54
Igen! Nem egyszerű ez! Mindenkinek az lenne a legjobb, ha otthon kifeküdhetné a betegséget, de sajnos erre nem mindenkinek adatik lehetősége. A muszáj nagy úr!
nov. 21. 11:54
Hogy az alapfelvetéshez is hozzászóljak: a fodrásznak illett volna szólni a vendégének, hogy mi a helyzet. Szerintem így lett volna helyes, akkor nem lett volna kellemetlenség egyik részről sem.
40. Főnix3 (válaszként erre: 35. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 21. 11:50
Tévedtem, ez a minimum, hogy elismerem! Bántana a lelkiismeret, ha nem így tettem volna! Gondolom pipa volt rám. Néha előfordul, hogy nem úgy reagálunk, ahogy illene. Nem gond. Én sem vagyok szent. Olykor én is hamarabb írok, mint kellene . Ha nem módosítja a stílus a gondolkodásom figyeltem volna a lényegre, de nem így tettem! 🫤
39. tien (válaszként erre: 37. - Tien)
nov. 21. 11:50
Habár ott is néha mókoltak a zeitkonto-val.
38. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 33. - Főnix3)
nov. 21. 11:49

Itthon sem egyszerű a helyzet. Egyáltalán nem.

Akinek van gyereke, tudja, miről beszélek. Állandó vita megy a szülők közt az óvodában, iskolában. Sokan betegen viszik a gyereket. Az óvónő pedig befogadja. Akkor is, ha látványosan folyik az orra, már a csoportszobába érkezésig is végig köhögi a folyosót. A covid idejében az orvosok nem akartak beteg gyereket látni. Rábízták a szülőre, hogy mikor viszi a gyereket. Mondván, hogy a szülő ismeri legjobban a gyerekét. Agyrém. Korábban nem volt ilyen. De ma is az van, hogy ha nagyon beteg a gyerek, és nem jár néhány napig oviba vagy suliba, akkor a szülő megírja az igazolást, beviszi a gyerekorvoshoz, és ő aláírja. Ez komoly.

A szülők pedig egymásra mutogatnak. Akinek a gyereke egészséges, elkapja a beteg gyerektől a nyavalyát. A beteg gyerek szülője pedig széttárja a karját, mondván, nem tud mit csinálni, neki dolgoznia kell, nincs segítsége, akire a beteg gyerekét bízhatná. Ördögi kör ez.

Csak egy példa volt, de felnőttek esetében is vannak furcsaságok.

37. tien (válaszként erre: 36. - Főnix3)
nov. 21. 11:48
Igen van.
36. Főnix3 (válaszként erre: 34. - Tien)
nov. 21. 11:43

Ha jól tudom nálatok Németben van táppénz a kiesett napokra!

Nálunk ilyen nincs! Max megkérnek vegyél maszkot .🤷🏻‍♀️

Orvosi igazolást sem kérnek. Mindenki eldöntheti hogy képes dolgozni, vagy nem.

35. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 19. - Főnix3)
nov. 21. 11:41

Kedves vagy, hogy elnézést kérsz tőle.

De a fórumindító első hozzászólásából az még nem derült ki, hogy végül nem maradt ott a fodrásznál. Vagy legalábbis nem volt egyértelmű számomra sem. Azt csak később írta, de te még az elején reagáltál.

És bár kicsit csípősen, de a fórumnyitó sem éppen kedvesen válaszolt neked.

Szóval, szerintem egy-egy. Illetve te már előbbre vagy egy bocsánatkéréssel. 😍

34. tien (válaszként erre: 31. - Főnix3)
nov. 21. 11:37

Engem meg "hazazavartak" a munkahelyről (Németország)

Azzal érvelt a főnök ,hogy ha tőlem többen elkapják azzal nagyobb gond lesz .


Még mikor indultam haza ,utánam szólt,hogy holnap doki és be ne menjek betegen!

33. Főnix3 (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
nov. 21. 11:34
Ahh! Még valami! Otthon más a rendszer! Ennyiből legtöbben szerencsések otthon! Ha megtehetnénk, mi sem mennénk dolgozni betegen. De szerintem senki nem menne. Ez lenne a legjobb mindenkinek, de nem így van🤷🏻‍♀️
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook