Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


27. IzaHold (válaszként erre: 19. - Chestnut)
2016. febr. 1. 13:30
Lehet, de simán lehet, hogy olyan fajtát vettél. Vannak sajnos olyanok, amin alig van leírás..:/ Engem is zavar, mert minden nincs a fejemben...és a boltban nem állhatok 2 órát telefonnal böngészve...:)))
26. Chestnut (válaszként erre: 25. - IzaHold)
2016. febr. 1. 13:30
Ha van kedved, leírnád a tapasztalataid az első kettőről. Engem érdekelne. Persze utána is olvashatok, ha nincs időd. Rebarbarát soha nem is ettem, csak készételben kóstoltam.
2016. febr. 1. 13:28
Ekkora kertben elfér a rebarbara, spárga is, a spenót, sóska is kimaradt. Már ha szereted ezeket. Első kettőnek ugye megvan hogyan kell termeszteni, de ha szeretitek ezt is olcsóbb otthon, mint venni.:)
24. bjudit55 (válaszként erre: 23. - Chestnut)
2016. febr. 1. 13:22
Ha szeretsz így csipegetni, ajánlom neked a galambbegy salátát. Ősszel és télen végig tavaszig szedhető, ha nem fedi hó. Nagyon finom. Akár más salátafélével, akár zöld turmixként nagy kedvencem.
2016. febr. 1. 13:19
Ha szeretitek, sóska, spenót, nekem a telet is túlélték, hetente 10-12 levelet lecsípek mostanában is, csak elrágom egy kis sajttal, vagy salátába remek. A havazáskor úgy tűnt, elfagy, de lecsíptem a barna leveleket, és már zöldell megint.
22. 1967f14e72 (válaszként erre: 21. - 1967f14e72)
2016. febr. 1. 13:17
A baba az bab akart lenni! :D
2016. febr. 1. 13:16

Kicsit nagy a terület,de abban lehet minden!

Borsó,hagyma,kukorica,baba,répa,gyökér,paprika paradicsom,cukkini,tök,krumpli,uborka és még sorolhatnám.

Nekem 300nm. de sokszor kicsi. :D

2016. febr. 1. 13:14
Nekem még egy apróság zavarja a tavaszi készülődésemet. A kislányom kérésének engedve tavaly tavaszhoz képest lett egy szobacicánk, aki imád az ablakokban lógni és virágföldet kaparászni. Lassan palántáznék, most éppen azon gondolkodom, hol tegyem mindezt, hogy túléljék kiültetésig. :)
19. Chestnut (válaszként erre: 18. - IzaHold)
2016. febr. 1. 13:09
Lehet, hogy az volt a baj, hogy a paradicsom helyén egy éve még egy csirkeól volt, így erős tápértékű a föld. Így lehetett a standard paradicsompalántáimból giga fa. Idén másképp lesznek a növények. :)
18. IzaHold (válaszként erre: 14. - Chestnut)
2016. febr. 1. 13:06

Közepes méretűeket nézzél, de elvileg rajta kell lennie annak is, ha paradicsom fa lesz a növényből, bár nem minden leírás elég szakszerű, az interneten sok infó van. :)

Igen, a koktél fantasztikus...:)

17. bjudit55 (válaszként erre: 15. - Hesztia68)
2016. febr. 1. 13:04

Örülnék, ha közel laknánk egymáshoz. :)

Én a Balaton keleti csücskénél lakom. És te ehhez képest?

16. Chestnut (válaszként erre: 11. - Hesztia68)
2016. febr. 1. 13:04
Az erő is egy lényeges dolog. Én a gazokkal vagyok nagy harcban, egy elhanyagolt kerttel vettük a házunkat, és nem akartam talajfertőtleníteni, gondoltam, megvívok a vegyszerek nélkül a gazokkal. Hát siralmas állapotok voltak sokszor. Idén nem tudom, hagyom e elszabadulni.
15. hesztia68 (válaszként erre: 4. - Bjudit55)
2016. febr. 1. 13:03
Köszönöm szépen a választ, biztos lesz még néhány kérdésem a későbbiekben! :)
14. Chestnut (válaszként erre: 10. - IzaHold)
2016. febr. 1. 13:01

Magról vetettem. Már nem emlékszem a nevére, de ha majd újra veszek, eszembe jut, és azt tuti nem veszek. :)

Koktélparadicsom szuper, az nagyon bejött, még novemberben is volt termésünk.

13. hesztia68 (válaszként erre: 5. - Chestnut)
2016. febr. 1. 13:00
Naná, hogy sokfélét, az sem baj ha akad rá vevő is! :)
12. bjudit55 (válaszként erre: 6. - Chestnut)
2016. febr. 1. 13:00

Ha olyan derékig - vállig érő paradicsomot szeretnél, akkor determinált növekedésűt keressél.

Pl. a Korall jó lehet neked. Kell mellé karó, de nem nő túl magasra. Vannak a törpék is, a balkon paradicsomok, pl. a Balkon star, és a Bajaja, de van több is. Én a folyton növőket is szeretem, ezekből többnyire a koktélokat vetem. Érdemes ezekből is tartani, mert fagyokig szedhetők.

11. hesztia68 (válaszként erre: 4. - Bjudit55)
2016. febr. 1. 12:58

Nem vagyok kezdő, csak sokkal kissebb kertem volt, akkoriban sajnos nem tudtam kaposztafeleket termeszteni mert csak hétvégente jártam a telekre.

Most viszont szinte mindent megtudok termelni, ha erőm engedi! :)

10. IzaHold (válaszként erre: 6. - Chestnut)
2016. febr. 1. 12:57
Palántát vettél vagy magról nevelted? Mert ha palántát, akkor az árustól kérdezd meg milyen fajta. Bár néha leveri a vihar, attól még nem feltétlenül kell fa méretűnek lennie és azt könnyebben leveri. Bár a paradicsom úgy is beérik az ablakpárkányon, nem érdemes a földön hagyni, mert jönnek a csiguszok és megeszik.:) Sokfajta van, ami nem nő nagy fává. Illetve ajánlom még a koktélparadicsomot, mert annyira finom és bőséges a hozama, hogy ha valaki szereti nagyon megéri, akár cserépben is nevelni.
2016. febr. 1. 12:54
Paradicsom, paprika kimaradt és lehet még más is.:))
2016. febr. 1. 12:54

Ha az egészet tele is ültetheted, lehet mindened.

Hagyma, fokhagyma, krumpli, kukorica, hónapos retek, saláta, répa, petrezselyem, zeller, görögdinnye, sárgadinnye, tök, sütőtök, cukkíni, cékla, zöldbab, fejtőbab, uborka (kígyó és kóvászolnivaló is), padlizsán, káposzta, kelkáposzta, karalábé stb. amit csak szeretnél. :) Ekkora helyen elfér mindenből egy családra való.

2016. febr. 1. 12:51
kendert!
6. Chestnut (válaszként erre: 4. - Bjudit55)
2016. febr. 1. 12:48
Kérdezhetek? Én tavaly a paradicsommal befürödtem, mert akkorára nőtt, hogy nem tudtam az égbe karózni. Melyik az, amelyik tűrhető, és nem fa méretű? Volt egy nagy viharunk a nyár közepén, utána már a földről szedtem szinte a finom paradicsomot.
2016. febr. 1. 12:42

Kérdés, hogy egyfélét szeretnél e, amit el tudsz adni, vagy sokfélét, hogy finomakat egyen a család.


Ha változatos, akkor retekkel, borsóval, újhagymával, salátával kezdj. Spenót és sóska köré, így kevesebb a kártevő.


Zöldbab, cukkini (tisztes távolságban egymástól a magokat) is nagyon szuper, jó termése van mindkettőnek, kevés a kártevője és a kockázat is alacsony így.


Ha marad helyed, krumpli is megéri, de ott több a kártevő, én ezt kihagytam tavaly.


És persze, amiket írtál, pár héten belül lehet kezdeni nevelni bent a palántákat ezekre, és áprilisban mehetnek ki a földbe. Nekem is ez lesz a második év, még sokat kell tanulnom, de tavaly megtanultam sokmindent már. Sok sikert!

2016. febr. 1. 12:41

A kérdésből arra következtetek, hogy most kezdesz kertészkedni. Szuper!


Elsősorban olyasmivel kezdeném a kísérletezést, amit nagyon szeretek. :)

Ha szabad javasolni, a paradicsomot feltétlen próbáld ki. Lehet kapni ellenálló fajták magjait is, amit permetezés nélkül, esetleg minimális öko gazdaságban is engedélyezett szerekkel meg tudsz védeni. persze sokan semmit nem használnak, de így próba-szerencse alapon is adhat valamit a kert. :)

A zöldség, sárgarépa sem hiányozhat, hisz használjuk napi szinten ezeket a konyhában, és a kertből szedett friss a legjobb.

Duggassál hagymát, esetleg vethetsz magról is.

A cékla úgy megél, hogy nem igényel növényvédelmet. Ha főve nem szereted mint én, akkor céklaléként fogyasztva almával vagy répával mennyei italt kapsz.

A zöldborsót is hamarosan vetheted.

A zöldpaprika igényel már egy kevés hozzáértést és macerásabb is, de ha van kedved, abból is lehet kapni ellenállóbb fajtákat.


Ültethetsz málnát, perui földicseresznyét, földiepret, ezekkel nincs sok vesződség, és vegyszer nélkül is adnak termést.

Ültethetsz fügét. Én ki nem hagynám, mert imádom. Van is már 2 bokor elültetve, néhány félét pedig most gyökereztetek.


Hát így elsőre ennyit tudok ajánlani, később pedig bővíthető a kör igény szerint. :)


Sok sikert kívánok neked, és kérdezzél bátran, amire tudok szívesen válaszolok. :)

3. hesztia68 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2016. febr. 1. 12:23
Van locsolási lehetőség!
2016. febr. 1. 12:17
Attól függ, milyen a föld, lehet-e locsolni.
2016. febr. 1. 12:17
Paprika, paradicsom, kaposztafélék... szivesen vennék néhány jó ötletet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook