Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


4257. Százas Evelin (válaszként erre: 4256. - Bjudit55)
2018. márc. 3. 20:35

Ah, aszongya, a paradicsomot is be fogja vinni. Kinn éppenhogycsak kivirágoztatja, ha a bogyók is megjelennek, behordja.

Miért is nem kezdtem ezt el előbb? Mindig ott volt az a kis fűtetlen szoba, hatalmas asztallal. Irtó sajnáltam, hogy anyám az összes fehér paprikát kiszedte ősszel, mire odaértem. Lehetne fehér paprika fám is. :-)

4256. bjudit55 (válaszként erre: 4255. - Százas Evelin)
2018. márc. 3. 14:46

A takarmánytököd azért keltette fel az érdeklődésemet, mert azt írtad, ki nem hagynád. Gondoltam, van vele valami jó titkos recepted.


A chilivel kapcsolatban nekem azt tanácsolták metszegessem vissza jól, úgy teleltessem. De most egy fórumtárs az indexen azt írta, ő nem vágta vissza, szép kis fát fog nevelni belőle. Úgy tűnik, a chilinek mindegy mit csinálnak vele.


Egy másik fórumtárs pedig 2 hete leszüretelte, kicsit visszavagdosta, és már gyönyörűen hajt neki ismét.

Terméssel:

[link]

Szüret után visszavágva:

[link]

Hát nem gyönyörű? Én is ki akarom idén ezt próbálni.

2018. márc. 3. 13:31

De szerintem korán van még nekik. Az egekig fog érni az a cukkini, mire meleg lesz kinn.

Nem tudom milyen fajta az a takarmánytök, nem lesz szerintem ez itt olyan hatalmas. Mármint ha egyáltalán megmarad. Mivel lovam nincs, talán fejszével szétcsapkodom, és mehet majd komposztra.

Én nem vágtam vissza azt a bent nevelt chilipaprikát. Sajnáltam volna, rajta volt a termés, az egyik benn még virágzott is, ott van a termés kezdemény.

4254. bjudit55 (válaszként erre: 4253. - Százas Evelin)
2018. márc. 3. 13:25

A tökféléket nem vetetted túl korán?

A takarmánytökkel mit tervezel? Milyen fajtát vetsz hogy olyan hatalmas lesz?


Én sonka tököt szoktam, és most először lesz Provence-i muskotály. Állítólag ngyon nagyra nő, de fórumtárs azt írta hogy nála nem lett édes. 1 tövet azért megkísérlek ha már megvan a mag. :)


Nekem tavaly volt először chili paprikám. 1-et vödörben a kamrában teleltettem, visszavágva. A napokban hoztam be a szobába, hogy meginduljon. Ez tulipán paprika. Úgy tudom, az átteleltetett tő hamarabb terem mint a frissen ültetett, és több is lesz rajta. Hát ezen így is rengeteg volt. Tiszta piros volt az egész növény.

Fórumtárs küldött nekem 3 féle chili magot, most kísérletezek velük. Már kikeltek, 1 hét múlva szétültetem a csapatot.

2018. márc. 3. 11:04

A cukkini teljesen rendben van itt bennt is. Sonkatök is kikelt, az is jó. Meg egy hatalmas takarmánytök, az lehet végül 30 kg-os termés is, ki nem hagynám.

Köszi Judit ezt az eligazítót, már gondoltam is rá, hogy a kikelt, épp nyúlófélben lévő palántákat beviszem a hűvösre, de közben a jórésze már tönkrement. Túl sok vizet kaptak. Na most akkor meleg szobában kikel, utána megy a hűvös szobába. Már ha haljlandó kikelni. Nem minden hajlandó.

Megtartottam 5-6 erőspaprika tövet, levélzettel, terméssel együtt, ezeket majd így ahogy vannak, kinn tovább nevelem, ha már tényleg jobb idő lesz. Kaváncsi leszek erre is. Állítólag jót tesz a paprikának az átteleltetés. Erősebb tő lesz a következő szezonban belőle.

4252. bjudit55 (válaszként erre: 4250. - Forrest2010)
2018. márc. 3. 10:46
A cukkini nagyon hálás zöldségféle. Érdemes vetni, én is szoktam.
4251. bjudit55 (válaszként erre: 4249. - Százas Evelin)
2018. márc. 3. 10:45

Ha javasolhatom, az elvetett magokat tedd fűtött helységbe. Fűtőtest közelébe is lehet, de a 28-30 fokot azért ne érje el. Mikor kikeltek a magok, akkor tedd hűvösebb, de a legvilágosabb helyre és csak mérsékelten öntözd. Így a legkönnyebb elkerülni a felnyurgulást. Kicsit így is meg fognak nyúlni a palánták, de a paradicsom szempontjából ez nem hátrány. Ha már lesz a szikleveleken kívül legalább 1 pár lomblevelük, egyesével szét lehet ültetni, úgy hogy a megnyúlt szárat sziklevélig földbe kell tenni. Továbbra is épp csak nedves legyen a föld, hogy visszafogjuk a felesleges növekedést. Amint jön a jobb idő úgy 15 fok körül, nappalra ki lehet rakni őket a levegőre. Ugyanis ha a szellő mozgatja a növények szárát, attól vastagodnak. Ha napos helyre mennek ki, először szoktatni kell őket, nehogy megégjenek.


Sok sikert!


Nálam kelnek a paradicsomok, a chilik már hozzák a lombleveleket. A napokban felborítottam egy paradicsomos poharat. Ebből lehet hogy nem kel ki semmi, ezért ma újra vetettem azt a fajtát.


Nálam 1 pohárba 5 szem mag van. Minden pohárban más fajta. Most keveset ültetek ki, ezért csak a legerősebb palántákat fogom pikírozni. Mindből 2 szálat. Kiültetéskor mindből csak 1 szál lesz, kivéve a paprika alakút, mert abból aszalok ha sikerül. A többi koktél fajták.

4250. forrest2010 (válaszként erre: 4242. - Százas Evelin)
2018. márc. 3. 10:39
tavaly cukkinit :) először nagy kefíres pohárba , onnan átültettem tejfölös vödörbe , aztán ki a kertbe a tyúkcarral dúsított , de felásás nélküli kertbe , rengeteg volt rajta :) még most is tököt eszünk :) igaz , h csak főzelékként :)
2018. márc. 3. 10:31
Ma elültetek néhány magot szemenként egyesével, és a kis, fűtetlen szobába rakom. Kisérleti projekt. Ámbár már az első is az volt.
2018. márc. 3. 07:49
A komposztból? Hát az tele van paradicsommal. Nem minden szemet vagdaltam el, amit ráraktam. Na majd meglátjuk, lesz-e spontán palántám. :-)
4247. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 4246. - Százas Evelin)
2018. márc. 3. 05:55
óóó, nekem a komposztból ki szokott kelni. Hülyén is néz ki, amikor a virágládákban a muskátli mellett ott a paradicsomtő is, de amíg terem rajta, addig hagyom, nem szedem ki.
4246. Százas Evelin (válaszként erre: 4245. - 0e40d7eb14)
2018. márc. 2. 19:39

Az nálam is kikel. Véletlenül ottmarad leesve, véletlenül rálépek, hihetetlen hogy ez a "módszer" jobb mint a benti tutujgatás. Vagy a paradicsom az már csak ilyen életrevaló.

Nade most ősszel akkora tisztogatást csináltam a veteményesben, hogy ott kő kövön nem maradt, semmiféle paradicsom se.

4245. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 4242. - Százas Evelin)
2018. márc. 2. 18:13
Nem nevelek. Párszor már megjártam, amit én nevelgettem meg se közelítette azokat, amiket palántaként vettem. A paradicsomom pedig eddig az vált be, hogy ősszel széttaposok pár szép, érett paradicsomot, ami tavasszal majd kikel, és simán behozza a vásárolt kész palántákat.
4244. Százas Evelin (válaszként erre: 4243. - Bjudit55)
2018. márc. 2. 17:56
Persze-persze. Én is nevelek, de azt hiszem hiába. Az ami kikelt, megnyúlt, különösen a virágokon látszik hogy ilyen hosszú de vékonyka szárral életképtelenek lesznek. Legszívesebben újrakezdeném, talán még nem is késő. A konyhában vannak, az ablak mellett, nincsenek befedve. Akkor az úgy nem jó?
4243. bjudit55 (válaszként erre: 4242. - Százas Evelin)
2018. márc. 2. 08:23
Hát persze.
2018. márc. 1. 18:58
Neveltek benn a lakásban palántákat?
4241. Százas Evelin (válaszként erre: 4240. - 0e40d7eb14)
2018. márc. 1. 14:47
A nagy leandereidnek nemigen nyerhette el ez az időjárás a tetszését. Sebaj, azt is vissza lehet vágni. Amúgyis túlnőnek előbb-utóbb minden mértéket.
2018. márc. 1. 14:07
Erre felénk (Balaton felvidék)sok fügefa (bokor) van. Még nem láttam senkit bugyolálni, pedig ma reggel -17 volt. Majd körül nézek, fagyott-e el valahol. Tegnap a garázsban is -9 volt, csukott ajtónál.Pedig a nagy leandereket ide tuszkoltam be, a kicsik a pincében jól érzik magukat.
4239. Százas Evelin (válaszként erre: 4237. - Bjudit55)
2018. márc. 1. 13:31

Gondolod? Ha tövig fagytak akkor is kihajt, max. kezdi elölről az életét. Termés viszont akkor tényleg aligha lesz az idén. Fügét venni nem érdemes, szemenként adják valami 50-100 ft-ért. De nem is nagyon lehet kapni. Ritkán látni.

Aztán hogyha kihajt, akkor újra kell gondolni a lombozat meg a nemtudommicsoda arányát. Hogy arányos legyen. A gyökérzettel legyen arányos? A kerti törpével csak nem lehet.

4238. PöttyösPanka (válaszként erre: 4237. - Bjudit55)
2018. márc. 1. 12:21
Csak nem :( Még nem tudhatod biztosra. Tavaly hosszabb ideig volt ilyen idő, és a szomszéd nem bugyolálta be egyáltalán a fügefáját. Pár ág elfagyott, de maga a fa szépen kihajtott. Reméljük, a tiéd is ki fog.
4237. bjudit55 (válaszként erre: 4236. - Százas Evelin)
2018. márc. 1. 11:18

Nem volt megfelelő csomagoló anyagom. -20 fokos hidegben az amit rájuk raktam semmit nem ér.

Van néhány kiültetésre szánt kis tő a kamrában, talán azokról lesz kóstoló de a kintik nagy valószínűséggel tövig fagytak.

4236. Százas Evelin (válaszként erre: 4235. - Bjudit55)
2018. márc. 1. 11:12
Talán nem. Hiszen te jól beburkoltad őket. Nameg pótolni fogja a lombozatát.
4235. bjudit55
2018. márc. 1. 10:58
Biztos hogy elfagytak a fügéim. :(
4234. Százas Evelin (válaszként erre: 4232. - Százas Evelin)
2018. febr. 25. 11:43
Ez nem cicózik. :-)
2018. febr. 25. 06:32
hát megjött a hideg.. -11 volt fél órája.
4232. Százas Evelin (válaszként erre: 4231. - Bjudit55)
2018. febr. 24. 15:08
Hőszennyezés is van. A közelben füstölög egy túl alacsony kémény, de emiatt mindezideig mindennek éreztem magam, csak szerencsésnek nem. Rezignáltan nézegetem a nagy hidegben a füstöt, olyankor úgysem vagyok kinn a kertben. :-) Mintha köd lenne... :-)
4231. bjudit55 (válaszként erre: 4230. - Százas Evelin)
2018. febr. 24. 15:01
Ha sok ház van ott, akkor van ott hőszennyezés is ami megvédheti. Szerencsés vagy.
4230. Százas Evelin (válaszként erre: 4228. - Bjudit55)
2018. febr. 24. 14:57

Talán nem lesz elég. De tavaly semmi se volt rajtuk. Vagy tavaly nem voltak ilyen hidegek? De, voltak. Emlékszem.

Budapest az nem mediterrán tájék. Igaz hogy dél-Pesten lakom, de még az se számít annak. Az a ficak viszont, ahol a fügék vannak, az eléggé mediterrán. Szélvédett, napos hely. Ebben bízom. Meg a breviáriumban. :-)

4229. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 4224. - Százas Evelin)
2018. febr. 24. 14:37
Hát nehéz elképzelni, hogy -10-15 fok legyen. Most jöttem be, egy szál pólóban etettem a madarakat, söprögettem a teraszt.Süt a nap, csöpög az eresz,olvad a hó mint tavasszal.A biztonság kedvééért azért erre a beharangozott sokmínuszos egy hétre betuszkoltuk-zsúfoltuk a leandereket a pincébe, mert eddig kinn voltak.Egy hét, aztán sipirc minden ki a levegőre!!
4228. bjudit55 (válaszként erre: 4226. - Százas Evelin)
2018. febr. 24. 14:27
Hogy elég lesz-e a takarásod attól is függ hol laksz. van az országban olyan hely, ahol sosem fagy el a füge, mert a mediterránhoz nagyon hasonló a klíma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook