Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért ítélik el sokan a főállású édesanyákat? fórum

Miért ítélik el sokan a főállású édesanyákat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1442. Kukacc (válaszként erre: 1440. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 19. 09:35

Az anyagiakról volt szó.

Anyagilag nem képez maradandó értéket.

De mindegy, nem magyarázom, mert felesleges :)

1441. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1440. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 19. 09:34
Phúúú, szerintem meg ez a legmaradandóbb munkabefektetés, mint tudásban, mint emberi értékeket beléjük nevelni.
2013. febr. 19. 09:33
a gyereknevelés valamilyen szinten munka, De nem olyan munka, amely maradandó értéket képez.
1439. Kukacc
2013. febr. 19. 09:33
Még valami: mivel óriási szarban van az eü, most érné meg elvégezni egy-egy egészségügyi szakot. Mert mindenkire szükség van. Most hihetetlen lehetőségek rejlenek az egészségügyben, csak okosan kell csinálni :)
1438. Kukacc (válaszként erre: 1437. - Kukacc)
2013. febr. 19. 09:31

Bocsánat, elírtam: eü-képesítés nélküli emberek.

Ezt akartam írni :)

1437. Kukacc (válaszként erre: 1433. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 19. 09:30

Ezt kötekedés nélkül írom, de akkor tényleg "rossz" helyen élsz.

Én dolgoztam Karcagon (Szolnok megye), Tatabányán (Komárom megye), Győrben (Győr-Moson-Sopron megye), illetve Budapesten több kórházban. És nagyon érdekes, de mindegyik megyében, mindegyik kórházban keresték a szakképzettség nélküli segédápolókat. Beiskolázásban is segítenek.

Emellett mellékállásban dolgoztam szocotthonban, szinte minden általam felsorolt megyében és ott az ápolási igazgató mesélte, hogy hiába mennek oda dolgozni eü-képesítés nélküli szakemberek, a nagyrésze 1-2 hónap múlva ott hagyja őket, mert nem bírja a sz*rszagot, a pelenkázást, etetést, monotonitást.

Akkor miről is beszélünk?

1436. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1433. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 19. 09:29

Másik tény, nagyon sok helyen fizetnek minimálbért, azon is el kell gondolkodni aki munkát vállal megéri-e így? Ha nem azon a településen van a munkahely, a nettó kézhez kapott fizetéséből mennyit kell levonni a közlekedésre, bérletekre.

Lehet, ha ezt mérlegre teszi akkor még mindig jobban megéri otthon maradni a gyerekkel és friss kajával várni gyereket, férjet.

Gyakran nem fizetnek bérletet, eleve kizáró tényezőnek veszik, ha valaki arra tartana igényt, na nem így bele az arcába természetesen, mert az ugye hátrányos megkülönböztetés.

1435. Kukacc (válaszként erre: 1430. - F7586d2534)
2013. febr. 19. 09:24

Becsülöd??

Mit becsülsz rajta? Hogy nem tehetik meg, mert alig jönnek ki anyagilag, a csekkek élére állítva állnak a szekrényben, sakkoznak, hogy mit fizessenek be? Hogy a gyerekek nem kapnak sosem ajándékot, hogy minden olyanból kimaradnak, amit egy felelősségteljes szülő meg tudna adni?

A gondos nevelés nem csak abban merül ki, hogy odaülök a gyerek mellé és együtt tanulunk, bár kétségkívül iszonyúan fontos.

A gondos nevelés fogalmába beletartozik a gyerekem ismereteinek bővítése nem csak iskolai szintű formában, a gyermekem fejlesztése, akár sport, akár valamiféle szellemi tevékenység formájában.

Igen, a gyereknevelés valamilyen szinten munka, mint ahogyan a tyúkok és egyéb állatok ellátása is, és a kertészkedés szintén valamilyen szinten munka. De nem olyan munka, amely maradandó értéket képez.

Nagyon jó a befőzés, és a kertben eltöltött munka utáni jutalom, de a sárga csekkeket be KELL fizetni. Nincs apelláta.

És kapálni lehet hétvégente, locsolni lehet esténként. Állatokat etetni lehet hajnalban meló előtt és délután, meló után.

Nagyon sokan ezt csinálják MUNKA MELLETT.

1434. Noarashi (válaszként erre: 1433. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 19. 09:24

Ez sajnos igaz....

Ami a szomorú, és sztem nem egyedi, pl van egy értelmiségi barátnőm, férje is van, férj dolgozik, barátnőm is otthon, nyelvtanár, van 2 pici gyerekük, és akartak egy harmadikat. Össze is jött. És most bűntudata van, hogy hogyan lesz majd. Mert környezete is egy ufónak gondolja, hogy a mai világban gyereket vállalni? Sőt kettőt-hármat??

Azért fura egy világban élünk.

1433. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1419. - Bd5e718401)
2013. febr. 19. 09:19

Félre értetted Megit.

Ő arra próbálta felhívni a figyelmet, hogy aki azt mondja menjen el valaki dolgozni, pont azért amit te is leírtál, hogy jelentkező dömping van, ne csupán azt kiabálja, emelje meg a fenekét és menjen dolgozni, hanem mondjon legalább egy konkrétat, hogy hova mehetne.

Van egy 35 éves osztálytársam, megszűnt a munkahelye. 1 éve nincs új munkája, pedig nem válogat. 1 hónapja is a szakadó hóban is, tele önéletrajzzal a táskájában nyakába vette a várost,és személyesen adta le az önéletrajzait. (nem a 8. általánost szeretnénk befejezni) Nyelveket beszélő felsőfokú iskolát befejezett általános kinézetű, nem kövér emberről írok, aki takarítani menne, de szakmájában is dolgozna. Senki nem hívta vissza idáig, apropó interneten is keres munkát, és küld önéletrajzot, motivációs levelet. Ajánlotta valaki, hogy a kórházak idősek otthonai vesznek fel embereket, nekem vannak EÜ-ben dolgozó ismerőseim, nem kevesen, dolgoztam én is ott, mindenhol a képzett ápolókat is építik le a maradékra húznak rá a kiszanáltak munkáját, ott próbál az EÜ is spórolni ahol tud. Ha nincs összeköttetés, ismerős nagyon nehéz munkát találni, mert pont az ismeretségek miatt , inkább a kevésbé jól képzetteket foglalkoztatják. Tudok nem egy ilyenről.

1432. G.Garbo (válaszként erre: 1431. - F7586d2534)
2013. febr. 19. 09:10
Nem szoktam idegeskedni. Fórumokon főleg nem.
1431. f7586d2534 (válaszként erre: 1428. - G.Garbo)
2013. febr. 19. 09:08
Mivel nekem magamnak is kettő van, így tudom hogy az megoldható. A több gyerek az nagy család az én olvasatomban, pontosan a kettőnél több gyerek. Remélem így megnyugszol:)
1430. f7586d2534 (válaszként erre: 1429. - G.Garbo)
2013. febr. 19. 09:07
Mi is akartunk még egyet , de nem mertünk belevágni.De én nagyon becsülöm aki meg meri tenni, és nem csak vannak a gyerekei hanem lehetőség szerint gondosan neveli.
1429. G.Garbo (válaszként erre: 1427. - F7586d2534)
2013. febr. 19. 09:05

Ahol nagyonsok gyerek van, ott az egyik szülőnek fel kell adni a munkáját. De a nagyon sok gyerek nagyon sok pénzbe kerül, ezért azt sokan nem engedhetik meg maguknak.


El se tudom képzelni, milyen lehet egy fillér tartalék nélkül nevelni mondjuk 5 gyereket egy kb. 200 ezres fizuból!

1428. G.Garbo (válaszként erre: 1426. - F7586d2534)
2013. febr. 19. 09:03

Idézlek: "Én értelek, de meséld el hogy lehet több gyerek mellett teljes értékű munkát végezni?"


Két gyerek az nem egy gyerek, hanem több gyerek...


Ha három lenne, akkor is dolgoznék, de mindegy is. Azért nem lett három, mert azt nem bírtuk volna el anyagilag. Ezért nem lettem volna főállású anya sem, mert akkor nagyon elszegényedtünk volna, egy küzdés lett volna az élet. Nem maradhattam volna otthon, mert kellett volna a fizetésem a gyerekekre.

2013. febr. 19. 08:58
3 vagy több gyerekről írok
1426. f7586d2534 (válaszként erre: 1425. - G.Garbo)
2013. febr. 19. 08:58
Téves, nem a kétgyerekes nőkről beszélek.
1425. G.Garbo (válaszként erre: 1423. - F7586d2534)
2013. febr. 19. 08:55

Hogyan? Nekem kettő van, dolgozom, teljes állásban. Az apjuk is.


Egyébként a hoxán senki nem tud olvasni? Nem lustáztam le a főállású anyákat. Egyszer sem.

1424. f7586d2534 (válaszként erre: 1422. - Pzm3)
2013. febr. 19. 08:52

Két gyereket én is felneveltem:))))))) nem kunszt az mellett dolgozni ha nagyobbak már.Több mellől 3-4 vagy még több gyerkőc mellöl, ááá az nem éri meg,...


Majd ha letelt a gyes:))))) ne feledd szavam, akkor jön a fekete leves.Az enyémek már egyetemisták mindketten, de ma is szívből gyűlölöm az akkori főnököm egy velem korú akkor még lányt. Jóval később szült mint én és két kicsi gyerek mellől járt el ingázni , a házassága rá is ment. Isten nem bottal ver.

1423. f7586d2534 (válaszként erre: 1421. - G.Garbo)
2013. febr. 19. 08:48
Én értelek, de meséld el hogy lehet több gyerek mellett teljes értékű munkát végezni?Nem nézik jó szemmel, ha a gyerek beteg pedig beteg míg kicsi.Nem nézik jó szemmel ha nem tudsz annyit túlórázni mint a nem családos munkatársak. Majdnem sírva kérezkedtem egyszer fél 5 kor hogy mennem kell mert 5 ig van ovi Reggel 6 kor kezdtem... ÉS nem egyedi eset volt.Kinek jó ez ? Sem a gyereknek sem a férjnek sem az anyának, maradjon otthon ha megteheti,és termeljen meg tartson állatot kereset kiegészítésként.Azt hiszem úgy a legkisebb gyerek 8 éves koráig jár a támogatás( most hogy van nem tudom). Nyilván kevés család engedheti meg hogy az anya végleg otthon maradjon, de aki megteszi ne lusta di.@nószd már le.
1422. pzm3 (válaszként erre: 1420. - F7586d2534)
2013. febr. 19. 08:46
Én is itthon vagyok a második gyerkőccel.Ellátom a háztartást,intézem az ügyeket,tanulok,beszélgetek a nagylányommal,játszom a kisfiammal.De ezt én soha nem tekintettem munkának.Munka az volt mikor 8-10 órát álltam a szalag mellett.Utáltam de megtettem mert pénzt kaptam érte.Munka az amit a férjem csinál,elmegy reggel és este jön haza.Persze ha valakinek az az élete vágya,hogy főállású anya legyen,ám tegye,de csak úgy ha nem okoz a családnak anyagi problémákat,és nem kell apának másod,harmad állást vállalni,hogy anyuka otthon lehessen,és ne kelljen itt olyanokat olvasni,hogy imádom a gyerekeket de nincs mit enni,a gyerekeim a mindeneim,de még soha nem kaptak Karácsonyra ajándékot,a gyerekeim az életem,de minek azoknak tábor,különóra,ruha játék,mert a szeretet elég.
1421. G.Garbo (válaszként erre: 1420. - F7586d2534)
2013. febr. 19. 08:39

A komoly tévedések ott vannak, hogy senki nem mondott ilyesmit vagy csak kevesen.


A lényeg az, hogy a gyerek nevelését a szülők mindketten meg tudják oldani munka mellett is és az otthoni kertészkedés, pár haszonállat nevelése megy munka mellett is. De akinek van rá lehetősége csak ezzel foglalkozni, tegye azt.


Ami sokaknak nem tetszik vagy inkább nem értik meg, az az, ha a család nem engedheti meg magának ezt a luxust, hogy az anya ne dolgozzon, de mégsem teszi, miközben a férjnek húznia kell az igát, mint egy öszvérnek, de anyuka nem sem kísérli komolyan a munka keresését sem.


Az élethez való ilyen lusta hozzáállással nem tudnak a jóérzésű emberek azonosulni.

2013. febr. 19. 08:33

Nekem kettő van, dolgoztam világ életemben de nagy tévedések vannak itt..

A főállású anyaság főleg ha 3 vagy több gyerek van, teljes embert kíván. Munka nem csak az amit a családi kasszába betesz az ember.Munka a gyerek nevelés, munka ha valaki megtermeli a kertben a családnak valót állatot nevel, vagy tyúkot tart a tojás miatt. Gyes alatt meg utána pár évig csináltam és sajnálom hogy idő hiány miatt később nem volt rá mód.

Nem helyes hozzáállás lenézni azt a ki képes otthon maradni és a gyerekinek szentelni az idejét.A munka értékét a megtermelt javak adják, a legbecsesebb kincs az értékes ember, aki kineveli az pedig egy hős.Jó lenne nem fújni a szoci sztereotípiákat, háztartásbeliként a nők is tudnak értéket termelni...

1419. bd5e718401 (válaszként erre: 1400. - Megi04)
2013. febr. 19. 08:22
Érdekes elképzelés, hogy a munkát ajánlgatva kilincseljenek, mikor jelentkező dömping van.
1418. pzm3 (válaszként erre: 1405. - Kukacc)
2013. febr. 19. 08:11
Sajnos sok nő valóban igás lónak nézi a férjét.Nem is tudom mit képzelnek magukról.Elnézik,hogy apa bele lóg,aztán meg csodálkoznak,hogy apa megunja,és otthagyja őket,és persze a férj a szemétláda mert otthagyja 3-4-5 gyerekkel.
1417. f758a7200f (válaszként erre: 1405. - Kukacc)
2013. febr. 19. 08:09

Hat ez olyan, hogy csapatmunka a hazassag is:)


En nem otthon elek es szemely szerint nem kapok sem gyest, sem csaladi potlekot, a nyugdijjarulekomat most a ferjem fizeti, szoval meg ennyire sem vagyunk masokra utalva, ugy ertem az en nyugdijamat aztan tuti nem mas termeli ki (vagyis a ferjem most de o tudja is, miert), elotte meg en termeltem ki.


Egyebkent igazad van, a ferjek nem csak penzgyartok es pl mikor hazajon, en nem szoktam a kezebe nyomni a kolykoket, hogy na, akkor most az en munkaidom lejart, de ha itthon van, akkor kiveszi a reszet a fizikai munkabol mert o az irodaban guvaszt egesz nap es neki este a fahordas vagy hetvegen a kerteszkedes pont stresszlevezetes, es ezt o mondta szoval azt sem kapom ki a kezebol:))))


Szoval csapatmunka:)

1416. pzm3 (válaszként erre: 1415. - Kukacc)
2013. febr. 19. 07:59
Semmi bántót nem írtál.Ez az igazság.
1415. Kukacc (válaszként erre: 1411. - 5c98b496b3)
2013. febr. 19. 06:51

Igen, a mód nem mindegy.

Tény és való, hogy volt abba belekötnivaló, ahogyan a kidobott fórumozó leírta a véleményét.

De szerintem nem volt rosszindulatúbb, mint itt sokan mások. Egyszerűen csak leírta tömören, nyersen a véleményét.

Miért kell egyből rosszindulatúnak titulálni? Mert le meri írni a véleményét?


Azon kell egy kicsit reálisan elgondolkodni, hogy 30 évesen még nem volt munkaviszony, és az idő halad. Mit fog csinálni 2-3-4 év múlva? Akkor már "idősebb" lesz, munkaviszony, munka tapasztalat semmi. Akkor hogyan várhatja majd, hogy felvegyék akárhova is?

És még valami: ha ne adj'Isten a férje, vagyis a családfenntartó leesik a lábáról, akkor mi lesz? Akkor ki tartja majd fenn a családot?

Én tényleg nem akarok senkit bántani, meg rosszindulatú sem szeretnék lenni, de azért az ne legyen már életbiztosítás, hogy a férjem dolgozik.

Véleményem szerint egyetlen felelősségteljes, kötelességtudó Nő, vagy Anya sem várja el, hogy a férje inaszakadtáig dolgozzon és eltartsa, miközben ő semmit, de semmit nem tud felmutatni.

Mert a gyermekszülés, és az otthoni kertészkedés nyilván jó dolog, de nem tudomány és nem olyan meló, amit pénzt is hoz a konyhára.

Elnézést kérek, ha bárkit megbántottam, bár azt gondolom, normális hangnemben írtam le a véleményem.

1414. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1413. - 5c98b496b3)
2013. febr. 18. 21:51

:)

Én értettem, csak az esetleges későbbi félreértések miatt.., tudod:)

1413. 5c98b496b3 (válaszként erre: 1412. - C7a878c6b5)
2013. febr. 18. 21:44
igen , igy akartam fogalmazni :D
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook