Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért ítélik el sokan a főállású édesanyákat? fórum

Miért ítélik el sokan a főállású édesanyákat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1322. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1319. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 11:57
Teljesen igazad van. Én voltam kísérő a tanár helyett, mert ő volt a rendezvény szervezője, 22 gyereket kísértem 30 km-re busszal. Estére nem láttam ki a fejemből, komolyan úgy éreztem méhek donganak a fejemben. És én csak kísértem és játszottam velük. De az, hogy meglegyen mindegyik és épségben, egy nap alatt felőrölt. Akkor biztos voltam benne ezt a hivatást sosem tudnám végezni. De rengeteg munkahelyet lehetne felsorolni, amibe nem látunk bele.
1321. zsoka1984 (válaszként erre: 1316. - G.Garbo)
2013. febr. 18. 11:53

Nem vagyok az, de tudom milyen. Anyu otthon maradt 4-en voltunk tesok. Egyébként arra, hogy utánna hogy megy vissza dolgozni valaki, annyi a véleményem simán. Az öcsém kijárta a 8-at, már ment is mondván, nincs már rá szükségünk.

Nyaranta elment napszámba ,mi meg a bátyámmal vigyáztunk a kicsikre. Nem pátyolgatott agyon minket, de ha kellett ott volt.

Mindig rendes ebéd 3 fogásos, tízorai. Mai napig hálát adok az égnek, hogy várt minket otthon valaki, meg hogy nem kellett 4-ig a suliban dekkolni, lehet szerényebben éltünk néha mint mások, de nagyon szép gyerekkorunk volt.

1320. 25800e2d09 (válaszként erre: 1317. - Zsoka1984)
2013. febr. 18. 11:43
teljesen igazad van. :) szerencséd hogy szereted csinálni. de most hogy így mondod lassan el kéne kezdenem veteményezni hogy legyen valami a szezonra :)
1319. d71ef05a8e (válaszként erre: 1310. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 18. 11:43

Egyébként ezt még azzal egészíteném ki, hogy Magyraországon nagyon nagy divatja van annak, hogy mindneki, de tényleg mindneki úgy érzi, ő többet, keményebben dolgozik, mint mások, és a többség a lábát lógatja. Én dolgoztam irodában is, ott a tanárokra mondták mindig, hogy nem dolgoznak, mert 2 körül hazamennek - csak ugye aki nem csinálja, az nem tudj, hogy a tanár 2 UTÁN áll neki a munka oroszlánrészének, igaz otthon. A tanárkollégáim nem értették, hogy a postán miért nincs mindig minden ablaknál valaki, miért mennek be, ha nem dolgoznak, mert ugye aki nem csinálja, nem tudja, hogy a munka java nem az ablakok előtt folyik, hanem a háttérben. A postáskisasszony talán azt nem tartja munkának, ha valaki webáruházat üzemeltet, hiszen egész nap otthon van, és ezt lehetne folytatni a végtelenségig.


És ennek szerintem köze van ahhoz, hogy szinte senki nincs úgy megfiztve, hogy napi 8 óra munkával és csak az egészséges szintig való leterheltséggel nyugodt körülményeket tudjon biztosítani a családjának, a fáradtság és elégedetlenség pedig nem a legjobbat hozza ki az emberek többségéből, hanem az irigységet és gyanakvást. ami nagyjából abból áll, hogy mindenki jobban keres nálam, pedig kevesebbet dolgozik, vagy az nem is munka, amit csinál. Ki kéne próbálni kinek-kinek a másik helyébe lépni csak egy hétre.

1318. G.Garbo
2013. febr. 18. 11:41
Egy szájmosás nem ártana neked, több egyéb mellett. No comment.
1317. zsoka1984 (válaszként erre: 1299. - 25800e2d09)
2013. febr. 18. 11:41

Télen szinte semmi dolgom, nyáron sem megyek a melegbe soha ki, 10-16-ig engem nem lát kint senki, hajnalban megcsinálom meg este. Minden nehéz, ha az ember nem ésszel csinálja szerintem.

Így meg hogy szeretem, megint csak nem olyan nehéz.

Az embereknek megoldást kellene keresni a problémájukra, nem pedig csodát várni.

1316. G.Garbo (válaszként erre: 1295. - Zsoka1984)
2013. febr. 18. 11:39
Te nagyon komoly munkát végzel, a gyereknevelés mellett, ezt szerintem senki nem vitatja. Szerintem te nem is vagy "főállású anya", te gazdálkodó vagy, akinek történetesen a lakhelyénél van a munkahelye.
2013. febr. 18. 11:36
Most megyek a gyerekemért és viszem a kardiológushoz!
1314. G.Garbo
2013. febr. 18. 11:36

Ja, nem az. Én is szültem 2 okos gyereket, más meg többet vagy kevesebbet. Ez hogy jön ahhoz, hogy harmincas létedre nem dolgoztál még egy percet sem? Ne kevert a dolgokat!


Hogy tudom-e, mi áll annak a kijelentésednek a hátterében, hogy le "pofátlan, gerinctelen libáztál"? Az, hogy bunkó vagy, ennyi és találva érzed magad.


Hogy hol tart a társadalom, azt nem az otthonülők száma határozza meg. Másnak megy kert, a gyermeknevelés és a keresőtevékenység együtt és nem írja le, hogy jelentkezett főiskolára, de neeeeem, járt tanfolyamra, de végül neeeeem, menne dolgozni, de neeeem inkább lelkileg.


Úgyhogy hátrább az agarakkal! Talán nem vagyok köteles eltűrni, hogy ilyen jelzőkkel illess, csak azért, mert nekem 2-3 dologgal több IS megy az életben egyszerre és minőségben, mint neked. A véleményem EZÉRT adott. Pont.

1313. csgybzs (válaszként erre: 1310. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 18. 11:36
Ezt én is így gondolom. A háztartás is munka, akár hobbi, akár nem, mert olyan idő megy el vele, amit nem munkára lehet fordítani (olvasás, kikapcsolódás, stb)... szóval ez a felvázolás nekem is sántít nagyon....
1312. 25800e2d09 (válaszként erre: 1309. - C7a878c6b5)
2013. febr. 18. 11:35
Nem kell felháborodni, nem azért írtam. ha már itt kifejtették és te is úgy vallod hogy nem áldott meg álom külsővel az ég legalább eszed legyen és kezeld helyén a dolgokat. ez nem sértés, jó tanács csupán.
1311. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1308. - Noarashi)
2013. febr. 18. 11:33
Nem a hoxa tagok zöméről van szó. Hanem a fórumról,itt.
2013. febr. 18. 11:33

Olvasom a fórumot és a munkafogalmánál leragadtam.

Számomra amit elvégzek minden munka, akkor is ha szeretem, akkor is ha nem. Számomra az nem munka, ha a fotelban, ágyban ülve- fekve, bambán nézek ki a fejemből.

Példának említem, egy énekesről lehet azt hisszük nem is dolgozik, de bizony muszáj gyakorolni. Ha a gyerekemmel tanulok, akkor is dolgozom, ha szeretek vele foglalkozni akkor is. És bizony munka a kapálás, locsolás is. Imádok locsolni fantasztikus az illata számomra, de munka, hiszen időt vesz el más tevékenységtől, az idő meg pénz.

1309. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1302. - 25800e2d09)
2013. febr. 18. 11:32

Így-így! Akinek a háza ég! És, akit pofátlanul, aljas módon kikezdenek. Érdekes...

Most nem a 17 gyerekes, munkakerülők a téma. Nahát,milyen gyorsan változott itt minden, csak azért,mert valaki felvállalta az életét és ez nem tetszik nektek...


Igen, ráismertem magamra. És még néhány dolgot is felismertem...


Remélem,hogy az én gyerekeim az itthon ülő,lusta,hájas anyjuktól kicsit több emberséget,több rálátást tanulnak a világ dolgaiba...

1308. Noarashi (válaszként erre: 1305. - C7a878c6b5)
2013. febr. 18. 11:30
Szerintem a hoxa tagok zöme otthonülő anyuka :)
1307. zsoka1984 (válaszként erre: 1298. - D71ef05a8e)
2013. febr. 18. 11:30
Az a baj hogy az emberek egyszerűen nem tudják megoldani a problémájuk, magyarul élhetetlenek.
2013. febr. 18. 11:28

Ki volt az,aki megsértődött?

Én nem emlékszem ilyenre:)

1305. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1300. - Noarashi)
2013. febr. 18. 11:28

Azért!

Tudod, nem engem kellene itt cseszegetni. Csak azért,mert én vagyok szinte az egyetlen,aki vállalja,hogy anya és most itthon van 3 gyerekkel? Igen,itthon vagyok, és leszek is még egy darabig. Ha a nagy dolgozó nők beszólhatnak,akkor én is beszólok. És nem azért,mert ők tehetősebbek,vagy mert megtehetik,hogy xyz dolguk legyen,ahelyett,hogy gyereket pesztrálnak.

2013. febr. 18. 11:27

Ez így nagyon átgondolatlan kijelentés. Én is akárhányszor olvasom, bizony az jön át, hogy aki élvezi a munkáját (mert olyan szerencsés, hogy azt tanulhatta, amit akart, és el is tudott helyezkedni abban a hivatásban), az voltaképp nem dolgozik, csak a hobbijának él, és tetejében még lusta is. Én csak egyfélét csináltam, és azt szerettem: tanítottam. Akkor ezek szerint az nem lett volna munka, csak az, ha könyvelek, mert azt sírásig nem szerettem volna.


De továbbmegyek: ha valaki sok mindenben jó, és nagyon sokoldalú, sok mindent szeret csinálni: reggel 8-ra elmegy tanítani, hazaérve kimegy a kiskertbe, este még lemegy a műhelyébe és a haveroknak megszerel ezt-azt, vacsora után pedig segít a feleségének elmosogatni, akkor ez a lusta disznó egész nap nem dolgozott semmit?

1303. 25800e2d09 (válaszként erre: 1300. - Noarashi)
2013. febr. 18. 11:26
lehet magára ismert. és a felismerés néha nagy pofon.
2013. febr. 18. 11:25
Miért? Volt egy véleménye. leírta. tudod azt írta itt valaki hogy kiabál akinek a háza ég ;)
1301. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1276. - G.Garbo)
2013. febr. 18. 11:25

Ha agyerek azt látja itthon,hogy anyuka kertet gondoz,állatot tart, foglalkozik velük,akkor valószínű,hogy ezt adja át majd a gyereknek is. És anyukának szerintem esze ágában sincs még 20 évig itthon ülnie. Minek? 30 éves koráig nem kell nevelni egy gyereket sem:)

Anyuka majd szépen elmegy 2 év múlva akár szalagmunkára,akár máshova dolgozni. Anyuka dolgozott szamócásban, fóliában a nyári dög melegben. Úgy,hogy azok,akik a legjobban dobálták magukat a munkáért,meg sem jelentek. És ugye lássuk be, 127 kilósan fóliában dolgozni nem leányálom. De mentem és csináltam. A lustaságról azért van némi fogalomhiány,ahogy látom.

1300. Noarashi
2013. febr. 18. 11:25
Ez most miért?
1299. 25800e2d09 (válaszként erre: 1295. - Zsoka1984)
2013. febr. 18. 11:24
na de ez akárhogy is vesszük irgalmatlan sok munkával jár. és bár nem vagy egyedi eset de nem ez a jellemző (meg hát annyi föld nincs hogy mindenki maga termeljen ez is igaz.)
1298. d71ef05a8e (válaszként erre: 1288. - Noarashi)
2013. febr. 18. 11:17

Ha minden főállású anyuka kertet művelne és állatokat tartana, és gyakorlatilag élelmiszert nem is nagyon kéne venniük, vagy csak minimálisat, azzal majdnem egy egész havi fizetést kiváltana többgyerekes család esetén, hiszen tömérdek pénzt hagyunk ott a zöldségesél, hentesnél stb. BIzony, ha a háztartás vezetése EZT jelentené mindenki számára, akkor nem hiszem, hogy felmerülhetne, hogy az ilyen anyuka nem vagy nem annyit dolgozik, mint a másik a gyárban.


De tényleg nem ez a többség (egyébként panelban akkor se tudna így hozzájárulni a cslaádi kaszsához, ha akarna. De nagypn sokan kitalálnak mást: moshat pelenkkat varrnak, és előbb a játszótéren, majd a neten kezdik árulni, stb.)

1297. Noarashi (válaszként erre: 1295. - Zsoka1984)
2013. febr. 18. 11:14

Számomra az ilyen élet becsülendő!

Szerintem itt a többség egyetért abban, hogy a ciki az amikor valaki sír hogy nincs pénz, de ha lenne alkalom, akkor sem menne el dolgozni.

1296. zsoka1984 (válaszként erre: 1292. - 25800e2d09)
2013. febr. 18. 11:14
Nekem sem megy, de legalább nem vagyok egyedül:)
1295. zsoka1984 (válaszként erre: 1288. - Noarashi)
2013. febr. 18. 11:12

Én ezt nem mondtam, vannak léhűtök minden hol.

Megmondom öszintén, eszem ágában sincs elmenni sehova dolgozni. A gyes alatt azon morfondíroztam, hogyan oldhatnánk meg, hogy itthon legyek a gyerekekkel.Tanultam stb hogy olyan munkám legyen, ami mellett megoldható, végül ide jutottunk, elég nagy a telek állatoknak és kertnek, plussz egy hektár föld takarmány termelésre. A lényeg pedig, szeretem csinálni, jó látni amikor elő jönnek a kis libák, csibék, vagy épp a gidák, malacok. Leszedni a saját paradicsomom stb..

1294. 25800e2d09 (válaszként erre: 1293. - G.Garbo)
2013. febr. 18. 11:11
Na akkor ha én nekem csak dolgoznom kell per pillanat mert semmilyen más feladatom nincs DE szeretem csinálni és nem tartom munkának akkor én is lusta vagyok? :) nem kell nagyon se főzni se mosni se takarítani csak a pénz keresés a feladatom és ez EGY dolog :)
1293. G.Garbo
2013. febr. 18. 11:06

"aki egy valamiben teljesít, mert azt meg szereti csinálni, így nem munkaként éli meg."


Egészen magyarul van írva. Aki csak EGY valamiben teljesít, MERT AZT SZERETI csinálni, ÍGY NEM MUNKAKÉNT éli meg.

Azaz, ebből következik, hogy azt az összes többi területét az életének elhanyagolja, lustán kezeli, ami számára inkább kötelesség, mint szórakozás. Tehát az ilyen ember is lusta. Az is, aki mindenre lusta és az is, aki csak egy dologra nem rest, de az azért van, mert az neki szórakozás és nem munka.


Hosszabban ezt nem lehet elmondani.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook