Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


428. CsillagTM (válaszként erre: 420. - 46f2f563a1)
2013. máj. 7. 08:13
nem akarok beleszólni, de azokat a képeket te is szedted valahonnan, nem? és te sem jelölöd meg a forrást...amit - tudtommal - nem is kell, ha csak nincs direktben odaírva, h copyright / minden jog fenntartva / hasonló.
427. Fidus (válaszként erre: 420. - 46f2f563a1)
2013. máj. 6. 20:47
Na neee!Már itt is lopnak?
426. Xdgrfzhz (válaszként erre: 425. - 46f2f563a1)
2013. máj. 6. 14:34
Igen azt tudom..Be van lajkolva:) jo lenne videó is:((( de kar:(
425. 46f2f563a1 (válaszként erre: 424. - Xdgrfzhz)
2013. máj. 5. 23:40
A Facebook-on keresd meg a Csodálatos Század c. oldalt ott szilvi barátném forditja de csak a fontos párbeszédeket nem a teljes videòt.Èn a mobilal nem birom.
2013. máj. 5. 23:14

Sziasztok!


Látom hogy fordítjatok,ez nagyon jo:)))) Esetleg nem gondolkoztal meg hogy a videónak (ami törökül fennt van) keszits magyar feliratot hozza?? Annyira jo lenne,nem kene egy hetet várni fel részre:(

2013. máj. 5. 22:45

Valhidem megharagszik Dajere:

Valhidem miùtán aljas mòdon megtámadtatta Hürremet Mahidevrán segitségével (fáklyával támadnak a háremből a nők Hürremre) megharagszik Daje hatunra.Daje segitett hürremnek menekülni és ezért haragudott meg Valhidem.

Ezùtán Dájét megfosztja a főfelügyelői rangjátòl és helyette Mahidevrán szolgálòját Gulsahot nevezi ki.Dájénak a többi lányal kell élnie a háremben.Egy nap az ebéd után a tálcákat viszik ki amikor Gulsah szándékosan lelök két tácányi ételt és azt akarja Dáje takaritsa fel.Ő el is kezdi de amikor ezt meglátja Niger kalfa rákajbál Gulsahra hogy hogy dolgoztathatja Daje hatunt mikor már nem is fiatal.....

Ekkor Gulsah pofon vágja Nigert ő peddig a földre esik.Ekkor Daje is felegyenesedik és ő is pofon vágja Gulsahot.Majd azt eszelik ki hogy a hárem papirjait nem adják oda időben Gulsahnak így Valhidem megharagszik és visza kapja a posztját.A terv bevált de nem Daje lett a főfelügyelő hanem Nigerckalfa.Daje csak Valhidem szolgálòja lett ùjbòl.

2013. máj. 5. 22:34

Ibrahim féltékeny Bali Bég-re ezért sok hibát követ el.

Bali Béget a szultán kinevezi komornyiknak.A komornyiknak nagyábòl mindent szabad ami a szultának és saját szultáni pecsétje is van még a Nagy Vezértől is nagyobb rangnak számitott.Ibrahim féltékeny lett.Hibázni kezdett a megbeszéléseken,a küldöncök ellőtt egy trònon ült és már ekkor szultánként viselkedett.A trònt két arany oroszlán diszitette ami nem megengedett.Próbált pletykákat terjeszteni Bali Bégről......

Ekkor a szultán elküldte az Edirni kastélyba hogy gondolkozon el mit is csinál de előtte visza vette tőle a hatalmát.Edirnben Ibrahimot az ikertestvére várja aki próbálja jobb belátásra birni.Nem sikerült neki sőt Ibrahim ekkor valotta be Nigerrel valò kapcsolatát.Pár hét mùlva Musztafa és Àjbige eljedzésére készültek.A szultán azt mondta ha Ibrahim eljön az eljedzésre megbocsájt ha nem akkor vége.Musztafa elment hozzá és megpróbálta meggyőzni nem sok sikerel eközben Hatidze majd bele őrült a távol létébe.Szò szerint őrültként viselkedett.Ibrahim végül megjelent de hamar le akart lépni ekkor börtönbe csukata a szultán.Másnap beszékt vele és kibékültek ezùtán visza kapta acrangját is.Majd Bali Bég is lelepleződik Àjbigével ìgy Ibrahimnak ez a gondja is megoldòdottt.

2013. máj. 5. 22:08

Hatidze első gyermekének születése :

Hatidze miùtán a vetélés ùtán nagy nehezen teherbe esett várja a gyereket.Kint ülnek az udvaron a pavilonban Ibrahimal amikor Hürrem is megérkezik.Hürrem azért ment mert a szultán megkérte hogy nézen rá Hatidzére időnként.Beszélgetnek mikor egyszercsak Hatidze elorditja magát.Ibrahim kérdi mi baj.Hürrem jönn a gyerek Ibrahim.Beviszik Hatidzét egy szobába Hürrem vele megy meg a bábák.... Később Hatidze kiállt Ibrahim!!! Ibrahim berohan és látja amint a bába a kezében fejel lefelé tartja a gyereket és a hátát ütögeti nem lélegzik.Ekkor Hürrem elkéri a gyereket és kivesz valami keményet a szájábòl majd ő is ütögetti ekkor végre felsir.Korábban érkezett a keleténél.Pont mint ahogy Jakub efendi megjósolta szőke kisfiù.De ekkor már Ibrahim is mérgeződik minden érintésel a naplòtòl.Hürrem ezért azt mondja hogy mindenki alaposan moson kezett mielőtt megfogná a kicsit mert koraszülött.Valòjában nem akarta hogy Ibrahim kezéről a méreg a kicsire júson.

2013. máj. 5. 21:53

Nem tudjátok a Facebook-on kijé a Szulejmán c. oldal??? Lopja a naplòmbòl a képeket!

Irtò mérges vagyok nem volt egyszerű mindent összeszedni.



***

2013. máj. 2. 21:11
Musztafa a házaság mellett döntött Helenával de ezt mindenki ellenzi.Mahidevrán el akarja tenni lábalòl.Fatma beszél Fidánnal és egy szolgálòval hogy este csalják be hozzá Helenát majd ő elintézi fe nem számoltak Dianával.Persze minderől Mahidevrán is tud aki titokban leveleket vált Ibrahimmal.Helenát éjjel felkelti egy szolgáló és Fatmahoz viszi azzal hogy Mahidevrán hivatja.Helena megsejti a csapdát de a szolgálò belöki Fatmához.Diána észre vette amikor Helenát elcsalták és utána ment.Fatma a gyerek mellett fojtogatja Helenát ám Diána közbelép.Nyakon ragadja Fatmát a falhoz vágja és egy kézzel úgy felemeli hogy a lába se éri a földett.Helena szòl hogy ne tegye akkor őket is kivégeznék.Ezútán Diána Fatmát Mahidevrán elé viszi.Fatma azt hazudja hogy Helena meg akarta ölni a kis herceget és ő csak védekezett.Persze mindenről tudomást szerezz Musztafa is.Sose többet nem néz Fatmára Helenát peddig végül haza fogja engedni a családjához.
2013. máj. 2. 20:59

Firuze sorsa a tetoválás leleplezése után:

Börtönbe kerül,de miután elmondja a szultának hogy ki is ő és hogy igaz hogy egy ellenséges dinasztiábòl származik mégsem lehet árulò a szultán megbiza Ibrahimot járjon ùtána.Ibrahim igy is tesz és bár kiderül hogy nem árulò a háremben nem maradhat.A szultán hivatja és közli vele ez az utolsò alkalom hogy látja Amasziába küldi hogy ott éljen minden bisztositva lesz számára.Firuze mikor a szobájába tart a holmijáért eldől a padlòra és zokog mikor végre visza ér a szobájába Hürrem már várja.Hürrem elmondja hogy ő ezt előre megmonta és itt hagy a méregből hisz megigérték egymásnak aki elveszti a szultánt az megisza a mérget.Firuze össze szedi a holmiját és elhagya a háremet miközben Hürrem az emeletről végig figyeli hogy tényleg elmegy e.

2013. máj. 2. 18:58

Titokzatos Efendi:

Efendi a 2-dik évadban jelenik meg.Ibrahimot szeretné ellintézni és a helyét átvenni.Efendi fölkeléseket szervezz és a pápával is szövetkezik majd Hürremel is.Elrendeli hogy Ibrahimot lőjék meg a mérgezett nyilall.Mivel felépült megpróbálja rossz szinben feltüntetni.Valjuk be nem volt nehéz dolga.Ibrahim ekkora megcsalta Hatidzét és kikiáltotta magát szultáná.De így is Efendi hùzta a rövidebett mert Ibrahim ellene forditotta a szultánt és felakasztották.

Avtitokzatos efendi nem más mint Iskender Cselebi.

2013. máj. 2. 14:34
Hatidze ikreinek a neve,a lány: Huri Dzsihan,a fiù; Osman
415. mafalda
2013. máj. 2. 14:30

Kösz' Lipe!Samandra tanácsára megkerestem az összes hozzászólásodat és most olvasom a történetet:))))

Én is szeretem előre tudni h mi lesz,de a filmet is nézem,mert érdekel:)))

Az említett részt is megnézem majd az 5.oldali linkről:)))

414. 46f2f563a1 (válaszként erre: 412. - Mafalda)
2013. máj. 2. 13:49

5-dik oldalon van a link Ibrahim,Musztafa haláláról

Hürrem kontra Fifuze-ròl és Szümbül táncolni tanitja a lányokat.

413. 46f2f563a1 (válaszként erre: 412. - Mafalda)
2013. máj. 2. 13:45

Ibrahim(pargali) teljes történette :

A szultán még csak herceg amikor hadjárat sorrán Prága mellett egy farmon meghall hegedülni egy fiút.Nagyon tetszik neki a hegedü játéka így maga mellé veszi.Később szultánként az Ibrahim nevet kapja.Ibrahimot úgyanazok a tanitòk nevelték mint a szultánt sőt még a szultán mellett volt a szobája is.Ibrahim először csak tanácsadò majd katona,pasa és végül Nagy Vezér. Ibrahim csak akkor veheti el Hatidzét amikor már pasa.A szultán közli vele hogy sorstársaként tekint rá és amig ő él nem esik bántòdása.

Ibrahim elveszi Hatidzét ,első gyerek vetélésel elmegy,másodikra Hatidze dől rá és megfúlad végül ikreik születnek.Ibrahim megcsalja Hatidzét Niger kalfàval majd Sah szultánával.Egyszer hazatér de anya már nem él,apja és ikertestvére halászként dolgozik.Ibrahim nem elég hogy megcsalja Hatidzét de kikiáltja magát szultának és úgy is viselkedik.Végül a szultán állmában megfojtatja.


Valahol linket is tettem be a haláláròl keresgélj egy kicsit!

412. mafalda
2013. máj. 2. 13:04

Köszönöm a válaszodat!

Érdekes módon Ibrahim nekem is csak rövid ideig volt szimpatikus:)Sunyinak tűnik,és ezek szerint tényleg az.

Próbálom megkeresni Lipe hsz-t:)))


Azt nem tudod,hogy Ibrahim és Hatice miért nem vállalhatta fel a szerelmét?Ibrahim származása miatt?

2013. máj. 2. 07:21

Szívesen megírnám, de annyira részletesen nem tudom, de azt már a megtörtént történelmi leírások alapján tudhatjuk, hogyan fogja végezni. És engem érdekelt, kiérdemli-e, amit Hürrem áskálódik ellene, de mint tudjuk, Hürrem kezdettől nem tiszteli és nem szereti Ibrahimot. Hogy kiérdemli-e sorsát (elvileg lefejezteti Suleyman és ebben Hürrem játszik közre), azt Lipe tudná részletesen leírni, sőt szerintem már korábban tuti le is írta itt :)

Én annyit tudok -amiért kilátásba helyeztem, hogy a későbbiekben lehet nem lesz nekem sem annyira szimpatikus -, hogy megcsalja Haticét és elhatalmasodik majd felette az uralkodási vágy.

2013. ápr. 30. 23:41

Hürrem leleplezi Firuze tetoválását:

Hürrem kiadta parancsba Rüsztem agának hogy ölje meg Firuzét amig távol vannak Maniszban Musztafa fiának születése miatt.Rüsztem ennek eleget is akar tenni és azt hazudja hogy a szultán küldött egy lovat ajándékba lovagolni.Firuze akar is lovagolni és Kiriz aga kiséri,de Rüsztem aga a nyerget ùgy tette fel hogy leesen.Amikor Firuze leesik Kiriz aga szemelől téveszti ekkor Rüsztem aga megkeresi és mikor megtalálja az eszméletlen Firuzét ki akarja tekerni a nyakát.Ekkor meglátja a tetoválást ami a Szafavid dinazstia jele.Firuzét életben hagya.Amikor Hürremék vissza térnek Hürrem irtó dühös amiért Firuze életben van.Rüsztem felvilágositja Hürremet és ő börtönbe dobatja.A szultán nincs a palotában épp Hiriz admirálisal(Barbarossa) a hajòk épitését nézi az ùj hadjárathoz.Amikor viszatér a palotába Afife felvilágositja a szultánt aki azzonal Hürremhez siet magyarázatért.Hürrem hivatja Firuzét és azt mondja hogy mondja el ő maga miért is van börtönben.Mivel Firuze nem mond semmit igy leleplezi.A stultánt sokolja a hir majd visza viteti a börtönbe.Hivatja Ibrahimot aki már Hatidzével alszik.Ibrahim megérkezik a szultán lecseszi majd megbiza hogy tudja meg ki is Firuze.Közben Hatidze is a palotába jön és Hürremhez megy majd azt mondja neki hogy bármit is talált ki a szultán ezt nem fogja elnézni hogy börtönbe dugta a kedvencét Firuzét.Hürrem erre csak azt feleli hogy mivan akkor ha ehhez neki semmi köze de Hatidzének és mindenkinek aki Firuzét védte igen.Hatidze ezùtán Ibrahimhoz rohhan aki elmondja mi volt.Mindenki megilyed most mi lesz Hatidze,Ibrahim,Afife,Gülfem....... Firuze a börtönben kijelenti hogy csak a szultánal hajlandó beszélni.A szultán belemegy.Firuze elmondja hogy ki is valòjában és hogy miért nem lehet ő árùlò de a szultán nem nagyon hisz neki.Elrendeli hogy vigyék a szobájába és onan ki ne engedjék még nem dönt sorsa felől.Firuze imátkozik.A szultán meghozza döntését:Firuzét vigyék vissza Perzsiába a szülőföldjére és ott agyák férjhez soha többé ne térhesen vissza.Ezùtán Firuze elhadja a háremet,perzse Hatidze és Afife se fogja csak ùgy megùszni.

409. Samandra (válaszként erre: 408. - Samandra)
2013. ápr. 30. 07:53
Mármint a sorozatban (meg eredetileg) hívják így a Suleyman anyját és nem a színésznő nevét írtam :) Csak nem azt mondják, hogy Ayşe hívat, mivel megadják neki a tiszteletet és valide sultanának kell szólítani.
408. Samandra (válaszként erre: 407. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 30. 07:48
Bocsi, de annyit belejavítanék, hogy az nem Valhidem, hanem Valide sultana és ez nem a neve, nem Validének hívják, hanem ő "A valide sultana", azaz a szultán nagyasszony, az éppen hatalmon lévő szultán anyja - ezt jelenti :) Épp ezért nem azt mondják a sorozatban, hogy Valide hívat, hanem hogy A valide hívat - amúgy a valide sultana igazi neve (el is hangzott talán 1x eddig) Ayşe Hafsa, csak gondoltam leírom :)
2013. ápr. 29. 16:34

Valhidem egy aljas hùzása Hürrem ellen:

Amikor Hürrem azzal akarja ráveni a szultánt hogy elvegye hogy nem fekszik le vele Valhidem ezt kihasználja.Büntetéskép elküldi Edirnbe persze csak Mihrimah mehet vele.Pár nappal később azt üzeni Valhidem Hürremnek hogy mivel nagyon hiányolják a fiai így megengedi hogy meglátogassa őket.Hürrem örül és nem gyanakszik.Valhidem este küld egy hintòt érte.Megbizza Ferhát pasát hogy intéze el Hürremet az erdőben.Ferhát emberei az utra farönköket tesznek és amikor a hintò megáll megtámadják.Közben Valhidem elmondja a palotába a szultának hogy jönn Hürrem.A szultán mérgess miért nem tud ő eről és Hürrem elé küldi Bali Béget hogy biztonságban megérkezen.Hürremnek sikerül befútni az erdőbe mig a katonák harcolnak a támadòkal ám egy ember követi,közben Bali Bég is odaér.Hürrem az erdőben fùt majd elesik és legúrúl egy sziklás részen és eszméletlen lesz.Az ember aki követe nem láta hová gurul és Bali Bég beéri.Közben a küldönc vitte a hirt és a szultán is oda ért.Hürrem sehol mindenki keresi.A Bali Bég álltal elfogott embert kivalatják és elárulja Ferhát pasát.Este nagyon lehül a levegő és zivatar ledz elered az eső erre magához tér Hürrem is de nem tud mozdùlni.Mindenki keresi lassan hajnalodik amikor a szultán annál az emelkedőnél áll meg ahol legurult.Hürrem minden erejét összeszedve nagyon halkan kimondja "Szulejmán!" A szultán meghalja és vissza viszi a palotába.Mahidevrán Gulsahnak mondja: "Ez a kigyò nem tudd ilyen könnyen meghalni.Kilenc élete van mint a macskának." Valhidem fél hisz Ferháton keresztül rá fognak jönni mindenre.A szultán és Ibrahim tanácskoznak ki tehete és lassan rá is jönnek.Ferhátott elfogják és folytásal kivégzik.Valhidemet jòl letekeri a szultán.Valhidem másnap bemegy Hürremhez,de Hürrem nem hagya magát és megigéri ezért még megfizett.Hürrem sokáig fekszik még és csak nagyon lassan épül fel ezùtán veszi el a szultán.Talán bosszùbòl is Valhidem miatt.

406. 46f2f563a1 (válaszként erre: 405. - 45f5ce422c)
2013. ápr. 29. 15:51
Dzsihangirt a 2-dik évadnak majdnem a végénél nyùjtják még odébb lesz.De Hatidze vetélése és első gyerekének halála hamarossan.De mindig irom előre mi lesz igy ezeket kikerülheted majd.
2013. ápr. 29. 12:19
én max a dzsihangir-os részekig fogom nézni. ennek a nyújtásnak még a gondolatától is sírva fakadok. most vannak kicsi gyerekeim és érzékeny vagyok a gyerekekkel kapcsolatos drámákra nagyon..
404. Samandra (válaszként erre: 403. - Viknor)
2013. ápr. 29. 11:42
Szerintem jó, ha 10 évvel idősebb Haticénél.
403. viknor (válaszként erre: 396. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 29. 11:21
De ahogy elnézem őket, Gülfem sem lehet olyan nagyon idős (szinte majdnem egykorú Hatidze-vel. Akkor hogy is lehetne anya-lánya kapcsolat köztük? Inkább nővér-húg lenne a megfelelőbb. Szerintetek?
402. 46f2f563a1 (válaszként erre: 400. - Cukormókus01)
2013. ápr. 28. 20:30
Nem tudom.Ez nem derül ki a sorozatbòl.De szerintem igen.
2013. ápr. 28. 20:29

Hatidze gyásza az első gyerek miatt:

Hatidzét Valhidem elviszi magával Edirn-be megelőzve ezzel hogy öngyilkoságot kiséreljen meg mint a vetélés ùtán.Miùtán két héttel később kissé magáhozz tér haza hozzák de parancsba agyák hogy senki ne hagya magára.Hatidze többször halja a gyereket sirni,halucinál.Egyik nap éjjel amikor ismét halja felmegy az emeletre megnézi a bölcsőt a kisruhát .Aztán a bölcsőtt kihùza az udvara és meg akarja gyùjtani fáklyával.Ekkora már a szolgák és Ibrahim is felébredt.Ibrahim szòl hogy hagyjàk.Hatidze meggyùjtja a bölcsőt majd bemegy és Ibrahimal végig nézik ahogy elég.Majd reggelig a koránbòl imátkozik.Ezùtán jobban érzi magát.Elmegy anyához elmeséli mit tett és hogy már nem halja a kicsi sirását.

2013. ápr. 28. 20:20
És a szultán azért nem hívta magához többet Gülfemet, mert meghalt a gyermekük? Vagy más ok is van, amiért nem tartott tovább a kapcsolat?
2013. ápr. 28. 20:19

Mehmet kivédi Musztafa elleni támadást.Musztafánál vannak a fia születése miatt Maniszban.Musztafa és Mehmet az erdő szélén sétál amikor egy nyílt lőnek Musztafára ám Mehmet épp a háta mögé lép így őt találja hátba.Mehmet pár napig eszméletlen de végül felépül.Ez allatt a pár nap allatt:

Mahidevrán kijelenti hogy ebben neki nem volt szerepe,persze Hürrem ezt nem hiszi el.Megkéri a szultánt hogy bárki is csinálta azt ő személyesen ölje meg.A szultán megigéri.Musztafa elmondja hogy ő volt a célpont és hogy Helena kezét akinek odaigérték állhat ez mögött.Abaz aga aki Helenát akarta valòban ő szervezte ezt,de miùtán a terve nem sikerült eltünt Maniszbòl.Picivel később megtalálják és a szultán ahogy igérte saját kezüleg végzi ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook