Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszülni, vagy sem? fórum

Megszülni, vagy sem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. nov. 16. 11:41

Jó, én is gonosz leszek.

Tegnap volt a tévében, hogy az apa addig ütötte a csecsemőt, hogy összetörtek a csontjai, az anya utána meg kalapáccsal agyonverte. Nna, ez gyilkosság.

Amikor egy nő felelőtlenségből vagy percnyi felindulásból terhes lesz, de tudja, hogy se neki, se a babának nem lenne jó, ha megszületne, nem tudná felelősségel felnevelni, az szerintem nem az.

Ez egy döntés.

Nem jó, mert jó döntés itt nincs.

85. viliflora (válaszként erre: 80. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 11:41
Igen azt akartam épp mondani, hogy itt most a két tábor egymásnak fog esni és ahogy eddig, úgy most sem lesz közeledés a másik álláspontjához. Aki gyilkosságnak tartja, az annak is fogja, aki nem az nem. Ezen itt felesleges veszekedni (direkt nem vitát írok). A fórum sem erről szól.
84. 9e32886f4a (válaszként erre: 77. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 11:40
a magatehetetlen szellemi fogyatékos gyerek, aki se enni, se inni, de még vécézni se tud egyedül, az gyerek? - lehet hogy ez most csúnyán fog hangzani a számból, de én egy ilyen beteg gyereket nem hoznék a világra ha idöben kiderüle fogyatékosság.Nem azért mert szégyelném, vagy mert nem szeretném amiért nem egészséges hanem mert ha igazán belegondolunk élet lenne ez a gyereknek és a családnak? Szerintem nem. Soha életében nem tudna gondoskodni magáról, soha nem tudná meg mi az élet, egész nap csak magatehetetlenül egy olyan világban amit meg sem ért szerintem ez borzasztó.
83. 4300750b82 (válaszként erre: 79. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 11:40
Olyanról alkottál véleményt, akit nem ismersz :)
82. viliflora (válaszként erre: 78. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 11:38

100 születésre 44 abortusz jut Csongrád megyében

Újszászi Ilona - Délmagyarország napilap2010.09.20. 06:48

Szeged - Az országos átlagnál (45) kevesebb, 44 abortusz jut 100 szülésre Csongrád megyében – a KSH szerint. Ugyanakkor a szegedi egyetem klinikai központja szerint az előző évekhez képest csökken a művi vetélések száma. Az abortusz leginkább a 23–31 éves nők döntése.

81. Jázmin85 (válaszként erre: 78. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 11:37
Nem, de azokat egy ilyen videó sem hatja meg!
80. 1a9f281d5b (válaszként erre: 77. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 11:37

Nem megyek bele ebbe a parttalan szócsatába.


NEM VÉLETLEN, hogy az embriót 12 hetes koráig lehet elvetetni, akkor az még NEM GYEREK, csak egy pár hetes valami.


Ha nem látod a különbséget eközött és egy már megszületett gyerek között, az a te bajod és az azért van, mert nem akarod.

2010. nov. 16. 11:35

Van egy magyar mondás, miszerint más f...val verni a csalánt könnyű.

Hiába vulgáris, nagyon igaz. Mert aki abortuszra megy, az gyilkos, inkább szüljön, aztán "majd lesz valami" meg " csak a szeretet a fontos" meg "majd örökbe adja valakinek".

De soha, senki, egyetlen percig sem mondja azt, hogy gyere, én majd örökbe fogadom-intézzék ezt "mások".

Nem a vagdalkozó, gyilkosozó nőszemélyek fogják etetni vagy nem etetni, nevelni, stb. húsz éven át. Ők csak verik az asztalt, hogy szülj. Hogy utána mi lesz a gyerekkel? Az már nem szempont.

78. CsillagTM (válaszként erre: 74. - Jázmin85)
2010. nov. 16. 11:35
gondolod a sok hülye tini csaj tudja??
77. CsillagTM (válaszként erre: 71. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 11:34

a magatehetetlen szellemi fogyatékos gyerek, aki se enni, se inni, de még vécézni se tud egyedül, az gyerek?


az sem "életképes önállóan"...ahogy pl. egy újszülött sem. mi a határ? egy 6 hónapos, aki már rúg, és szinte kifejlett, az már embernek számít, de a 4-5 hónapos még nem?...

76. kri76
2010. nov. 16. 11:33

Rövid történetem ehhez:

11 éve vagyunk a párommal. (Ebben volt jó is, rossz is.)

7 évvel ezelőtt majdnem szétmentünk. Ő megcsalt, én elveszítettem a munkámat, gyógyszer mellett teherbe estem. (Anyukám ivott, apukám munka nélkül és válás közben volt.)

Ekkor döntöttem úgy, hogy nem tartom meg. Kétszer kellett mennem elbeszélgetni. 21EFt volt az abortusz és megalázó a beszélgetés.(Ekkoriban a lakásom üresen állt és a párom szüleinél laktunk.)

Tudtam, nem lennék képes megszülni és örökbe adni. Anyum 2 évig volt nevelőszülőknél, de egy életre seb volt a lelkén, hogy a nagyim "eldobta", míg rendeződött az élete. (A gyerek előbb-utóbb megtudja az igazságot és kíváncsi a vér szerinti szülőkre...)


Most már rendeződött a család, mindenki talpra állt, kijött a gödörből. Mi is túlléptünk a kapcsolati válságunkon.

Összeházasodtunk, persze új lappal indultunk az esküvő napjától. Vettünk házat, dolgozunk mindketten és együtt terveztük a babát. Elég gyorsan "áldott állapotba" kerültem. Most 1 éves a pici fiunk.

A különbség a kettő között: "terhesség" v. "áldott állapot".

Szerintem már maga a szó is jelzés értékű.

75. Dolores007 (válaszként erre: 68. - Tótágas)
2010. nov. 16. 11:33

Utólag hiába mondogatjuk, hogy előre kellett volna gondolkodni. Ezt anyumban is utáltam mindig...

Most ez a helyzet, ezt kell megoldani. Vissza már nem lehet csinálni.

74. Jázmin85 (válaszként erre: 68. - Tótágas)
2010. nov. 16. 11:32

Hidd el aki abortuszra kényszerül tudja, hogy hogy megy a műtét. "felesleges" ilyen videókkal még jobban kikészíteni lelkileg az embert.

Hiába nézi meg! Ha nincs pénze, gondoskodó családja, szerető párja ahol boldog lehet a baba!

73. Csicsi25 (válaszként erre: 64. - Artista bonita)
2010. nov. 16. 11:31
Mennyire igazad van! Ezzel elmondtad az én véleményemet is (és szerintem sokakét).
72. 1a9f281d5b (válaszként erre: 68. - Tótágas)
2010. nov. 16. 11:30
Korántsem biztos ez. És az nem is baj.
71. 1a9f281d5b (válaszként erre: 64. - Artista bonita)
2010. nov. 16. 11:29

A te véleményed szerint. Más, hasonlóan értékes véleménye szerint a magzat ennyi idős korában nem gyerek, nem életképes önállóan.


Ocsmány, felelőtlen, ám valóban könnyű gyilkosozni.

2010. nov. 16. 11:29
Csak az ember próbál pozitívan gondolkodni, hogy nem lesz semmi baj.
69. 9e32886f4a (válaszként erre: 68. - Tótágas)
2010. nov. 16. 11:29
Én NEM ítélem el aki bizonyos élethelyzetben megteszi,de biztos nem nyugszik meg soha a lelke - én ugyan így vélem.
2010. nov. 16. 11:28

Ajánlanám figyelmetekbe ezt a videót:

[link]

vagy ugyan azon az oldalon a Néma Sikoly c.4 részest!

ELŐRE kell felelősen gondolkodni,nem nem utólag gyilkolni!

Én NEM ítélem el aki bizonyos élethelyzetben megteszi,de biztos nem nyugszik meg soha a lelke :((

67. Dolores007 (válaszként erre: 66. - Jázmin85)
2010. nov. 16. 11:26

Uhhh, igen, ilyenektől félnék.

De sajnálom! :(

66. Jázmin85 (válaszként erre: 63. - Dolores007)
2010. nov. 16. 11:19
Nekem volt is, van is bibi. Az abortusz után fél évvel megműtöttek, mert a méhszájam több mint 3/4 része gyulladt volt és állandó P3-as citológiám volt. Az a műtét sem sikerült túl jól. Azóta még 2szer műtöttek. A legutolsó 5 hete volt!
2010. nov. 16. 11:17
Ez egy igen kemény dió. Én személy szerint úgy vagyok ezzel, hogy a semmire és a rossz kapcsolatra nem szülnék meg egy gyereket, örökbe adni semmi féle kép nem adnék, már csak azért mert nem biztos hogy azzal jobb élete lenne. hány gyermek nöl fel nevelöintézetben anélkül hogy 1x is örökbe fogadnák, vagy másik esetben családról családra megy. ritka az akinek sikerül jó családba bekerülnie. bár tény is való hogy szivem nekem is nehezen lenne elvetetni.de amint Alcott is irja higgadt fejjel kell átgondolni a dolgot. Itt nem csupán a hölgy életéröl van szó hanem egy másik emberéről is. Mindenesetre sok sikert kívánok akár hogy is dönt.
2010. nov. 16. 11:16

a terhességmegszakítás gyilkosság. a magzat él!

csak azért, mert nincs hangja, védtelen és teljes egészében tőlünk függ, nincs jogunk megölni.

ha elég felelősek vagyunk a magzat létrejöttében aktív szerepet vállalni, akkor legyünk elég felelősek felnőttként dönteni a sorsáról, ha már megszületett. mert ahhoz joga van. és rengeteg az alternatíva, csak körül kell nézni.

63. Dolores007 (válaszként erre: 54. - Viliflora)
2010. nov. 16. 11:14
Valóban nem, mégis nekem az a véleményem, hogy jobb elvetetni, mintha szeretethiányban és törődés nélkül éldegélne a gyerek. Én ezt nem fogom fel gyilkosságként. Nincs tudata még annak a lénynek. Én csak a kockázattól félnék, hogy esetleg valami bibi miatt soha többé nem lehet gyerekem.
62. Sylvia81 (válaszként erre: 59. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 11:12

Bizonyára másképp látnám a dolgot én is, ha olyan lenne az élethelyzetem.

Már nem tudhatom, hogy döntöttem volna az első gyermeknél. Most meg már ugye az is cifrázza a dolgot, hogy van 2. Hogy tudnám a nagyobbikkal megértetni, hogy a kicsi a testvére, itt marad velünk, aki a pocakomban nő, az meg nem a miénk? Mert hazudni meg nem bírnék neki...


Tényleg lehet, hogy nem lehet ebben már anyaként jó véleményt mondani. :)

61. Jázmin85 (válaszként erre: 58. - Viliflora)
2010. nov. 16. 11:11
Igen, teljesen igazad van!
60. Sylvia81 (válaszként erre: 58. - Viliflora)
2010. nov. 16. 11:09
Totálisan leírtad az én véleményemet.
2010. nov. 16. 11:08

Egyszerűen muszáj higgadt fejjel gondolkodni, nem azzal, hogy "hű, nem bírnék lemondani róla meg nem lennék képes elvetetni" stb.

Aztán elnézni képes lesz-e az ember, ha a gyerek nem jut lehetőségekhez, normális családi élethez, kiegyensúlyozott otthonhoz, egészséges ételhez stb?

58. viliflora (válaszként erre: 55. - Jázmin85)
2010. nov. 16. 11:07
Azt hiszem, akik örökbeadnak azok csak a gyerek szempontjait nézik. Neki biztos jobb, hogy élhet egyáltalán. Nekünk maga a pokol. Ezért szerencse, hogy soha nem kerülnék ilyen helyzetbe. De minden tiszteletem azoké, akik felül tudnak emelkedni saját magukon.
57. ad649e72b5 (válaszként erre: 52. - Ad649e72b5)
2010. nov. 16. 11:02
A 9 hónap alatt elválaszthatatlan kapocs szövődik anya,és baba között.....de ez csak az én véleményem....ááááááá....nem lennék képes rá.....se elvetetni,se örökbe adni.....:(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook