Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszülni, vagy sem? fórum

Megszülni, vagy sem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
26. sour (válaszként erre: 22. - Viliflora)
2010. nov. 16. 10:31
Köszi, megmondom nekik! Hallottam még olyanról is, hogy kiválaszthatnak a párok maguknak örökbefogadó szülőt! De, ez nem biztos!
2010. nov. 16. 10:29
Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni az örökbeadáshoz, hogy kérdezzetek meg egy anyát aki örökbeadta a gyerekét, megtenné-e még egyszer? Nem olyan könnyű döntés ez, és egy életen át együtt kell vele élni.
24. sour (válaszként erre: 21. - Jázmin85)
2010. nov. 16. 10:28
Azért nem feltétlen érzéketlen valaki, én megértem, aki örökbe adja a gyermekét, minthogy éhezzen, meg nyomorogjon, ne adj isten ne szeressék!Még mindig jobb, mint az abortusz, sokan mit nem adnának egy pici babáért!? De, én személy szerint, soha nem adnám oda, bármi lenne is, és nem vetetném el, csak, ha tényleg vmi katasztrófális oka lenne!
2010. nov. 16. 10:28

Utálom az ilyen kérdéseket. :(

Ilyenkor mindig belegondolok, hogy mit tennék ÉN.

Elvetetni? Beledöglenék.

Megtartani ilyen körülmények között? Rettegnék, hogy az alapvető dolgokat is képtelen lennék megadni neki.

Örökbe adni? Képtelen lennék, mert 9 hónapig ott ver a kicsi szíve az enyém alatt, tulajdonképpen egyek vagyunk. Nem tudnék kiszakítani egy darabot magamból.


Jujj, senkinek nem kívánom ezt a dilemmát. :(((

22. viliflora (válaszként erre: 1. - Sour)
2010. nov. 16. 10:24

Sziasztok!


Nem tudok erre válaszolni, mivel nem sok info van a barátnődről. Én nem ítélem el bárhogy is dönt. De csatlakoznék az előttem szólókhoz: ma már Magyarországon sok egyesület foglalkozik örökbeadással én mindenképp legalább egy beszélgetésre elmennék hozzájuk, sokkal nagyob segítséget tudnak nyújtani, mint mi.

Kettőt leírok: Gólyahír Egyesület 06-80-203-923 (reggel 6_tól este 10-ig)

vagy: Bölcső Alapítvány 06-20-944-3566 (éjjel-nappal hívható) vagy e-mail:zita@bolcso.hu

21. Jázmin85 (válaszként erre: 6. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 10:21

Ez így igaz! Én akkor is hiába szerettem volna mindennél jobban azt a babát. De tudom, hogy olyan élete lett volna amibe ő nem boldog. Az akkori párommal magunkra alig volt pénzünk, nemhogy még egy babára. És gyerek ide vagy oda de vége is lett volna annak a kapcsolatnak.

Éjjeleken át ültem a fürdőbe és csak bőgtem. Simogattam a pocakomat, beszélgettem a babával. Műtét után is kész roncs voltam hónapokig. Egy ilyent soha nem felejt el az ember. De a babának így a legjobb.

Örökbe adni? Én is gondoltam rá. Tudom, hogy sok pár bármit megadna egy babáért! De ha azt a 9 hónapot végigcsinálja az ember akkor már nem fogja odaadni senkinek a babát. Hacsak nem egy érzéketlen valaki.

2010. nov. 16. 10:21
Mire beprogramozzák már nem 9 hetes lesz, azzal remélem tisztában van hogy mekkora az a gyerek mikor kiszedik belőle. Szóval ha el akarja vetetni akkor most tegye és nem később. Az ismerősöm is tudta jól hogy nem akarja megtartani mégis a 13. héten került rá sor mert vacilált, hát hadd ne mondjam mi a véleményem, az a gyerek már nagy volt. :((( Nekem abból a korból volt 4D UH-m.
19. 1a9f281d5b (válaszként erre: 18. - Syria)
2010. nov. 16. 10:20

Pontosan. Sőt, tartsák sokan bár ördögtől valónak, de ismerek olyan nőt, aki mindent mérlegelt és az abortusz mellett döntött, ami nem viselte meg lelkileg egy csöppet sem.

Nem azért, mert ő lenne az antikrisztus maga, hanem mert tökéletesen biztos volt abban, ahogyan döntött. Ilyen is van.

18. syria (válaszként erre: 6. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 10:16

Nagyon jól összefoglaltad.

Annyival egészíteném ki, hogy aki abortuszra vállalkozik nagyon sokszor felelősen dönt (felmérve a saját anyagi és mentális helyzetét), vállalva az esetleges kockázatokat a további terhességét illetően.

17. sour (válaszként erre: 9. - Dindo71)
2010. nov. 16. 10:15
Hát... igen! Én úgy érzem, és mondják is, nem szeretnék a babát! Én nem akarom befolyásolni őket, és semmi közöm hozzá, csak nekem mindig fáj egy ilyet hallani! Nekem van egy kicsifiam, és nem adnám semmiért, ha kellene bármit megtennék érte! Olyan kis ártatlanok!
16. tücsimücsi (válaszként erre: 11. - Novehaki)
2010. nov. 16. 10:14
Viszont a végén lehet nem tudna megválni a gyerektől...de lehet felnevelni se tudná. Én ezt nem pártolom.
2010. nov. 16. 10:14
főleg h már 9hetes nagyon szorítja az idő ha elakarja vetettetni.
2010. nov. 16. 10:13

hát nekem a barátnőm két éve volt abortuszon, főiskola kellős közepén, anyjáéknál lakott...és még nem akart babát, ő elvetette....megértettem.


anyámnak is volt abortusza. mégsem ítélem el ezért. ezt mindenki maga érzi, kilenc hetesen az a magzat már egy igazik kis élet, de hogy lenne neki jobb?fent az angyalok között vagy egy olyan helyen ahol nem igazán várták, akarták, és a körülmények sem adottak, rossz az utcán olyan anyákat és pici gyereket látni akik nem szeretettel közelednek a pici felé, rángatják, nem tiszták, alulöltözöttek, de az anyának van cigire pénze. de tény én nem tudnám elvetetni, persze hozzá kell tenni hogy én sem vagyok olyan helyzetben hogy ne akarnám megtartani, viszont nem állítom hogy fiatalabbként ugyanez lenne a véleményem.....nehéz dolog az tuti

13. Pici04
2010. nov. 16. 10:13

Szia!

Nem lehet mas helyett dönteni es elitelni sem.....

Igazat adok Doloresnek.

A legfontosabb,hogy az Ismerösöd akarja-e, varja-e,tudj-e szeretni majd.

Engem is varandosan hagyott el a ferjem az akkor 14 honapos Kisfiunkkal.

2010. nov. 16. 10:12
Szerintem,ahhol már gondolkozni kell a kérdésem,ott már nincs "legjobb döntés",ha elveteti ...megszenvedi.Ha megtartja...ahogy írták már ,nem csak megszülni kell,hanem fel is kell nevelni.Ha ő erre egyedül is képes,minden szempontból...lelkileg,anyagilag stb...akkor egyértelmű,de sajnos ez nem ilyen egyszerű.Bonyolult az ilyen dolog...lehet h most minden ok?!2 év múlva meg egy csődtömeg lesz a család élete...Kiszámíthatatlan az élet..
2010. nov. 16. 10:12

az örökbeadás tényleg egy jó megoldás rengetek szülő van aki vágyik egy gyermekre, és nagyon jó helyre kerülhetne,


EZ A LEGJOBB MEGOLDÁS

10. sour (válaszként erre: 4. - 9bbaa658f2)
2010. nov. 16. 10:11
Én is ezt mondtam, örökbe adni! De, ezt könnyen mondom én ki! Nekik nem ilyen egyszerű, és lehet, én is csak kívülállóként mondom!
2010. nov. 16. 10:10
Nehéz ezt így ismeretlenül megválaszolni, gondolom az őt nem érdekli, hogy más hogy odaadná minenét, ha összejönne a baba. Magába kell nézni és ha nem érzi egy picikét sem, hogy szeretné a babót és csak azt látja, hogy milyen teher, akkor nem lesz vele soha jó viszonya. Lehet, hogy megbánja, ha elveteti, de leht, hogy később boldog anyukája lesz egy másiknak. Sajnos a baba nem tehet róla, hogy nem megfelelőek a körülmények, őt létrehozták, átverekedte magát az egy spermium, elvégezt a munkáját,ha nem kell, dobja el. De gyorsan, mert megy az idő. Ha kell, akkor viszont sok erőt kívánok neki, hogy ne érdekelje a férfi, meg az anyagiak. Nem azok a legfontosabbak, vizsonít megis keseríthetik az életét, ez igaz. Szép baba de nincs hova vinni, nics apuka, aki örülne neki..
2010. nov. 16. 10:10

nekem volt három vetélésem, elhaltak a babák, és ugyanúgy műtöttek mint az abortuszosokat, nagyon rossz érzés volt.

még igy is hogy tudtam hogy már nem élnek.


nehéz döntés lelkileg meg főleg, én mondjuk nem biztos hogy elvetetném.

7. sour (válaszként erre: 2. - Goldfish23)
2010. nov. 16. 10:08
Tudom igazad van! Én nem tudom képes lennék e erre? Nem vagyok ebben, és az ő helyzetükben sem, így valóban nehéz kimondani, mi is a legjobb döntés?
6. 1a9f281d5b (válaszként erre: 1. - Sour)
2010. nov. 16. 10:08
A szülők nem csak a gyerek megszületéséért felelősek, hanem sokkal inkább a következő húsz évért: anyagi, szellemi és erkölcsi értelemben kell megadni neki mindent, amit csak lehet. És ez a legfontosabb.
2010. nov. 16. 10:08

Nehéz erre így válaszolni. És hidd el sok bántást kapsz ez ügyben szerintem. Sok itt az abortuszellenes ember. Neki kell mérlegelni, hogy feltud e nevelni egy gyereket, akár egyedül is.

Én is elvetettem. Már 7 éve. Borzasztó volt. Életem legszörnyűbb időszaka. De ha gyerekem lesz akkor neki tényleg mindent szeretnék megadni. És ez akkor nem sikerült volna. Szerintem egy gyereknek nem csak a szeretetre van szüksége. Főleg ha a szülők kapcsolata sem a legfényesebb.

2010. nov. 16. 10:07
Nehéz kérdés,ebbe nem lehet beleszólni.Annyira nehéz kérdés.Én nem tudnám elvetetni,jobb lenne örökbe adni inkább.De nem vagyunk egyformák.
2010. nov. 16. 10:07

8 hónapos terhes vagyok, nagyon várom a babát.

Mégsem tartom gyilkosságnak, ha vki meg akar szüntetni egy 9 hetes terhességet.

Az anyagi körülmények és a rossz párkapcsolat egy dolog. Engem is egyedül nevelt fel az anyukám, albérletből albérletbe mentünk.

A kérdés, hogy hogy viszonyulna egy babához. Ha nagyon nem akarja, akkor lehet, hogy jobb ha nem születik meg.

Viszont kockázata is van, ha elveteti, jól át kell gondolni.

2010. nov. 16. 10:06
Mi a parommal nagyon abortusz ellenesek vagyunk, de en mindig azt mondom, hogy a tobbiek eletebe nem lathatunk bele. hidd el, neki is epp eleg lesz lelkileg-es testileg-. Sokat gondolkozhatnak rajta, amig meghozzak a dontest. Lelkileg neki is es a parjanak sem lehet konnyu.
1. sour
2010. nov. 16. 10:00
Egy ismerősöm terhes lett. Már 9 hetes. A körülmények, az anyagi oldala, és a párkapcsolata sem a legfényesebb, sőt... De, mégis, elvetetni szerintetek ez a legmegfelelőbb?? Megölni egy gyermeket? Én teljesen elszomorodtam, pedig tudom, hogy ez a legjobb döntés! Ki, mit gondol erről?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook