Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszülni, vagy sem? fórum

Megszülni, vagy sem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
176. kri76 (válaszként erre: 172. - Bekomi)
2010. nov. 16. 23:36

Gondolom, nem sikerült visszaolvasni. Ezért leírom, hogy a fogamzásgátló sem nyújt 100%-os védettséget!!!

Szerinted hogyan kellene védekezni? (a gumi kiszakadhat, a fogamzásgátló sem 100%).

Esetleg csak utódnemzés céljából kéne szexelni?!?!

175. Nusika74 (válaszként erre: 143. - Bea0124)
2010. nov. 16. 22:08
Szerinted a sterilizálás nem elég jól megválasztott "eszköz"?
174. Bekomi (válaszként erre: 173. - Globus)
2010. nov. 16. 20:36

:-))))))))

sajnos:-(((

Van egy ismim, itt lakik tőlem 3 háznyira.

16évesen terhes lett, az öreganyja meg engem szidott, hogy miért nem világosítottam fel,(én kb. 2-3 évvel vagyok idősebb nála)

Ugyan már nem én vagyok az anyja, ez nem az én dolgom(lett volna)

173. globus (válaszként erre: 172. - Bekomi)
2010. nov. 16. 20:09
Erre azt mondják, hogy aki kutyával hál, bolhásan ébredhet.
172. Bekomi (válaszként erre: 171. - Globus)
2010. nov. 16. 20:09

nekem 6 terhességem volt.és ebből 3 gyerekem van, volt egy halvaszülésem, egy méhenkívűlim, és egy cetélésem, az első gyermek születése után!

Mind a 6 terhességért megküzdöttem, DE én 14 évesen azt mondtam a szüleimnek, ha fiatalon terhes lennék, én akkor SEM vetetném el!

Ő az én vérem, az én testemből van és abban fejlődik!


Én a tragédiámtól függetlenül így vélekedek!

Mikor benn vagy a kórházban mert épp elveszíted a gyermekedet, és melletted ott fekszik fiatal csaj az anyjával, és ÖRÜLNEK az abortusznak, hát az nagyon - nagyon rossz érzés!

Mindenki baromi okos, csak azt ne tudom miért nem világosítsák fel őket ha már sexelnek, akkor illene védekezni is, és nem kellene abortuszon gondolkodni!!!!!

171. globus (válaszként erre: 169. - Bekomi)
2010. nov. 16. 20:03

Ez így van.

Mondhatnánk, hogy bárki kerülhet egyszer! ilyen helyzetbe, de a statisztikák nem ezt igazolják. Az abortuszok száma elképesztően magas.

170. Bekomi
2010. nov. 16. 19:56
még bele gondolni is roszz!
169. Bekomi
2010. nov. 16. 19:56

Szerintem meg gondolkodni kellene! előszőr is a fogamzásgátláson!!!

azok akiknek volt abortusza, átélnék azt hogy valaki szenved azért hogy legyen, vagy sikerült neki de közben meghal, és el kell temetni, utána egyikük sem gondolkodna az abortuszon, örülne ha lenne-lehetne gyereke.

Inkább adja örökbe! de valószínű ha eljut odáig hogy megszüli,akkor fordul a kocka, és lehet hogy meg is szeretné tartani....

ÉN SOHA SEMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZT NEM ÖLNÉK MEG EGY EMBRIÓT, VAGY MAGZATOT!!!!!!


Hangsúlyozom ez az én véleményem!!!!!!

168. bd3e3613b4 (válaszként erre: 167. - Hte23)
2010. nov. 16. 19:51
Igen, tudom. :( Ráadásul nagyon macerás az örökbefogadás.
167. hte23 (válaszként erre: 166. - Bd3e3613b4)
2010. nov. 16. 19:44

Azért nem kerülnek szülőkhöz, mert az anya vagy apa nem mond le róla. Ők nem örökbeadhatók.

És én a nagyfiam 3 évesen, a kislányomat 5 és fél hónaposan fogadtam örökbe és titkosan. Nem nyiltan.

166. bd3e3613b4 (válaszként erre: 165. - Hte23)
2010. nov. 16. 19:40
Ezzel csak az a baj, hogy rengeteg gyerek van, aki nem kerül szülőkhöz. :( Persze, ha már kisbabaként dönt az anyja, sokkal nagyobb az esélye, mert szinte mindenki csak csecsemőt szeretne befogadni.
165. hte23
2010. nov. 16. 19:35

Én nem tudom milyen terhesnek lenni, nem adatott meg. De azt tudom milyen anyának lenni mert van két örökbefogadott gyermekem.

Abortusz: nem itélem el. Nem tudom mit tennék/tettem volna ha olyan helyzetbe kerülök amikor döntenem kell. Mindenkinek magának kell megbirkóznia a döntésével és annak következményeivel.(lehet, soha nem szülhet)

Örökbeadás: Aki megszüli, lemond róla, tudja miért teszi. Tudja, elvetetni képtelen lenne. De a gyermekének a legjobbat akarja. A kicsi boldog lesz. Hiszem, hogy ők az örökbefogadó szülőket is kiválasztják. Tudják, ott a helyük.


És nagyon sokan boldogan felnevelnek, örökbefogadnak gyermeket/gyermekeket. És jól csinálják. Sokan jobban mint a vérszerinti anyák.


És kérdezzetek meg örökbefogadott gyerekeket.

Nekik mi lett volna a jobb.

Ha jól tesszük a dolgunkat mi anyák, akkor a gyerekeink tisztelni fogják az életadókat, és nem szünnek meg szeretni minket, szüleiket.


NAgyon elitélitek az örökbeadást. Azt mondjátok képtelenek lennétek rá.

Ezt senki nem tudhatja előre. Senki nem tudja mit hoz a sors a számára, milyen lépéseket lesz kénytelen megtenni.


És ne bántsátok egymást.


Mindenkinek szive joga eldönteni neki mi az elfogadható. Mindenkinek saját magának kell meghozni a döntést, vállalni a felelősséget

164. 1a9f281d5b (válaszként erre: 163. - Bd3e3613b4)
2010. nov. 16. 16:58
Újra 3 év lesz.
163. bd3e3613b4 (válaszként erre: 149. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 16:56
A világon lehet, hogy van, de emlékeim szerint tavasz óta csak 2 évig lehet gyesen maradni. Vagy ezt eltörölték? Mert akkor heuréka! Egyébként a legszebb álmom, hogy annyi pénzt kapjunk csak egy hónapig a gyerkőc után, mint amennyi a németeknek jár 1 évig (450 ezer Ft/hó)... Vajon bevándorlóknak is adnak? Utána kell néznem! :O
2010. nov. 16. 16:35

Sokan azért nem akarnak szülni, mert mindent, de mindent meg akarnak adni a gyereknek. Ha pedig a lurkónak elég elböffentenie magát valamiért, semmit se fog értékelni abból, amiért a szülei hülyére dolgozzák magukat.


Persze, ha valaki régóta munkanélküli, egyedülálló, a családjára se számíthat, akkor az nagyon kilátástalan, fogalmam sincs, hogy mit csinálnék egy ilyen helyzetben.


Mivel az én körülményeim rendezettek, ha becsúszna egy baba, csak akkor vetetném el, ha azt mondja az orvos, hogy beteg. Nem hiszem, hogy kibírnám lelkileg az abortuszt és a meddőségtől is nagyon félek.


Szerintem a nőre kell bízni, hogy mit csinál, és bárhogy is dönt, támogatni kell benne, mert mindenképpen nehéz idők elé néz.

2010. nov. 16. 16:25

hát fiúk lányok, abortuszt soha


eddig is ellene voltam de most meg aztán végképp, utána kerestem a neten és szerencsétlenségemre találtam egy olyan oldalt ami nincs cenzúrázva és ott voltak fent olyan képek hogy iszonyú, egyszerűen .....


na hát akkor én döntöttem ha ilyen helyzetbe kerültem volna akkor biztos hogy megtartom a babát, és inkább örökbe adom annak nincs semmi veszélye és nem kell ilyen brutális dolgokon átmenni.

160. 1a9f281d5b (válaszként erre: 159. - Kri76)
2010. nov. 16. 16:20
Senki nem mondta, hogy abból van. Annyit mondtam, hogy nem igaz, hogy elveszik a kedvezményeket a gyerekesektől, mert nem veszik el.
159. kri76 (válaszként erre: 158. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 16:18
Azt nem mondom, hogy kolbászból van máshol a kerítés. De itt sincs abból!!!
158. 1a9f281d5b (válaszként erre: 153. - Kri76)
2010. nov. 16. 16:16

Tudod, nincs kolbászból a kerítés és nem, nem mindenki teheti ezeket meg.


Erről sem szól a fáma. vagy hogy nincs alanyi jpgpn tb, hanem komoly biztosítási csomagokat veszel meg s amire nem terjed ki, arra nem kezelnek-a gyerekedet sem. Vagy hogy bérlakásban laknak javarészt az emberek.

Nincs várólista a bölcsibe? Számtalan kolbászbólkerítés-országban nincs bölcsöde egyáltalán, csak családi napközik vannak, sok pénzért és nem, nem mindenki engedheti meg magának azokat.

Ott úgy szól a döntés millió nő számára: menjek vissza 6 hét után dolgozni úgy, hogy minden keresetem elviszi a magánbölcsöde vagy ne menjek, de akkor kiesek a munkaerőpiacról és soha nem jutunk egyről a kettőre?

157. kri76
2010. nov. 16. 16:15
És egy végszó: "Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess."
2010. nov. 16. 16:13
én nem ítélem el azokat akik komoly megfontolás után abortuszra mennek. már van két gyerekem és nem akartam harmadikat,mégis összejött, és csak a mozgásából jöttem rá, hogy mi az ábra.örökbe nem fogom adni, fel fogom nevelni a férjemmel közösen. az anyagi helyzetünk se túl rózsás, de ha már jött, akart lenni a baba, megtartjuk. egy ismimnek már van három gyereke, és a negyediket anyagi okokból már nem fogja megtartani! nem olyan egyszerű döntés egy abortusz, aki most gyilkosságnak tartja, gondoljon arra, hogy kerület még ilyen helyzetbe!
155. 1a9f281d5b (válaszként erre: 151. - Bea0124)
2010. nov. 16. 16:13

Senki nem mondta, hogy tökéletes a rendszer, de azt igen, rengeteg támogatás van. A szocpol pedig egy közgazdasági abszurd volt, ami csak vitte a pénzt államszinten, azt nagyon ésszerű volt megszüntetni.


A fizetéseket meg nem az állam alkotja, azokat a piac termeti. A kapitalizmus meg kemény világ és nem a máltai szeretetszolgálat.


rengeteg gyerekes kedvezmény van, ezt nem vitathatja el senki.

154. kri76 (válaszként erre: 153. - Kri76)
2010. nov. 16. 16:13
És a bölcsibe 1,5 éves várólista van. És ez még jó az átlaghoz képest!!!
153. kri76 (válaszként erre: 149. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 16:09

Igazad van. Az USA-ban 6 hét után mennek vissza a nők dolgozni.

Csak arról nem szól a fáma, hogy 4 órában, van bölcsi és nem várólista a bölcsibe, esetleg olyan jövedelmek, amiből akár bébiszitterre is telik.


Családi adókedvezmény 10EFt körül, az adójóváírás kurtítása nálunk -18EFt. Végül is kaptunk -8.000,- Ft-ot. Mire is költsük?

152. sour (válaszként erre: 148. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 16:06

Hát igen! Ezért írtam, hogy nehéz!

Lehet azért kevés pénzből is boldog egy család, de ezt most ne feszegessük. Elveteti azt mondta, és talán így a jobb, mivel nem tudnának a gyereknek megadni sokmindent, csak azt érzem nem is sajnálják! De, ki vagyok én, hogy bármit is mondhatnék ez ügyben? Ők így döntöttek, ez végleges.

151. Bea0124 (válaszként erre: 149. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 16:05

Én meg pont nem erre gondoltam!!Igen most visszahozták 2helyett 3!!!Mert rájöttek hogy ahhoz még egy csomó beruházás kéne!!!PL.ha nincs elég bölcsi hova rakja anyuka a gyereket?,vagy pl:támogatni kéne azokat akik kisgyerek mellett visszamennek dolgozni és itt nem a pénzre gondolok!!

Amúgy sokaknak fontos volt a szocpol....elvették...

Ennyi erővel csökkenthetnék a parlamentben a fizetéseket is,meg egyáltalán minek annyi ember...könnyű a kis emberektől pénzt kicsalni mint reális fizetéseket alkotni

150. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Sour)
2010. nov. 16. 16:02
Elszomorodni el lehet , de a döntest az anya hozza meg , mert ez jogaban all ! Nem mindegy hogy nyomorog az ember egy gyerekkel vagy pedig megfelelö körulmenyek köze szul.....
149. 1a9f281d5b (válaszként erre: 147. - Bea0124)
2010. nov. 16. 15:59
Nem vesznek el minden támogatást, ez nem igaz. Három évig lehet otthon maradni a gyerekkel, ilyen a világon nincs. Családi adókedvezményt kap, akinek gyereke van.
148. 1a9f281d5b (válaszként erre: 144. - Sour)
2010. nov. 16. 15:58
Tudod, el szoktam gondolkodni, amikor ilyet olvasok. Mégpedig azon, hogy én azt hiszem, képtelen lennék azt mondani a gyerekemnek, hogy most nincs vacsora. Vagy hogy csak ő nem mehet táborba. Vagy ne tanuljon ezt vagy azt, mert nem futja rá. és nem az irreális dolgokra gondolok, mielőtt valaki félreértené.
147. Bea0124
2010. nov. 16. 15:57

Ha úgy vesszük most mi van Magyarországon??Elvesznek minden támogatást de sír a szájuk hogy csökken Magyarország népessége!!!

Mikor a parlamentben milliós kifizetések vannak.....

És akkor még kis embereknek küldik a szórólapot hogy támogassák pl:árvíz károsultakat,vörös iszap katasztrófa...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook