Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszülni, vagy sem? fórum

Megszülni, vagy sem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
116. Tótágas (válaszként erre: 114. - 0fa2c26226)
2010. nov. 16. 14:30

A 113.hozzászólásodat nagyon ütöd ezzel!!

Ne tedd,ne csináld!de ha már megtetted akkor kérj bocsánatot az Úrtól.Én ezt nagyon álszent dolognak tartom...Mindent megtehetsz,ölj,csalj,hazudj..csak bánd meg????

115. Tótágas (válaszként erre: 74. - Jázmin85)
2010. nov. 16. 14:24

Én is tudom,hogy tudja"hogy megy a műtét".Amiért felraktam az az,hogy többen azt mondják itt,hogy a 12 hetes magzat még nem élőlény csak "valami".

12 hetesen már akkora mint egy kisebb citrom, van keze-lába,agya,hangszálai,SZÍVE,veséi működnek,szopizza az ujját!!!!

Tehát egy élőlény,egy EMBER!"Csak"ezt akartam illusztrálni.............

114. 0fa2c26226 (válaszként erre: 105. - Nusika74)
2010. nov. 16. 14:09
A bűntudatot nem kell egész életen keresztül hurcolni, van erre is bűnbocsánat az Úrnál, csak személyes kapcsolatba kell Vele kerülni. Akik nem kérnek bocsánatot, azok rendszerint úgy járnak mint az én rokonom, aki két abortusza miatt a mai napig antidepresszánsokon él, mert képtelen magának megbocsájtani, kérni pedig nem kéri a bocsánatot attól aki megadhatná:-(
2010. nov. 16. 14:04

Nem olvastam végig minden hozzászólást, így nem tudom mi került már fel pontosan pro és kontra, szerintem egyetlen dolgot kell szem előtt tartani: senkinek az élete felől nem dönthetünk, mivel nem mi vagyunk a teremtők, mi csak eszközök vagyunk a teremtésben. Olvastam valakinél, hogy a pár hetes embriót még nem tartja embernek. Meg kellene nézni egy 7 hetes UH-ot, azon a babának már ver a szíve, minden testrésze készen van, vígan mozgolódik odabent és készülődik az életre. A világ legnagyobb csodája, hogy egy alig 1 cm hosszú emberke már ennyi mindent tud. Egyébként az már teljesen elfogadott szakmai körökben, hogy az ember teljes személyisége ott van a két sejt találkozásakor, amikor elindul az osztódás.

Még egy mondat: azon lehet vitatkozni, hogy ki a gyilkos az abortusznál, aki a meghozza a döntést, tehát az anya, vagy az orvos, aki elvégzi a piszkos munkát. Véleményem szerint ez csoportosan elkövetett emberölésként szerepelne egy már megszületett gyermek megölése esetén, mivel egyforma a felelősség. Nem véletlen, hogy egyetlen orvost sem kötelezhetnek abortusz végzésére. A hippokrateszi eskü szövegében, amit az orvosok tesznek, szerepel ez a mondat: Magzatot el nem hajtok. No comment.

Olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy mindenki csak ajánlgatja az örökbefogadást, én kapásból tudok három olyan párt, akik boldogan fogadnának örökbe egy újszülöttet.

A fórumnyitónak a válaszom ezek után, hogy ha már egy élet megfogant, az nem a véletlen műve, annak egyedi célja van, ezért meg kell születnie. Aki akarta és engedte, hogy megfoganjon, a Teremtő, Ő gondoskodik majd számára a megfelelő körülményekről is. Remélem, tudtam segíteni valamit, ha más nem néhány elgondolkodtató dologgal!

112. 9e32886f4a (válaszként erre: 110. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 14:04
nem akarlak megbántani elöször is. Hangoztatod mindenkinek és mindenkivel szemben a nézeted, amivel nincs is baj mert mint írtam mindenki másképp gondolkozik. De nekem legalább is nagyon úgy jön le a dolog hogy szinte már már lenézően gyilkosozod le a másikat mikor te sem veted el a lehetőséget az abortusznak függetlenül milyen okból kifolyolag. és nem bántásnak szántam.
111. Nusika74 (válaszként erre: 107. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 14:02
Természetesen mindenkinél más,ezt nem lehet általánositani ,nem vagyunk egyforma élethelyzetben .Biztos vagyok benne hogy ha lenne esély hogy normális körülmények között tudná felnevelni a babát akkor úgy tenne !!!!
110. CsillagTM (válaszként erre: 109. - 9e32886f4a)
2010. nov. 16. 13:56
?? nem értelek, ne haragudj. miért hadakozok magammal?
109. 9e32886f4a (válaszként erre: 106. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 13:50
szeretem mikor az emberek saját magukkal hadakoznak :) erre mondtam azt hogy néha a rossz szükséges , és a szükséges rossz a jó.
2010. nov. 16. 13:34

...és így lett a modern és felvilágosult társadalmakban az egocentrikusság legális, elfogadott és támogatott magatartási forma...


vagy akkor minek is nevezzük?

107. CsillagTM (válaszként erre: 105. - Nusika74)
2010. nov. 16. 13:29
és ez indok arra, h akkor dobjuk ki a gyereket?
106. CsillagTM (válaszként erre: 104. - 9e32886f4a)
2010. nov. 16. 13:29

nem "lovagolok" ezen. és egy szóval sem mondtam, h bele akarok szólni más életébe. én spec nem vetetnék el gyereket, illetve nem tudom most elképzelni, h lenne ilyen ok. kivéve, ha megerőszakolnak, vagy 100%, hogy súlyos deformitással születne a baba.


de ha én ilyet tennék, vagy te, vagy más, az nem változtat azon a tényen, hogy ez szerintem bűn és IGEN, gyilkosság. én így látom. ha én tenném, akkor is az lenne.


-.-


tudod, ez olyan, h pl. te mit tennél, ha vki megölné egy szeretted? én lehet, h kinyírnám. de attól, hogy morálisan érthető valamilyen szempontból, még GYILKOSSÁGOT követnék el.

105. Nusika74 (válaszként erre: 53. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 12:39
Sajnos nem tudok veled egyetérteni,mert gondolj csak bele !Kinek kell egy állapotos kismama ,a férfiak 99%-nak biztos nem .A másik, a terhesség alatt általában táppénzre írják az anyukákat ami jelen pillanatban az átlag fizetés 60%-a.Sem az anyagiak ,sem a kapcsolatok nem oldodnak meg a 9 hónap alatt ,de lehet hogy vannak kivételek.Az örökbe adásról annyit, hogy valószinüleg megszeretné a babát várandóság alatt és nem tudná oda adni,de akkor megint csak bajban lenne mert éppen abban a helyzetbe kerülne ami miatt az abortuszt választaná.Szerintem a nők nagy része hosszú vívódás után jut erre a döntésre,és egész életében hurcolja magával a bűntudatott.
104. 9e32886f4a (válaszként erre: 101. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 12:21
látod te csak azon tudsz lovagolni hogy megölném e? meg gyilkosság. Szerintem ez nagyon egy síkú vélemény és gondolatmenet de mindenki más épp ezért gondolkodik és vélekedik mindenki másképp. sajnos azt kell hogy mondjam nem tudsz elvonatkoztatni nem látod a másik oldalát a dolgoknak, ez nem szemrehányás félre ne értsd. Én nem nézem le egyik oldalt sem mert mindenkinek meg van a maga saját gondolata véleménye. te így vélekedsz ,mások másképp. Azt kell hogy mondjam van amikor a rossz szükséges, és a szükséges rossz a jó.
103. 9e32886f4a (válaszként erre: 102. - Jázmin85)
2010. nov. 16. 12:18
Igen sajnos ilyen is van. nekem is van 2 olyan ismerősőm akik majdnem egyszerre szültek az egyiknek azt mondták Down kórós lesz a gyerek mig a másiknak egészséges, és sajnos pont forditva történt. a doki sajnos elszámolta a terhességet így az eredmény csalt.
102. Jázmin85 (válaszként erre: 99. - 9e32886f4a)
2010. nov. 16. 12:14
Igen, igazad van. Bár ugye van néha olyan is, hogy a dokik sem veszik észre ha beteg a baba. Munkatársaméknak a szülés után derült ki, hogy Down- kóros a baba és megkérdezték tőlük, hogy így is hazaviszik e. Hazavitték. Egy igazi kis kópé a kissrác:D
101. CsillagTM (válaszként erre: 84. - 9e32886f4a)
2010. nov. 16. 12:13
nem azt kérdeztem, megszülnéd-e, hanem h MEGÖLNÉD-E? mert ha ugyanúgy nem gyerek, mint egy pici magzat (aki pár nap, hét, hónap múlva egészségesen a világra jön), akkor......
100. 9e32886f4a (válaszként erre: 99. - 9e32886f4a)
2010. nov. 16. 12:13
ennek csak az elsö része szólt neked :)
99. 9e32886f4a (válaszként erre: 96. - Jázmin85)
2010. nov. 16. 12:12
persze ez benne van a "pakliban" hogy öröklödik az adott betegség. ezzel nem is arra akartam célozni, ha tudod elöre hogy örökölheti hogy ne szülj, vagy szüljön az ilyen. NEM. De mikor tudod tisztában vagy vele hogy nincs rendben a magzat és olyan élete lesz/lenne ami szinte nem is élet...és ráadásul még csak nem is tudod biztositani azt amire egy ilyen beteg gyermeknek szüksége van legyen az idegileg anyagilag teljesen mindegy akkor szerintem jobb elvetetni. ezt az oldalt is végig kellene egyszer gondolni azoknak akik csak azt szajkozzák hogy gyilkosság gyilosság. Különben is nem is értem mások miért ítélkeznek a másik felett föleg ismeretlenül. Véleményt mondani megint más mint ítélkezni.Tanácsot adni ebben nem lehet hisz ezt annak kell eldönteni aki meg ill. átéli. Sosem tudhatja senki mikor kerül hasonló cipőbe és kényszerül olyan döntést hozni ami ellenkezik addigi elveivel.
2010. nov. 16. 11:57

Annak a nőnek a döntése egész életére szól. Sőt, ugye nem is csak az övére.

Nem lehet ilyen marhaságok alapján dönteni, hogy valaki gyilkosságnak tartja az abortuszt vagy sem,

hogy élőlény-e a 9 hetes magzat.

Ez a dolog egyszerűen szerintem nem erről szól. Itt több ember egész életéről van szó.

97. viliflora (válaszként erre: 91. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 11:52
Szerintem azért, amit leírtam már. Te szerinted gyilkosság, mások szerint nem. ez egy olyan kérdés amiben nem lesz közös nevező, egyikőtök véleménye sem fog megváltozni. Természetesen leírhatod a véleményed én tiszteletben is tartom, ahogy másokét is.
96. Jázmin85 (válaszként erre: 92. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 11:51

gina9 hozzászólására reagáltam.


Nem lehet tudni sokszor, hogy beteg gyermeket hozol a világra!

Én sem fogom tudni. És lehet a tolószékes, nyomorék gyerekem egy életen át utálni fog, mert nem öltem meg. Mert igen, nem élet az, sem neki, sem a családnak! De nem tudhatjuk előre!

95. 1a9f281d5b (válaszként erre: 91. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 11:50

Szerinted az. Más szerint nem, ha "igenis", ha nem.

Minden mást a későbbi hsz-emben leírtam.

94. viliflora (válaszként erre: 93. - CsillagTM)
2010. nov. 16. 11:50

Az abortusz leginkább a 23–31 éves nők döntése

"Sok hülye tinicsaj"

93. CsillagTM (válaszként erre: 82. - Viliflora)
2010. nov. 16. 11:47
? azaz ?
92. CsillagTM (válaszként erre: 89. - Jázmin85)
2010. nov. 16. 11:47
...és mi a konklúzió?
91. CsillagTM (válaszként erre: 80. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 11:46

az, hogy az egészségügyi kockázat az embrió 12 hetes koráig még nem olyan nagy, az nem azt jelenti, hogy addig nem értékes élőlény...ez csak egy erős csúsztatás.


az utolsó mondatodra a válasz:


ha nem látod át, hogy az az általad "pár hetes valaminek" nevezett lény már ott létezik az anyában a kezdetektől, és elpusztítani gyilkosság, akkor az a te bajod és azért nem látod át, mert nem akarod.


egyébként miért parttalan szócsata az, hogy leírom: szerintem igenis embernek tekinthető az a kicsi magzat??

90. viliflora (válaszként erre: 87. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 11:46
Igen. Nem beszélve arról, hogy roppant sokat segítesz bárkinek, ha akármelyik tábor mellett szót emelsz. Szerintem is egyedül kell meghozni a döntést, maximum az alternatívákat lehet vázolni, hogy sgíts a döntésben (nem a gyilkosozásra gondolok...)
2010. nov. 16. 11:45
Párom 33 éves, 2 éve derült ki, hogy gyógyíthatatlan, halálos beteg!Ezt sem tudta előre az anyukája mikor megszülte őt! Örökölhető a betegség! És én sem fogom tudni, hogy a gyerekem beteg e vagy sem. Csak akkor ha már neki is lesznek tünetei. Lehet ez 5 évesen de lehet ez akár 80 évesen is! Lehet párom jövőre tolószékes lesz, lehet sohasem!!!
88. 9e32886f4a (válaszként erre: 87. - 1a9f281d5b)
2010. nov. 16. 11:43
és itt a pont.
2010. nov. 16. 11:42

az abortusz vagy szülés kérdése mindig nehéz és minden helyzet egyedi. Sem pro, sem kontra nincs joga egy vadidegennek, még vajmi habzó szájjal sem elvitatni azt, már csak annak okán sem, hogy ez mások magánélete, amihez semmi köze a világon.


Véleménye lehet mindenkinek, de ne ringassa magát abba a hitbe senki, hogy:

a, számít is bármit

b, beleszólhat más privát szférájába és

c, ildomos gyilkosozni.

Mert nem így van.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook