Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalt a férjem, mégis maradtam fórum

Megcsalt a férjem, mégis maradtam (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megcsalt a férjem, mégis maradtam

1 2 3 4 5 6 7
103. Doro77 (válaszként erre: 98. - 73cdbfbb2c)
2010. febr. 4. 08:35
..így van,amit írt az általánosítás.
102. Doro77 (válaszként erre: 100. - Pipőci)
2010. febr. 4. 08:33

..szerintem liliom nem bántani akarta docenst,hanem pont úgy értelmezte a leírtakat ahogy én.És szerintem docens azt írta,amit ő kérdezett,és én is,hogy ha egy férfi lebukik,akkor sem változik meg,hanem úgy csinálja legközelebb hogy ne bukjon le.

ez nem meggyanúsítás,csak azoknak a tényeknek a visszakérdezése,illetve lereagálása,amit az illető írt,férfiként.

Azt nem olvastam,hogy azt írná liliom,hogy neáluk minden rendben van,csak azt írja,hogy annak ellenére,hogy a párja megcsalta,megpróbál túllépni rajta,és mivel szereti a férjét,így reménykedik,hogy helyreáll a rend kettejük között.

ez a más meglátás amit említesz,pont hogy egyfajta vélemény,és nem és nem meglátás,csak az egyik oldalról való magyarázat,amit docens gondol a dologról,és ő pont csak és kizárólag azt írta,hogy minden megcsaló férfi ilyen,tehát ő általánosított,a saját nemét,minden férfi nevében tulajdonképpen.Igazából,erre több férfinek kellett volna inkább reagálnia,mert én nem hiszem hogy minden fehér és fekete,tehát nem minden férfi egyforma,ahogy nem minden nő egyforma véleménnyel van egy bizonyos dologról.

Az,hogy egy ember segítségért fordul másokhoz,mert történt vele valami,amit könnyebb feldolgozni úgy,hogy több ilyen tapasztalatú emberrel beszélget róla,nem hatalmaz fel senkit,hogy aztán ilyen gúnyosan írjon róla,mert egy férfi válaszára úgy reagált,hogy köztben ő védte meg a férfiakat.

Nem tudom érthető voltam e,de remélem.

101. Doro77 (válaszként erre: 95. - 0a6ce1d48d)
2010. febr. 4. 08:25

szia!Gondolod hogy ez minden esetben így van?Vagy esetleg tapasztalatból beszélsz?Félre ne értse senki nem bántó szándékkal írok,csak érdekel.

Ha egy férfi félrelép,nem olyanra gondolok,aki folyamatosan csalja a feleségét,hanem aki nem viszonyt tart fenn,csak 1-2 alkalom,és lebukik,megbeszélik otthon,rájön hogy a család fontosabb bárminél,és szereti a feleségét,megbocsájtást kér,és kap,akkor ezért mondjuk egy következő kínálkozó alkalommal belemegy megint,csak már úgy intézi hogy semmiképp se bukjon le?

Ne haragudj,de akkor minden félrelépő férfi egy aljas,alávaló gazember,akinek nincs lelke,és lelkiismerete,nem bánja meg,és nem jön rá,hogy ő nem akar több fájdalmat okozni se a feleségének se saját magának?Szerinted a nem notórikus csaló férfiaknak nincs önérzetük,és nem hibáztatják magukat a történekért?

100. Pipőci (válaszként erre: 96. - Liliom10)
2010. febr. 4. 07:37
Azért, mert téged megcsalt a férjed, meggyanusíthatsz mást is ezzel nem kis gúnnyal? Miért teszed? Véleményeket vártál, kaptál. Ez egy nagyon "megosztó" téma, ki így gondolja, ki úgy... És ha Te itt a Hoxán megírtad a történetedet, a fájdalmadat, akkor nem valószínű, hogy nálatok minden olyan felhőtlen (jókat szeretkeztek, kívánod, reménykedsz, közben pedig egy nyilvános portálon vársz választ a kételyeidre, amikor pedig valakinek más a meglátása, mint a tiéd, akkor gond van vele...még akár meg is lehet gyanusítani, hogy ő is egy "ügyes hűtlenkedő).
99. Binky (válaszként erre: 95. - 0a6ce1d48d)
2010. febr. 3. 21:16

Ha a nő félrelép, nem bukik le.

Ha a férfi félrelép, az elöbb-utóbb, de inkább elöbb kiderül.

Ha kockáztat és megteszi, akkor szívta. Inkább áldja a jó asszonyát, aki visszafogadta, mert többet ilyet nem kap.

98. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 95. - 0a6ce1d48d)
2010. febr. 3. 19:06
Lehet hogy igazad van, de ebben az esetben tuti nem szereti a feleségét. Lehet hogy gondolkozás nélkül hibát követ el valaki, de rádöbben mit kockáztatott és ugyan miért? Ha szereti nem kockáztat többé, mert nem akarja elveszíteni. Ha nem szereti, akkor jön a " megoldom okosabban " verzió. És tudod mit? Az ilyen férfit inkább vigyék!!!!
97. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 95. - 0a6ce1d48d)
2010. febr. 3. 18:30
Sajnos ez így van
96. liliom10 (válaszként erre: 95. - 0a6ce1d48d)
2010. febr. 3. 18:25
Nem tudom, Te egy hűséges férj vagy, netán csak ügyes,(inkább krónikus hazudozót kellene írnom) aki sosem bukott le? Az élet nem ilyen egyszerű ! Ha hiszed, ha nem, az óriási lelki fájdalmam ellenére szeretem a férjemet, sőt, kívánom is ,és rendszeresen jókat szeretkezünk. Elmúlt nála (remélem,örökre !) a kapuzárási pánik. Szerintem is jobbat érdemelnék, de nem vágyom más férfira, csak arra,hogy úgy éljünk egymással,mint most,míg ásó, kapa, nagyharang el nem választ bennünket.
2010. febr. 3. 18:05

Hát! Ha egy férfi 1x hűtlenkedik, és a feleség bármilyen - egyébként szinte csak önámító - okból,

megbocsájt az nem is érdemel jobb férjet.

Egy férfi ha félrelép, akkor megteszi ha alkalma lesz rá, de feltétlenül tanul a hibájából, és legközelebb okosabban oldja meg ilyen irányú "gondját".

94. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 91. - Bzanna)
2010. febr. 3. 17:06

Kedves Bzanna!

Ne haragudj kérlek amiért ezt mondom, de ezt nehéz szó nélkül hagynom.

A pasid egy igazi született gyökér! Amit veled tett az felháborító!!! Ki a francnak képzeli magát?

93. Doro77 (válaszként erre: 91. - Bzanna)
2010. febr. 3. 15:23

..hát nem semmi.Ilyenkor elgondolkodok miért sírok én annyit,és mi bajom van,lehetne rosszabb is.Nem akarlak sem bántani,se ítélkezni,de ha a párod továbbra sem változott meg,miért nem keresel más megoldást?Nem akarlak arra ösztönözni hagyd el feltétlenül,hisz mindig arról írok egy esélyt megérdemel,de az írásodból ítélve,nem fejezte be a dolgokat,és téged sem becsül illetve tisztel.Szoktatok erről beszélni?Tényleg most is nyíltan csinálja?

ha igen,talán a saját érdekedben,lehet hogy neked is le kellene tojnod,és új éeletet kezdeni.Tudom nehéz,de fiatal vagy még ahhoz,hogy egy ilyen kapcsolatba éld le az életed!!!!!!!!!

remélem nem voltam túl személyes,és nem bántottalak meg,csak mélységesen elítélem az ilyen pasikat.És neked sem hiszem hogy jó így!

92. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 88. - Binky)
2010. febr. 3. 14:06
Senki sem mondta hogy ne bocsáss meg.De bztos hogy tudsz tiszta lappal indítani?Az esetek többségében sajna az van hogy előbb utóbb "elfogy" a kapcsolat ereje,és szétmennek, mert megbocsájtani,mármint kimondani a bocsánat szót nem nehéz,de utána úgy ránézni a másikra hogy elárult az a próba...
91. bzanna
2010. febr. 3. 13:38
Sziasztok! Most nincs időm elolvasni az előttem hozzászólókat, de szeretném elmondani nektek az én sztorimat is. Másfél éve voltunk együtt a férjemmel, amikor megszületett a kisfiunk. Rettenetesen konzervatívan gondolkodott, el sem tudtam képzelni, hogy valaha megcsal. Mégis folyton aggódtam, hogy ne menjen tönkre a házasságunk a tipikus hibák miatt (csak a gyerekre koncentrálás, eltunyultság stb.). Egy télen elkezdtem a jogsit letenni. Ez nyárra sikerült, majd szinte rögtön elkezdtem egy tanfolyamot, közben pedig Áron ovis lett. Én már a jogsi alatt megtudtam, hogy a férjem megcsal. Ráadásul nem is titkolta. Büszke volt rá, hogy VÉGRE boldog, hogy végre van valaki, aki megérti. Én meg szenvedtem, de rettenetesen. Emlékszem, volt, hogy sírtam a napszemüvegem mögé rejtőzve a villamoson. Annyira fájt, amit velem tett. És amit a gyerekünkkel. Áronnak már természetes volt, hogy apa megy tucihoz. Nem tudom, pontosan mikor keveredtek egymásba, de azt hiszem, február, március környékén lehetett. Aztán még abban az évben mikulás-napi ajándékként a férjem albérletbe költözött a lánnyal, aki akkorra szülte meg a gyerekét a volt vőlegénytől (vagy ki tudja, kitől). Mindez idő alatt a férjem rengeteget bántott, fizikailag is, és az, hogy a nővel végigsétált a városunkban, és a gyerekünket teljesen eldobta magától, annyira fájdalmas és megalázó volt, hogy nem tudom szavakkal leírni. Aztán eltelt két hónap, a férjem pedig visszajött hozzánk. Rájött, hogy a lány a háta mögött mindenkinek panaszkodott, hogy vissza akar menni a volt vőlegényhez, és hogy undorodik a férjemtől. Mivel anyósoméknál laktunk, így kénytelen voltam visszafogadni. Ezt megmondtam neki is: ha a saját lakásomban lettem volna, mi már rég nem lennénk együtt, mert már akkor kidobtam volna, amikor megtudtam, hogy megcsal. Őszintének látszott a bocsánatkérése, a kisfiunknak egy kikötése volt (4 évesen): "Csak ne bántsd többé Anyut." Márciusban lesz egy éve, hogy visszajött. Kicsit örülök is neki, mert persze, jó, hogy Áront az édesapjával nevelem. De nagyon rossz érzés, hogy továbbra is linkeskedik, neten nőzik, és mindenkinek úgy adja be, hogy ő egy független, segítőkész ember. Fáj, hogy engem még mindig semmibe vesz, miközben mások dícsérnek, hogy gyerek mellett letettem a jogsit és elvégeztem egy gyorstalpaló tanfolyamot, ráadásul bejárok Bp-re dolgozni. Mindenki elismeri, hogy jó anya vagyok és jó feleség. Nem a legtökéletesebb, de jó. Na mindegy, most ennyi. Majd otthon átolvaslak titeket :)
90. Doro77 (válaszként erre: 85. - Binky)
2010. febr. 3. 10:40
köszi!:) rám fér!
89. Doro77 (válaszként erre: 87. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 3. 10:39

..abban igazad van,hogy a tüske ottmarad,és a mindennapokat átjárja a bizalmatlanság,és az értetlenség.

De abban nem értek egyet,hogy hibát csak a gyerek követ el,a felnőtt nem.

Azaz butaságot,nemcsak egy gyerek csinál felnőtt is.

100000000 dolgot tudnék felsorolni,ami butaság volt részemről,pedgi 33 évesen már felnőttnek érzem magam.

A megcsalás valóban nem olyen dolog,hogy az ember elveszti a zsebkendőjét,vagy kiszakad a nadrágaja,de mint írtátok mindennek oka van.

Én nem azt írtam véletlenül került konkrétan a férjem olyan helyzetbe,amibe,hanem pont az ellenkezőjét,hogy ok-okozati alapon,és vetés aratás alapon.

Ha nem érzi magát jól,de nem akar elválni,azaz nincs benne tudatsan az a döntés elválok,és új életet kezdek,mert szereti a feleségét,és a gyerekeit,és máskülönben rendben van minden,csak ő gondolja úgy hogy nem érzi jól magát,és érzi azt,hogy nemértik meg,vagy eljön az az idő,hogy leszarja mit csinál,mert úgy érzi falakba ütközik otthon,akkor előfordul,hogy belemegy olyan helyzetbe,amibe 12 év alatt 1xsem,és valszeg az eset után sem,fog megtenni.

Sajnos az ember az érzelmeivel él,és érez,és nem mindig tud higgadtan gondolkozni,főleg ha elege van mindenből,és mondjuk azrét áll szóba ellenkező neművel,mert úgy érzi jó kiönteni a szívét,vagy csak miért ne alapon,s aztán megtörténi az,aminek nem kellene.

Nos ha a nők,akik nős hapsival kezdenek,felfognák azt,amit a pasi ilyenkor mond nekik,akkor le se akarnának feküdni velük,és azt az én saját életemre értem,saját szituba.Én nem aláznám meg magam egyedülálló nőként,hogy levetkőzzek egy olyan pasinak,aki még csak hozzám sem ér,és meg se csókol,sőt,továbbmegyek,ha nem érzem,azt odavan értem,akkor nem hiszem hogy felkinálom magam,de ha mégis,és aztkapom utána,ezt nemkellett volna,akkor legközelebb még fel sem hívom,nemhogy ugyanezt eljátszam.

Tarthatsz naivnak,és hülyének,mert sokan mondták nekem,persze akik nem ismernek sem engem sem a férjemet,itt a fórumon,de tudom,hogy ez az igazság,és talán én ezért is akarok megbocsájtani,meg sok minden oka van,de ahhoz megint regényt kellene írnom,a lényeg én is hibás vagyok abban hogy ez megtörténhetett.

88. Binky (válaszként erre: 86. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 3. 10:26

Mndkettőre látunk példát és ellenpéldát is. Nem voltál te sem, meg én sem ilyen helyzetben.

Értelmetlen így vitatkozni.

87. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 81. - Doro77)
2010. febr. 3. 10:17

"Ha két ember szereti egymást, és együtt élnek, gyermekeik vannak..."


Na, ha két ember szereti egymást és gyermekei vannak nem tesz meggondolatlan lépéseket.Tehát nem történik meg véletlenül más nővel a szex.Ez nem véletlen,tetszik-nem tetszik.Butaságot csinál egy óvodás, egy kisiskolás, de nem egy felnőtt ember!

86. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 84. - Binky)
2010. febr. 3. 10:09

Az ember megbocsájt,mert mondjuk szereti, de a tüske megmarad, és végigkiséri az életet.Nekem személy szerint nem volt még érszem ilyenben, de volt olyan ismerősöm(közeli barát, és rokon is) akinél volt ilyen.Hiába maradtak együtt,már nem volt ugyanaz.A nőben mindig megvan a tüske hogy igen, mással volt hazudott, becsapott, és hülyére vett.És igen a megcsalás miatt mentek szét,persze nem közvetve, de sosem tudott utána úgy nézni a férjére.

És én ugyanígy lennék.Ha a párom megcsalna, lehet hogy szóban adnék egy esélyt, de hogy utána tudom hogy nyomasztana, és előbb utóbb szétmennénk.

Nem hiszem hogy te át tudnál lépni azon ha megcsalnak és nem őrölne fel téged a tudat hogy hátbatámadott pont az akit szeretsz.Mert ha könnyen meg tudod ezt tenni, anélkül hogy ne élnéd meg keserűséggel akarva-akaratlanul, akkor nem szeretted igazán az illetőt.

85. Binky (válaszként erre: 81. - Doro77)
2010. febr. 3. 09:56
Sok sikert kívánok a továbbiakhoz!:)
84. Binky (válaszként erre: 80. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 3. 09:53

Megbocsátani midnenkpp. Hogy azután együttmaradunk-e vagy nem, az a kapcsolaton múlik.

De az nem direkt módona megcsalás miatt lesz. Hanem mert valami nem stimmelt, ha megtörtént.

83. Doro77
2010. febr. 3. 09:49
..és az elütésekért.:P
82. Doro77
2010. febr. 3. 09:45
..bocs a regényért :):):)
81. Doro77
2010. febr. 3. 09:45

Sziasztok!

Nagyon megérintett a cikk,és mivel hasonló cipőben járok,sajnos,így emgértelek.

Szerintem jó döntést hoztál,hogy adtál neki még egy esélyt!Nem hiszem,hogy kutyából nem lesz szalonna,tehát nem hiszem,hogy ha egyszer félrelép valaki,és megbocsájtanak neki,akkor mégegyszer vagy többször megteszi,csak azért mert tudja,hogy majd megbocsájtanak.

Persze vannak kivételek,és vannak olyan érdekházasságok,kapcsolatok,ahol talán még nyiltan is működnek ezek a dolgok,a megcsalás,hűtlenség,de mondjuk a vagyon,ház,stb,összetartja őket,és már letojják mit csinál a másik.

Vannak olyanok is,akiknek valóban a vadászösztön az éeltelemük,és állandó jelleggel csalják a párjukat,de véleményem szerint,az ki sem derül,hisz már tudják mit hogy csináljanak ahhoz ne tudja meg a párjuk.Valószinűleg,egyébként az ilyen embereket,az sem érdekelné,ha lebuknának,mert tisztában vannak vele,hogy képtelenek a hűségre,és szerintem az ilyet nem is kell megbocsájtani.

De vannak olyanok,mint ez az eset,ahol a férj nem direkre lépett félre,és nem előre megfontolt szándékkal,csak csapdába esett,aztán már nem tudott,vagy akart kilépni belőle,de végül mégis megtette,ha jól értelmeztem,nem azért mert lebukott,hanem mert be akarta fejezni.

Én elhiszem,hogy nem a szeretet hiány,vagy szexhiány miatt csalta meg a párját,és azt is,hogy nem azzal a célzattal,most,jól megalázom,és majd lesz valahogy úgy is megbocsájt!

Ahogy itt többen írták,rés volt a pajzson,amit nem ismertek fel,azaz a pasi is csak annyit érzékelt,hogy valami nem stimmel,ki tudja mit gondolt saját magában,vagy mit gondolt a párja érzelmeiről,egyáltalán mit érzett.De valószinűleg nem jó kedvében csinálta,bár akkor abban a helyzetben,jól esett valakivel beszélgetnie,és az hogy a szex megtörtént,hát ez van,sajna.Túl sokat nem hiszem hogy jelentett neki,mert befejezte és a feleségét választotta,és higgyétek el,bármennyire is szemét dolog,ez egy férfinak óriási dolog.

Ha két ember szereti egymást,és együtt élnek,gyermekeik vannak,akkor bizony kell adni még egy esélyt,és ha képes az ember a megbocsájtásra,akkor meg kell szavazni a bizalmat is.

Ha esetleg mégis mégegyszer előfordulna,akkor viszont tudni fogja a cikkíró,hogy nincs még egy esély.Ezt atalán tudatni kell a férjel is,hogy legyen tisztában azzal,hogy mit veszíthet,ha ez újra megtörténik.

Most sokan fog

ják azt írni,hogy majd óvatosabb lesz,de mindenre fény derüöl egyszer és semmi sem marad titokban.Vagy a viselkedése fog megváltozni,vagy a hozzállása a dolgokhoz,vagy csak marad egy telefonszám,sms,bármi,de 1x úgyis hibázni fog,tehát ettől ne féljeteik,hog ynem tudjátok meg,meg fogjátok tudni!!!!!

Nem tudom,hogy azok,akik olyan hsz-t írtak,hogy nem kell megbocsájtani,úgyis megint megcsinálja,házasok e,vagy történt e ilyen velük,mint tudjuk,amíg ne mtörténik meg velünk valami addig nem tudunk reális véleményt írni a dologról!!!Ez agy van.Addig csak fikció az egész,mit tennék,magamról is tudom,ugyanazt éreztem mint a cikkíró,hogy összetört egy álom.

De azt is tudom,hogy míg nem történt meg,csak esetleg beszélgettem róla emberekkel,addig én is azt mondtam mehet a francba ha kiderülne hogy félremegy.

És tessék,1 éve gyötröm magam a dolog miatt,és próbálok túllépni rajt.Ilynekor valóban azt kell megértenünk,hogy ezt nem ellenünk tették,hanem mert úgy alakult.Igen,lehet úgy is dönteni,hogy nem teszem meg,mégha egy meztelen ember piszkálja amicsodámat akkor sem,de ha belegondolok,mert ember vagyok én is, és gyaró,ha lelkileg nem vagyok toppon,és ez pont a párom miatt van,mert azt gondolom hogy pl. nem szeret,vag yvan valakije vagy csak azt,nem ért meg,és nem változik semmi,és úgy érzem többet adok mint kapok,és ilyenkor talál meg egy olyan helyzet,hogy kedvesen szólnak,és elsimerő dolgokat mondanak nekem,aztán eljutunk az ágyig,lehet hogy megteszem,mert akkor abban a helyzetben nem érdekel semmi,és eszembe se jut,hogy ha kiderül,akkor mit okozok a páromnak,utána már biztos.De lehet pont őt hibáztatom,hogy megtettem,mikor kijózanodok,akkor belátom hogy hibáztam,és semmi szükésg arra hogy ezt csináljam.de van mikor csak sodródik az ember,mikor a rés ott van a pjzson,és normális esetben még gondoltaban sem tennék ilyet.

Aki szereti a párját,de ilyen dolgok miatt elesik,azoknak higgyétek el,ugyanolyan szenvedés,és és kudarc az,hogy képesek voltak megtenni,azt amit nem akartak soha.

Nekik sem könnyű,és ezt nem a férjem(férjek) védelmében írom,csak belegondolok ők mit érezhetnek.Empátia.Igen.Ők nem éreznek olyat,mikor úgy érzik ahiúságukon ütne csorbát az ha nem tennék meg.Eszükbe se jut,hogy az a nagyobb teljesítmény,ha ilyen helyzetben megállnak,és nem tesznek semmit.

Megerőszakolni nem lehet,igaz.

De az lehet,hogy nem si gondolnak a szexre,de a nő,aki már kiszemelte őket,(azok mellett tudja hogy nős)nem tágaítanak addig míg saját maguknak be nem bizonyítják kellenek a pasinak.

Sajnos vannak ilyen nők,(nyilván pasik is).

Tudom,és bárki kinevethet,letojom,hogy ha nálunk, a nő nem úgy kezdi a dolgot ahogy,akkor nem történik meg se az ismerkedés,se a szex,mert a párom nem kezdeményezte volna,sőt nem is gondolt arra ebből az is lehet.

Vannak ilyenek,és mondom nyugodtan lehet hülyézni,meg naivozni,így van.

Drukkolok nektek,és jól döntöttél!

80. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 79. - Binky)
2010. febr. 3. 09:02
Te képes lennél megbocsátani?
79. Binky (válaszként erre: 78. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 3. 08:59
Ez a te véleményed.
78. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 77. - Binky)
2010. febr. 3. 07:27

Ez a lényeg.

Eldöntöm.És ha valóban szeretem a másikat, akkor nem lépek félre semmiképp.Ha valaki kifelé kacsingat egy kapcsolatból,anzt megette a fene,és lépni kell,nem megbocsátani.

77. Binky
2010. febr. 2. 21:48

Ez csak a szavaim kiforgatása.

Az, hogy te a szívedben teszel ígéretet vagy szóban tök lényegtelen. Mindenesetre valamiféleképpen eldöntöd, hogy hűséges akarsz maradni.

76. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 73. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 2. 21:45
Mondhatod a delikvensnek ezerszer is hogy szereted,ha utána csalod fűvel fával, de többet ér nekem az aki inkább sosem mondja a szeretleket de hűséges míg él...
75. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 74. - Binky)
2010. febr. 2. 21:44
Nézd ha két ember szereti egymást akkor nem is kell ígéret,hanem természetes.És mi van az élettársakkal?Nézd megcsalni nem kötelező.Szabad akarat de akkor viselje a következményeket a bűnének
74. Binky (válaszként erre: 73. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 2. 21:42
Akkor mi a házasság, a házassági fogadalom, ha nem ígéret? örök hűség, hasonlók?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook