Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


616. 42233ef8c1 (válaszként erre: 612. - E-dit22)
2016. ápr. 20. 11:14

Edit, holnap tesztelsz? :)

Drukkolok!!!

615. 42233ef8c1 (válaszként erre: 613. - Petyó86)
2016. ápr. 20. 11:13

Szia! :) Nagyon drukkolok Neked, hogy majd amikor mész 11-én, pozitív dolgokat hallj, és hogy elkezdhessétek a felkészülést a lombikra. 

Biztosan segítenek a vitaminok! :)

A D vitamin szinted rendben van? Azt nézetted? Azt olvastam valahol, hogy az is segíthet javítani az AMH értéket.

A kolléganőm, akiről írtam, ő 38 éves volt akkor, és ő is átesett hasonló műtéteken, mint Te, hasonló problémákkal. Az AMH értéket nem tudom, hogy milyen volt neki. A Forgácsban Sipos dokinál elsőre sikerült neki a lombik. :) Bízz benne!!! Drukkolok!!

Én meg amiatt aggódom, hogy hogyan lehetséges az, hogy tökéletes eredmények mellett nem tudtam eddig teherbe esni (tudom, sokan vannak hasonló helyzetben). Lehet, hogy van vmi rejtett probléma, amire ez idáig nem jöttünk rá? :(

A családban kakukktojásnak érzem magam… mindenki azonnal várandós lett, tesóm, unokatesóm, és a többi rokonom is. Elképzelni nem tudom, mi lehet a gond. Már arra is gondoltam, lehet, túl erős az immunrendszerem, ez jelenthet akadályt?? Mert soha nem betegszem meg. Igyekszem pozitívan hozzáállni, bízni minden új ciklusban, nem „rágörcsölni”… bízom benne, hogy előbb utóbb jönni fog a mi kis Csodánk is.

614. 42233ef8c1 (válaszként erre: 611. - Baybee)
2016. ápr. 20. 11:10

Köszi, hogy megkérdezed. :)

Írj majd, mi volt az UH-n.

Az inszem napján nekem sem volt uh egyébként.

613. Petyó86 (válaszként erre: 607. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 20. 10:29
Szia Regi, fogalmam sincs a többi hormonértékről, mert az Sipos dokinál landolt, nálam csak az AMH... Május 11-ig folyamatosan idegeskedek, hogy mi lesz hogy lesz vajon. Tavaly a 3. napos hormonjaim pöpecek voltak, reménykedem benne, hogy "csak" az AMH sz@r.. A lombikos csoportban ajánlottak vitaminokat, most tolom ezerrel a Q10-et, E-vitamint, meg az Inofolic olcsóbb változatát. Lehet hogy semmit se érnek, de én akarok benne hinni hogy hátha.. Nagyon nem szeretnék azzal szembesülni 11-én, hogy nem mehetünk lombikra. Bár ki tudja. Sok sztorit olvastam hogy 0,1 alatti mérhetetlen AMH-val sikerült spontán teherbeesni. Nem adom fel. Reménykedek benne hogy a korom miatt még lehet ezzel valamit kezdeni. Mindenkinek drukk Lányok!
612. E-dit22 (válaszként erre: 610. - Baybee)
2016. ápr. 20. 09:17

igen, a kézfogásnak már én is örülök, ritka...


neked inszem előtt még csináltak uh-t? Nekem azt sem. Több lánytól is hallottam, hogy inszem napján már nem csináltak uh-t, így lehet, hogy meg sem repedtek a tüszők, a doki pedig inszemez :(

legközelebb tuti szólok, hogy csináljon!


mennyi pontosan az AMH-d? Ha magas az jó, akkor jó sok petesejted van tartalékban és a babához egy is elég :) ne aggódj szerintem, hogy csak 1-2 érik meg ciklusonként, nem szerencsés 3-4-es terhesség. Úgy tudom 3 tüsző felett nem is csinálnak inszemet, pont amiatt, hogy nehogy többes terhesség legyen.


Én ma vagyok a 13. dpo-n. Izgi időszak, bár már szeretném a pozi tesztet a kezemben látni.

611. baybee
2016. ápr. 19. 22:37
Na most visszaolvastalak titeket:) Én korábban a BMCben utrot kaptam 2x2t. Ez nem csak olcsóbb, de ezt házidoki is felirhatja. Itt nekem is a Duphadtont adták. De holnap kérdezősködök egy kicsit ezügyben. :)
610. baybee (válaszként erre: 608. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 19. 21:20
Amúgy nem tudom mennyire dokifüggő, mert az első menet érdekesre sikerült. Ugyanis első alkalommal ugye Forgács dokival beszélgettünk. Aztán mikor mentem átjárhatósági vizsgálatra akkor azt a Sípos doki csinálta, de a végére odaért Forgács doki is, majd mindjárt ez után fel is írta az inszemhez a kezdeti adagot. Így akkor nem voltam a 3.napon UHn csak a 10.en. Ezt megint a Sípos doki csinálta, majd a 12. napra visszahívtak újabb UH, mert addig alig akart vmi elindulni. Mondjuk összesen 3 Fosti szurit írt fel. A 12. nap meg már Makai doki csinálta az UHt, és utána az inszemet is. És most is ő vizsgált a 3.napon és írta ki az újabb Fostikat, most 5dbot. Szóval gondolom, hogy mostmár Ő nyert meg engem végleg. :) Ami nem baj, bár a másik 2 doki is szimpi. Bár az eddigi tapasztalatokat alapul véve, az a doki, aki úgy kezdi, hogy kezet fog és bemutatkozik az már szimpi.
609. baybee (válaszként erre: 606. - E-dit22)
2016. ápr. 19. 20:45
Szia.Holnap a 10.napon leszek. Szerintem azért kaptam a Fostimont, mert magas az AMH-m, és állítólag vigyázni kell a stimuval. De ezt nem nagyon értem, mert eddog csak 1x volt, hogy 2 tüszőm nött, amúgy csak 1. De majd holnap kiderül. :) Eddig 3 inszem volt a BMCben, itt meg a 2. lesz. Nem tudni mi a konkrét ok. Én PCOS vagyok, meg enyhe IR-em van. De ezen kívül mást nem tudnak mondani. Egyébként a sperma vizsgálatra rákérdeztem az első konzultáción, amikor elsorolta a doki, hogy miket szeretne, de azt mondta, hogy nem szükséges. Így ennyiben maradtunk. Amúgy inszhez bevitt anyagot előtte ugyanúgy megvizsgálják, így végülis tudjuk hányadán állunk. Persze sajnos ez is egyre rosszabb. :(
608. 42233ef8c1 (válaszként erre: 604. - Baybee)
2016. ápr. 19. 11:16

Szia! Volt már korábban is inszemed a másik helyeken, azért lesz most csak kettő?

Én már túl vagyok kettőn, a köv. ciklusban készülünk a harmadikra. Mindkét alkalommal Clostit kaptam én is és nekem is 2-3 tüszőm lett tőle.

A Fostimont nem ismerem. Valami oka volt, hogy Neked azt írták fel, vagy esetleg ez is dokifüggő?

A spermavizsgálati eredményünk nekünk is kb. ¾ éves volt, amikor belevágtunk az első inszembe.

607. 42233ef8c1 (válaszként erre: 603. - Petyó86)
2016. ápr. 19. 10:59

Sajnálom!:( Sajnos én sem tudom, mi ilyenkor a teendő. A többi hormon rendben van?

Nagyon drukkolok Neked!!!

606. E-dit22 (válaszként erre: 604. - Baybee)
2016. ápr. 19. 09:23

Szia, a spermavizsgálatot mi megcsináltattuk újból a Forgácsban, 10ezer ft volt, mert már fél éves volt az előző eredmény, nem akartunk azzal belevágni, ki tudja mi történik annyi idő alatt, ráadásul a párom szedett előtte pár hónappal antibiotikumot is. Ennyit megér. Kb. fél óra alatt meg volt az eredmény.

Te hogyhogy Fostimont kapsz és nem Clostit? Ez mitől függ?

Nekem a Clostitól 2-3 tüszőm nőtt minden ciklusban, sőt, most a Closti utáni spontán ciklusban is kettő nőtt meg.

Hányadik cn-eden leszek szerdán?

És nálatok mi a baj, hogy 5 éve nem jön a baba? :(

A másik 2 helyen is volt már inszemed? Vagy ott mire jutottatok?

605. E-dit22 (válaszként erre: 603. - Petyó86)
2016. ápr. 19. 09:18
:( sajnálom, nem tudom ilyenkor mi a megoldás.
604. baybee
2016. ápr. 18. 20:57

Sziasztok. Most találtam erre a fórumra. Mi 5 éve küzdünk kisebb kihagyásokkal. Megjártuk a BMC-t, a SOTE-t, és most a Forgácsba járunk. A különbséget az állami intézetek és a Forgács közt elmondani nem lehet. Előző ciklusban volt egy inszem, ami nem nyert. :( Most egy újabb kör. Viszont, ha ez sem, akkor lombik. Ennek leginkább az anyagi oldalától félek.

Nekem itt az inszem előtt minden vizsgálatot megcsináltak. Azon viszont csodálkoztam, hogy kb. 2 éves spermavizsgálati leletre hagyatkozva vágtunk bele. Ahhoz képest, hogy az AMH-m az egekben, csak 1 tüsző nőtt meg 10 db fostimontól. Szerdán megyek UH-ra, kíváncsi leszek most hogy állunk. /korábban is csak 1x volt olyan, hogy 2 tüsző nőtt/

2016. ápr. 18. 16:17
Lányok, megjött az AMH eredményem, katasztrófa lett, nagyon alacsony, 0,19. Van aki így vágott neki a kezeléseknek?
602. 42233ef8c1 (válaszként erre: 601. - E-dit22)
2016. ápr. 18. 09:10

Köszi Edit.

Elképzelhető, hogy a progipótló is doki függő, az én dokim mindkét alkalommal Duphastont írt fel.

És igen, meglehetősen drága.

601. E-dit22 (válaszként erre: 597. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 15. 21:12

Rákérdeztem és csak annyit mondtak, hogy nyugodtan mindent végezzek úgy, mint eddig.

Mondjuk nekem pont március 11-én pénteken volt az inszem, utána a hosszú hétvégén pihentem eleget.

De ha nem így jött volna ki a lépés szerintem másnap már mentem volna dolgozni. Nem is volt semmi tünetem. Egyedül a tüszőrepesztő utáni ovut éreztem, de mondjuk azt 90%-ban érzem minden ciklusban, spontánban is. Nálam a Clostinak sincs mellékhatása, sem a Duphastonnak.

Akartam kérdezni, hogy a Forgácsban mindenképp Duphastont adnak progipótlásnak? Tudja valaki? Néztem, hogy az Utro sokkal, de sokkal olcsóbb! Lehetne azt kérni legközelebb? Vagy ez is olyan hangulat és dokifüggő lehet, mint a vérvétel?

600. E-dit22 (válaszként erre: 595. - Petyó86)
2016. ápr. 15. 21:08
köszönöm! :)
599. E-dit22 (válaszként erre: 594. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 15. 21:06

Tudniuk kellett, mert beadtam az összes papíromat.

Kértem az sztk-ban beutalót hormonsorra, ha megjön a jövőhéten megyek vérvételekre. Aztán legközelebb viszem a Forgácsba, nézzék meg.

598. 42233ef8c1 (válaszként erre: 596. - Petyó86)
2016. ápr. 15. 14:33
A kolléganőmnek is hasonló problémái voltak, mint amiről írtál és mégis elsőre sikerült neki!:) Minden lehetséges!! Drukkolok nagyon!! :)
2016. ápr. 15. 14:11

Edit, azt szeretném megkérdezni, Neked az inszem után mit javasoltak, meddig kell utána pihenni otthon, ha szükséges egyáltalán. Vagy már másnap lehet is menni dolgozni?

Ezzel kapcsolatban nekem nem mondtak semmit. Eddig úgy jött ki, hogy pénteken volt mindkét inszemem, így ott volt utána a hétvége. De ha esetleg a jövőben másképp jönne ki a lépés…

Sajnos a munkahelyemről nem tudok sokat hiányozni…

596. Petyó86 (válaszként erre: 592. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 15. 13:48
Semmink sem volt eddig, két éve csalogatjuk a gólyát, de nem járt felénk eddig. :/ Bennem is bennem volt a félsz, hogy nehogy megint lapart akarjanak, tavaly csinálták meg nekem az átjárhatóságit a méhtükrözéssel a sote kettesen. Nekem már 4 műtétem volt, hiányzik egy petefészkem, a másik is elég satnya, de még üzemel. :) A méhem állítólag szép, Sipos említette, hogy valószínűleg endometriózis is kialakulhatott, a két petevezetőm borzasztó állapotban van, és állandó jelleggel van petefészek cisztám is. Azt mondta nem lesz egyszerű menet, de nem lehetetlen. Megértelek benneteket is, sokaknál nincsen szervi akadálya, és még sem jön a gólya.. Én tunningolom magam E, D, C vitaminnal, de terhes vitamint még nem vettem, mert pajzsmirigy autoimmun gyulladásom van, és jódnélkülit kellene keressek. Tök jó hogy kolléganődnek sikeres volt. :) Nekünk is az lesz és KÉSZ!
595. Petyó86 (válaszként erre: 591. - E-dit22)
2016. ápr. 15. 13:39

Papír sorszámot nem ad, csak kiírta hogy 3. :)) Ebből arra következtettünk az urammal, hogy harmadikok leszünk. Ahha.. nagy frászt :D

Igen, az AMH egy ötös volt sajna. Nekem ilyet sosem néztek ezelőtt. A legutóbbi hormon eredményeim 2014-esek, szerintem ezért is nézik most. Nem tudom tényleg neked miért nem kérték. Ami azt illeti, teljes mértékben megértelek. Olyan egészségügyis sztorijaim vannak, hogy csak na. Szerintem is kérdezz rá majd még egyszer. Azt látom, hogy mindenkinél más-más a folyamat, és tök jó hogy rátok találtam, mert legalább képbe tudom magamat helyezni valamelyest. Nem különben én is elsírtam magam, hogy már az első lépés ilyen nehézkes volt, de valahogy pozitívan gondolok a jövőre nézve. A Makai dr-t csak messziről láttam, valóban kedvesnek tűnt. Én mindig azt mondom, hogy az a lényeg, hogy Te bízzál benne, más nem számít. :) Drukk, simán sikerülhet spontán is.

594. 42233ef8c1 (válaszként erre: 591. - E-dit22)
2016. ápr. 15. 12:57

Nem tudom miért nem csináltak vérvételt Neked. :(

Tudták, hogy régiek az eredményeid?!

A köv. inszem előtt szólj! Vagy már azóta elintézted privátban?

593. 42233ef8c1 (válaszként erre: 590. - Petyó86)
2016. ápr. 15. 12:46
Ami a várakozást illeti, eddig szerencsém volt, viszonylag mindig hamar behívtak. Nekem a bejelentkezésnél, azzal a géppel vannak gondjaim. :-D Mindig lefagy amikor beírom a TAJ számom. Egyik alkalommal kb. 3szor próbáltam meg bejelentkezni rajta, és amikor ott nyomkodtam, kijött szólni az egyik doki, hogy ne nyomkodjam annyit, inkább menjek be és behívott. :-D Sorszámot nekem sem adott még egyébként. :-DDD
592. 42233ef8c1 (válaszként erre: 587. - Petyó86)
2016. ápr. 15. 12:33

Szia! :)

Elhiszem, hogy izgulsz, mert ismeretlen dolog előtt állsz, de bízz benne, biztos minden rendben lesz!!

Én pl. a HSG vizsgálat előtt rettentően izgultam, mert rémisztő dolgokat olvastam róla a neten, aztán pozitívan csalódtam, nem volt sokkal kellemetlenebb egy rákszűrésnél. :) Tudom, hogy a lombik, ennél sokkal komolyabb dolog, de minden rendben lesz!!! Drukkolok Nektek! :)

Én is Sipos dokihoz járok a Forgácsba. Már túl vagyok két inszemen, egyik sem sikerült, a köv. ciklusban újra megpróbáljuk. Elvileg nincs akadálya annak, hogy spontán sikerüljön, minden eddigi eredményünk tökéletes, de sajnos a mi kis babácskánk még várat magára. Ha lenne egy konkrét probléma, azt lehetne orvosolni, de sajnos nincs magyarázat rá, hogy eddig miért nem sikerült. :(

Bízom az inszemben, ha mégsem jön be, mi is belevágunk a lombikba. Szóval eddig így állunk… 

Nekem is csináltak vérvételt januárban az első inszem előtt, mert már lassan 1 évesek voltak a véreredményeim. AMH-t most nem néztek (pedig az is már 1 éves kb), csak a többi hormont.

Neked volt inszem vagy egyből lombikkal indítotok?

Nekem is van egy kolléganőm, aki szintén a Forgácsba járt és elsőre sikerült a lombik. :)

591. E-dit22 (válaszként erre: 590. - Petyó86)
2016. ápr. 15. 12:04

ez dejó és ezért fizettél külön?

az a gép ad sorszámot is? :D nekem még sosem adott :D

mi első konzultációra mikor mentünk este 6-ra kaptunk időpontot, mondanom sem kell, hogy 1 órát várakoztattak :D úgy, hogy időpontra mentünk. Érdekes. Akkor fennakadtam, de közben rájöttem, hogy van ennél sokkal rosszabb is, pl. ami a Sotén megy. De azóta megy minden, mint a karikacsapás. Én most a vérvételt elintézem itt az sztk-ban, ha már a Forgácsban nem csinálták meg, sajna több lábon kell állni, különben nem jutunk előre. Lehet a lombikosoknak mindenképp csinálnak vérvételt, az inszemeseknek pedig nem kell.

Nekünk volt egy inszem, lesz is még, ha most nem jön össze spontán, aztán meglátjuk. Nem szeretnénk lombikozni, mert nincs semmi bajunk.

Ki a dokim? Pff. Egyikük sem. Ahányszor voltam mindig más vizsgált meg, az első inszemet Makai dr. végezte. Nagyon elégedettek vagyunk vele, nagyon kedves, nekem ő a legszimpatikusabb közülük. Remélem a következőt is ő fogja.

590. Petyó86 (válaszként erre: 588. - E-dit22)
2016. ápr. 15. 11:08
Szia! Igen,csináltak ma egy menzesz eleji hormonos vérvételt, ma vagyok a 3. napon. Plusz levettek egy kémcsövet AMH-ra, azzal el kellett menni a Podmaniczky-n lévő Synlabba, 10 nap múlva küldik nekem mailben az eredményt. Május 11-én kell visszamennünk Sipos dokihoz második konzira, addigra lesz meg minden eredmény. Szerintem akkor már be fognak gyorsulni az események is, ha mindent rendben talál. Elég kacifántosra sikeredett a mai vérvétel. 7-re odamentünk, rengetegen voltak, mi ma voltunk ott először. A bejelentkező kis automatába beírtam a tajszámomat, kiírta hogy ismeretlen tajszám, be kellett írni a nevem, majd kidobta, hogy 3-as sorszám. Eltelt közel 2 óra, 9 körül megkérdeztem egy asszisztenst, hogy mennek-e a vérvételek, mert már 2 órája várunk, a társaság le is cserélődött. Mondta hogy várjunk türelemmel.. Aztán jött egy másik ott dolgozó, tőle is megkérdeztem, és kiderült hogy nem is voltam benne a rendszerbe. Felvették az adatokat, levették a vért, szupi. Nem is mi lettünk volna, ha minden simán ment volna. Forgács doktor úrral is találkoztunk, bemutatkozott, iszonyatosan kedves is szimpatikus volt. Mindent leszámítva elégedett vagyok. :) Nektek inszem vagy lombik lesz? Ki a dokid?
589. E-dit22 (válaszként erre: 587. - Petyó86)
2016. ápr. 15. 10:20
ne izgulj, biztos jól fog menni minden, bízni kell benne :)
588. E-dit22 (válaszként erre: 584. - Petyó86)
2016. ápr. 15. 09:55

Szia, neked csinálnak vérvételt?

Engem jól elhajtottak, hogy ők nem vesznek vért, mert minek az... több, mint 1 éves pedig az előző hormonsorom :(

drukk neked is!

587. Petyó86 (válaszként erre: 586. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 14. 21:26
Első lesz Regina, remélem az utolsó is. :) Most azon izgulunk, hogy a hormonos vérvétel eredményekkel brillírozzunk majd, aztán minél előbb mehessen a dolog. Megmondom őszintén rengeteget olvasgatok a témában, egyelőre ködös az egész, félek is tőle, de ugyan akkor várom. Hálistennek nem vagyok még egyelőre "rágörcsölve", de ha benne leszünk, biztos nem lesz egyszerű. Van egy kolléganőm, nekik is elsőre sikerült, ugyan nem a Forgácsba, de sikerült. :) Ti most hogy álltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook