Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


526. Zsóka1980 (válaszként erre: 525. - 42233ef8c1)
2016. márc. 18. 17:19

Szió!


Nem tudni :/ minden eredményünk makulátlan :) Már 5 éve várunk a Csodánkra :) Reméljük az első lombik alkalmával összejön(nek) :) Hát tudom milyen nehéz pozitívan hozzá állni, de muszáj!! A 14 db szuriból már a fele bent van :) Most türelmesen várom a ciklusom aztán a harmadik napon vissza a Forgácsba

Nagyon nagyon drukkolok Regina!! Kitartás és sok sok pozitív energia! ;)

525. 42233ef8c1 (válaszként erre: 524. - Zsóka1980)
2016. márc. 18. 12:37

Sziasztok!


Új vagyok itt a fórumon; sorstársakat kerestem és örülök, hogy Rátok találtam.:)

Mi is a Forgácsba járunk, most volt a második inszemem. Az intézettel kapcsolatban eddig csak pozitív tapasztalataim vannak.

Két éve próbálkozunk, sajnos eddig nem sikerült teherbe esnem, annak ellenére sem, hogy minden eddigi vizsgálati eredményünk tökéletes. Ha lenne egy konkrét probléma, azt lehetne orvosolni, de sajnos nincs magyarázat rá, hogy eddig miért nem sikerült. Sipos doki bíztat és én is érzem, hogy sikerülni fog, próbálok pozitívan hozzáállni, de nem mindig könnyű.

Zsóka, megkérdezhetem, hogy kiderült e esetleg, miért nem sikerültek az inszemek?

E-dit22 drukkolok Neked és Neked is Zsóka, hogy mielőbb megérkezzen a kis Csoda. :)

Írjatok majd a fejleményekről!

524. Zsóka1980 (válaszként erre: 523. - E-dit22)
2016. márc. 15. 18:24

Na szuper drukkolok, hogy sikerüljön!! :) :)

Állami támogatottan megy a lombik! Várólistára kerültünk az inszemek alatt. Most kezdtem szúrni magam Gonapeptyl szurival

523. E-dit22 (válaszként erre: 522. - Zsóka1980)
2016. márc. 13. 10:46

Meg volt az inszemem pénteken :)

Remélem sikeres lesz!


Nektek is sok sikert!


A lombikot fizetősen csináljátok? Vagy már rákerültetek a várólistára az inszemek előtt-közben és eljött az időtök?

2016. márc. 10. 16:12

Sziasztok!


Sajnálom,hogy így jártál E-dit22 :/ Nem mondom, hogy nincsenek hibák a rendszerükben, de eddig nagyon szerencsés voltam velük, mint emberileg mint szakmailag. Légy kicsit rámenősebb! :) Nekem is az eredményeim régiek volta.Egy ultrahang alkalmával megemlítettem most vagy a Sipos dokinak vagy a másik dokinak aki ultrahangot szokott csinálni és szó nélkül csináltak (ami persze ingyenes náluk)Mi lassan egy éve járunk a Forgácsba!Túl vagyunk 4 sikertelen inszemen. Most vágunk bele a lombik programba!

Sok sikert nektek! :)

521. E-dit22
2016. márc. 4. 12:37

Sziasztok!


Nem pörög a topik, de hátha jöttök még.

Leírom a tapasztalataimat, mert ahogy visszaolvastam több oldalt elég nagy változások történtek 1 év alatt.

Legalábbis számomra.

Írta Lara, hogy milyen nyugodtságot tapasztalt, hát én pont az ellenkezőjét, ordibálnak, káromkodnak az ott dolgozók, más keresztnéven szólítanak, a mappámat a 3. alkalommal is még csak keresték 10 percig, végül kiderült, hogy nem is nyitották meg :(

volt olyan alkalom, hogy mondták, hogy vetkőzzek le uh-hoz, aztán 10 percig rám se nézett senki.

Mindenki ide-oda rohangál, ha kérdésed van azt nagyon gyorsan tedd fel, mert egyik lábuk itt-másik ott. Próbálnak egyszerre 100 dologra figyelni.

Ha nem szól kint a váróban a zene, minden, de minden szó kihallatszik.

Minden eredményünk meg volt mikor legelőször odamentünk, de a Forgács (tanár úr? úgy szólítja mindenki? Mert nekünk senki nem mondta, hogy úgy kell, én mindig doktor uraztam, jó, hogy le nem csesztek érte) bele se nézett a papírokba, csak az elmondásunk alapján írt fel Clostit.

Hormon vérvételeim 1 évesek, de ők nem nézték meg a hormonjaimat egyszer sem és nem is fogják, direkt rákérdeztem.

Sajna sztk-ban hónapokat kell várni 1-1 vizsgálatra (Sotén pl. csak a saját sermavizsgálatukat fogadják el, amire majd májusBAN kapna a párom időpontot SZEPTEMBERRE! Vagy lehet menni magánba 35ezerért, köszi)

Meglátjuk hogy fog alakulni, de az első inszemet biztosan itt csináltatjuk, mert itt legalább haladnak a dolgok, valamikor a hosszú hétvége körül aktuális az inszemem.

Aki most tervezi ide jönni ezeket vegye figyelembe, ha nem zavarja, akkor gyertek ti is a Forgácsba :)

nem akartam senkit letörni vagy lebeszélni, hiszen mi is ide járunk, csak leírtam a tapasztalataimat.

gyertek és írjatok! :)

520. Nightin Gale (válaszként erre: 519. - Jakee84)
2015. nov. 25. 14:38
Szia! Mi tavaly voltunk a Forgácsban, szerencsere elsore sikeres lombikon. Kb. egy ev a varolista a tb tamogatott kezelesre ezert mi fizettunk, 350e csak a kezeles, plusz 100-150 a gyogyszerek, de ezt a tb-snel is ki kell fizetni. A fizetost akar a kovetkezo ciklusodnal el tudjak kezdeni, kapacitasuk lenne, csak a tb nem tamogat tobbet havi x szamu beultetesnel.
519. jakee84
2015. nov. 18. 00:49

Sziasztok!

Egy eve probalkozunk a babaval sikertelenul.

Ma voltam atjarhatosagin, ahol kiderult, hogy egyaltalan nem vagyok atjarhato, vagyis csak lombikkal eshetek teherbe.

Egesz este olvasok a kulonbozo intezetekrol es a Forgacs is szimpatikus...

Lenne par kerdesem, tudtok segiteni?

Van tb-s es fizetos lombik is? A fizetos mennyibe kerul? Ott rovidebb a varolista? Mennyit kell varni a kezelesre? Elfogadnak mas helyen elvegzett korabbi vizsgalatokat is?

Ugy osszessegeben, jo az intezet?

Hirtelen nem jut eszembe tobb kerdes, de ha igen, johetek meg kerdezni?

Elnezest a szetszortsagert, de meg emesztem a rossz hirt :(

518. pankaa
2015. okt. 14. 13:12
Sziasztok ! Van esetleg valaki aki mostanában volt fagyasztott emrió beültetésen? Ha igen, kérlek írja meg nekem mennyibe került, mert erről nem találtam infót a honlapon. Köszönöm
517. girl62
2015. okt. 13. 17:44
Sziasztok! Clostylbegyt tabletta érdekelne sürgősen (bontatlan doboz)! Kérlek, írj privita ha van Neked felesleges! Köszönöm. Recept is jöhet.
516. Lara66 (válaszként erre: 515. - Emi41)
2015. okt. 12. 10:07

Otthon vannak a leleteim, ha hazaértem a munkából és nem felejtem el, megnézem neked a többi hormont.


A gyógyszerek engem is puffasztottak, én Duphastont szedtem, az Utro-t később kaptam, mikor már barnáztam. Attól még rosszabbul voltam. A hangulatingadozások ugyanúgy kikészítettek, mint a puffadás és a görcsök, de a legrosszabb a minden reggel jelentkező hányás és hányinger volt. Ez már a Duphastonnál kezdődött.

MagneB6-ot kezdtem szedni, attól sokkal jobban lettem.


A stimut Fostimonnal csináltuk, kiegészítve 5 napig napi 1 szem Clostival. 1 hétig szúrtam magam - szerdától szerdáig - szombaton már repesztettünk is (Pregnyl-lel). Hétfőn inszem. Keddtől Duphaston 2x2.


Most várunk. Kezdek kicsit türelmetlen lenni a következő mensit illetően. A héten, ha minden jól megy, kezdek egy méhpempőkúrát is.

Ha megjön, egyből hívom Sipos dokit, csináljuk a következő inszemet :) Az már teljesen más lesz, otthon maradok, sokat pihenek, mert biztos vagyok benne, hogy ez lesz a sikerünk egyik titka :)) Meg a progeszteron :))

515. Emi41
2015. okt. 8. 17:58
Az az erdekes hogy eddig mindig jo volt a progi szint...most hogy kezdtuk volna a lombik elokeszitest nem lett jo.Nem tudom miert. 3hete kimutottek a bolcsesseg fogam es rengeteg fajdalomcsillapitot es antibiotikumot szedtem,lehet ez okozott gondot? Inszemek alatt es utana is mindig jo volt,de hanyingeren es hasfajason sosem volt semmi mas...egyszer sem lett pozitiv a teszt sajnos.En haromszor szedtem utana a duphastront es egyszer az utrogestant.Nem voltam jol a gyogyszerektol,puffasztott es a fel ev alatt híztam 10kilot :-( neked volt valami mellekhatasa? Sajnalom hogy elment a baba,de az egy jo jel,hogy legalabb volt baba.Biztosan sikerulni fog:-)) Stimulaciora miket kaptal? En 5napig a clostit a femostonnal es utana a merionalt. Kb osszesen 10napig tartott a stimulalas. Meg azt megkerdezhetem mennyi a tsh szinted? Nekem 2.47 amire Sipos doki azt mondta jo...de olvastam sok helyen hogy mindenkeppen 2 ala kene menni,de a legjobb az 1koruli. Mikor kesz a kov inszeminaciod?
514. So_lya (válaszként erre: 510. - Emi41)
2015. okt. 8. 17:48

Szia Emi41!


Örülünk, hogy Te is itt vagy velünk.

Angyalvárok a klub neve Facebook-on, zárt korú csoport, jelentkezz nyugodtan :-)

513. Lara66
2015. okt. 8. 07:34

Szia! Igen, az elég alacsony progeszteronnak számít, főleg, hogy a luteális szakaszban mérték. Azt jelenti, hogy nem volt ovuláció/peteérés.

Nekem a maximum eddig 1,2 volt a luteális szakaszban, amúgy 0,4 meg 0,8-as értékek voltak (ugyanúgy a ciklus 2. felében), ami iszonyúan kevés. Gyakorlatilag nincs is...


A lombik más elven működik, úgyhogy lehet, nektek az fog segíteni.

Nálunk az első inszemináció sikerült, nagyon jól sikerült a stimuláció, egy hét alatt két gyönyörű petét érleltünk Sipos dokival, meg is repesztettük őket, a teszt is pozitív lett, de sajnos a múlt héten elvetéltem :( Nem volt megfelelő a progeszteron, hiába kaptam pótlást, nem volt elég.

A következő inszemnél nagyobb dózist kapok. Lehet nálad is valami a sárgatesthormonnal lehet... Biztosan fog adni progeszteronpótlást Sipos doki, de ha mégsem, kérd meg rá, beszéljétek meg. Az nagyon sokat segít. Meg a rengeteg pihenés, én rosszullétekkel, hányva is bejöttem dolgozni és szerintem ez is közrejátszott, hogy elment a baba...

512. Emi41
2015. okt. 7. 18:00

Szia!Köszönöm a választ. Sajnos nem lett jo a progi szintem,így maradunk a normál lombiknál. Az az érdekes hogy múlt hónapvan a 23.napon 26.8 volt...ma pedig 1.4 lett.Egyszeruen nem is ertem.:-(

Az en tortenetem annyi,hogy 1.5 evig probalkoztunk es sajnos nem sikerult a baba. Nekem van mar 16 eves fiam,a paromnak meg egy 8 eves fia. 3eve vagyunk egyutt es szeretnenk egy kozos babat. 4 inszeminacionk volt sajnos sikertelenul.Mivel 41 eves vagyok,igy Sipos doki mar a lombikot javasolta. A mai eredmenyemen kivul ..sem nalam sem pedig a paromnal nincs es nem is volt semmi gobd vagy elteres. Egyszeruen nem akar sikerulni.Nagyon bízom a lombikban es Sipos doktor is nagyon bíztat,szerinte minden eselyunk meg van ra. Hat remelem...

511. Lara66 (válaszként erre: 510. - Emi41)
2015. okt. 7. 08:13

Szia, üdv köztünk :)

Én még csak az inszeminációnál tartok, úgyhogy nem igazán tudlak ellátni tapasztalatokkal.

Sajnos az említett facebook-csoportról sem tudok mit mondani, én nem használom a face-t.


Eddig nem volt jó a progeszteron szinted? Azért kérdezem, mert én ugyanezzel küzdök, gyakorlatilag semennyit nem termel a szervezetem :( Emiatt nehéz összehozni a babát. Nekem is Sipos doki az orvosom.


Mi a történeted? Ha megosztod velünk, szívesen meghallgatunk :)

510. Emi41
2015. okt. 6. 19:44
Sziasztok!Új vagyok itt. Most készülünk az első lombikra.Holnap derül ki,hogy jó e a progeszteron szintem és ha igen,akkor indulunk egy "hosszu"programmal.Holnap leszek a 22.napon. Volt akinek ugyan így kezdték?És ha igen az jobb mint mikor rögtön a 3.napi stimulacioval kezdik? Olvastam hogy van egy zárt facebook csoport...oda tudok valahogyan regisztrálni? Sipos doktor az orvosom...
509. Lara66
2015. okt. 6. 08:33

Hát a helyzet az, hogy levált szinte az egész méhnyálkahártyám. :((( Valami apró kis összeesett petezsákhoz hasonlatosat találtunk azért, de már az a rész is leválóban van, azt mondta a doki, hogy még estére ki fog lökődni. Még pár napos vérezgetésre, darabos barnázásra számíthatok, de műteni legalább nem kell, hála az égnek. Magától kitisztul a méhem, már most elég jó állapotban van, azt mondta a doki. És szerintem az az apró darab is kijött tegnap késő este, ahogy mondta.


Abbahagytam az utro-t, várni kell a következő mensiig, annak első napján hívom a dokit legközelebb, hogy akkor belevághatunk a következő stimulálásba és jöhet a 2. inszem.

Úgyhogy kezdődik elölről minden...

508. Lara66
2015. okt. 5. 08:07

Ma megyek uh-ra, nagyon kíváncsi vagyok... olyan fura dolgok történtek hétvégén, hogy kezdek aggódni, hogy valami nagyon nem oké...

Ma nagyon halvány pozitív lett a teszt (Sipos doki kérte, csináljak ma is egyet) és most nem tudom, hogy van-e még remény...

Közben meg folyton szédelgek, pénteken elájultam a boltban, 3/4 órán keresztül próbáltak összeszedni, ezt se tudom mire vélni. Nem is emlékszem semmire.


A mai uh-n sokminden ki fog derülni... Nagy izgalommal várom. De szerintem már nincs a pocakban senki...

507. So_lya (válaszként erre: 506. - Lara66)
2015. okt. 2. 22:35

Lara66!


Borzasztóan sajnálom! De jol teszed, hogy nem adod fel! Hidd el, a következő inszem biztosan sikerülni fog :-)

506. Lara66
2015. okt. 2. 08:15

Az első pecsét szerda késő délután jelent meg, ekkor voltam a dokinál is, másnap reggel nem volt semmi, de napközben erősödő barnázás (akkor még rozsdabarna folyás) és délutánra egyre erősödő görcsök rohantak meg.

Estére már feküdni is alig bírtam.

Ma reggel pedig az volt, amit bemásoltam...


Nagyon szomorú vagyok, de mellette sokkal nyugodtabb is. Ha ez vetélés volt, akkor biztosan így kellett lennie.


Készülünk a második inszemre!!!!

505. Lara66
2015. okt. 2. 08:12

Sziasztok.

Rossz hírek: tegnap egészen késő éjjelig iszonyú görcseim voltak, még a lázam is felment, azt se tudtam, hogyan feküdjek, sehogy nem volt jó, elég látványosan szenvedtem, a férjem azt se tudta, mit csináljon szegény. A magne b6 amúgy kicsit levitte a görcsöt, de csak rövid időre, mindenesetre 2-t bevettem délután és lefekvés előtt is még egyet.


Ma reggelre szinte semmi nem maradt ebből, betét tiszta, már majdnem meg is nyugodtam, de mondom majd mindjárt kiderülnek a dolgok a wc-n. Reggeli pisiből kellett ma egyet tesztelnem a doki kérésére. Az üvegbe olyan lötyit produkáltam, hogy majdnem elájultam: 2 ujjnyi vastag fehér üledék volt az alján és iszonyú zavaros volt... na mondom, fasza.

De ezután jött a java: üveg félre, wc-papír, törlés... egy akkora darab lökődött ki belőlem (még éreztem is), ahogy odatettem a papírt, hogy csak na! Vastag, nyákos szövetszerű, sötét fekete-barnás-kicsitvéres és csak tippelni tudok, hogy ez bizony a méhnyálkahártyám volt (vagy legalábbis egy része, darabja).


Enyhén érzem a pocimat, de görcs nincs, van viszont könnyezés és reményvesztettség. Szerintem ez egy vetélés volt.

A tesztet már le se érdemes írnom: halvány második csíkunk van, ez nekünk visszaesés, hiszen már erősebb csíkjaink voltak (ugyanaz a teszt, predictor early).


Férjem szerint egy hős vagyok, mert pár perc alatt képes voltam megnyugodni és annyit mondtam neki, hogy akkor készüljünk a második inszeminációra. Végülis összejött az első, de valami gond volt és nem maradt velünk. Inkább most menjen el, mint 2-3-4 hét múlva, vagy még később. Most így esélyem van arra is, hogy magamtól tisztulok és nem kell "kaparni".


9 körül felhívom az orvosom, kérte is, hogy mindenképp keressem. Délutánra többet tudok mondani arról, hogy mi jön ezután.


Hát ez van. Amilyen kétségbeesett és félelemmel teli voltam az elmúlt 2 napban, most annyival nyugodtabb és tisztább gondolataim vannak. Érzem, hogy ez így van jól és így kellett lennie.


Nem adjuk fel. Már 4. éve küzdünk, 2 vetélésem volt eddig, három a magyar igazság, azt mondják... A következő sikerülni fog!!!!

504. Lara66
2015. okt. 2. 08:11

Lányok, tegnap néhány pecsét jelent meg a tisztaságin (barna, kissé nyákos).

Teljesen kiborultam. Mivel mennem kellett a dokihoz, mert elfogy a héten a Duphaston, ezért komolyabban be is robogtam hozzá. Hát, nem örült... azt mondta, a következő 2 hét alatt fog eldőlni, megmarad-e a terhességem, vagy nem. Duphastont lecseréltük Utrogestan-ra, 2x2-t kell felhelyeznem magamnak naponta. Lehet, hogy a Duphaston mellékhatása volt a barnázás, az Utro-ra meg azt mondják, hogy jobb és nagyobb az esélye, hogy megmarad.


Annyit mondott még a doki, hogy ha el akar menni a baba, hagyjuk elmenni, mert akkor nem volt egészséges és beteg gyermeket kihordani, esetleg később vetélni sokkal kockázatosabb és rosszabb, mint ha most történne. És felelőtlenség is lenne.


Úgyhogy most aggódhatok 2 hétig biztosan. Annyi biztató azért még történt, hogy ma reggel, mikor az Utro-t tettem fel, nem volt barna az ujjam. Remélem tényleg csak valami kis ér pattant el, vagy egy semmit sem jelentő dolog volt ez, de nagyon megijedtem és most sem vagyok valami nyugodt azért.


Szívesen feküdnék otthon, de most nem engednek haza a munkahelyemről.


Olvasgattam egy rakás helyen, hogy más is volt így és mégis megmaradt a baba és egészséges volt. Sokak véreznek is, van, aki hónapokig. Van ebben tapasztalatotok?

503. Lara66
2015. okt. 2. 08:09

Sziasztok.

Úgy tűnik, ma elvetéltem. :(((


Ha kíváncsiak vagytok a történtekre, bemásolom a másik topicba írt szöveget.

502. Lara66 (válaszként erre: 501. - So_lya)
2015. szept. 28. 08:14

Nem tudtam írni egész hétvégén... ki is készültem rendesen, mert nem erősödött a csík... De valahogy kibírtam és vártam ma reggelig, hogy megcsináljam az érzékenyebb tesztet. Ami: halvány, de kontúros, képen is jól látható második csíkot mutat!!! :)))


Arra gondoltunk a férjemmel, hogy később kezdődhetett a beágyazódás, ezért volt csak brutál halvány a csíkunk. De most az érzékenyebb teszten sokkal szebb és jobban látható, így várunk még szerda-csütörtökig, hogy megerősödjön, addig minden nap csinálok tesztet. De már most rohadt boldog vagyok!! Még akkor is, ha tudom a józan eszemmel, hogy még bármi történhet... de nem fog!!!! Minden rendben lesz!! :)))


Millió puszi mindenkinek a drukkokért, nagy szükségünk volt rá, hisz az első inszem sikerrátája kisebb, mint a 2., 3. próbálkozásoknak... de eddig úgy tűnik, nekünk összejött elsőre!!!


Mindenkinek megy a drukk, hogy minél előbb legyen pozitív az a fránya teszt!! :))

501. So_lya (válaszként erre: 500. - Lara66)
2015. szept. 26. 15:03

Szia Lara66!


Teszteltèl ma? Nagyon várjuk az eredményt ;-)

500. Lara66
2015. szept. 23. 08:04

Halkan merem csak kiírni ide a fórumra, hogy:

ma reggel (inszem utáni 11. napon) lett egy halvány második csíkom... Drukkoljatok, hogy erősödjön a hétvégére, szombat reggel tesztelek újra, addig valahogy kibírom már :))

A mai teszttel nem bírtam tovább várni, idegtépő amúgy ez a 2 hét... sose telt ennyire lassan az idő.

499. Lara66
2015. szept. 23. 08:00

Amúgy én 2x is telefonáltam, egyszer a semen miatt, az nagyon vicces volt, a Tanár Úrral beszéltünk (én addig vele nem beszéltem soha, Sipos doki kezel) és annyira jó humora van, hogy nem igaz. Velem nem is akart nagyon csevegni a férfias dolgokról, szinte rögtön a férjemet kérte és nagyon kedélyesen elbeszélgettek vagy 10 percig egymással az eredményről :) :)

Második telefonom adatátírás miatt volt (megváltozott a nevem és ezért nem akartam külön bemenni az intézetbe), hallottam a háttérből, hogy nem a legjobbkor telefonáltam, de ettől függetlenül kedvesek voltak akkor is.


Hát, remélem egyszeri alkalom volt, hogy ilyen módon elhajtottak, Kisélet.

498. So_lya (válaszként erre: 497. - So_lya)
2015. szept. 22. 20:17

Kisélet2015 :-)

Ne haragudj, átköltottem a neved :-)

497. So_lya (válaszként erre: 491. - Kisélet2015)
2015. szept. 22. 20:16

Sziasztok!

Szia Kicsiélet2015:-)

Nekem csak az egyik nővérrel volt rossz tapasztalatom( szintén semen teszet). Versenyt futottunk az idővel mi is, hogy beérjünk és nagyon rosszul esett, hogy váratott minket, izgultam, hogy emiatt nem lesz értékelhető az eredmény és amikor végre bejutottam hozzá, magyarázat helyett csak kioktatást kaptam, amit szerintem mindenki végig hallgatott a váróban is..

Ezt leszámítva eddig csak pozitív tapasztalatunk volt eddig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook