Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik menete a debreceni Kaáli Intézetben fórum

Lombik menete a debreceni Kaáli Intézetben (beszélgetős fórum)


2018. szept. 30. 17:32
Sziasztok! Mi október 8-an megyünk első konzultációra. Lehet nem készül el addig a kert vizsgálatok eredménye, szerintetek ez nagy baj?
19. Mea88 (válaszként erre: 18. - TiPi05)
2018. aug. 28. 20:06

A HIV-t az ANTSZnel csináltattam. (Már nem ez a nevük) A háziorvosom adott beutalót Hepa-ra, Luesre. De olyat is hallottam h valakinek nem adnak. Esetleg a körzeti nőgyógyász tud segíteni.

Amúgy ha újra kezdeném elmennék a véradóba. Ott megvizsgálják ingyen, és ha kéred kiadják az eredményeket. Sztem ez a legegyszerűbb.

18. TiPi05 (válaszként erre: 17. - Mea88)
2018. aug. 28. 15:47
És ezekre a vizsgálatokra adnak beutalót, vagy ezekhez egyáltalán nem is szükséges?
17. Mea88 (válaszként erre: 16. - TiPi05)
2018. aug. 27. 21:53
Nem tudom h mondtak-e kifejezetten, de az alap mindenkinél ugyanaz.El lehet kezdeni megcsinálgatni. HIV, Hepatitis, Lues szűrés, EKG, Vér, vizelet vizsgálat. Trombofília. Ezeken felül egyéni h mit kér a doki, kér-e egyáltalán.
16. TiPi05 (válaszként erre: 15. - Mea88)
2018. aug. 27. 20:44
Igen. Ezek szerint az 1. találkozás előtt megmondják milyen vizsgálatok eredményeit vigyük magunkkal?
15. Mea88 (válaszként erre: 14. - TiPi05)
2018. aug. 24. 20:19
Még konzultációra szeretnél időpontot? Érdemes minél előbb, nem tudom most mennyi idő, de tavaly májusban kértük és júliusra kaptunk. Addig volt idő beszerezni a szükséges papírokat.
14. TiPi05 (válaszként erre: 12. - Mea88)
2018. aug. 24. 19:14
Köszönöm a válaszod!! :)
13. Mea88 (válaszként erre: 10. - Real82)
2018. aug. 23. 21:14

Szia!

Ha párod segít, és mindig ráér azonos időben akkor ő is segíthet. Nekem a legelején ő adta, de mivel mindig máshogy dolgozik meg kellett oldanom. Meg egyszerűbb is hidd el, ha magadnak csinálod. Nem is tudom ki adná be nekem, még este mászkáljak, stb. Szerintem minden nap kivitelezhetetlen. Meg tényleg bele lehet jönni. Én a beoldással meg felszívással szoktam vacakolni, de a szuri megy simán. Neked is fog. :) Tudomásom szerint tabletta nincs erre a célra.

A leszívástól először én is féltem, mostmár azt várom a legjobban. Nagyon kedvesek és az a koktél amivel elaltatnak... itthonra is kéne néha! :)

Nincs beöntés( hála az égnek). És éhgyomorra kell menni, inni sem lehet.

12. Mea88 (válaszként erre: 9. - TiPi05)
2018. aug. 23. 21:07

Szia!

Januárban nyitott az ARC, mi már kezdtünk is, mert tavaly óta a listán voltunk. Akkor nem lett beültetés, így csak 2 ciklust kellett várni, jött a következő áprilisban. Ott volt beültetés, de nem sikerült. Eltelt 3 hónap és most vagyok a 3.stimulációban.

Tb támogatott, de járnak oda fizetősök is, tőlem nem kérdezték, egyértelmű volt. A gyógyszereket fizetjük, de a legtöbb támogatott 90%-kal. 3 naponta 20-30 ezret hagytam a patikában, de én 2-3szoros adagot kapok meg többfélét, azért ennyi. Másoknak általában kevesebb.

Szimpi a doki, nem vagyok könnyű eset, nem haverkodunk, bízom benne hogy mindent megtesz az Ügy érdekében. :)

11. real82 (válaszként erre: 5. - Bogika28)
2018. aug. 22. 21:38
Az mitől függ, hogy rövid vagy hosszú protokollban vesz részt valaki?
10. real82 (válaszként erre: 6. - Mea88)
2018. aug. 22. 21:35
Köszönöm szépen, kicsit megnyugtattak a szavaid. :) Azt gondolom, én nem fogom tudni szúrni magam, valószínű, hogy be fogom adatni valakivel az injekciókat, bár nincs tűiszonyom, legalábbis nem tudok róla. :) Tabletta formájában nem megoldható a stimuláció egyébként? A leszívástól félek talán a legjobban... Előtte adnak beöntést vagy elég éhgyomorra menni?
2018. aug. 22. 21:29

Szia Mea!


Köszönöm a válaszod!

Mennyi időre kaptátok meg az 1. időpontot?

Ezek szerint az inszemináció/ beültetés tb támogatott?

Meg vagy elégedve Tándor doktorral?

Mind a 3 orvosról jót hallottam eddig.

8. Mea88 (válaszként erre: 7. - TiPi05)
2018. aug. 22. 17:36

Szia!

Elfogadnak minden friss vizsgálati eredményt, én minden vizsgálatot máshol csináltattam, oda csak vittem mindent. Egyszer mentem alaphormont nézetni, mert sürgős volt, az 7500-ba került.

Én tavaly júliusban voltam konzultáción, de akkor az ARC még Kaáli volt. Szóval szépen megvártuk az újranyitást és januárban kezdtük az elsőt. De már tavaly feliratkoztunk. Most sztem gyorsabban megy, mert emelték a tb-s keretet. Lehet a konzira várni kell 1-2 hónapot, de utána ha megvan minden kezdhettek. ( Sztem) Mi Tándorhoz járunk. Hozzá kaptunk hamarabb időpontot.

Kérdezz nyugodtan, ha tudok segítek.

2018. aug. 22. 09:02

Sziasztok!


Úgy néz ki mi is az ARC-be fogunk menni.

Megkérdezhetem melyik orvoshoz jártok?

TB-re megtudják csinálni a vizsgálatok nagyrészét? ha nem az oldalukon vannak fent árak is, azok reálisak?

Mennyi időre kaptatok időpontot?

Elfogadták a friss pl. andrológus leletet/rákszűrés vagy mindenből újat fognak csinálni?


Elnézést a hirtelen sok kérdésért, csak megörültem a friss fórumnak.. :)

6. Mea88 (válaszként erre: 4. - Real82)
2018. aug. 21. 19:43

Szia!

Egyetértek Bogikával. Alapvetően nincs mitől félned, remélhetőleg nincs tűiszonyod. Nekem van, hogy napi 3 szurit kell adnom, kibírható. ( én nehezen stimulálható vagyok, azért kell ennyi, de ez egyénileg változó) 2-3 naponta vérvétel, UH. A punkció se rossz, a beültetés meg sima ügy. Sztem a lányok 80%a az egészet könnyen viseli fizikailag. Az más, hogy csak izgul az ember, hogy mennyi lesz, hogy lesz, megtermékenyül-e, megtapad-e, stb. Ez a nehezebb része. De ha már benne vagy, pikk-pakk lezajlik, egymást követik a dolgok. És nekem külün jó érzés hogy végre történik vmi, teszek vmit a babáért. Ne aggódj, minden rendben lesz.

5. Bogika28 (válaszként erre: 4. - Real82)
2018. aug. 21. 18:34

Fizikai fájdalomtól nem kell félned, hiszen a punkció altatásban történik, míg a transzfer kb olyan mint egy méhnyakrák szűrés.

Az UH-k száma attól függ, hogy rövid vagy hosszú protokollban veszel-e részt. A rövid esetén kb 3x kell menni UH-ra a punkció előtt.

Mellékhatásokat eddig még nem tapasztaltam, de legtöbbször a túlstimulálást szokták említeni.

2018. aug. 20. 16:53
Köszönöm a válaszokat, közben én is megérdeklődtem az ARC-ban. :) A stimulációról, leszívásról, beültetésről tudnátok írni bővebben? Mennyire fájdalmas, mellékhatások vannak-e? A stimuláció után kb. milyen gyakran kell menni ultrahangra, hogy figyeljék a peteérést?
3. Bogika28 (válaszként erre: 1. - Real82)
2018. aug. 15. 18:19

Szia!

Mi is az ARC-be járunk a férjemmel. Itt valóban minden helyben zajlik, míg a Kaáli esetén sajnos utazni kell a punkcióra és a transzferre is.

2. Mea88 (válaszként erre: 1. - Real82)
2018. aug. 15. 11:19

Szia!

A debreceni Kaáliba mar tényleg így működik, a beavatkozásokra utazni kell. Viszont a klinikan lévő Asszisztált R.C.-ban végig megy minden egy helyen. En is oda jarok.

2018. aug. 14. 19:12
A párommal lombikprogramba fogunk belekezdeni Debrecenben a Káli Intézetben. Azok hozzászólását várnám, akik ugyanitt "estek át" a lombikon. A dokival pár nap múlva fogjuk megbeszélni a részleteket, de elöljáróban mondott dolgokat, többek között azt is, hogy a leszívásra és beültetésre a pesti intézetbe kell majd menni. Ez valóban csak így működik, arra nincs lehetőség, hogy mindent Debrecenben csináljanak? További kérdés, hogy az Asszisztált Reprodukciós Centrumban is ugyanaz a menet, mint a Káliban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook