Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


676. 42233ef8c1 (válaszként erre: 674. - Baybee)
2016. ápr. 25. 16:44
Drukkolok Nektek!! :)
675. baybee
2016. ápr. 25. 16:34
És így lesz időm visszaolvasni titeket. :)
674. baybee
2016. ápr. 25. 16:33

Ma megcsináltuk a 2.inszemet. 2en is "dolgoztak rajtam". Elég béna helyen van a méhszájam, így kicsit macerás. (A gyerek már azért nobel várományos lesz, ha nem téved el kifelé jövet ;) )

A lényeg, hogy túl vagyunk az utolsó inszemen. Nagyon bízom benne, hogy ez végre meghozza a várva várt sikert. 2 hét izgulás jön most. Én itthon leszek. Egyrészt a BMCben mindig ezt írták a papírra, így folytattam itt is ezt. Másrészt nálunk sokan vagyunk egy irodában, mindig van göthös, van akinek 15 fokban is melege van és szellőztet. Ráadásul nagyon sokat kell tömeg közlekednem. Így nem kockáztatom a betegséget. Plusz itthon nem stresszelek. :)

673. baybee (válaszként erre: 668. - E-dit22)
2016. ápr. 25. 16:23
Igazából egyrészről értelek, hogy az a havi 4 alkalom délelőtti dokijárás munka szempontjából gáz. /Nekem annyiból egyszerűbb, hogy olyankor be tudok menni délutánra dolgozni/ Viszont annyiból meg egyet értek a dokival, hogy ők mindig a pillanatnyi uh alapján módosítják a stimut. Ha nem hozzájuk mész honnan tudják, hogy állsz. Nekem most a 2.at más adagolásban csinálták, mint az elsőt. Ráadásul a 10. és 12. napi UH után még kiegészítette a kezelést.
672. Petyó86 (válaszként erre: 669. - Angyajka)
2016. ápr. 25. 16:19
De igen maradt, de nekem ez a szekszepilem :D Van már egy pár, viccen kívül, el se tudnám magamat képzelni nélkülük. :)) Nem szabad ettől félni szerintem. :)Tök jó, hogy így kezeled az inszem utáni időszakot. Én is hasonlóan gondolkodom. :)
671. Angyajka (válaszként erre: 665. - Petyó86)
2016. ápr. 25. 15:39

Ja, és nem veszek ki szabit. Nincs is annyi, meg nem is tudnék itthon mit kezdeni az időmmel. Itt agyalnék.


Sőt, ebben a 2 hétben most ugyanúgy megyek edzeni a terembe, mert eddig hanyagoltam abban a 2 hétben, de hiába. Jó nem izomépítés, de a futópadon 1 óra hegymenet jót fog tenni. Rákérdeztem a sportra és kimondottan ajánlott normális keretek között.

670. Angyajka (válaszként erre: 667. - E-dit22)
2016. ápr. 25. 15:34

Szerintem simán telefonálj oda és mondd, hogy a 3. napi ultrahangra szeretnél menni, de nem tudsz bemenni az intézetbe és hallottál a Múzeum utcai lehetőségről. Látod, én is mindig máshoz kerülök szinte, ultrahangot még Forgács is csinált nekem. :)


Én is odatelefonáltam és mondtam, hogy lehetne-e időpontra menni, mert az ebédszünetemet (30 perc) tudom rááldozni. Sipos dokival beszéltem és ő mondta, hogy menjek hozzá a Múzeum utcába. Ha ez most nem sikerül (de fog!), akkor én is oda fogok menni.

669. Angyajka (válaszként erre: 665. - Petyó86)
2016. ápr. 25. 15:31
Na jó, ezt most akkor napoltam gondolatban egy kicsit. :) Ügyi vagy, hogy így mindent kibírtál. Nem maradt heg utána?
668. E-dit22
2016. ápr. 25. 15:21

amikor egyszer meg mertem kérdezni, hogy a 10. cn uh-t csináltathatom-e máshol azt a választ kaptam, hogy akkor az inszemet is megcsináltathatom máshol :( nem volt valami kedves a Forgács.

Azt hiszem a Sipossal én még nem is találkoztam egyszer sem.

667. E-dit22 (válaszként erre: 657. - Angyajka)
2016. ápr. 25. 15:19

nagyon drukkolok neked, hogy sikerüljön és ez a ti hónapotok legyen!

35 leszek a nyáron, úgyhogy már nem vagyok fiatal egyáltalán.

nekem még egyáltalán nem ajánlották fel ezt a Múzeum utcai dolgot :( ne mtudom mit szólna, ha csak úgy odaállítanék vagy hívjam fel, hogy itt olvastam a hoxán, hogy mehetek oda is? Tudna fogadni? :D

666. Petyó86 (válaszként erre: 665. - Petyó86)
2016. ápr. 25. 15:03
Kicsit félreérthető voltam. Szóval 2-3 darab 1-1 centis lukakat csinálnak. :) Remélem így érthető. :)
665. Petyó86 (válaszként erre: 661. - Angyajka)
2016. ápr. 25. 15:01

Izgi 14 nap jön akkor.. :) Ilyenkor ugyanúgy dolgozol? (olyan sok infót kaptam már, hogy valaki szabit vesz ki, valaki ugyanúgy csinál mindent. én tuti 100 fix, hogy nem tudok eljönni hetekre szabira, 2-3 nap a max, plusz a hétvége. emiatt is aggódom kicsit.)


Nálam a lapar úgy jött a képbe, hogy tavalyelőtt decemberben kismedence gyulladásom volt. Elég durva lefolyású volt, bírom a fájdalmat, de akkor azt hittem kinyúlok. :) A dokim mondta, hogy endometriózisra gyanakodik, mit szólnék egy laparhoz, egyúttal megcsinálják az átjárhatóságit is, és legalább meglátjuk mi a helyzet odabent. A SOTÉN műtöttek, minden rendben ment, reggel korán éhgyomorra kellett mennem, előtte nap déltől hashajtás otthon. Reggel bekötöttek egy infúziót, kaptam egy nyugi bogyót is, majd betoltak a műtőbe. Délután hamar észhez is tértem, nem voltak nagy fájdalmak, mert laparnál csak 2-3 centis bevágást szokás ejteni. Aznap délután már sétáltam, másnap reggel mehettem haza. Szóval egyáltalán nem vészes a dolog. :) Nem feltétlen kell bibi hozzá szerintem, általában a nődokiknak van kórházi háttere, ahol ezeket meg szokták ejteni. Ha jól tudom Sipos dokinak is SOTÉS a háttere, szóval kérdezd meg, hogy esetleg lehet-e, érdemes-e ezt megcsinálni.

664. 42233ef8c1 (válaszként erre: 662. - Angyajka)
2016. ápr. 25. 14:31
:-) Jól esik, hogy ezt írod, nagyon kedves vagy!!! :)
663. 42233ef8c1 (válaszként erre: 660. - Petyó86)
2016. ápr. 25. 14:27

Így bizony, ez a mi évünk! :-D

Drukkolok nagyon, hogy el tudjátok kezdeni a lombikot!! Addig is próbáld meg picit másra terelni a gondolataidat. Tudom, nem könnyű, az ember agy mindig ezen kattog… :)

Nekünk a jövő 7 vége felé lesz az inszem.

662. Angyajka (válaszként erre: 659. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 25. 14:22
Regina, szerintem te sem vagy még lekésve semmiről. Ha minden jól megy még egy tesó is belefér. ;) Az egyik kolléganőm 40 évesen szült és ha én csak fele annyira fogok jól kinézni, annak örülni fogok. Mindig mondom neki, hogy azóta sem láttam szebb kismamit. :)
661. Angyajka (válaszként erre: 658. - Petyó86)
2016. ápr. 25. 14:18
Köszi Petra! 2 hét múlva kell tesztelni. Addig élem világom, mint eddig, aztán kiderül, hogy mi a helyzet. Visszaolvastam, hogy neked miért kell lombik. Nem semmi. De 2 év alatt legalább kiderült minden és tudjátok, hogy mi a bibi. Én lassan 3 éve nem jutok sehova. :( A laparoszkópián én is gondolkodom. Tudsz nekem róla mesélni? Lehet azt csak úgy kérni vagy valami bibi kell hozzá?
660. Petyó86 (válaszként erre: 659. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 25. 13:59

Regi, tuti hogy ez a mi évünk!!!!! :D

Egyébként a nap a nagy részében, mikor eszemnél vagyok, már tisztára be vagyok sózva.. de annyira 50-50-nek érzem már azt is hogy indulhatunk-e egyáltalán a beültivel, ez a ... AMH kikészít. :(

Ti mikor indultok legközelebb? Ma összesítettem, hogy annyi mindent eszegetek már: C,D,E, Q10 vitamin, napi 2 Inofolic. Már mindent magamba tömnék csak sikerülne :))) Petra

659. 42233ef8c1 (válaszként erre: 658. - Petyó86)
2016. ápr. 25. 13:37

Drukkolok Nektek, Angyajka es Petyó! :)) Csak pozitívan!!!

Egeszsegi állapot es eletkor fuggo. En ev vegen leszek 38...

Én is Sipos dokiba vetettem a hitem, nagyon bízom benne, ő az egyik legjobb szakember, lelkiismeretes, empatikus! :) Es mindig bíztat, hogy meg az idén sikerülni fog. :)

658. Petyó86 (válaszként erre: 657. - Angyajka)
2016. ápr. 25. 13:28

Angyajka, szia, megy a drukk Neked is! Csak pozitívan! :)) Mikor lehet tesztelni? Vagy ez hogy müxik?


Nekünk Sipos egyöntetűen a lombikot ajánlotta, szerintem inkább egészségügyi állapot függő lehet ez. Mi fizetősre megyünk, mert ugye kilóméter hosszú a várólista, de nem tudom ilyenkor fel lehet jelentkezni vajon a tb támogatottra is? Mert sajnos egyre lesz csak pénzünk. Minden hitem Sipos dokiba tettem most, annyira remélem hogy tud segíteni rajtam. :))

2016. ápr. 25. 13:15

Sziasztok, délelőtt fellőtték a kiskatonákat. Rengetegen voltak, de én voltam az első, így nem kellett sokat várni.


Rákérdeztem, a lombik életkortól függ, meg ha esetleg olyan tényező van, amiről tudják, hogy az inszemináció kétséges. Gondolom Edit te is 30 alatt vagy. Én is (még). Mi az első három inszemet egymás után csináltuk, aztán 3 ciklus pihi. Most is ez a terv. Lombikot én sem szeretnék, de nem zárkózom el tőle teljesen. Regina, a helyedben én sem halasztgatnám a lombik gondolatát. De össze fog jönni. :) Idén tuti. Én ezt érzem magunkkal kapcsolatban is.


Makai csinálta az inszemet, nekem még eddig sosem volt ő. Ő is aranyos nagyon. Mondtam neki az idő előtti tüszőrepedést. Az ő elmondása szerint a tüszőrepedést követő 2. napon még teljesen jól teherbe lehet esni. Gondolkodjak pozitívan, ők majd végzik a dolgukat. :)


A pozitív gondolkodást erőltetem ebben az esős időben és remélem, hogyha más nem, a szombati spontán munkálkodás meghozza a gyümölcsét.


Edit, miért nem mész Sipos dokihoz este a Múzeum utcába ultrahangra? Úgy ingyen is lenne. Nekem is már felajánlotta, mondta, hogy be sem kell jelentkezni csak menjek oda nyugodtan. Még eddig meg tudtam oldani, hogy ellógjak a munkahelyről, de ezt sem lehet mindig. A szabi kérdés meg pláne problémás...

656. 42233ef8c1 (válaszként erre: 652. - E-dit22)
2016. ápr. 25. 11:40

Lehet, beszélnék azzal a dokival, aki az UH-kat és az inszemet csinálta, hogy számítson arra, hogy majd mész inszemre, de a 3. napi uh-t a saját nőgyőgyászodnál csináltatod. :)

Jajjj nekem is rohamosan fogynak a szabik. :( Pedig még csak április van.

655. 42233ef8c1 (válaszként erre: 653. - E-dit22)
2016. ápr. 25. 11:28

Lehetséges, hogy az életkorom kiatt tettek fel a várólistára engem.

Mi egyébként is úgy tervezzük a Férjemmel, ha idén nem jönne össze inszemmel vagy spontán, akkor jövőre mindenképp belevágunk a lombikba, akár a fizetősbe is. Eléggé sürget az idő sajnos...

De nagyon bízom abban, hogy spontán fog sikerülni! :)

654. E-dit22 (válaszként erre: 649. - Angyajka)
2016. ápr. 25. 09:59
:D
653. E-dit22 (válaszként erre: 647. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 25. 09:58

ez komoly?

nálunk nem is került szóba.

652. E-dit22 (válaszként erre: 646. - Angyajka)
2016. ápr. 25. 09:58

szerintetek nagy gáz, ha a 3. cn uh-t nem náluk csináltatom? Van még otthon Clostim, azzal nincs gond, el tudom kezdeni egyedül a ciklust.

Így is legalább kétszer kell menni, egy uh + az inszem. Nem tudok eljönni fél napokra a munkahelyemről 2 hét alatt 3-4-szer :(

ebben az évben eddig az összes szabadságom dokikra ment el.

651. E-dit22 (válaszként erre: 646. - Angyajka)
2016. ápr. 25. 09:56
én nem szeretnék lombikra menni, inkább 6-8 inszem, de lombik az egyelőre nem került szóba. Rengeteg idő is. 1-másfél év várólista, annyi idő alatt letudok 8 inszemet, hátha nem az utolsó sikerül és nem szeretném a lombikos stimulálást. Legalábbis most ezt gondolom, lehet fél év múlva feliratkozunk a várólistára és addig tovább inszemezünk. Meglátjuk.
650. 42233ef8c1 (válaszként erre: 649. - Angyajka)
2016. ápr. 24. 20:59

Igen, a konzultáción. Lehet az életkorom miatt.

Kérdezd meg holnap, lehet Téged is feltettek.

649. Angyajka (válaszként erre: 648. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 24. 20:55
Akkor lehet engem is feltették automatikusan? Ezt a konzultáción mondták neked? Én tavaly augusztusban voltam konzultáción, de Forgács doki meg sem említette a lombikot. Na holnap rákérdezek, hogy mi van ezzel. Ha engem nem tettek fel automatikusan és még az inszemeimet is elbaltázzák... Lesz ne mulass. :)
2016. ápr. 24. 20:33

Folytatom az előbbit, mert valahogy sikerült elkuldenem... :D

Szóval felkerültem a lombik várólistára, 2017. Január. Szerintem nekunk is lesz 6 inszem, mert nálunk is minden ok. Sipos dokival mindig a köv. lépést beszéljük meg, a lombikról még nem beszéltünk egyébként. Bízom az inszemekbe vagy abban, hogy spontán sikerül. Ha nem, akkor januárban megpróbáljuk a lombikot. De annyira szeretném, ha addig sikerülne!! :)

647. 42233ef8c1 (válaszként erre: 646. - Angyajka)
2016. ápr. 24. 20:27

Köszi szépen! :) Hajrá a holnaphoz!! :) írj majd a fejleményekről. :)

Engem automatikusan feltettek a lombik várólistára az első inszem előtt, nem kellett kérnem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook