Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások ide! fórum

Kutyások ide! (beszélgetős fórum)


37. 4726e582cf (válaszként erre: 35. - Szika)
2006. máj. 23. 20:08

Akkor szerencsések vagytok, hogy rendbejött. Kész tortúra volt a macskával a hasonló szőrtépés, amikor is mindennel kezeltettete velünk az orvos...

De végül ugye elvittük a másikhoz... blablabla, ezt már leírtam :).

36. 4726e582cf (válaszként erre: 34. - Manon)
2006. máj. 23. 20:07

Szia!

Egy csomó minden lehet. Nálunk két csemetkénél is volt.

Az egyik kutya volt, amikor is bolhaallergiával kezelték.

A másik macs - akit szegényt, először gombával, meg fertőzéssel, bolhaallergiával és ilyenekkel kezeltek fél évet, mikor is elvittük AZ orvoshoz, ő ránézett és közölte, hogy auto-immun betegség. Jópár injekció hatására újra feléledt az immunrendszere és így most jobban van a macs. Szóval több dolog lehet, mind ugyanúgy néz ki egy laikusnak.

A Te helyedben megmutatnám egy másik orvosnak is... nálunk a második bevált :).

35. szika (válaszként erre: 34. - Manon)
2006. máj. 23. 20:03

Enyém is nemrég volt olyan. :)) Még ilyet. Ez valami járványos kezd lenni.

De már elmúlt, képzeld. Nizoral tablettát kapott egyszer egy nap, és canesten kenőccsel kellet hátát, fülét, nyakát kenegetni. és már újra van rajta szőre, és rendbejöttek a sebek is fülijén.

Nem tudom, te ebed mit kap, de ezt egy állatorvos zseni javasolta, és nagyon bevált. imádom azt a hapsit. Tényleg akkora hivatástudata van, akit még soha nem láttam emberdokinál sem. :)))) És szinte ingyen dolgozik, rengeteg dologért meg pénzt se kér. Például ezért sem. :)

34. Manon
2006. máj. 23. 08:28

Köszi a jó tanácsokat!

De kiderült, hogy gombás az eb, már az állatorvoshoz is elvittem, mert nagyon csúnya! úgy hogy most ő kezelgeti!:(

Szegény! Biztos tökre fáj neki! A saját szőrét és kitépte, egy tenyérnyi helyen!:(

33. 4726e582cf (válaszként erre: 32. - 'szti)
2006. máj. 22. 18:23
Nyeeeem, de biomizé, élősködőknek, és szobanövény mizéire is lehet használni :), meg lovakhoz...
32. 'szti (válaszként erre: 30. - 4726e582cf)
2006. máj. 22. 18:22
ööö...bolhás a szobanövény?
31. Dorsi (válaszként erre: 28. - Manon)
2006. máj. 22. 16:41
Nekünk a program tabletta vált be. Szerintem a beszerzéshez kérd állatorvos vagy patikus segítségét.
30. 4726e582cf (válaszként erre: 28. - Manon)
2006. máj. 22. 16:07
Biokill néven is lehet néha nagyobb állatkellék kereskedésben kapni fújókát. Szagtalan és pont erre fejlesztették ki, kutyát, macskát, és a helyét kell befújni, meg ahol feküdni szokott. Elég hatásos. Amúgy szobanövényre is jó :).
29. szika (válaszként erre: 28. - Manon)
2006. máj. 22. 14:57
nekünk egyedül a frontline nevű blhairtó vált be. 3 hónapos hatás egy kezelés után. Ez iylen spricnis dolog, és állatdokinál, vagy állatpatikában, néha kisállatkereskedésben is lehet kapni. a fél literes úgy 4000 Ft körüli összeg, de nekünk sokáig elég, pedig német juhászaim vannak, és a cicákra is ezt fújom.
28. Manon
2006. máj. 22. 13:54

Valaki segítsen!

Bolhás az eb!

Mit tegyek?

Tudom nyakörv, de nem használ semmit.

Van valakinek jó és bevált módszere?

27. 4726e582cf (válaszként erre: 25. - Szika)
2006. máj. 15. 21:21

Igen a macska nem bírja nálunk sem elviselni, hogy ne ő legyen a középpont, így ha netán béke van és csend, akkor odamegy a kutyához és megpofozza pusztán szeretetből. A kis szenya! :). Ha meg a bátyám kutyája is itt van (középuszi, Bolognese keverék), akkor aztán megy a dzsembori. És persze, ha netán a kutyák elfeledkeznének róla, akkor megy és illegeti nekik magát, és kezdődik az egész előről. :).

Amúgy a kicsit (Sami) mindig megfélemlíti a piszok :).


De olyan édesek, ahogy játszanak :D

26. 4726e582cf (válaszként erre: 24. - 2f99c7588b)
2006. máj. 15. 21:19
Igen kapott :)), de jó ötlet volt különben, imádja a csemetét. Most a kuty 6 éves, a macs meg 5 :). Képek az adatlapomon :).
25. szika (válaszként erre: 22. - 4726e582cf)
2006. máj. 15. 19:04
Nekem 2 németjuhász gyönyörűm van és 4 cicám. Na ők hanggal együt nyúzakodnak. Pontosabban a cicák bosszatják a fiúkat, ők meg nem bírnak magukkal és őrjöngenek. Sajna nem túl halkan. :)) Aztán néha a cicák vigyázatlanok, és akkor a fiatalabbik,egyébként a kedvenc orosz medvés filmem után Jegor nevezetű csatakosra nyalja őket. nem tudom miért, de valahogy ez a perverziója. Bántani nem bátnja őket, de full nyálasak lesznek. Jó kis bünti. :)) De cicák, amikor nagy gonosz szomszéd kandúr elől menekülnek, beszaladnak mindig az idősebb kutya úr lábai közé és onnan magyaráznka peckesen az üldözőnek. No szóval zajlik az élet nálunk is kutya-macska fronton rendesen. :))))
24. 2f99c7588b (válaszként erre: 19. - 4726e582cf)
2006. máj. 15. 18:23
a kutyus kapott egy cicát, nagyon jó! :DD
23. Dorsi
2006. máj. 15. 18:08
Megnyírtam Fannykánkat. Eddig simán lepulizták, most schnauczerezni fogják (tapasztalat ezt mutatja). Ez még a jobbik eset. Aztán mikor felvilágosítjuk az illetőt az eb fajtáját illetően, úgy néznek ránk mint a levelibékára. Szerintük ilyen kutya nincs is!
22. 4726e582cf (válaszként erre: 20. - Hoxa)
2006. máj. 15. 17:13
Jah, bár egymás nyúzását halkan művelik, hang nélkül :D
2006. máj. 15. 17:07

Én mindig nagyon féltem a kutyáktól.

Mikor a tesóm hazahozta az első kutyánkat, aki egy beagle és Sessynek hívják, én + sem mertem simogatni. Pedig akkora volt, mint egy plüssmackó. :) De aztán +embereltem magam és most már nem félek a kutyáktól.

Amíg nem volt nekünk a Sessy, nem is tudtam, hogy a kutyáknak is van személyiségük és, hogy ennyire + lehet őket szeretni. :)

20. Hoxa (válaszként erre: 19. - 4726e582cf)
2006. máj. 15. 16:59
vagy ők egymást :)
2006. máj. 15. 16:57

Nekem a mosti kutyám a harmadik az életemben, kutyásnak vallom magam és erősen is az vagyok. Bár a kutya, akármekkora is legyen az szobakutya.

Per pillanat egy 50 kilós Husky-Német juhász keverékem van, nagyon karakán erős kutya.

Jah és félig macskás is vagyok, mert van egy háztartási cicám is, amit a kutya kapott, hogy ne rumlizzon, ha egyedül hagyjuk. Nos... így ketten rumliznak :D, ha egyedül vannak, azaz a kutya vonyít, a macska meg keservesen nyávog. Szóval mindenki azt hiszi nyúzzuk őket...

2006. máj. 15. 16:31

2 bichon havanese szukám van, képek az adatlapon.

olyanok nekem, mintha gyerekeim lennének

ők életem első kutyái

17. Manon (válaszként erre: 16. - Hoxa)
2006. máj. 15. 15:56

Köszike!

Így mindenki egyhelyen tudja feltenni a kérdéseit!Hátha tudunk segíteni egymásnak!

16. Hoxa
2006. máj. 15. 15:54

Sziasztok!

Áthoztam fórumnak ezt a tudásbázis kérdést, így nyugodtan mehet a trécs a kutyákról! :)


Egyébként annak ellenére, hogy most macskás vagyok, amikor még családi házban laktam, erősen kutyás voltam.


Gyerekkoromban volt, hogy 7-8 kutyakölyök is született nálunk a foxterrier kutyusunktól, imádtam azokat az időket. Még akkor is, ha szétrágták a cipőinket! :)))

Utána jagd terrier kutyánk volt. Nagyon szerettem. Most egy kajla foxterrier van megint. De fiú, úgyhogy nem lesznek kiskutyák.


Hoxa

15. Manon (válaszként erre: 14. - Zoja)
2006. máj. 15. 15:38

Micsoda véletlen!

Lehet hogy tényleg a sokszor kevés a nyerő, mert a hétvégén már úgytünt helyrerázódtunk evés ügyileg, mindenféléből kapott de csak keveset, és szépen eltünk a tányérjáról!

Remélem nem lesz gáz!

14. zoja (válaszként erre: 12. - Manon)
2006. máj. 14. 12:37
Ja ez enyémet Delisának hivják ,Lizinek hívjuk.
13. zoja (válaszként erre: 12. - Manon)
2006. máj. 14. 12:36
szerinted próbáljak meg más ételt adni mint amit eddig szoktam és egészítsem ki vitaminnal?A táplálék kiegészítőt már megvettem tegnap.Állítólag egyharmaddal fog többet enni a vemhesség második felében mint szokott, és az adagját több részletbe kell odaadni elosztva kell odaadni.Sokszor keveset.
12. Manon (válaszként erre: 11. - Zoja)
2006. máj. 11. 08:08

Hát ezt én sem tudom, Lizike (így hívják a kutyát)

annyit evett régen amennyi elé lett rakva, most meg még a napi adagot sem hajlandó megenni, pedig már minden fini falatot oda raktunk neki. Egyedül a konzervkaját eszi meg, de ahhoz is kell néhány óra! pedig előtte ha kiraktuk elé max 2 perc és fényesen csillogott a tányérja! Nem értem, azt hittem ilyenkor többet szoktak enni, hát tévedtem, csak nehogy bajuk legyen!

11. zoja (válaszként erre: 9. - Manon)
2006. máj. 10. 23:52
A mienk se akar nagyon enni.Szerinted mit kéne csinálni.Eddig jó étvágyú volt,de mostamokor picivel kéne többet enni alg eszik.Aggódom,féltem.
10. Dorsi
2006. máj. 10. 10:50
Nálunk annak idején mikor a rottweilerünk vemhes volt 63 napra ellet. Gyönyörő kiskutyák voltak.
2006. máj. 9. 11:34

Sziasztok!

60-66 napra jönnek a kutya babák!

Csak azért, ha valakinek esetleg kellene az info!

Nálunk a kutya hülyü, alig eszik, sokat pihizik.

Most félidős, tehát egy hónap és megérkezik a gólya hozzánk! Remélem nem lesz semmi gáz!

8. zoja (válaszként erre: 6. - Dorsi)
2006. máj. 6. 19:01
Mi május végére várjuk ,illetve nem vártan ,de jönnek a kicsik.Az idei nyaralás talán augusztus végén lesz.Az állatorvos szerint minimum 4 biewer yorki bébi várhetó.A férjem azt mondta rengeteg kicsi lábet látott az ultrahangon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook