Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások ide! fórum

Kutyások ide! (beszélgetős fórum)


97. rika (válaszként erre: 94. - Bea533)
2006. jún. 26. 17:19

Hajrá Bea!

Csak keményen. A kis hülye mit képzel?

96. rika (válaszként erre: 91. - Bea533)
2006. jún. 26. 17:18
Húúú az ilyenek nagyon fel tudnak bosszantani. Mintha nem ez lenne a dolga. Ezért kapja a pénzét. Méghogy kétszer szállt ki....
95. 4726e582cf (válaszként erre: 94. - Bea533)
2006. jún. 25. 13:35

Végül mi lett? Ki kellett fizetned a két kiszállási díjat??

De én kib*sztam volna vele, kértem volna róla áfás számlát! Hehehe, ha már felszámolta, adózza is le (nem is tudom van-e adózás az orvosoknak)...

94. bea533 (válaszként erre: 92. - 4726e582cf)
2006. jún. 25. 13:22
A faluba senki nem mert neki szólni rajtam kivül hát a népet hülyére veszi de ne engem.Nézet is mint jenő a moziba.
2006. jún. 24. 08:55
Ja, egyértelmű szerintem is, hogy nem jár.Amúgy amikor nálunk is a nagykutya megvolt, akkor az orvos hozzánk is kijárt oltani, de nem is kért ezért pénzt, mondjuk, lehet, hogy kéne, de ő szereti a kutyákat, a felesége is kutyakozmetikus.
92. 4726e582cf (válaszként erre: 91. - Bea533)
2006. jún. 23. 21:46
Egyértelműen nem jár. Miért kétszer ment ki??? De egy szemétláda... már bocsánat!
91. bea533
2006. jún. 23. 20:16
Sziasztok nálunk ma volt kutya oltás!Hát a bernáthegyit azt az istenért sem tudtam el vinni az oltásra,huztam vontam könnyörögtem neki,de hiába nem tudtam a kapun kivül vinni.Kenytelen voltam az állatorvost ki hivni mivel az utcába ugy is sok helyre jőtt igy a kicsi kutyámat sem vittem gondolván ugy is ki kell jőnni a nagyhoz az orvosnak.Ki jött de pofátlanul kétt kiszálást számitott fel mindenütt a hol két kutya volt hát azért ez már mindennek a teteje még számlát sem adott .Olyan hülyén nézett rám mert meg mertem kérdezni tesék mondani kétszer jött ki hozám.Mi a véleményetek jár e nek a kétt ki szállási dij?
90. Kathy (válaszként erre: 89. - Szika)
2006. jún. 23. 17:37

Szerencsere a gyogyszeres kezeles eleg hamar megszunteti a problemat, igy nem szenved. Most is jatekos es vidam, mar nincsenek fajdalmai. A problema az, hogy a kornyekunkon per pillanat nincs baratnojelolt.

A betegsege pedig visszatero, igy marad a hereltetes, de meg kicsit varunk vele.

89. szika (válaszként erre: 87. - Kathy)
2006. jún. 23. 08:24
És ha csak elvinnétek fedeztetni? Addig nem bírja ki? Vagy nagyon sürgős lenne a műtét? Szegény kiskutyus...mármint nema műtét miatt, mert nem lesz azzal semmi gond, hanem azért mert most fáj neki. :( De remélem azért helyrejön hamar. :))
88. 0f7f8f506d (válaszként erre: 83. - Dorina92)
2006. jún. 22. 21:02

Szia!

Megnéztem az oldaladat,és nagyon jó!Gratulálok hozzá!:)

87. Kathy
2006. jún. 21. 16:23

Sajnos megint elojott a kiskutyam betegsege, veres a vizelete es nem is kicsit. Persze rohantunk vele ujra az orvoshoz es azonnal kapott egy szurit. Most ujra gyogyszerekkel kezeljuk, de az orvos tanacsa szerint, vagy veszunk melle egy lanykutyust - hogy kielje ferfiui osztoneit - vagy kihereltetjuk.

Marpedig most nem tudok meg egy kiskutyust felvallalni, mivel a ferjem edesanyja korhazban van Magyarorszagon es barmikor adodhat, hogy azonnal utazni kell hozza.


Valoszinu, hogy a masodik megoldas lesz a vegleges. Most nagyon bant, hogy igy alakultak a dolgok.

86. Kathy (válaszként erre: 84. - Szika)
2006. jún. 20. 01:20

Hello Szika!


Koszonom a valaszt es a biztatast. Valoban nem az a fontos milyen a szarmazasa a szeretett allatkanknak. Nekem otthon, annak idejen volt egy kis pulikutyusom es ugy imadtam, hogy az csuda, pedig vak volt szegenykem.

Itt nem igen latok pulikat, de ha egyszer modomban fog allni, akkor ide is be fogok szerezni egyet. Igaz, ahhoz kertes haz kellene.

85. Kathy (válaszként erre: 83. - Dorina92)
2006. jún. 20. 01:15

Szia Dorina92!


Megneztem az altalad megjelolt oldalt es mar regisztraltam is. Nagyon sok jo dolgot talaltam, amit majd reszletesebben is meg fogok nezni.

84. szika (válaszként erre: 82. - Kathy)
2006. jún. 19. 22:11

Szia!


Nálunk is csillagászati összegeket kérnek egy ilyen kutyusért, sőt, leginkább mindenért, ami pici, apró, tündéri és ritka...aa és sok sok baj van vele. :)))) De azért nagyon édesek. nem tudokm miért iylen nagyon drágák. A többi fajkutya sem olcsó...de én annak ellenére, hogy két gyönyörű német juhászom van, a keverék kutyusokat is nagyon nagyon szeretem. Sőt..mindent, amit szeretni é dajkálni lehet. :)))


Aztán nagy kalappal a csibésznek :)))))

83. Dorina92 (válaszként erre: 82. - Kathy)
2006. jún. 19. 20:26
nézd meg az oldalmat:www.biewerdevil.gportal.hu
82. Kathy (válaszként erre: 81. - Szika)
2006. jún. 16. 15:49

Hello Szika!


Koszonom a valaszod. Remelem sikerrel jar majd a kis "csibesz" teljesitmenye, igaz, hogy majd csak augusztus tajekan varhato az esemeny.

Ahogy tudom nem kis osszeg egy ilyen kiskutya, mint az enyem. Mi 1800 dollart adtunk erte. Az eggyel kisebb meretu az un, tea cup, azaz "teascsesze" yorki ara pedig $ 3000. Jo, tudom, hogy nem erdemes ezt atszamolni forintba, mivel mi itt elunk es nem Magyarorszagon, de azert elgondolkodtato, hogy miert ilyen draga.

81. szika
2006. jún. 16. 13:54

Kathy!


Igen, a fedeztetésért vagy kiskutya vagy pénz jár. Ha pénzt szeretnél érte, akkor érdemes rákeresni, hogy a tenyésztők adott fajtánál mivel honorálják a fiatal úr teljesítményét. :))))

Ezért pedig ne legyen lelkiismeret furdalásod, merta kutyának jót teszel vele, a nőstény gazdái nagyon sokat keresnek majd vele, te meg vehetsz egy halom kutyacsemegét a kedvencnek :))))))

2006. jún. 16. 03:30

Megaztan szeretjuk is! Olyanok mint a gyerekeink.

:-D csak nem bosszantanak annyit! :-D

79. Kathy (válaszként erre: 78. - Mociscsaj)
2006. jún. 16. 02:47

Nem, nem az altalad irt heart-worm gyogyszerre gondoltam, hanem valami sziverosito tablettara.

Persze amit Te irtal, valoban egy csunya, alattomos betegseg lehet, ami ellen vedekezni kell.

Minden tiszteletem a Tietek, hogy mennyire szem elott tartjatok a kis "barataitok" egeszseget. Ez tenyleg ugy van, mint a meseben, amikor a Kis herceg megszeliditi a rokat, akkor mar felelosseggel tartozik erte. Mi is, ha egyszer mar magunkhoz vettuk a kutyuskainkat, akkor felelosseggel apoljuk, gondozzuk Oket es mindent megteszunk az egeszsegukert.

2006. jún. 16. 01:55

Kathy, nem tudom pontosan milyen sziv gyogyszerre gondolsz, de talan amit mondanak az nem a heart-worm (sziv giliszta) elleni gyogyszerre vonatkozik?

Erre nalunk is kell gyogyszert szedniuk a kutyaknak, ugyanis ez hasonloan terjed mint a malaria az emberekben, szunyog csipes altal.

A szo szoros ertelmeben gilisztak keletkeznek a kutya sziveben es a kutya elpusztul ettol. Meg ha kezelheto is, borzalmasan draga a kezeles, olcsobb a tablettat adni akar eletreszoloan is mint egyszer kezeltetni. Nem beszelve a szenvedesrol, amit a kutya atel ha heartworm-je van!

Ez annyira komoly dolog, hogy nalunk mar pici kolyok kutyaknal kezdik a tabletta szedest es idosebb kutyaknal nem szabad vervizsgalat nelkul elkezdeni a tablettat, mert ha mar a kutya megfertozodott, a tablettatol ugyancsak beteg lehet.


Egyebkent teljesen egyet ertek veled, aki az allatokat szereti az tobbszorosen visszakapja azt a szeretet, torodest, amit atadott annak az allatnak, legyen az kutya, macska, eger, barmi!

Sajnos a mi kutyusaink mar kezdenek az oreg korba lepegetni: a legidosebb 13 eves, a legfiatalabb mar 9. :-(

A ket fiunak izuleti problemai is vannak, de van egy szuper allatorvosunk, aki acupunturas kezelest ad nekik. Nagyon sokat segit, es igaz penzbe kerul, de ha az ember latja, hogy megvan az eredmenye akkor megeri. Pedig sokan buggyantnak tartanak erte, hogy ilyenre penzt koltunk :-DDDDD.

Remelem talalsz te is olyan allatorvost, aki tiszta szivbol szereti az allatokat, mert akkor legalabb tudod, hogy megbizhatsz a tanacsaban es nem csak a penzre megy.

77. Kathy (válaszként erre: 76. - Mociscsaj)
2006. jún. 16. 01:37

Szia Mociscsaj!


Koszonom a gyors valaszt. Latom Te Ausztraliaban elsz. Nem csoda, hogy tobb kutyatok is van, gondolom kertes hazban laktok. En ugy tartom, hogy aki megosztja az allatokkal az eletet, gondoskodik roluk, az tobbszorosen kapja vissza szeretetben ezt a gondoskodast. Mindegy, hogy kutyat, macskat, vagy barmilyen mas allatot tart az illeto, de az biztos, hogy rossz ember nem lehet. En szemely szerint kutyaparti vagyok, de azert szeretem a cicusokat is.

Az en kutyuskam lassan 3 eves, de meg mindig olyan, jatekos, mintha kolyok lenne. Pont ezt a pajkossagat szeretem benne.

Nalunk is lepten-nyomon javasoljak a hereltetest es sokan meg is csinaltatjak, mivel feltik a kis kedvencuket. Nalunk meg azt is nagyon hangoztatjak az orvosok, hogy allandoan gyogyszert szedjen a kutyus, nehogy a szivenek baja legyen. Erre mar ugyancsak felkaptam a fejem, mi ez, ha nem business?

76. mociscsaj (válaszként erre: 69. - Kathy)
2006. jún. 16. 01:09

Szia Kathy!

Nekunk negy kutyank van a parommal ket labrador (egy fiu egy lany) es ket kelpie valamivel keresztezve, ugyancsak egy fiu es egy lany, ok a menhelyrol jottek.

Mind a negy kutyank ki van herelve/miskarolva, de a mi tapasztalataink szerint, semmi kulonosebb valtozas nem tortent a termeszetukben. Talan annyi, hogy kicsit nyugodtabbak es baratsagosan nem szexualisan erdeklodnek a parkban a tobbi kutya irant. Ugyanugy imadnak ujsagot olvasni (szaglaszni)mint egy nem megoperalt kutya es a fiuk ugyanugy felelmelt labbal "jelolnek". :-D

En ugy tudom, hogy a kihereles a fiu kutyaknal azert is tanacsos, mert idosebb korukban nagyobb veszelye van a prosztata gyulladasnak vagy akar prosztata raknak is a kihereletlen kutyakban. Igaz a te kutyusod meg eleg fiatal, de erdemes erre gondolni, ahogy majd oregszik.

Ahol en elek, nagyon javasoljak mindenkinek, hogy a kutyaikat sterilizaljak, hacsak nem kifejezetten tenyesztesre van a kutya, es csokkentett aron vegzik az operaciot tehat nem a penz-szerzes motivalja ezt.

75. Kathy (válaszként erre: 74. - Szika)
2006. jún. 16. 00:41
Koszonom a jo tanacsot, de remelem elkerulheto lesz a dolog. Most megigerte a doki, hogy keres egy girl-fiend-et a kutyusomnak, ami mindenfele szempontbol jo lenne. Ugye jol tudom, hogy egy ilyen fedeztetesert vagy egy kiskutyat, vagy pedig az arat szoktak elkerni fajtiszta kutyaknal?
74. szika (válaszként erre: 69. - Kathy)
2006. jún. 15. 15:34
Nekünk mindkét németjuhászunk kan..és soha nincsenek nőstényközelben, de még nem merült fel eza gond..pedig tizen..huszon éve kankutyáink vannak mindig. Herélés témához macsek vonatkozásban tudok hozzászólni...ott is sokan tartanak tőle, hogy megváltozika jószág..de nem. Nekünk minden kandúr ki van herélve, mert féltem őket az elmászkálás és bunyózás miatt, meg persze förtelmes a jelzővizeletük szaga... Szóvala lényeg, hogy kicsit sem változnak..szóval ha nincs más választás, akkor ne félj a műtéttől..:)))
73. Manon
2006. jún. 15. 13:45

igen nagyon jók az informátoraim!


hát tegyél az ellen, hogy a család lusta legyen, így a kutya is elevenebb lesz!:)

72. Piskóta (válaszként erre: 71. - Manon)
2006. jún. 15. 12:48

Neked valami besúgóid vannak, hogy ilyen infókhoz jutsz :)


Nem az a probléma, csak már most olyan mint a gazdái: LUSTA

71. Manon (válaszként erre: 70. - Piskóta)
2006. jún. 15. 08:01

Talán már túlzottan is!:)


Lehet hogy azért megy komótosan, mert elütötte már az autó, legalábbis azt hallottam róla!

2006. jún. 15. 07:34

Sziasztok!


A hétvége óta nekünk is van kutyusunk. Örökbefogadtuk egy menhelyről. Nem volt egyszerű, mert többen akarták, de végül nekünk szánta a sors :)

Kb 2 éves és olyan, mint Benji. Persze nem Hoxáék kisfiára gondolok :)

Hanem a sorozatbeli Benji kutyusra. Nagyon hiányzott már, hogy legyen kit babusgatni és ez a kutyi egy angyal, no meg persze annyira szeretetéhes, hogy az valami félelmetes :)

Legalább van kin kiélni a feles energiáimat. Futni ugyan azt hiszem nem fogok vele járni, mert igen lusta a lelkem. Csak szép komótosan mindent :)

És plusz jó volt látni, hogy ennyire tötődnek a kutyik sorsával az alapítványnál.

69. Kathy
2006. jún. 14. 21:09

Sziasztok Kutyasok!


En is a kutyaimadok taboraba tartozom. Nekem egy 2 eves kis yorkim van. Nem tudom elmondani mennyi oromot tud nyujtani. Mivel az en gyermekeim mar felnottek, igy most O lett a 3. kisfiam.

Nalunk is nagy ceremonia szokott lenni a furdetes, bar nekem konnyebb, mint Neketek, mivel az en kutyam mindossze csak 3 kg.

A furdest meg csak jol turi, de a szaritast a hajszaritoval, azt mar nem szereti. Ennek ellenere megis turi, mert en is ilyenkor vegig beszelek hozza, simogatom Ot es persze a vegen nem maradhat el a jutalom.

A kullancsok es egyeb parazitak ellen nekunk is a FRONTLINE PLUS valt be a legjobban, mert az meg a peteket is elpusztitja.

Nalunk a napokban olyan problema merult fel, hogy az en pici kutyam meglatott egy hozza hasonlo lanykutyat es kanos lett az artatlan. Mivel nem teljesult be a vagya, igy napok mulva bagyadtabb lett es verezgetett a pocoroje. Persze elvittuk Ot orvoshoz, aki azt mondta, hogy prostata gyulladast kapott szegenyke es gyogyszeres kezelest javasolt. Azt is mondta, ha nem hasznal a gyogyszer, akkor ki kell Ot hereltetni. Ennek en nem vagyok hive - hacsak nem muszaly - ugyanis ilyenkor elvesziti a kutya a szemelyiseget. Nektek van-e ilyen tapasztalatotok? Nalunk majdnem minden masodik kutyust kihereltetnek ha kell, ha nem. Ugy latszik ez jo business az orvosok szamara, ugyanis jo sok penzt kernek egy ilyen mutetert.

68. Kathy
2006. jún. 14. 21:09

Sziasztok Kutyasok!


En is a kutyaimadok taboraba tartozom. Nekem egy 2 eves kis yorkim van. Nem tudom elmondani mennyi oromot tud nyujtani. Mivel az en gyermekeim mar felnottek, igy most O lett a 3. kisfiam.

Nalunk is nagy ceremonia szokott lenni a furdetes, bar nekem konnyebb, mint Neketek, mivel az en kutyam mindossze csak 3 kg.

A furdest meg csak jol turi, de a szaritast a hajszaritoval, azt mar nem szereti. Ennek ellenere megis turi, mert en is ilyenkor vegig beszelek hozza, simogatom Ot es persze a vegen nem maradhat el a jutalom.

A kullancsok es egyeb parazitak ellen nekunk is a FRONTLINE PLUS valt be a legjobban, mert az meg a peteket is elpusztitja.

Nalunk a napokban olyan problema merult fel, hogy az en pici kutyam meglatott egy hozza hasonlo lanykutyat es kanos lett az artatlan. Mivel nem teljesult be a vagya, igy napok mulva bagyadtabb lett es verezgetett a pocoroje. Persze elvittuk Ot orvoshoz, aki azt mondta, hogy prostata gyulladast kapott szegenyke es gyogyszeres kezelest javasolt. Azt is mondta, ha nem hasznal a gyogyszer, akkor ki kell Ot hereltetni. Ennek en nem vagyok hive - hacsak nem muszaly - ugyanis ilyenkor elvesziti a kutya a szemelyiseget. Nektek van-e ilyen tapasztalatotok? Nalunk majdnem minden masodik kutyust kihereltetnek ha kell, ha nem. Ugy latszik ez jo business az orvosok szamara, ugyanis jo sok penzt kernek egy ilyen mutetert.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook