Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások ide! fórum

Kutyások ide! (beszélgetős fórum)


157. ila (válaszként erre: 156. - Cskata)
2007. jan. 19. 19:01
Helo cskata. Nagyon sajnálom a kutyádat és persze Téged is. Remélem nem lessz komoly baja, ugye megírod majd. Feltettem a kutyákról a képet, a kis uszi elődje halt meg a nyáron. Ő cukros lett, bekómált és már nem lehetett segíteni rajta.Rettenetes volt az egész, jól kikészültünk.
156. cskata (válaszként erre: 153. - Bazsó)
2007. jan. 19. 09:35

Szia Bazsó! Köszi a válaszod! Sajnos ettől tartok én is..:((

Nekem ő a második kutyám, az első kutyusom 9 éves volt, amikor hasüregi daganat miatt el kellett altatni (igaz, ő kan volt), mi is ugyanazeket éltük át vele, amit Te is leírtál.. sajnos attól félek, hogy most is ugyanez fog történni...:((

Teljesen kikészültem akkor... Borzalmas érzés végignézni, ahogyan hétről-hétre mennek tönkre és nem tud az ember segíteni rajtuk!:(

Kíváncsi vagyok, mit mond majd az állatorvos hétfőn..

2007. jan. 19. 09:05
Van köztetek valakinek bulldogja? Szokott vele járni a bulldogtalálkozóra? Hátha találkoztunk már... ;-)
2007. jan. 19. 09:00
SZiasztok ..nekünkünk van egy yorkink egy nyuszink egy tengerimalacunk és lehet hogy most jön az uj családtag egy beagle kislány:))hát három gyerkőc mellett nem semmmi őket is ellátni..de imádjuk őket:)))
153. Bazsó
2007. jan. 18. 19:52

Szia cskata!

Szomorúan olvasom a kutyád problémáját.Nekünk is volt egy kutyánk,nem volt kiskutyája egyszer sem.Sajnos ugyanilyen csomók indultak el nálla,elég gyors ütemben.Majd lett egy nagyon nagy,és az állapota sajnos romlott.

Legyengült,nem akart enni.

nem tehettünk mást,orvos javaslatára sajnos elkellett altatni.Ő is 12 éves volt.

152. cskata
2007. jan. 18. 14:06

Sziasztok!

Mit tudtok/hallottatok az idősebb szukáknál gyakran előforduló emlő-(és egyéb) daganatokról...??

Azt hallottam, hogy azoknál a kutyusoknál gyakoribb, amelyeknek sosem voltak kölykei.. az én kutyámnak sem voltak, idén lesz 12 éves... 1-2 éve az egyik emlőjében megjelent pár csomó, de arra az álatorvos azt mondta, hogy korral jár és nem kell műteni, csak figyeljük, hogy nehogy nőjön!

Most hétvégén azonban észrevettem egy kb. babszemnyi és egy sacc borsónyi csomót is a hasán..:((


Hétfőn készülünk állatorvoshoz vele, de hallott-e esetleg valaki arról, hogy összefüggésben lehet azzal, hogy karácsonykor tüzelt...? (gondolok itt valami mirigy-megnagyobbodásra vagy ilyesmire, ami ilyenkor - az embereknél/nőknél - ugyebár van..)

151. Gáspi
2007. jan. 14. 10:48
Egyik kedves ismerősömnek van egy gyönyörű szamojed kan kutyusa.Nagyon szeretné,ha kiskutyái lehetnének,szívesen meg is tartana egyet.Egyébként a drága kutyó jól szerepelt a kiállításokon is champion lett.Akinek van szamojed kislánya és vállalkozna szaporulatra, kérem jelentkezzen!!!!!
2007. jan. 11. 05:49
Nekünk egy 3 éves gyönyörű németjuhász fiú kutyánk van. Amíg meg nem születtek az unokák, addig a kutya velünk lakott a házban és az ágy mellett az én oldalamon aludt. Szerintem tudathasadásos. Vagy azt hiszi, ő is ember, vagy azt, hogy mi is kutyák vagyunk. Engem egyszerűen imád. Igaz, én is őt. Csak fiacskámnak szólítom. Sokat beszélgetek vele. Term. megérti, de sajna, nem tud szóban válaszolni. És szörnyen féltékeny és rettenetesen vigyáz rám. Ha valaki jön hozzánk, egyrészt le akarja tépni az illető fejét, másrészt szorosan mellettem jön, az illető felőli oldalon. Szinte olyan, mintha attól tartana, bántani akarnak. Amíg a házban lakott, én is észrevettem, hogy lopkodta a szaloncukrot a fáról. Sőt. Egy alkalommal, amikor a reggeli kávémmal be akartam venni a gyógyszereimet, csak előbb el kellett mennem WC-re, lerktam a kávét, meg a gyógyszereket a nappaliban a dohányzóasztalra. Még vissza is szóltam az ebnek, hogy ne igyon bele a kávémba. Hááát, nem ivott bele, de megrökönyödve vettem észre, hogy megette a gyógyszereimet! Baja nem lett szerencsére. De pl. ha ő kp gyógyszert, teljesen meg van hülyülve az örömtől. Szereti. Gyakran kap vitamint, vasat, stb. és szívesen megeszi. Ha meghallja, hogy zörög a gyógyszeres doboz, már szinte rámmászik, olyan türelmetlen. Én meg persze, elfogult vagyok azt hiszem.
149. kft
2007. jan. 7. 10:17
a tudásb.-ban van egy kérdésem kutyákkal kapcsolatban,adjatok tanácsot,légyszi!!!!
148. ila
2007. jan. 6. 15:08
Nekünk 2 kutyánk van. 1 törpe uszkár és egy boxer. Családi házban lakunk, de minkettő bent van.Ha mi az udvaron vagyunk ők is ott vannak, de ahogy bemegyünk ők is bejönnek.Az uszi még gyerek, volt egy másik előtte, meghalt,azt hittem én is meghalok.Talán a kicsi majd felvidít és valamennyire pótolja.Sőt biztos, mert nagyon aranyos és Ő is lopós.
147. virkina
2006. dec. 26. 20:28
Rég nem voltam sétálni vele, és ma elmentem, egy jó nagy körre. Olyan boldog volt az uszim őrület. Láttam ahogy mosolyog. Szerintem holnap is megyek majd vele. Régen ameddig világosabb volt meló után minden este mentünk. Sajnos 17 óra után érek haza, és az a park ahova lehet vinni a kutyákat nem igazán van kivilágítva így nem megyek.Ahogy világosabb lesz, megyek.
2006. dec. 26. 13:30
igen, igen, 4 kézláb odamegy, próbálja leszedni.Az én kiskutyám, a kicsi lányom.
145. virkina
2006. dec. 26. 12:49

A TE kutyád is lopkodja a szaloncukrot a fáról?

Meglepettebn tapasztaltam miközben épp a hoxát olvasgattam, hogy a kutyám besomfordál a lábamhoz és csámcsog. ( törpe uszim ván, kislány). Megnéztük és szaloncukrozott. Azért ez érdekes.

2006. nov. 21. 17:20

3 óra múlva el akarnak altatni egy 1 éves ambull kant! SOS

06-20-494-0798 (Ő a segítő)



van valaki aki bevállalná????

143. PIROS35
2006. nov. 19. 18:36

Nekünk németjuhász kan kutyánk pusztult el 14 évesen.Soha nem válogatott,a száraztáptól a főtt ételig mindet megevett.Nála éberebb,hűségesebb kutyám még sosem volt.A sziréna hangjára már akkor vonyított,amikor mi még meg sem hallottuk.Mielőtt meghalt volna,előtte éjjel hosszasan vonyított,mintha sírt volna,többször ki is mentem hozzá az udvarra,hogy rászóljak,maradjon csöndben,mert ugye a szomszédok...

Másnap reggelre már nem élt,annyira megviselt,mintha egy családtagomat vesztettem volna el,azóta nem akarok egy állathoz sem ragaszkodni,pedig most is van két kutyánk (egyik szintén németjuhász) és egy cicánk.

A Mancsot is elsirattam (szégyen ide vagy oda).

Ilyen bátor,hős kutyáról azóta sem hallottam,aki élete kockáztatásával mentett meg embereket.

142. Kathy
2006. okt. 26. 00:33
Nagyon szomoru, hogy el kell valni egy ilyen vilaghiru eletmento kutyustol.Remeljuk, hogy sok utodja maradt es orokolni fogjak ezt a csodalatos adottsagot.
141. bigiboy
2006. okt. 25. 23:49
Biztos hallottátok Mancs a mentőkutya maghalt.Igazán nagy elismerés neki a bronz szobor Miskolcon.MEGÉRDEMELTE!/Bizom benne hogy nem lopják el a fémtolvajok/
140. debóra
2006. júl. 22. 08:49
A mi kutyusunk a Pedigree-t imádja a legjobban, mintha tudná, hogy annak igen jó ára van. A "gagyi" tápokat alig eszi. A maradék kaját is szivesen fogyasztja. Fürdeni meg imád. A cipőket persze pusztítja, kb. 5 papucsot szétrágott már, két csirkét megfojtott, l tujafát szétrágott, még nevelésre szorul, mivel csak 4 hónapot Labrador bébi.
139. 363d535da9 (válaszként erre: 138. - 363d535da9)
2006. júl. 18. 14:53
Most visszaolvastam amit írtam és tele van szóismétléssel, elírással. Bocsi! Próbáld meg kihámozni a lényeget!
138. 363d535da9 (válaszként erre: 135. - Bea533)
2006. júl. 18. 14:28

Kedves bea533!


Valószínűleg a kutyádnak kifinomult ízlése van. Ha belegondolsz, én is hülye lennék a helyébe megenni a mindenféle "ócska húsból" meg egyebekből összegyúrt, megszárított ráadásul (szerintem) nagyon büdös kutyatápot megenni. Egyébként a mi kutyáin is csak akkor fanyalodnak rá, ha már nagyon éhesek és biztosak benne, hogy mást nem kaphatnak (pl. amikor nyaralni megyünk).

A kölyköket viszont úgy neveljük, hogy elválasztás után kutyatápot adunk nekik (pl. Pedigré Juniort + tejet), hogy a gazdájuk eldönthesse, hogy így akarja etetni, vagy házikoszttal. (Ugyanis ha egyszer megkóstolta pl. a húsleves maradékot, akkor már tudja, hogy mi a különbség, így meg nem.)Egyébként fokozatosan át lehet szoktatni. A házi kosztba először csak kevesebb, aztán egyre több kutyakaját keversz. Két - három hét alatt át lehet szoktatni.

137. rika (válaszként erre: 136. - Szika)
2006. júl. 18. 11:14

Ezt én is kipróbáltam a kutyámmal ő végigette az összeset és amikor elfogyott nézem rám bután, hogy nincs több???

Aztán vettem neki az egyikből és otthon már nem kellett neki. ez pedigree volt

Aztán kipróbáltuk a sima tescos tápot tök féltem, hogy mit fogok csinálni 15kg kutyatáppal ha nem eszi meg. Azt meg úgy eszi mintha muszáj lenne.

136. szika
2006. júl. 18. 06:54

:DD Szerintem egyszerűen ízlés dolga. :) Mint ahogy mi sem eszünk meg mindent, úgy ők is nagyon válogatósak tudnak lenni. és száraztápot úgy szoktam venni, hogy végigszimatolom mindegyiket, és csak azt veszem meg, aminek szerintem étvágygerjesztő illata van. Ez álatlában be szokott válni.

De ha semmilyen nem ízlik nekik, akkor nem kell erőltetni. :))

135. bea533
2006. júl. 17. 23:00

Sziasztok!!

Mondja meg nekem valaki miért van az hogy a kutyáim nem eszik meg a száraztápot már miden egyik fajtát ki probáltam.A legrdágábat és az olcsot is egyiket sem eszik meg csak a konzervet és a mit én főzők azt ugy eltüntetik pillanatok alatt.Meg minden zőldséget uborkát sárgarépát borsot.almát.Mért van ez nem tudom felfogni.

134. Aranyalma (válaszként erre: 132. - Kathy)
2006. júl. 14. 18:20

Igen, [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Paris Hilton[{[{[/A]}]}] terjesztette el ezt a táskás divatot. Ha szeret benne utazni, akkor kényelmes a gazdinak, mert mindenhova el tud vele menni.

De szerintem is jobb, ha a saját lábán futkározik. :)

133. Aranyalma (válaszként erre: 131. - Nefis)
2006. júl. 14. 18:19

Spicces kutyusok, hát ezt elképzeltem! :D Kár, hogy nincs képed róla.


Mienk is szereti a csokit, főleg a túró rudit. Egyszer takarítottam a házát és találtam a pokróca alatt 2 üres rudis papírt és 7 forintot. :DDDD Ott tartalékolt magának. :)

132. Kathy
2006. júl. 14. 17:48

Nalunk is tobb olyan kutyas bolt van, ahova be lehet vinni a kis kedvenceket. Olyan hatalmas valasztek van az ilyen uzletekben, hogy az hihetetlen. Most ujabban az a divatorulet, hogy taskaba teszik be a kisebb kutyusokat es ugy viszik oket mindenfele tomegkozlekedesi eszkozon, csak kis fejuk kandikal ki a taskabol.

Nekem is van ilyen taskam, de az en kutyusom nem nagyon kedveli, inkabb a sajat laban szeret rohangaszni.

131. nefis (válaszként erre: 130. - Aranyalma)
2006. júl. 14. 11:55

Most épp nincs kutyám, de volt már tacskóm, egy kistermetű valamilyen keverék, meg egy németjuhász is. imádtam mindet, és tényleg annyira lökik, hogy az eszméletlen:)))

Az enyémet sokszor gyümit ettek a fa alól, és nem egyszer csiccsentettek be a túlérett baracktól vagy szílvától, na meg a csoki volt a másik nagy kedvenc, amit általában elcsentek az asztalról:)))

130. Aranyalma (válaszként erre: 126. - 'szti)
2006. júl. 14. 10:54

Túl sok nincs belőle. A mi környékünkön Sessy az elsők közt volt, azóta már többen vannak. De nem annyira gyakori fajta.

Édi lehetett a kis tacskód. :)

Olyan kis hülyék ezek a kutyák. Úgy tudnak örülni mindennek. :)

129. gota
2006. júl. 14. 08:36
A bernim, Fruzsi meg annyira mohó ezekkel a finomságokkal, mint a fogápoló, hogy majdnem egybe lenyeli. Aztán persze hányika a vége... :)
128. Jay (válaszként erre: 127. - 'szti)
2006. júl. 14. 08:25
Az én kutyám a boltban kapható fogápoló cuccost is csontnak nézi. És elássa. :))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook