Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások ide! fórum

Kutyások ide! (beszélgetős fórum)


127. 'szti (válaszként erre: 126. - 'szti)
2006. júl. 14. 08:21
Mármint igazi csont volt, amit fehérre rágott :-)
126. 'szti (válaszként erre: 124. - Aranyalma)
2006. júl. 14. 08:20

Látom magam előtt a kuttyodat a bazinagy csontjával :-)) néztem a képeit is, szép, nagyon tetszik. Sok ilyen fajta kutyus van?(nekem régen tacskóm volt, és ő is mindig a legnagyobb csontot imádta legjobban)

Két hónaposan hoztuk el, és az egyik szomszédtól kapott egy csontot, tényleg nagyobb volt, mint ő, de hófehérre rágta :-)

125. gota
2006. júl. 14. 07:34
A múltkor mi is voltunk abban a boltban, a 2 "nagy" kutyának vettünk 2 borjúlábszár csontot, a kicsinek pedig egy kisebb marhabőr csontot. Úgy nézett minket mindenki, de legalább ők nagyon boldogok voltak. :)
124. Aranyalma (válaszként erre: 120. - 'szti)
2006. júl. 13. 22:49

Az egyik állatboltba beengedik a kutyákat is.

Egyszer bementünk Sessyvel, úgy érezte magát, mint aki Kánaánban van. :D Összevissza rohant, mindent + kellett néznie.

Végül a legnagyobb marhabőr csontot választotta ki. Pedig azt nem is szereti annyira, csak hát a méret a lényeg. :D

Hazáig a szájában hozta, pedig majdnem nagyobb volt nála, mindenki mosolygott rajta. :)

Otthon + azon küszködött, hogy hova dugja. :D


---


Az előbb tüzijáték volt nálunk. Nagyon fél a mennydörgéstől és az ehhez hasonló hangoktól. Teljesen odabújt hozzám, hogy a testemmel védjem + őt. Olyan drága, úgy szeretem. :)

123. emagdi (válaszként erre: 122. - Gota)
2006. júl. 13. 15:07
hát, ez elméletileg jól hangzik, de elég nagy a cirkusz, ha üres a bendő, és nem tetszik ami a tányérban van:)))) szerintem az esetek döntő többségében a gazdi bírja rövidebb ideig:))
122. gota
2006. júl. 13. 14:41
Ja, mondjuk azt én is el tudom képzelni, mert a kiélezett piacon ma már mindent megtesznek (törvényes kereteken belül persze), hogy az ő terméküket vedd. Én mondjuk nem csinálnék gondot abból, ha nem eszik meg a más márkájú termékeket... :))) Ha éhes, megeszi, ha nem éhes, akkor nem is kell erőltetni... :)
121. emagdi (válaszként erre: 118. - Aranyalma)
2006. júl. 13. 14:05

Én simán el tudom képzelni, hogy bizonyos konzervekbe tesznek olyan anyagokat, amitől a kutya azt a fajta eledelt fogja preferálni.

Ami gyanús, hogy az általad említett "P betűs" konzervnek ugyanaz a gyártója, mint macskakajában a "W betűs" konzervnek, és én arról hallottam ugyanezt. Mondjuk nagyon bonyolult dolgokra nem kell gondolni, állítólag magasabb a sótartalma, és ettől jobban ízlik az állatoknak (kvázi rászoknak a sós ízre, és a kevésbé sós nem fog ízleni). Hasonló anyag lehet a koffein is.

120. 'szti (válaszként erre: 119. - Rika)
2006. júl. 13. 13:59
Na, ezt elképzeltem. Ahogy a kutyuk válogatnak a polcok közt :-)))) Asszem ma nagyon pihent vagyok...
119. rika
2006. júl. 13. 13:51
Én sem hallottam még ilyesmiről. Az én kutyum főleg száraztápot eszik és csak nagyon ritkán kap konzervet, de olyankor meg van veszve...:) Nem lenne elég a fizetésem a kajájára ha ő válogatná össze...:)
2006. júl. 13. 11:34

Nekem az állatboltban mondta az eladó és régebben olvastam is erről, hogy egy bizonyos P betűvel kezdődő konzervbe tesznek egy anyagot, ami egy idő után függőséget okoz. Ha más konzervet adsz a kutyának azt nem fogja elfogadni. Ezért kénytelen vagy azt a fajtát venni neki.


Nem tudom ebből mi lehet igaz és hogy nem a többi gyártó találta-e ki, hogy inkább az ő termékeiket vedd +.

117. Kathy
2006. júl. 12. 19:07

En sem hallottam meg ilyen hirekrol, hogy fuggoseget okozna a konzerv. Nekem csak 3 kg-os a kiskutyam, igy minden nap kap egy Cesar nevu konzervet -ami eleg valtozatos felhozatalban kaphato- es szarazeledelt kap melle. A cesar eleg draga lenne mondjuk egy nagyobbtestu kutyus szamara, de nagyon sokfele es jo termeket lattam a polcokon.

En ugy hallottam, hogy az ember altal fogyasztott etelektol csak elhiznak a kutyusok es ezaltal kulonbozo szervi problemaik lehetnek.

116. gota
2006. júl. 12. 18:24
Én még nem hallottam eről, pedig néhány kutyust már felneveltem. De mi pl. mindig váltogatjuk a konzerv márkáját, ízét, stb. Emellett kapnak még száraztápot és hetente 1-2x főtt husit (farhát,stb.) Ha valaki mégis tudna olyan konzervről, ami függőséget okoz, szóljon, akkor én sem adok nekik.
2006. júl. 12. 18:13

Sziasztok Gazdik!


Ti mit adtok a kutyuknak enni? Ti főztök vagy konzervet adtok?

Mi az elején főztünk neki, de most már csak konzervet kap és mellé száraztápot. Persze néha kap főzött ételt is. Kacsamájat, miegymást. :)


Egyes konzervek tényleg okozhatnak függőséget?

114. gota (válaszként erre: 108. - Kathy)
2006. júl. 12. 16:39

Kathy,


Sajnos ez az angol bulldognál nem nagyon működik, mert borzasztó makacs fajta. Időközben, nyaralás alatt rájöttünk, hogy úgy lehet orvosolni, ha odahozatjuk vele valamelyik játékát... Ez sem mindig jön be, de legalább az esetek egy részében működik. :)))

113. Manon
2006. júl. 12. 15:58

Ez nálunk is így zajlik mikor indulunk sétálni, eleinte olyan mint egy felhúzott kisautó, egészen addig míg el nem fárad, csak győzük kivárni!

Mondjuk én már nem tudom vinni sétálni, mert simán elhúz, inkább a párom fogja, ő még egyenlőre bírja!:)

112. Kathy
2006. júl. 11. 17:39

Nekem is borzaszto eleven a kiskutyam, allandoan extazisba jon, amikor viszem setaltatni. Visit, hangoskodik es zeng tole a lepcsohaz. Nem is tudtam errol a rossz tulajdonsagarol leszoktatni, pedig mar 3 eves. Most vettem egy "bark trenert"

aminek a segitsegevel fegyelmezettebb, de a kis csibesz kitapasztalta, hogy meddig mehet el. Most mar nem ugat, csak nyuszit, mint a faba szorult fereg, addig, mig ki ne er a hazbol. Utana mar szepen figyel es szot fogad, de meg igy is problemat jelent szamomra.

111. Manon
2006. júl. 10. 11:22

Sziasztok!


Csak annyit szeretnék, írni, hogy figyeljetek a kutyusra/kutyusokra (bár lehet hogy más állatra is hat), mert állítólag a meleg, illetve az időjárás változás hat rájuk, és meghülyülnek!


Mi éppen így jártuk, ma voltunk állatorvosnál, mert folyton elszökött az eb, (bár nem kifejezetten ezért, hanem veszettségelleni oltásért, de ez is szóba került) úgy hogy most nyugtatózni kell a drágánkat!:(

de remélem, így lesz majd néhány nyugodt éjszakánk!

110. rika
2006. júl. 3. 08:50

Sziasztok!

Voltam 7végén a vásárba és egy csomó tök ari kutyus volt kint. A kutyák felét haza akartam vinni és az ajándék cicák közül pedig az összeset.

Nem szabad nekem ilyen helyre menni.

2006. júl. 1. 01:10

Szia Gota.

Egyet ertek Kathy valaszaval, meg kell szidni. JO mely hangon, joforman mintha morognal ra es nagyon hatarozottan. Ha el tudod vinni onnan ahol eppen rosszat csinalt es be tudod tenni egy masik szobaba, vagy meg jobb ha ki a kertbe azonnal ahogy "ramorogtal" annal jobb. Kicsit elkulonited magadtol (nem orakra, de egy jo 15 percre) es nem szolsz hozza, nem torodsz vele, akkor megerti egy ido utan, hogy ha rosszalkodik, akkor az megfosztja a tarsasagodtol.

Ez eleg nehez persze ha nem vagy vele sokat.

Megkerdezheted az allat orvost is, hogy kaphatna-e a kutyus valamilyen hormon tablettat, ami kicsit lenyugtatja a kedelyeket...de szerintem a "ramorgas" es elkulonites nagyon jol mukodik, ha kovetkezetes tudsz lenni.

Sok sikert!

108. Kathy (válaszként erre: 107. - Gota)
2006. jún. 28. 21:02

Hello Gota!


Vicces amit irtal, de tudom milyen bosszanto lehet szamodra. Nekem az a tanacsom, hogy meg kell jol szidni a kutyust, amikor "rosszat" csinal. Gondolom ezt meg is teszed, de mivel fiatal, ezert meg nevelheto. Ot csak az osztone hajtja es nem tudja, hogy mit miert csinal, ezert kell a kemenyebb hangu figyelmeztetes.

107. gota (válaszként erre: 106. - 4726e582cf)
2006. jún. 28. 17:06

A baj az, hogy még ráadásul vendég is, nem is a miénk... Igaz, még itt lesz egy darabig, de mégsem ivartalaníthatom más kutyusát. Amúgy eddig még egy kutyámmal sem volt ilyen gond... :) Egyébként nagyon vicces, csak olyan ciki, ha valaki jön hozzánk.:)))

Meg a másik kutyát is üldözi, aki egy berni pásztor, és ráadásul a berni ivartalanítva is van. Jól néznek ki együtt:) Olyanok, mint Dr. Bubó és Ursula, csak itt nem az Ursula üldözi a Bubót... :)))

106. 4726e582cf (válaszként erre: 105. - Gota)
2006. jún. 28. 16:45
Igazi ötletem nincs (pedig nekem most van a második fiú kutyám). Volt neki is ilyen, de elmúlt :), ha nem múlik, akkor szerintem orvost kérdezz meg erről. Valószínű azt fogja mondani, hogy jó ötlet lenne az ivartalanítás.
105. gota
2006. jún. 28. 16:36

Sziasztok!


Van itt esetleg valaki, akinek angol bulldogja van? Nekem még sosem volt ez a fajta kutyám, és nem bírok vele. Totál rajta van a kangörcs:) Hétvégén leesett egy díszpárna, még arra is rámászott. És hiába próbálunk bármit, nem hagyja abba... :) Pedig még baba, csak 7 hónapos! Eddig volt már több kutyum is, és egyikkel sem volt ilyen gond...

104. 4726e582cf (válaszként erre: 103. - Rika)
2006. jún. 28. 13:44
Túléltük :), de ahhoz az kellett, hogy másnap hozzuk a csemetét, mert kezdtem begolyózni.
103. rika (válaszként erre: 102. - 4726e582cf)
2006. jún. 28. 13:33
Húúú ez tényleg durva, ilyet nem szeretnék átélni. Majd igyekszem igazából el sem tudom képzelni az életemet kutya nélkül.
102. 4726e582cf (válaszként erre: 101. - Rika)
2006. jún. 28. 09:44

Szijam!

Értem én, de hidd el, ha elpusztul a másik kutya, akkor sem lesz erőd semmivel sem foglalkozni. Ez tapasztalat, eddig két kutyát temettem el. Kell az új kutya hidd el. Ha nem akarsz teljesen kicsit, akkor egy nagyobbacskát (úgy 1 - másfél éveset) fogadj örökbe (Rex kutyaotthon pl).

Vagy, ha nem kutya, akkor macska, csak lekösse a figyelmedet.


Durva dolgok történtek az uccsó kutyám előtti kutya utáni napon. Na ezt megaszontam. Hallottam pl, hogy jön be a konyhából, persze akkor már nem élt. Rettenetes volt. Nem kívánom senkinek.

101. rika (válaszként erre: 100. - 4726e582cf)
2006. jún. 28. 07:51

Szia Fawkesgirl!

Én is gondoltam már arra, hogy ha történne valami a kutyummal beszereznék egy másikat, hátha ez segít. Az egyetlen problémám, hogy nagyon nincs időm egy új kutyára. Sajnos mostanában nagyon sokat dolgozom és nem tudnék megfelelően foglalkozni egy kiskutyával. Azt sem szeretném, hogy odakerül hozzánk és kirakom a kertbe és éljen ott "boldogan". Nincs időm kutyaiskolára meg ilyenekre. Ezért nem biztos, hogy jó ötlet egy új kutya.

100. 4726e582cf (válaszként erre: 98. - Rika)
2006. jún. 28. 07:06

Szia Rika!


Én sem akarlak elkeseríteni, de a foghullás az bizony intő jel.

Eddig én két kutyát temettem el. Bizton állíthatom, hogy a legjobb gyógyír az elvesztésre, a hiányára a kutyának, ha azonnal egy másik vakarékot beszerez / ajándékba kap az ember. Lényeg, hogy a régi kutyára ne emlékeztesse fajtára. Nálunk bevált. Nem helyettesítette ugyan a régi kutyát, viszont amikor a csöppet odahozza az ember a lakásba, azonnal vele kell foglalkozni és a lelke megnyugszik. Senkinek nem kívánom, hogy mit éltem át a kutyámmal, míg elaltattuk (muszáj volt) és míg a kis jövevény megérkezett.

Szóval, ha békét akar az ember a lelkében, akkor kap egy másik kutyát, amivel elfoglalja magát és a régi kutya emléke megszépül.

99. Kathy (válaszként erre: 98. - Rika)
2006. jún. 28. 01:40

Hello Rika!


Nagyon sajnalom a kutyusodat, de sajnos a megerzesed tenyleg igaz lehet, mert ha mar a fogai is kezdenek hullani, akkor valoban nem sok van szegenynek hatra. Nagyon szomoru dolog ele kell, hogy nezzel. Bele sem tudok gondolni milyen fajdalom elvesziteni a leghusegesebb baratunkat.


En a napokban lattam egy igen meghato esetet. Manhattan sziveben egy hatalmas hazban varakoztam

es egy nagytestu kutyust kisert a gazdaja, aki alig tudta vonszolni magat, mert osszecsuklottak idonkent a labai. Szo szerint be volt pelenkazva szegeny allat.Gondolom mar nagyon idos lehetett. A gazdaja nagy turelemmel biztatgatta, simogatta ot. Sajnos mindenkinek szembe kell neznie ezzel a tennyel, ami egyaltalan nem konnyu dolog. Ha megoregszik es elfarad a kis szerettunk, akkor meltosaggal es fajo szivvel, de hagyni kell oket orokre megpihenni.

98. rika
2006. jún. 26. 17:21
Egy kicsit felek, hogy a kutyusom már nem húzza sokáig. Szegénykém kiesett két foga előről meg kettő hátulról és összecsuklik a két hátsólábija. Nem akarom, hogy bármi legyen vele bár a korban benne vagy áprilisba volt 13. A ti kutyutok mennyi idős?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook