Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások ide! fórum

Kutyások ide! (beszélgetős fórum)


187. erika62
2007. júl. 24. 22:24

Sziasztok!

Nekem egy tündéri, aranyos majdnem másfél éves angol cocker spánielem van. Nagyon szeretem a kislányt, sokszor olyan, mintha a gyerekem lenne. A természete igaz egy kicsit nehéz, mert nagyon akaratos, önfejű, de nem lehet haragudni rá, mert ugy tud hizelegni és az ember azonnal megbocsát neki. Nagyon aranyos kislány.

186. orsi85
2007. júl. 24. 22:00

Sziasztok! Van egy három hónapos yorkim (mini). Nagyon cuki! Egy hónapja kaptam diplomaosztóra! Hát nem fantasztikus?

Olyan kis édes! Ma voltunk a kutyakozmetikusnál. Szerinte ki is lehetne állítani. Jaj, olyan kis zabálnivaló! :D

185. bnedora
2007. júl. 21. 22:27

Folytatnám:

sokan egy kutyát tartanak iszonyú körülmények között, az nem érdekli senkit. Ha kettőnél többet, akkor már olyan cécót csinálnak, még azt is megnézték, hogy milyen etetőtálból esznek:((((

Hasonló ez ahhoz, hogy van aki a saját gyermekét nem a megfelelőképpen tartja, neveli, a kutyát sem érdekli. Ha valaki meg örökbe szeretne fogadni, akkor tanfolyamra kell járnia, megnézik, milyen körülmények közé kerül a baba, stb. stb.

Idióta törvények:(((

184. bnedora (válaszként erre: 182. - Teráz)
2007. júl. 21. 22:22

Sziasztok!

Nálunk a kerületben az önkormányzat (de lehet, hogy máshol is) olyan törvényt hozott, hogy egy háznál csak két kutyát lehet tartani. Lakásban meg csak egyet. Aki a rendelet előtt többet is tartott, azt nem piszkálták. Nekem volt már négy is, de jelenleg 3 van. Van egy bolond szomszédom, aki feljelentett, így a 3. kutya tartását engedélyeztetni kellett. Kérvényeztem. Kétszer eljött a kerületi állatorvos megnézni a kutyákat. Kijöttek az önkormányzattól ketten, körülnéztek a lakásban, az udvaron, hogy milyen körülmények között tartom őket. Szerencsére minden rendben volt. Ezt az idiótaságot:((((

183. Bcicus (válaszként erre: 180. - 4912cc9864)
2007. júl. 11. 15:31

Hát nem nagyon kéne. Tönkre teszi a bőrét.

Ha muszáj, akkor állatorvosnál kapható gyógysamponnal fürdesd meg. Dermilén a neve. Azt fel kell higítani 1:10 arányban és úgy mosd át vele.

De ha csak poros, akkor langyos vízzel őblítsd le a szőrét és ne használj sampont.

182. Teráz (válaszként erre: 181. - Badonyimariaeva)
2007. júl. 11. 10:48

Szia! Mi is mindig így érzünk hasonló szituációkban, de hozzánk meg azért nem hozhatjuk őket, mert a két kutyánk már így is vérre megy néha a féltékenységtől, félnénk, h. széttépik az újonnan érkező társukat.

Amúgy hol büntetnek érte, és ki?

181. badonyimariaeva (válaszként erre: 172. - Szika)
2007. júl. 10. 15:15

Én is így vagyok velük,mint Te.

Olyan rosszul érzem magam,hogy tehetetlen vagyok,ha úton kutyusokat látok kóborolni.

Én meg haza sem hozhatom,mert nálunk szabályok vannak.Két kutyánál többet nem lehet tartani,büntetnek érte.

Nekem kettő van.

2007. júl. 10. 14:22
Megfürdethetem a kutyimat? csak négy hónpos, de nagyon kocos....
179. Teráz
2007. júl. 8. 21:47
igen, mindenképpen el kell rejteni a kábeleket
178. Bcicus (válaszként erre: 177. - 4912cc9864)
2007. jún. 11. 14:52

mennyi idős ez a kiskutya?

A kábeleket, semmi képpen ne hagy elől, veszélyes, ha az ember kiskutyát vállal fel kell készülni arra, hogy a kiskutya mikor egyedül van ne férhessen a kábelekhez.

2007. jún. 11. 10:54

Seegítség..

a kiskutyám a kábeleket rágja, hogy szoktassam le róla? semmi mást ezen kívűl

176. Bcicus
2007. jún. 7. 13:54
Sziasztok.
175. 4912cc9864 (válaszként erre: 174. - Ila)
2007. jún. 5. 10:06

Kislány és Zizinek hívják:)

Bearanyozza a mindennapjaimat, ímádom, kis örűlte. Fekete de van rajta egy fehér folt a mellén, az állá s a két hatsó tapija végén...


Hogxy tudom leszoktatni arról, hogy ha játszunk elkezd harapdálni?

174. ila (válaszként erre: 171. - 4912cc9864)
2007. máj. 27. 23:37
Gratulálok, ezek szerint elkéstem a tanácsommal, de nagyon jól döntöttél. Fiú, vagy lány, és milyen színű? Legyen benne sok örömöd, és írjál légyszi.
2007. máj. 27. 23:23
Sziasztok.Nekünk Ír szetterünk van.Úgy hoztuk egy családtól,mert helyhiány miatt menhelyre került volna.Imádjuk annyira jó fej,a gyerekek odavannak érte.
172. szika
2007. máj. 27. 22:46

Ma hazafelé jövet láttam 2 ici pici kutyát az út szélén....majd megszakadt a szívem...olyan 2 hónapos formák lehettek...mindenkit felhívtam, aki kutyás, hogy esteleg befogadná e, de senki, nekünk meg 3 is van, nem tudunk többet vállalni, menhely meg nincs 50 km-es körzetben, így nem tudtam volna elvinni sem...továbbmentem, de még most is lelkiismeret furdalásom van.


Holott, annak a szemétnek kellene, hogy lelkiismeretfurdalása legyen, aki kidobta őket a határban...

2007. máj. 27. 22:37
Sziasztok.. A mai nap folyamán kaptam egy kis törpe uszit:):):)
2007. márc. 30. 20:46

Sziasztok!

Tegnapelőtt a férjem meglepett minket egy apricot törpe uszkárral, "aki" 6 hetes kisfiú. 2 éjjel sít, ma lesz 3.,remélem már nyugodtabb lez. íaz állatorvos szerint nagyon szép,egészséges kutyus.

És nagyonÉDES!!

mNem tudom 6 hetes korban a száraz junior és a konzerv "nedves" kaja mellett még mit eszik az uszkár?

Ma jött az egyik barátnőm, neki 12 éves közép uszija van, teljesen odavolt, ettől a kis szőrmóktól.

Valakinek van

még ilyen kis csecsemője?

169. alexcheca (válaszként erre: 165. - Ila)
2007. márc. 29. 22:46
senkit nem akarok elszomorítani, de az én uszkárom is kis bohóc volt és már 3 napja nincs velem:( Örüljetek minden pillanatnak, amit a kutyátokkal tölthettek és ne sajnáljátok a szeretetet tőlük,mert késő lesz...
2007. márc. 29. 19:36

Sziasztok!

Első alkalom,hogy írok erre az oldalra!

Nekem van egy 3éves Bernipásztor kan kutyám,aki csak az enyém,na jó meg kicsit talán apukáné!:)Van egy fél éves szuka puli kutyánk aki az édesanyámé!Van egy kis tacskó keverék szzuka kutyusunk,aki elvileg a bátyámé,de ő elköltözött,így nekem maradt.És végül van egy szintén keverék kutyánk,akit befogadtunk,ő nagy termetű kan kutyus!Hát röviden ennyi a háziállatom van,ja és még egy macskám van,aki szegény sohasem tudja melyik kutya elől meneküljön:))))

167. Bazsó (válaszként erre: 159. - Cskata)
2007. febr. 13. 15:34

Szia cskata!


Érdeklődnék a kutyusod jobban van már?

2007. febr. 13. 13:26

Nekem két kutyám van,és imádom őket.

Barátok jóban roszban.

165. ila
2007. febr. 13. 13:22
Az én kis uszkárom olyan eleven, olyan játékos, hogy minden rosszat produkál, ami csak létezik. Igaz, hogy kárt nem tesz, nem rongál, de olyan kupit csinál (főleg, ha egyedül van) hogy 10 gyerekkel felér. Tulajdonképpen még csak 7 hónapos, és folyamatosan tanítom, de majd csak később látszik meg az eredmény, ha már okosabb lessz. Tudom, mert volt már több kutyám is, köztük uszkár is, de valahogy Ő a legmozgalmasabb. De a türelmem határtalan, mert imádom. és borzsztó kedves, okos és aranyos.
164. szika
2007. febr. 6. 18:49

Sziasztok!


A húgom kapott egy sharpei kutyust, aki most 2 hónapos. Nem tudom, hol tartották eddig, de nálunk lakásban van, és az a gond vele, hogy pisilni muszáj őt kivinni az udvarra, és megfázott emiatt...vagy nem tudni mi miatt. MIndegy. Azt mondta az orvos, hogy kellene neki egy kabátka.


Szóval a kérdésem a következő: Tudtok valami boltot Pesten, ahol nem túl drágán tudnék neki venni valami meleg ruhadarabot holnap?


Köszi előre is. :)

2007. febr. 4. 13:27
Nekem egy akitám és egy berni pásztorom van.
162. Csutka (válaszként erre: 161. - Virkina)
2007. jan. 26. 15:25

Az én vizslám ugyanígy viselkedett egy sipolós óriás sünivel.

Nem járszott vele, de ha valaki sipoltatta sírt a sünivel együtt. Eltettem, mert engem nagyon zavart, hogy nyüszög neki, de az sem volt jó, mert onnantól a szekrényajtó előtt szűkölt, ahol a süni volt. Így aztán visszakapta és ott porosodott a kosarában, mert őurasága azt nem használta - ágyban aludt!

161. virkina
2007. jan. 26. 12:44

Érdekes dolga van most a törpeuszimnak. Lassan 3 éves, és most megtalálta a műanyag csirkéjét ami sípol és amit korábban utált. A fiam vette elő sípiltatta. Erre kutyunk oda ment ovatosan mintha tojálst vinne elvette és eldugta. Közben néha előveszi óvatosan elviszi a kosarába. Nem játszik vele, de ha valaki a közelébe akar menni oda rohan és rátelepszik nehogy elvegyék. A furcs az volt hogy valamelyik este nyüsszögött a csirkének.

Most vagy nem szereti a hangját, vagy sajnálja vagy nem értem. Kiskutyája nem volt még mégis pátyolgatja.érdekes.....

160. ila (válaszként erre: 159. - Cskata)
2007. jan. 24. 15:40
Heló cskata!!!!!!!! Jó, hogy megírtad még így is, hogy nem tudsz biztosat. Ez is valami, és mégis csak jó hír. Biztosan nincs semmi komoly baja.
159. cskata
2007. jan. 24. 12:00

na, voltak tegnap állatorvosnál (a kutyám, anyukám kíséretében..:)) még nem vagyok teljesen képben, de állítólag mégiscsak a december végi tüzelésével függ össze és valami tej "kikristályosodás" vagy felhalmozódás vagy mi a manó az a pár dudor - de figyeljük persze, hogy növekszik-e esetleg.. viszont ami bíztató, hogy 1,5 hete én határozottam babszemnyi méretű csomót éreztem, és állítólag az is már jóval kisebb!

hétvégén megyek "beteglátogatóba":)) akkor tudok meg több infót, ha minden igaz...

ezért nem szeretem, ha nem vagyok ott én is a dokinál.. most meg is nyugodtam, meg nem is.. :/

158. cskata (válaszként erre: 157. - Ila)
2007. jan. 19. 20:22

szia ila! köszi, jól esett a válaszod - és persze, mindenképpen megírom, hogy mit mondott a doki! Remélem, hétfőn tényleg el tudja anyukám vinni - mert az a baj, hogy ők 100 km-re élnek tőlem, így a távolból kicsit bonyolult az intézkedés..

attól tartunk még, hogy vajon lehet-e műteni, mert sajnos időnként elkapja egy-egy asztmás roham (kölyök korától asztmás) és ki tudja, hogy így altatható-e a műtéthez... már amennyiben az állatorvos műtétet javasol.. de az altatástól is parázok már persze előre, kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy valami komplikáció folytán esetleg nem ébredne fel..:(

annyira hozzá tudnak nőni az ember szívéhez a kis szokásaikkal és annyi feltétlen szeretetet tudnak adni, hogy tényleg teljesen ki lehet készülni, ha elveszítjük őket..

na jó, nem kezdem el már előre siratni szegénykémet, hiszen szemmel láthatóan él és virul, eszik rendesen - remélem, így is marad még jó pár évig!:)

A Ti kutyusaitok is nagyon édesek!:)) sajnálom, az előző uszkárotok..:( nem is hallottam még arról, hogy a kutyák is lehetnek cukorbetegek..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook