Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások ide! fórum

Kutyások ide! (beszélgetős fórum)


67. bea533
2006. jún. 8. 14:40
Sziasztok végremeg találtam ezt az oldalt is nagyon őrülők nekem is van ám kutyuskáim. 2 db l picike drótszőrüfokszi meg egy csoda szép BERNÁTHEGYI FIU KUTYÁM.Nagyon szeretem őket mert szófogadok és nagyon vigyáznak rám,csak egy a gond velük ki rágják a virágokat nem tudom mit csináljak velük.Ha meg fenyegetem őket akor 1-2 napig nem csinálják fürdetés az kész kabaré nálunk a picike szeret fürődni de a nagy az nem valamit ki kell találnom.
2006. máj. 30. 16:51
szika, Jay... :))))))))))))), nagyon nagy kópék ezek az ebek :)).
65. 4726e582cf (válaszként erre: 61. - Zse pi)
2006. máj. 30. 16:50

Kb, így megy, :). De nálunk bevált, hogy rábeszéljük, neki ez jó :).

A nagykutyásoknak csak így megy :). Én is egy nagykutyástól kaptam a tippet, azaz neki 4 nagy volt. Egy valamilyen dog (barominagy, nagyobb, mint a Dán vagy Német Dog) két Óriássnaci és egy keverék, amolyan fehér Golden Retriwer.

De neki is működött... nahja, piszre csináltak a kutyák mindent neki... De azért nálunk is megy :), holott nagyon makacsak vagyunk ugye... hála a Husky vérnek :).

64. szika
2006. máj. 30. 16:45

:DDDDDD igen ....sejtem

Nálunk az idősebbik német juhász imádja a vizet. Amikor nyáron gyeplocsolás van, hát nem lehet vele bírni. 2-3 méter magasat ugrik (onnan tudodm, hogy párom 2 méter, és magasabbat ugrik a kutya) a vízsugár után, és nekiszalad, és ugatja, harapa, még a vödörbe is bedugja fejét. Nagyon édi. :)))

63. Jay (válaszként erre: 62. - Szika)
2006. máj. 30. 16:37

Igen ez a slagos dolog megtörtént kocsi mosás közben próbáltuk a kutyát is.

Képzelheted....

62. szika (válaszként erre: 61. - Zse pi)
2006. máj. 30. 16:31
próbáld a kertben vödrökből és slaggal..ilyesmivel...bár az tuti, hogy iszapbirkózás lesza vége..hehehhe :)))))
61. zse pi
2006. máj. 30. 12:46

Ááááá, nem hiszem, hogy betudnám rángatni a kádba.


Kb. olyan vicces lenne, mint amikor Tom Hanks akarja megfürdetni a kutyáját az Egyik kopó, másik eb c. filmben. :) Jó kis jelenet! :)))

60. 4726e582cf (válaszként erre: 59. - Zse pi)
2006. máj. 30. 12:09

Nagyon édesség lehet :))

Az én fürdési ötletem lentebb, de mi is kisebbek vagyunk egy dognál... jaj...

59. zse pi
2006. máj. 30. 11:29
Az én kis dogomra is ráférne egy jó alapos mosdatás, de még fogalmam sincs hogyan kezdjek neki. Az biztos, hogy kb 3an kellünk hozzá :))) (a minap is játékból fellökött, aztán egy kis horzsolás keletkezett a karomon. Persze, nincs harag, ez együtt jár a termettel...)
58. 4726e582cf (válaszként erre: 57. - Szika)
2006. máj. 29. 16:56
:)) ez is teljesen igaz :))), azaz én is gügyögök és halálra dícsérem, hogy mennyire okos :)). Másképp képtelenség lenne benttartani a kádban :).
57. szika (válaszként erre: 55. - Jay)
2006. máj. 29. 16:43
Ha közben simized, és gügyögsz neki, és végig érzi rajtad, hogy nyugodt vagy és ez játék és szeretgetés tulajdonképpen, akkor jobban fog menni. Kutyus gyorsabban oldódik, mint cicák...na nem fel...hanem csak úgy. :))))
56. 4726e582cf (válaszként erre: 55. - Jay)
2006. máj. 29. 16:14

Ha tényleg falkavezér az öcséd, akkor nem lenne neki szabad megennie! :)).


Hajrá, szorítok. Nagyon nagy szeretettel tessen csinálni. És inkább szeretettel, mint erővel. Persze ekkora csemeténél az erőnek is közre kell játszania.


Nálunk nincs fürdetés nélkülem... Hah, én vagyok aki becsalja a fürdőkádba. Már egész szépen megy, félig, mert aztán rájön a piszok, hogy fürdés lesz és nem játék. De mivel nálam vannak az ajándék falatok, meg ugye a falkavezér szerepét is én töltöm be... így azért félig bejön már a kádba. Halál muris, bár akkor abban a helyzetben nem így szoktam gondolni... Lassan nálunk is fürcsi lesz... Nyuuuj.


Szóval Drága, szorítok Nektek nagyon.

55. Jay
2006. máj. 29. 15:22

Kösz mindenkinek a fürdetéses ötletet, majd referálok, hogy mi sikerült és mi nem.

Remélem nem fogja közben megenni a "falkavezért", szegény öcsém, előre sajnálom. :))))

54. Dorsi (válaszként erre: 50. - Jay)
2006. máj. 29. 15:18
Nálunk ez úgy megy, hogy Fannyt megkötjük az egyik fához és így csutakoljuk. Melegvizet vödörben, kiskádban viszünk ki és úgy öntjük le a végén. nem igazán szereti, de máshogy képtelenség megfürdetni. Sajnos ilyenkor inkább egy hisztis kislányhoz hasonlít a leginkább, de utána piszok jól szokta érezni magát!
53. Manon
2006. máj. 29. 15:07

Halihó!

Mi sem bírtuk a fürdetést először, de aztán rájött, hogy nagymelegben milyen jól tud jönni, egykis zuhany, azóta nincsen gond!

De azért csak hajrá a kutyafürdetéshez!

Ajánlom a fürdőruhát!:)

52. rika
2006. máj. 29. 11:19

Sziasztok

Nekem egy dalmatám van. Ő is utál fürdeni, most már nem tiltakozik, mert rájött, hogy ha hagyja magát előbb szabadul. De ahogy néz rám fürdés közben...mintha ölnének. Rám fújja a vizet, letüsszög (direkt), és fürdés után nem tárgyal velem legalább 2órán keresztül. Hát nálunk így zajlik a fürdés.

51. 4726e582cf (válaszként erre: 50. - Jay)
2006. máj. 29. 08:55

Ismerős... nálunk 50 kg a picike. 2 emberes meló, rengeteg ajándék falat és kitartás. Na így szokott sikerülni, és persze úszik a fürdő, mi is nyakig vizesek leszünk.


Nagyon nehéz. Általában sétából feljőve egyikőnk bevágódik a kádban, póráz és nyakörv marad a kutyán, még a fürdőbe bemegy könnyen, de mikor felfoja, hogy fürdés lesz, akkor már élénken tiltakozik. Nos, aki a kádban van, beimádkozza a kutya elejét a kádba, a másik meg megemeli a hátsóját és berakja a kádban. Persze ügyesnek kell lenni, hogy az eleje ne menjen ki ismét a kádból, ezért kell rá a nyakörv. Nos aki a kádban van, tulajdonképpen tartja a kutyát és beszél hozzá, ajánlatos annak a személynek ott helyet foglalni, akit elfogad magasabb rendűnek, netán falkavezérnek a kutya. A kinti személy ügyesen és gyorsan samponoz, lemos miegymás. Kifele sem egyszerű, mert ugye az ebgyerek kifele már menne gyorsan, de félő, hogy megcsúszik és ilyesmi. Érdemes addig a kádban tartani, míg jól meg nem törlitek.

Kint ezen műveletek előtt érdemes mindent leteríteni pokrócokkal, mert az enyém például innen szabadulva rázza magát, dörgölőzik mindenhova.

Persze a kádban nem nagy legény, általában nyüszörög és sírdogál.


Hát sok sikert, remélem segítettem valamennyire kutyafürdetés címén :)

50. Jay
2006. máj. 29. 08:44

Sziasztok!

Van egy nagy problémám a kutyával.

Konkrétan 40-45 kg és utálja a vizet.

És meg kéne fürdetni.

Ötleteket kérek mert egyszerűen képtelenség megfürdetni.

49. szika (válaszként erre: 47. - Zsibi)
2006. máj. 24. 11:16
Körül kellene nézni másik doki után. Nálunk úgy 30 kmes körzetből hozzák ide, pedig a városban nálunk vagy 5 állatorvos is van. Hátha akad felétek is valami normális. :)
2006. máj. 24. 11:10

Sziasztok! Én is frontline spot-ont használok az ebeimre, ez sokáig véd.

Ha már bolhás lett, az állatdoki bekeni bolhairtóval és ad sampont, amivel otthon még meg lehet mosdatni később, szóval megoldható e probléma.

47. Zsibi (válaszként erre: 46. - Manon)
2006. máj. 24. 10:07

pedig inkább popóra fújtam, hasra keveset... csak alapban elég nagy a szőre (apu ónémet, anyu normál németjuhász), szóval lehet, hogy a kevésbé szőrös hasán érékenyebb... de lehet, hogy nincs köze a spraynek hozzá, nem tom... :(

Sajna a közelben egy elég béna állatorvos van, sok okosságot nem szokott mondani. Nem nagyon csipázom...

46. Manon (válaszként erre: 45. - Zsibi)
2006. máj. 24. 09:59

Igen ha fertőzött lett volna a kullancs, akkor biztos már gáz lenne! Nálunk tavaly volt 1 szem kullancs, és majd belepusztult az eb!


Nem is hallottam még ilyen riasztóról! Mik vannak!

szerintem ha esetleg allergiás lenne rá, rögtön kijött volna! Bár állatorvos az nem vagyok!

45. Zsibi
2006. máj. 24. 09:55

Jaj képzeljétek a kutyám hasán kijöttek piros foltok :(

Lehet, hogy a "riasztó spray" miatt?? Be kellett fújnom vele (az elmúlt 3 vasárnap), mert a kutyaoviban állandóan rá vannak kattanva a kanok... nem hiába, jó csaj! :)


..ja szóval ezt a spayt ajánlották az oktatók, ezzel tüzelő kutyákat szokták befújni, hogy elriasszák a kanokat.


Szerintetek?

Volt benne egy kullancs is már 3-4 hete, de ha fertőzött lett volna, akkor már komolyabb baja lenne, én azt hiszem (aztóta persze kullancsirtót is kapott).

44. 4726e582cf (válaszként erre: 41. - Szika)
2006. máj. 24. 09:35
Akkor jó :)
43. szika
2006. máj. 24. 08:30
:D
42. Manon (válaszként erre: 40. - Szika)
2006. máj. 24. 08:26

Ok!

Délután elmegyek hozzá, akkor újra!

Aztán csak sikerül kiúzni a "gonoszt"!

41. szika (válaszként erre: 37. - 4726e582cf)
2006. máj. 24. 08:22
Hát tudom én. Ez a doki egy varázsló. Imádom tényleg. Minden nap este hattól rendel, ami inkább ötöt jelent és elvileg kilencig, gyakorlatilag meg 11-éjfélig..amíg vannak. és mindent lehet vinni hozzá..még az az igazi békebeli, hivatástudatos ficok. Tényleg nagyon jó szakember..És olyan felszerelt műtője van, hogy még. És nagyrészt saját pénzből mert tényleg alig kér valamiért pénzt. Megműtötte a tengeri malacomat például, mert volt egy gombóc a hátán..és egy vasat sem fogadott el.
40. szika
2006. máj. 24. 08:19
Próbálj iratni vele nizoral tablettát is. Mert a gonbafertőzés a vakarással és a harapdálással bekerült a véráramba, nyirokáramba, és jó lenne onan is kipusztítani. nekünk az vált be igazán.
39. Manon
2006. máj. 24. 08:14
Ja igen! azt mondta a doki, hogy a hosszú szőrű ebeknél, ez szinte "normális" így a meleg kezdetén mert befülled a szőr alá!:(
38. Manon
2006. máj. 24. 08:13

Egyenlőre, valami kenőcsöt kell rá kenni! Most hirtelen nem tudom, hogy mi a neve, de azt igen hogy emberre is használható!(na nem mintha akarnám!)

Eredményt még nem tudunk, de már az is valami, hogy nem harapdálja folyton, szerintem kicsit húsíti neki, és így nem viszket, fáj annyira!

Az orvos meg még nem okozott csalódást, úgyhogy egyenlőre bízunk bene!Remélem ez így is marad!

Azért remélem viszonylag hamar túlleszünk a dolgon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook