Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
2011. márc. 22. 20:15
Én ezeket az extrákat már nem tudom mihez kötni. Amikor kedvük van jönnek, amikor nem, nem. Ma egy darab sem volt. Máskor meg negyedóránként csinálja.
708. okina5 (válaszként erre: 706. - Lara117)
2011. márc. 22. 18:25

De hétvége után újra kisüt a nap.

Fel a fejjel, ma nekem is extrázott egy kicsit.

Talán holnap jobb lesz. Nem idegeskedsz túl sokat?

707. Tundeva
2011. márc. 22. 18:01

Sziasztok! Én most meglepően jól vagyok, még így a 3,5 mg-os gyógyszerrel is (edig 5 mg-ot szedtem az ivabradinból). A múlt csütörtöki vihar viselt meg utoljára, azóta nyugi van. Bár a munkahelyemen nagyon felidegesített a felettesem, féltem is, hogy megárt a szívemnek, de semmi tünetet nem produkált.


Igen, igazad van Natalia, nem nekem való ez a munka. A 3 műszakozás miatti váltásokat nagyon rosszul viselem, de sajnos hiába keresek, nincs lehetőségem állást változtatni. Ezért igyekszem érzelmileg úgy rendezni a dolgokat, hogy kevésbé ártson, ha már másképp nem megy :(

706. lara117
2011. márc. 22. 16:44

Sziasztok!

Hogy vagytok? Nekem kora délután sok extra volt, délelőtt nem volt. ELEGEM VAN.Élvezzétek a napsütést hétvégén már nem lesz.

705. NataliaWeiss (válaszként erre: 703. - Tundeva)
2011. márc. 19. 12:00

Szia Tundeva!

Sajnálom, hogy nem vagy jól, remélem javulni fogsz, azért várjuk reményekkel teli a tavaszt én azt mondom. Biztos túl sokat melózol, nem szabadna, vigyáznod kellene magadra. A rosszullét amit írsz tipikusan a vércukor leesés jele. Nekem is volt már többször ilyen. Ezért folyamatosan eszem én is mindig és van a táskámban csoki vagy valami ilyesmi arra az esetre ha rosszul lennék. Mondjuk egy zacsi szőlőcukrot rakjál be te is, és ha érzed, kapjál be pár darabot belőle. Aztán pedig állj neki kajálni. Jobbulást, remélem már jobban vagy.

Én elvagyok, néha van extra, néha nincs. De még nem vagyok Supermen sajnos, nem vagyok képes még a nagyobb megeröltetésekre. Már tervezem a mindent átfogó tavaszi nagytakarítást, de nem merek nekiállni, még csak egy hónapja műtöttek, félek, hátha gáz lesz. Úgyhogy egyenlőre csak üldögélve takarítom a szekrényeket, van mit:(((

704. lara117 (válaszként erre: 701. - M.mami)
2011. márc. 17. 21:43

Szia!

Leírom a komplett kúrát amit a természetgyógyász írt fel,Ő egyébként orvos is csak áttért erre a területre.

Reggel:fehérfagyöngy teafű 1 műanyag evőkanálnyit amit este kell 2dl pohárba betenni egész éjjel állni hagyni reggel műanyag szűrővel leszűrni langyosítani és elkortyolgatni.

Délután:galagonyatermés,galagonyavirág,zsurló,citromfű 2dl vizet forralni bele mindenből 1 evőkanálnyit ami műanyagból van.15-20percig áll,leszűrni langyosan lassan inni.

Este:csalán tea 2dl forró vizet önteni szintén 1 kanálnyira 10 percig áll, langyosan lassan inni.

2 hónapig így ittam most maradt a délutáni keverék.Nekem az nagyon jó utána megnyugszik a szívem és nincs extra.

Remélem fog segíteni,ha a reggelit és estit nem is akarod inni a délutáni érdemes kipróbálni.

üdv.

703. Tundeva (válaszként erre: 702. - NataliaWeiss)
2011. márc. 17. 15:58

Akkor már ne is szedd a magnéziumot, mert a hasmars a túladagolás jele. Más bajt szerencsére nem okoz, úgy tudom.

Én nagyon rosszul voltam múlt éjjel. Éjszakás vagyok a héten, tegnap volt az első napom, talán a fáradtság is közrejátszott. Erős émelygéssel kezdődött, aztán éreztem, hogy a szívem se úgy ver, mint kellene. Néztem a pulzusom, nemvolt gyors. A víz levert, ájulás közelében voltam. Aztán ittam vizet, ettem nápolyit, stb. és lassan jobb lett. Arra gondoltam, hogy ez a hülye kettős front kínoz meg, de anyukám szerint akár a vércukor szintemmel is lehetett baj. Nem tudom, de remélem, nem jön elő többször, mert nem volt vicces... Ti hogy viselitek ezt az időjárást? Itt nálunk Kecskeméten ma volt vihar, rosszul is aludtam, még ahhoz képest is, hogy nappal kellett aludnom. :( Nem jól kezdődik ez a tavasz...lehet hogy vissza kel állnom az 5 mg-os gyógyszerre :'(

2011. márc. 17. 15:40
Lányok, nem bírom szedni a magnéziumot. Három hét után egyfolytában hasmenésem lett tőle. Ma már nem mertem bevenni, pedig már csak kettő szemet vettem be naponta az előírt 6 darabból.
701. M.mami (válaszként erre: 700. - Lara117)
2011. márc. 16. 19:58
Köszönöm az ötletet,én is szoktam csalán teát inni.Kérlek,hogy küld el az adagolást,és Neked hogy reagál a szervezeted.Holnap veszek a gyógyszertárban,és megpróbálom.Nagyon jó tanácsot adtál.Volt,hogy a fehér fagyöngy teát ittam a vérnyomásra.
700. lara117 (válaszként erre: 705. - M.mami)
2011. márc. 16. 19:27

Én nagyon hajlok a gyógyhatású készítmények felé,

és iszom is galagonya teát nekem bevált.

Igen ez csak a pénzről szól.Azért támadják a természetgyógyászokat.

699. lara117 (válaszként erre: 698. - Okina5)
2011. márc. 15. 18:50

Körülbelül a 10.-el próbálkozik az orvos mármint

gyógyszer terén, nem nagyon jön be semmi.

A sotelax mitte volt a legrosszabb na akkor tényleg

lépcsőzni nem tudtam iszonyú volt.

Nálam nem szabad,hogy lelassítsa a pulzusomat mert akkor van az extra.Úgy hogy szegény orvosnak már minden baja van.Hol csökkenti hol emeli a dózist.

698. okina5
2011. márc. 15. 14:19

Ti szedtek valami gyógyszert erre? Mert nekem az az érzésem mindig, hogy talán a gyógyszer hatása miatt van a fáradtság. Hogy ne pörögjön fel a pulzus, ne legyen ritmuszavar, hát lenyomják, igy aztán nem tudja követni a mozgást, és ettől fáradok el.

Persze lehet hogy nem így van, ezt csak próbálom kikövetkeztetni.

697. Basset (válaszként erre: 695. - Lara117)
2011. márc. 15. 09:22
Nekem gőzöm sincs, milyen teljesen egészségesnek lenni. Néha magamhoz képest is "beteg" vagyok, olyankor szeretnék magamhoz képest egészséges lenni. Pl. amikor elfáradok a kádból kiszállva, szeretnék annyira egészséges lenni, mint mikor első szülés után fel tudtam sétálni a dombon a babakocsival. (Igaz, meg kellett állni, de most már meghalni kéne megállnom, nem pihenni...) :)
696. Basset (válaszként erre: 684. - NataliaWeiss)
2011. márc. 15. 09:19

Bocsi, nem voltam erre mostanában...

Kösz, gyógyulgatok. Klassz háziorvosom van, de nem kardiológus, így túl sok mindent nem tud/mer tenni. Nem szereti adni belém a sok antibiotikumot, de közben meg valamivel le kell védeni a szívem, azt mondja. Mindig leizzad, ha meglát... :))) Jófej!


Van köztetek rokkant nyugdíjas vagy mindannyian dolgoztok/dolgoztatok?

695. lara117 (válaszként erre: 694. - NataliaWeiss)
2011. márc. 14. 21:00

De amikor nincs extra akkor olyan furi mintha nem is

Te lennél nem?

Akkor Én becsukom a szemem és elképzelem milyen jó lenne ha mindig így lenne. Mint más egészséges embernél egyszerűen akkor vagyok a legboldogabb leírhatatlan érzés.Másnak ez mindig így van nem tudja milyen csoda ez,hogy normálisan ketyeg odabent.

694. NataliaWeiss (válaszként erre: 693. - 2e0264df59)
2011. márc. 14. 20:03

Sziasztok Kislányok! Ezek az extrák jönnek-mennek. Ma és tegnap egy sem volt. Előtte nap pedig negyedóránként nyomta nálam.

Menstruációval mi a helyzet nálatok? Nekem előtte és közben borzalom. Bár abláció óta még nem volt, de a jövő hétre várom, majd beszámolok, hogy a motor hogy reagál.

Abláció közben voltam épp a kellős közepén, mert hogy én ám halmozom az élvezeteket, nem úgy megy, hogy csak sima műtét, még ráadásul "ünnepeltem" is közben:(

693. 2e0264df59 (válaszként erre: 692. - Lara117)
2011. márc. 13. 23:11

szia!:-)

pontosan ezek amiket írsz.

talán még a hormonok is bekavarhatnak....

692. lara117
2011. márc. 13. 22:12

Sziasztok!

Gondolkodom azon vajon mi az oka annak ,hogy vannak napok amikor jól van az ember , és van amikor sok az extra.Mi lehet ennek az oka?Front, stressz,fáradság hát nem tudom azért érdekes nem?

691. lara117 (válaszként erre: 685. - Okina5)
2011. márc. 13. 22:09

Mivel folytonos fogyókúrában vagyok mint általában a legtöbb nő amúgy az update-et követem ezért nem eszem csak nagyon nagyon ritkán ilyen dolgokat.

Nálam nem a szív gondok miatt jött elő,hanem volt egy köldök sérv műtétem 4 évvel ezelőtt és utána

1-2 héttel egy nagy bevásárló központ közepén Achan.

A stressz válthatta ki mert iszonyúan féltem a műtéttől remegtem a műtőasztalon meg minden.Pedig túl vagyok már 1- dolgon Én is,fogalmam nincs akkor miért stresszeltem ennyire.

Ritmusos szép estét mindenkinek!

2011. márc. 13. 15:50

Sziasztok!

Remélem a frot az oka, de ma előfordult amitől tartottam. Néhány másodpercre előjött a régi bajom, hírtelen gyors pulzus, mellkas- és homlokfeszülés. Kicsit elszomorodtam, hogy netán kiújul amitől 6 éve elméletileg megszabadultam.

689. okina5
2011. márc. 13. 14:55

Sziasztok,

remélem ti nem extráztok, mert én igen. Nem tudom mit lehetne csinálni, már mindent kipróbáltam, magnézium, nyugtató, pihenés, aztán meg nekiálltam takarítani hátha a mozgás segít. De semmi sem jó. Talán holnap már nem lesz front.

688. M.mami
2011. márc. 12. 20:58

Szia!

Most jól vagyok,nem gondolok a történtekre, csak amikor a bogyókat beszedem.Eldöntöttem,hogy nem foglalkozok vele,vigyázok ahogy tudok.Nem szabad állandóan azzal foglalkozni,hogy mi történt, ez az én meglátásom.Arra kell gondolni,hogy ez megtörtént,javítottam a "statisztikát"és ennyi és csak előre nézni,hagyni a múltat.Megpróbálni másként élni minden jó lesz!!!!!

687. NataliaWeiss (válaszként erre: 686. - M.mami)
2011. márc. 12. 18:51

Szia Kedves M.Mami!

Szegény, te is keresztül mentél sok mindenen. És most jól vagy? Rendeződtek a dolgok?

686. M.mami
2011. márc. 12. 18:47

Sziasztok!

Nekem is van szívritmuszavarom 2006-óta.epe műtét előtt az altató orvos találta,azóta szedek gyógyszert.Októberben 230-as pulzussal kórházba kerültem,de előtte nagyon ideges voltam,terheléses vizsgálatra várva.Infarktust kaptam,két hétig voltam a kórházban.Úgy éreztem,hogy egy erős pánik rohamom volt.A szívem a torkomban dübörgött,a fülemben szintén,a szám kiszáradt,ájulás kerülgetett.Minden vizsgálatot megcsináltak,és heveny szívizomelhalást is találtak.Decemberben volt a katéterezés,az erek jól láthatók,és a szívizom elhalást nem láttak.Most már jól vagyok,de kétféle nyugtatót szedek a szív gyógyszer mellé. A pulzusom most45-57 között,de a gyógyszert megfelezve szedem,mert így jobban érzem magam.

685. okina5
2011. márc. 12. 15:40

Kedves Lara117,

látom szegény pánikbetegséggel kínlódsz. Nekem a lányomnak volt pár éve. Akkor én úgy olvastam hogy ilyenkor a cukrot csokoládét meg a gyorsan felszívódó szénhidrátokat,(pl. a mézet is) kell elhagyni, mert ezek felpörgetik az agy működését. Próbáld meg, hátha segít, persze biztos más is közrejátszhat.

Üdv

684. NataliaWeiss (válaszként erre: 683. - Basset)
2011. márc. 12. 09:04

Kedves Basset! Jobbulást kívánok, szörnyű lehet, hogy már december óta szenvedsz:( Orvos remélem látott...Vigyázz magadra!

Én szerencsére nem vagyok beteges típus, egy éve kb. nem voltam beteg. De lekopogom, nehogy elkiabáljam, így aztán elég a ritmuszavaraimra koncentrálni. Az sem jobb:(

683. Basset
2011. márc. 11. 20:38
Képzeljétek, december óta hörghurutom van. Néha gyengébb, néha erősebb (dec. végén tüdőgyulám is volt). Ti hogy élitek meg ezeket a dáthás betegségeket? Én nagyon szenvedek!!!! :(
682. lara117 (válaszként erre: 679. - NataliaWeiss)
2011. márc. 11. 11:48

Hát igen nekem társul a pánik betegség, igaz mostanában kordában tudom tartani már nincs, mert ez is a fejben dől el. Soha nem jártam orvosnál ezzel kapcsolatban nem szedek nyugtatót eszemben

sincs. Ez a félelemtől van ezt kell valahogy leküzdeni ami nagyon nehéz.

Az akupunktúra meg a természetgyógyászat,biorezinencia ezeket érdemes kipróbálni Én még itt Tatabányán nem találtam ilyen természetgyógyászt akihez mennék akupunktúrára de keresgélek. Mondjuk Én legszívesebben Kínai orvoshoz mennék szerintem Ők

jobban értenek hozzá.Budapest tele van velük de hát az messze van oda járkálni.

Hát lehet,,hogy nem sikerült a ablációd? Ez sajnos benne van van aki 6x is volt már.

Nyugodt napot!

681. okina5
2011. márc. 11. 10:43

Sziasztok,

ma meg erős szél fúj, úgyhogy ezt is megérzem.

Én mikor a 4 éves kisunokámmal vagyok egyedül akkor szoktam kicsit megijedni, ha nem érzem jól magam. A multkor megbeszéltem vele, hogy ha látja hogy nem vagyok jól, akkor ne ijedjen meg, hanem menjen át valamelyik szomszédhoz és szóljon. Szerintem megértette, igy aztán megnyugodtam. De volt olyan hogy kimentem vele sétálni, mert ott legalább vannak emberek, és ha baj van hamarabb tudnak segíteni. De persze még nem volt olyan baj.

Csak megtudná valaki fejteni hogy mitől van, az jó lenne. Étel, időjárás, stressz, hormon?

680. NataliaWeiss (válaszként erre: 679. - NataliaWeiss)
2011. márc. 11. 08:26
Még annyit az extrákhoz, hogy több variáció is van. Van amelyik fáj,szinte belehasít, van amelyik szúr, van olyan is, amit alig érzek és olyan érzés is, mintha egy izom rándulna. Ez változó, hogy mikor melyik jön elő. Attól függ, milyen kedve van.
❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook