Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
624. NataliaWeiss (válaszként erre: 623. - Jucibb)
2011. febr. 24. 20:33
Hát nem tudom, nekem azt mondta a doki, hogy az extra (ami amúgy az amit leírtál, tökéletesen megfogalmaztad, nekem is így van), szóval az extrákkal nem kell foglalkozni, az mindenkinek van, csak mi jobban észrevesszük. Állítólag katéterezetteknél gyakoribb. Elvileg a kiugrásnak nem szabad jelentkeznie. Tehát, hogy kiugrik és sokáig rendezetlenül ver vagy nagyon gyorsan aprókat. Nekem ennek nem szabad megtörténnie, mert elvileg a hibás ér ki lett iktatva, ha mégis, akkor újra katéter. Szerintem úgy neked sem fog. Nekem úgy mondta a doki, hogy azt az érzést nem szabad éreznem, mint amikor a katéterrel megtalálták. Nekem szólt, hogy na ez az? én mondtam, hogy igen ez, így szoktam rosszul lenni. Na hát ennek soha többet nem szabad már előfordulnia. Te sem érzel már biztosan olyan rosszullétet mint katéter előtt, ugye?
623. Jucibb (válaszként erre: 622. - NataliaWeiss)
2011. febr. 24. 13:07
Jaj, de jó, hogy jobban érzed Magad!! Látod ez jó kérdés.: majdnem minden nap van extra ( ez az , amikor egy hatalmasat vagy kettőt is dobban a szíved?-nálam ez), rosszabb esetben háromszor, négyszer-egy nap, plusz kb 3 szor elkezdett - a műtét óta- felgyorsulni, de hamar abbahagyta, nam volt több 10 mp. -nél, de annál intenzívebb volt, és egyszer össze-vissza csinálta, de azt is csak rövid ideig. Gondolod,hogy ez normális? Lehet, hogy ennyi mindenkinek van?
622. NataliaWeiss (válaszként erre: 621. - Jucibb)
2011. febr. 24. 11:20

Köszönöm a biztató szavakat Drága Jucibb! Igen, ma már lényegesen jobban vagyok. Éjszaka tudtam aludni is és nem volt extrám sem. Ma voltam az itteni dokimnál a kardiológián és mondta, hogy ezek az extrák lassan szűnni fognak és minden más is. Viszont mivel hajlamos vagyok, ezért idegeskedéskor biztos lesz egy-két beütés, de nem kell vele foglalkoznom. Azt mondta,hogy fogjam már fel, hogy meggyógyultam!!. Igen, igen, boldog vagyok és az örömtől is sírok. Csak még nehéz elhinni, hogy 20 év után meggyógyultam. 20 éve szenvedtem és ez hosszú idő. De idővel majd sikerül...

Te mit érzel, miért gondolod úgy, hogy nem sikerült az ablatiod?

621. Jucibb
2011. febr. 24. 09:49

Drága Natalia! én hasonlóképpen éltem meg a műtétet mint Te! Örülök, hogy túl vagy rajta!

Gondolj most arra, hogy a szívednek is regenerálódnia kell. Azért, ha belegondolsz ott lézerrel egy sebet ejtettek, vagy csak hámos lett, ezt pontosan nem tudom, de türelmesnek kell lenned!!!

Pihenj és gyógyulj! Egyébként engem a nov-2ai ablatio után most pszicho-hoz küldtek, hogy hátha most csak pszi tüneteim vannak, de én ezt kételkedve fogadom.

Ne aggódj, elvileg, ahogy telnek a napok, egyre jobb lesz!!!! :)

620. okina5
2011. febr. 23. 13:55

Szia Natalia,

örülünk hogy itt vagy. Nem lehet hogy a frontokat erzed te is? Tegnap meg ma kettős front van, még a lányom is rosszul volt, pedig neki eddig nem volt ilyen. Én is extrázom. Valószinű a beavatkozás után most még érzékeny vagy. Holnap viszont állítólag már jó idő lesz. Bár nekem még ablatiom nem volt, de még lehet hogy lesz.

Üdv

2011. febr. 23. 13:44
Létezik olyan, hogy a "fantom ér" amit leválasztottak még megpróbálna dolgozni??? Olyan fura érzésem van, az éjjel kezdődött. Olyan, mintha extra akarna lenni, de valójában nincs, mert a pulzuson nem érezni, de én úgy érzem, mintha valahol ott belül extrázni akarna valami. A gyomromból indul ki és olyan nyomás érzés. Ritmusosan jön elő, de el is múlik. Olyankor, mintha nagyobbat dobbanna a szívem. VAgy képzelődök? De érzem és olyan furcsa érzés. Ablatio után valaki érzett ilyet? Mikor fognak elmúlni az extrák, mert azok is vannak, de ma már nincs annyi, viszont éjszaka egész éjjel ment:(
618. NataliaWeiss (válaszként erre: 617. - Tundeva)
2011. febr. 22. 19:18
Drága Tundeva! Köszönöm. Igen, én is jobbra számítottam az elmondások alapján. Azt gondoltam, amit írtatok, de nekem sajnos így alakult. Lényeg, hogy a probléma elmúljon a rosszat pedig igyekszem elfelejteni:(
617. Tundeva
2011. febr. 22. 18:54

Natalia, örülök, hogy írtál és hogy túlvagy rajta! Reméljük, most már minden rendben lesz :) hátha az extrák is elmúlnak...

Ijesztő, hogy ilyen borzasztó volt a beavatkozás, furcsa, hogy mindenki másképp éli meg. Remélem én nem jutok oda :(


Mielőbbi jobbulást neked :)

2011. febr. 22. 18:50

Sziasztok Lányocskák! Megjöttem!!! Túl vagyok. Élek.

Őszinte leszek: Elmondhatatlan szörnyű volt, nagyon fájt, nagyon hosszú ideig tartott, nagyon kellemetlen volt és azt hittem, hogy belehalok. Ez az igazság.

Az orvosok és ápolók,nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Mindenki nagyon kedves és maximálisan meg voltam velük elégedve. A lehető legjobb hely.

De maga a beavatkozás maga volt a pokol. Soha többet nem szeretnék rész venni rajta. Egy hajszálon múlt, hogy nem kaptam pacemakert, mert sajnos olyan helyen volt az ér, hogy kérdéses volt, sikerül-e a műtét. Hála a JÓ Istennek és az Angyaloknak, sikerült. Két óra után kitoltak és én egész délután sírtam a félelemtől és a megkönnyebbüléstől.

Ma már itthon vagyok, nagyon fáradt vagyok, alig van erőm felkelni, 4 kilót lefogytam vasárnap óta. A lábam szépen gyógyul bár az is nagyon fáj.

A műtét óta folyamatosan extrázom, az orvos szerint az extrákkal nem lehet mit tenni, az alapritmuszavar elvileg nem fog jelentkezni.

Engem ezek az extrák is zavarnak, azt hittem ezek is el fognak múlni. Nektek műtét után volt és maradt is?

Mindenkinek nagyon köszönöm a bíztató szavakat és a jókívánságokat. Remélem, hogy meggyógyultam, úgy érezem, hogy nagyon nagy kő esett le a szívemről, szó szerint. Remélem, hogy soha többet nem kell visszakerülnöm oda a műtőasztalra, soha nem fogom elfelejteni, életem legszörnyűbb emléke marad:( ugyanakkor pedig a legszebb, ha végre igazán kigyógyulok.

615. d1e46e4043 (válaszként erre: 614. - Lara117)
2011. febr. 22. 17:26
Szia, köszönöm.
614. lara117 (válaszként erre: 597. - D1e46e4043)
2011. febr. 21. 19:28

Szia!


Igen adnak vagy kérni ha elfelejtenék.

Minden jót!

613. Tundeva
2011. febr. 21. 14:57

Drága Natalia, remélem minden rendben ment és meggyógyítottak végre!

Nagyon várunk, jelentkezz mihamarabb :)

612. okina5
2011. febr. 21. 11:53

Itt vagyunk veled, bár nem tudom mikor kerülsz sorra,

lehet hogy már túl is vagy rajta.

611. okina5 (válaszként erre: 610. - NataliaWeiss)
2011. febr. 20. 21:04

Mindjárt holnapután lesz és már itthon is leszel. Egyébként nagyon jóképű orvosok vannak a klinikán, és kedvesek,csak a szemüket nézd és beszélgess velük.

Üdv

2011. febr. 20. 17:54
Lányok gondoljatok rám, holnap reggel 8-kor már ott leszek. Nagyon félek:((((
609. d1e46e4043 (válaszként erre: 607. - Jucibb)
2011. febr. 19. 21:28
Szia Kedves Jucibb, a cardió tornát itt szegeden egy mozgáscentrumban tanultam, ez fekve végezhető, tulajdonképpen légzőgyakorlat, különböző testhelyzetben, és közben megtanulod koncentráltan irányítani a szívműködést, lassítani, gyorsítani. Először azt hittem megleltem a bölcsek kövét, de sajnos csak a rohamokat tudom vele leállítani, megelőzni sajna nem. A vitaminom receptje, 1 dcl, mézben kevert méhpempő, egy zacsó ceyloni fahéjj (ezt meg kell otthon őrölni) kb 20.000 mg MSN C vitamin, kb 5 dkg virágpor, és még 4 dcl vegyes virágméz. Ezt kevertem össze, és naponta 3x egy evőkanálnyit ettem, vagy 1-2 dcl vízzel hígítva ittam. Most kb egy hete Lyciumot is eszek mindehhez,reggel este 1-1 maréknyit.
608. NataliaWeiss (válaszként erre: 606. - Jucibb)
2011. febr. 19. 18:04

Drága Jucibb! Köszi a biztatást, sajnos most épp abban a fázisban vagyok, hogy elveszítettem az önkontrollomat, így aztán ne is hallgassatok rám!!!! de már nemsokára vége:)

Aztán majd beszámolok, hogy nálam hogy alakult utána. Remélem, hogy neked is megoldódnak a problémák, szívből kívánom és te se add fel, járj utána, igenis rendbe kell jönni.

607. Jucibb (válaszként erre: 603. - D1e46e4043)
2011. febr. 19. 17:10

Kedves Zsoki!

Mi volt ez a cardio torna? még soha nem hallottam róla. Elárulnád a titkos :) vitaminkoktélod receptjét?

606. Jucibb
2011. febr. 19. 17:08

Kedves Natalie!

Lentebb már írtam Neked, hogy nagyon drukkolok, és kérlek ne félj a mensi ellenére is megcsinálják, én annyira véreztem akkor, hogy csak na!

És ne haragudj, hogy pont itt a műtéted előtt arról sírok, hogy nekem nem oldotta meg, de az esetek döntő többségében szuper eljárás!!

605. d1e46e4043 (válaszként erre: 598. - NataliaWeiss)
2011. febr. 19. 11:08
Én még új vagyok ezen az oldalon, ezért elnézést kérek, neked akartam válaszolni az előző üzenetemmel, de mellé "kattintottam". Remélem minden jól megy, sikeres gyógyulást kívánok
604. d1e46e4043 (válaszként erre: 602. - Tundeva)
2011. febr. 19. 10:59
Bocs. most látom, hogy te most készülsz menni, remélem jól sikerül, minden jót kívánok! Hól csinálják?
603. d1e46e4043 (válaszként erre: 598. - NataliaWeiss)
2011. febr. 19. 10:54

Szia, nem akarok menni, de már 2000-ben kiírtak ablációra. Jártam cardio tornára, azzal le tudom állítani többnyire. Mostanában napi több órás elfoglaltságom, hogy a neten próbálok valamilyen alternatív megoldást keresni. A múltkor kevertem magamnak egy vitamin komplexet, akkor 2 hónapig nyugi volt, aztán abbahagytam, hogy ne szokjon hozzá a szervezetem és most hiába szedem, nem használ. :-(

Az ablációtól nagyon félek, de ha tudnám, hogy biztosan elmúlik tőle a "szívzűr" belemennék. Itt is többnyire azt olvasom, hogy aki átesett rajta, folytatódik a felpörgés, ezért inkább más utat próbálok keresni. Úgy érzem van alternatíva, csak meg kell találni. (remélem nem tévedek nagyot)

602. Tundeva (válaszként erre: 601. - NataliaWeiss)
2011. febr. 19. 09:52

Kitartás Natalia! Hamarosan túlleszel rajta :)

Nagyon drukkolok!

2011. febr. 18. 20:47
Úgytűnik, hogy az Angyalaim nem akarják ezt az egészet. Megjövőben van a havim:( Mi lesz ha így megyek el? Engem nem fog zavarni. Meg sem fogom mondani, így megyek el és kész. Tampon és nincs macera:(
600. NataliaWeiss (válaszként erre: 599. - Okina5)
2011. febr. 18. 15:13
Lányok jelentkezni fogok, ha túlélem:( Puszi mindenkinek!
599. okina5
2011. febr. 18. 11:36

Szia Natalia,

Drukkolunk. Kár hogy nem csütörtökön mész, akkor meglátogattalak volna, megyek pacemaker kontrollra.

De lehet hogy később nekem is kell ablatio, mert újra extrázom időnként a beültetés után. Nekem még nem volt ablatio, csak katéterezés. Most a vérnyomásommal kínlódom, hol fel, hol meg lemegy. Várjuk az örömteli jelentésedet jövő héten.

598. NataliaWeiss (válaszként erre: 597. - D1e46e4043)
2011. febr. 17. 21:07
Zsoki, te is most mész? Mesélsz?
2011. febr. 17. 19:04

Sziasztok!

Valaki el tudná mondani, hogy az ablatió előtt adnak-e valamilyen nyugtató, vagy enyhe "kábító" injekciót?

596. Jucibb
2011. febr. 17. 10:25

Kedves Csajok!

Először is Natalie! Drukkolunk! Meglátod minden rendeben lesz!

Szeretném Nektek elmesélni, hogy nekem a nov 2-ai ablatióm óta volt három felgyorsulásom, de ne olyan hosszúak, mint régen , és na reggel is elkezdődött a dobogás, levert a víz, és olyan szarul voltam, mint az ablatió előtt, mikor bekerültem az intenzívre.

Ezekből a tünetekből úgy vélem, nem volt sikeres, de a doki Debrecenben állítja, amíg nem hozok ekg-n dokumentált ritmuszavart, gyógyultan tekint.

lara!!, kedves! :)

Neked az első ablatió után ugyanígy bizonyítanod kellett?

Sziasztok Judit

595. NataliaWeiss (válaszként erre: 594. - Tundeva)
2011. febr. 16. 21:02

Tundeva, de rég láttalak. Hogy megy a meló?

Ígérem, hogy jelentkezem ha hazaértem, csak szorítsatok, hogy hétfőn el tudjak menni és addig ne menstruáljak. Jajajajaj:(

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook