Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
563. okina5 (válaszként erre: 556. - Tundeva)
2011. jan. 27. 10:40

Tundevera,

ne félj a kezdéstől, nehogy azt hidd hogy aki ott dolgozik, az mindent tud. Inkább arra törekedj hogy jóban legyél a munkatársaiddal, mert akkor segitenek. Könnyebben túl jutsz a kezdeten. Még 10 év után is rászorulhat az ember a kollégák segítségére. Azokat fogadják be könnyebben aki elismeri a régebbiek tudását is. Sajnos a harc mostanában mindenhol nagy a munkahelyeken, félti mindenki a munkáját. De próbáld egy kalandnak tekinteni a kezdést, nem a végzet ha mégsem megy. Ha megsértenek gondolj arra hogy nem neked szól, hanem a másiknak is vannak olyan személyes félelmei amiről nem beszél.

Sok sikert az induláshoz, és mosolyogj.

Üdv

562. NataliaWeiss (válaszként erre: 561. - Tundeva)
2011. jan. 27. 09:44

Magnézium és B6? A patikában így kell kérni?

Tundeva ugye ettől nem fog megállni a szívem? Annyira félek. Vajon mitől lehetett ez? Most is rettegek, hogy nehogy megint előjöjjön.

561. Tundeva (válaszként erre: 560. - NataliaWeiss)
2011. jan. 27. 09:41

Nekem is hasonló volt 2009 decemberében, 1 hétig. Ügyeletre mentünk, semmit nem mutatott az ekg, adtak fél betalocot :S Nekem akkor dupla adag magnéziumot kellett szednem 1 hétig, vagy az használt, vagy nem, de elmúlt végül. Életem legrosszabb 1 hete volt. :(

Utólag visszagondolva, nagyon stresszes időszakom volt akkoriban, szerintem attól jött ki.

Kitartás Natalia! Próbálj szedni magnéziumot is a B6 mellé, ügy talán nem jön elő újra az ablatioig...

2011. jan. 27. 08:29

Lányok vígasztaljatok meg, nagyon pocsékul voltam az éjszaka:(

Tegnap délután kezdődött, a fiammal tanultunk, ültem, amikor egyszercsak elkezdődött:( elkezdtem extrázni. Kb. 20 sima verés és egy kihagyás vagy egy dupla. És ez így ment folyamatosan. Annyira felidegesítettem magamat rajta, hogy remegtem. Gyógyszert vettem be meg nyugtatót. Nem múlt. Este 9-kor ügyeletre mentünk. Amikor az EKG-t csinálták épp nem ugrált, így tökéletes lett a kép. Vérnyomás 129 körül, pulzus is. Mondtam az orvosnak, hogy kb. 2 percig jó, utána van benne egy extra. Azt mondta, hogy ő nem érzi, ha nagyon rossz, akkor menjek be a kórházba. De nem mentem. Hazamentem és remegtem az idegtől. Lefeküdtem, de nagyon nehéz volt pihenni úgy, hogy 20 verés után dupla, vagy kihagyás és ujra rendes verés. Éjjel fél 1-ig csinálta ilyen ritmusban. Fél 1-kor kicsit ritkult, egyből el is tudtam aludni, persze még egy fél frontinnal. Hajnali 4-kor ébredtem, akkor már nem volt extrázás. Aztán reggel sem és most sincs, de mérhetetlen fáradt vagyok és gyenge. Lehet, hogy a nyugtatóktól? Ilyen nekem még soha sem volt, nagyon meg vagyok ilyedve. Igazából nem volt semmi más bajom ezen kívül, mert a vérnyomásom is rendben volt mellette. Egyszerűen csak kihagy-dupláz bizonyos időközönként. Most jó, csak fáradt vagyok.

Volt valakinek hasonló? Mit tegyek? Még egy hónap az ablatióig.

Az ügyeletes orvosnő azt mondta, hogy ne gondoljak rá, foglaljam le magam, meg B6 vitamint egyek, várjam a műtétet és majd az megold mindent és meggyógyulok:(

Most mit csináljak? Annyira nagyon megijedtem, nem kívánom senkinek sem. Elegem van már:(

2011. jan. 26. 22:01

Én is arra gondolok,amkir sz..ul vagyok, de jó,hogy nem senyvesztő betegségem van.

Amikor szívizomgyulladásom volt,akkor voltam, mindkétszer az ITO-n. Nagyon vacakul voltam, ott lettem majdnem felnőtt.

558. Tundeva (válaszként erre: 557. - 2e0264df59)
2011. jan. 26. 20:32
Látod, milyen az élet... én meg pont a munkanélküliségbe betegedtem bele :(
2011. jan. 26. 17:32

Sziasztok!

Az én bajom is akkor arapódzott el amikor a munkahelyemen az átlagnál is több stressz ért. Úgyhogy biztos van benne valami...

556. Tundeva (válaszként erre: 554. - NataliaWeiss)
2011. jan. 26. 17:14

Köszönöm Natalia :) Igen, én is ebben bízom, hogy a stabil körülmények majd pozitív irányba terelik az egészségemet. Most viszont az elején még sok lesz az izgalom, hiszen rengeteget kell tanulnom a gyakorlatban, hiába tanultam főiskolán az elméletet. Az első hónapom próbaidő, betanulási időszak, nagyon kell teljesítenem. Igyekszem felkészülni rá, és kerülni a szívre ható izgalmakat... remélem sikerül :D


Biztos vagyok benne, hogy minden betegség mögött rejtőzik valamilyen lelki sérülés, csak nehéz felgombolyítani, honnan is ered az egész probléma. Jobb lenne többet tudni erről.

555. NataliaWeiss (válaszként erre: 552. - Helena66)
2011. jan. 26. 11:47

Helena,

Köszönöm a bíztató szavakat, nagyon kedves vagy. Próbálkozom. De amikor az extrák jönnek és a rosszullétek, akkor nehéz a pozitívumra gondolni. Mindig elkondolkodik az ember, hogy miért pont Én? Végülis történhetne sokkal rosszabb dolog is velünk, örüljünk, hogy nem vagyunk rákosak, vagy ilyesmi. Ha így gondolkozom, akkor talán könnyebb.

Talán az idegtépő várakozás ami nehezíti a dolgot, jobb lett volna most a héten túl lenni rajta.

554. NataliaWeiss (válaszként erre: 547. - Tundeva)
2011. jan. 26. 11:43

Tundeva!

Szívből örülök, hogy sikerül a munkahely:)) de jó!!!Lehet, hogy stabilizálódik a környezeted, a lelki egyensúlyod helyre billen és így a betegségek is csökkennek majd. Egyszer nekem azt mondta valaki, hogy minden betegség lelki és pszichikai eredetű. Amely aztán kihat a szervekre, lehet, hogy sok igazság van benne. Majd mesélj, hogy milyen volt az első nap:)))

Sok sikert és gratulálok!

2011. jan. 25. 22:18
miért voltál intenzíven helena?:O
2011. jan. 25. 22:00

Sziasztok, Mai nap eddig egészen jó volt. Csak kicsi bajom volt, ezt a fajtát megszoktam.

Natalia, nekem is voltak ilyen gondolataim a gyerekekkel kapcsolatban, amikor az intenzíven fefüdtem kétszer is nagyon féltem, magányos és beteg voltam. minden megígértem a Istennek, csak segítsen gyógyulni, annyira vágytam és moast is vágyok rá, hogy lássam a gyerekeket felnőni. Az első betegéségem 11. évfordulója márciusban lesz. Tehát már több,mint tíz évet kapta, pedig ott akkor az Intenzív Osztályon egy fabatkát se adtam volna azért,hogy ittlegyek e létben. A kicsi azóta 11 lett, akkor még fél se volt, azóta még egy súlyosabb esetem volt, akkorhoz képest is eltelt több,mint 8 év. Nagyon háláés vagyok a sorsnak, hogy még itt vagyok, persze nagyon vacak időszakok is voltak, és persze nagyon sok jó és jobb,ezért érdemes mindent elviselni és megpróbálni, mégiscsak a bátraké a szerencse. Légy bátor, ne gondolj a rosszra, ha jönnek a vacak gondolatok zavard el őket, fordítsd az ellekezőjére mindját jhobb hangulatban leszel, az pedig segít, hidd el. Ne rágódj ezen mindig,mert addig még majd egy hónap van.

551. Tundeva (válaszként erre: 550. - Anyett101)
2011. jan. 25. 21:33
Nekem 6 hónapomba telt... ebben sem könnyebb sajnos, mint másban :(
2011. jan. 25. 19:40

hjúúúúj de jó :)

én pécsen tanulok:) akkor ezek szerint el lehet helyezkedni:)

549. Tundeva (válaszként erre: 548. - Anyett101)
2011. jan. 25. 19:30
Én is idegenforgalmi szakmenedzser vagyok :D:D:D tavaly végeztem Egerben, az EKF-en.
2011. jan. 25. 19:15

jajjjdejóóóóó Tundeva!:)

megírod priviben h melyikben?:)

imádom ezt a témát, most megyek idegenforgalmi szakmenedzsernek...de előtte júniusban megkapom a magyar-kommunikáció diplomát. te milyen végzettséggel kaptál ott munkát?:)

547. Tundeva (válaszként erre: 546. - NataliaWeiss)
2011. jan. 25. 17:15

Natalia, fel a fejjel! Megoldják, lesz ablatio, és jól leszel! Ez lebegjen a szemed előtt, nagyon fontos! Most ezzel tudsz a legtöbbet segíteni magadon :)

Én vagyok rá az élő példa, a kitartás eredményt hoz!Nekem ma az örömtől és izgalmaktól kalimpált össze-vissza a szívem: fél év után február 1-től újra dolgozó nő leszek! :) Bár még csak betanuló, próbaidős, de a lehetőség végre adott a bizonyításra, remélem nem bukom el... egy 4*os szállodában leszek recepciós, az ország egyik legszebb Főterén ;) Azért ez az év jól indul, Isten tartsa meg jó szokását...

546. NataliaWeiss (válaszként erre: 544. - Helena66)
2011. jan. 25. 08:14

Kedves Helena, nagyon sajnálom, hogy megint rosszul voltál. Sajnos mindannyian így vagyunk vele, soha sem tudni, hogy mikor és hol jön elő. Ezzel így élni szörnyű dolog.

Az éjjel én is dupla gyógyszer, Frontin és éjfél előtt megint rámjött, felment a vérnyomásom és nagyon gyorsan vert a szívem. Erre ébredtem:( Pedig este is befrontinoztam magamat. Most duplán be vagyok és így a reggelem totál kóma. A munkahelyemen ülök most és úgy érzem, hogy mindjárt lefordulok a székről a fáradtságtól. A gyógyszerek + a küzdés éjjel, egy összetett folyamat, aminek köszönhetően egész nap fáradt leszek és kialvatlan.

Azon gondolkoztam, hogy jó, hogy nem 31-én megyek a műtétre, mert a havi bajom is megjött, és ha jól számolom, akkor a következő pont a februári "találkozóra" fog esedékes lenni:( hát ez az én formám. Ki tudja meddig fogom húzni, mert ezzel nem műtenek meg:(

Egyébként mostanában egyre gyakrabban érzem, hogy nagyon félek és rosszat érzek. Mi lesz, ha nem fog sikerülni valami? Mi lesz velem? A kisfiamat nem akarom itt hagyni:( és olyan sok tervem van még az életben. És ha utána még rosszabb lesz, akkor mi lesz? Most negatív vagyok és nem tudok jóra gondolni. Pedig sokmindent megpróbálok, hátha sikerül pozitívan gondolkoznom. Most nem megy:( ez egy ilyen időszak.

Ennek ellenére fel a fejjel mindenkinek! Én most magamról nem ezt gondolom, de másnak mindig jobb tanácsot adni, mint amikor a saját problémánkra kell gondolni:(

545. Tundeva (válaszként erre: 544. - Helena66)
2011. jan. 25. 07:40
Helena, nagyon meg tudlak érteni, amikor nekem kijött a betegség, szó szerint bepánikoltam attól, hogy nem tudtam, mi bajom. A kardiológiai kezeléssel párhuzamosan pszichológushoz is elkezdtem járni, mert tartottam a pánikbetegségtől, (és az orvosom is). Nekem nagyon sokat segített, ha van rá lehetőséged, érdemes megpróbálni! Érdemes jópár környékbeli szakembert megkeresni,"árajánlatot kérni", mert igen eltérőek lehetnek az óradíjak. (Én egy kisvárosban járok pszichológushoz, méltányos 3 ezerért/óra és nagyon figyelmes, lelkiismeretes még ennyiért is.)Nem szabad szégyellni, ha segítség kell, ne halogasd! Mielőbbi jobbulást kívánok neked :)
2011. jan. 24. 23:02

Sziasztok,

a mai napom annyiga gázra sikeredett, hogy még magam is elcsodálkoztam, tegnap csak a fejem fájt, meg az előző éjszakán is,de úgy,hogy egy egész patikát beszedtem mire végül letompult a fájás és én magam is. Ma meg egész nap gyenge vagyok és rettentően ugrál a puzusom. Vettem be a bogyóimat szép sorban. Concor, Frontin,Concor és este egy alattomos pici de annál élesebb szúrás és be is indult 150-ig meg se állt. Frontin és Concor, nyaknyomás és most totál gyenge vagyok, szédülős alig bírom a fejem a nyakam tök gyenge. A puzusom 86-90 vérnyomásom 133/88 úgyhogy mi a fene van.

Az utólsó kontrollomon meglebegtették előttem is az ablációt, eddig féltem tőle, de lehetséges,hogy mégis bele kellene vágni. El kezdtem tápllékkiegészíteni E vitamin, Ca, MagneB6,C vitamin, Cardioflavin, Omega3, Zöld tea(?)nem tudom ez jó-e, nem gyorsítja-e a pulzusomat, alma, rozskenyér teljes kiörlésű, mindez a fogyásért és a jótékonyhatásokért.Kicsit mozogtam is lépcsőztem 10 percig,de sajna én majd 100 kiló vagyok.

Natalia, nagyon szorítok Neked, csak arra gondolj, hogy sikerülni fog a beavatkozás. A február 21 a névnapom.

Én még próbálkozom így,ha nem megy újra elmegyek kivizsgálásra, mert még mindig nem tudom mi is betegségem. Mostanában az izmaim is fájnak és gyengék, lehet,hogy van valami más probléma is,ami miatt mosott kakinak érzem magam. A legkisebb gyerekem 11 éves,annyira szeretnék még jó pár évet élni,mert mnagyon kíváncsi vagyok mi lesz vele(lük). Sokszor elgondolkodom vannak tök édes gyerekeim, ha rosszak megszidom őket, néha bűntetni is kell úgy érzem, ezt követően pedig mindig eszembe jut van értelme,úgy kellene élni,hogy semmit ne bánjunk és ne vegyünk a lelekünkre. Képtelen vagyok rá. A betgségem pedig állandóan frusztrál és szinte nyomoréknak érzem magam, mert sokszor rettegek, mikor jön újra. Mielőtt ez kialakult imádtam utazni, az első rosszullétem hazafelé volt kocsiban, külföldi nyralás zárásaként. Azóta rettegve indulok mindenhova, de persze ezt palástolni próbálom a gyerekek és a férjem előtt. Ezért nem járok velük síelni, de a nyaralás alól nincs kifogás. Mert a meleget szeretem, a tél leglább a hideg miatt exelve van a programjaimból. Néha bulizni se szeretek menni, mert félek ott jön rám és mindenki estéjét elszúrom. Ha jön kimegyek a mosdóba és próbálom összeszedni magam. Felnőtt ember vagyok és klotyóba bújok a munkahelyen is,ha jön, hogy ne lássák. Talán egy pszichiáter is jól jönne nekem? Ti hogy vagytok ezekkel a helyzetekkel?

2011. jan. 24. 16:04

hú az kevés:S

nekem akárhányszor mérik mindig 80-84. Nem szokott se sok se kevés lenni..(koppkopp)

a kardiológusom kajak kiakadt mikor megkérdeztem tőle mi a véleménye a fogigátlóktól. Hát hogy trombózis meg tüdőembólia és legyünk csak öngyilkosok..de mindegy mert ígyis úgyis méreg, szal normálisnak nem normális...

542. Tundeva (válaszként erre: 541. - Anyett101)
2011. jan. 24. 11:52

Nálam szóba sem került, hogy abba kellene hagyni a fogamzásgátlót. Mindennek lehet mellékhatása, de ha a dokid lelkiismeretes, már az első felírás előtt kiszűri, beletartozol-e a rizikócsoportba, akinek nem ajánlott a szedése.

Én már túl jól vagyok a szívritmus szabályozó gyógyszertől - esténként van, hogy csak 50 körüli a pulzusom :S elvileg ez nyugalmi állapotban nem olyan gáz, de azért nekem nagyon furcsa. Múltkor még napközben is csak 55 volt, délutáni szieszta alatt... szerencsére az extrák elkerülnek (csak el ne szóljam...)

2011. jan. 23. 15:03

uh be kellett menned az ügyeletre?:S

én nagyon megijdenék ha nekem orvoshoz kellene mennem...áh..

amúgy rám mindig 7 óra körül jön kb. az extrázás. nem értem miért..

a gyógyszert 9 körül és este 7 körül veszem be amúgy...remélem ma nem lesz:S

amúgy nektek nem javasolták hogy hagyjátok abba a fogamzásgátlót??trombózist és tüdőembóliát okozhat...

540. okina5
2011. jan. 23. 11:31

Sziasztok,

Tegnap hogy voltatok? Én nagyon éreztem valamilyen frontot. A vérnyomásom ingadozott. Semmi gyógyszer nem volt jó, végül az ügyeleten kaptam egy frontnt attól egy óra múlva lement. Hát nem értem.

539. NataliaWeiss (válaszként erre: 538. - Anyett101)
2011. jan. 21. 21:16
Ma én is exráztam egész nap, meg tegnap is:( valami van a levegőben:( kitartás!
2011. jan. 21. 19:28
jaj nagyon extrázok most, utálom!!!!:(
537. Tundeva
2011. jan. 21. 14:18
Ja, és egyet lehagytam: a rendszeres testmozgás! Napi fél óra torna minimum kellene! Ezen is rajta vagyok... :) (Lassítja az átlag pulzust és edzi a szívizmokat.)
536. Tundeva
2011. jan. 21. 14:16

Sziasztok lányok, drágák vagytok, köszönöm, hogy velem örültök! :) Natalia, szerintem ne aggódj te se a gyógyszerek miatt, gondolj arra, hogy akinek magas a vérnyomása, ott is megoldják béta-blokkolóval. Bár én nem azt szedek, de lehet, hogy átállítanak majd arra, ha nem tudom gyógyszer nélkül kihúzni azt a pár hónapot. Azt mondta a dokim, hogy pl betalocot szokták engedni, ha meg a pánik erősít rá a pulzusgyorsulásomra, akkor arra seduxent lehet adni. De nem fogok pánikolni, ez volt az egyik újévi fogadalmam :D


Olvastam egy termékről, (Trophosan cardiobalance), majd meg szeretném kérdezni a kardiológust, szedhetem-e, jó szíverősítő táplálékkiegészítő. Meg én Pannonhalmi szívnyugtató teát iszom néha, de gondolkodom, hogy kúraszerűen kéne megpróbálni, még régebben anyukámnak bevált pulzus-meg vérnyomás ingadozásra. Ezt engedélyezte az orvosom, sőt azt mondta minden természetes dolog jöhet, amitől jobban érzem magam. Nagymamám egyébként a mazsolára esküszik, állítólag szívbetegeknek sokat kell enni belőle (vagy gondolom a friss szőlő is megtenné...), szerintem a magas antioxidáns tartalma miatt.

De alapvetően fejben dőlnek el a dolgok, illetve lélekben. Legtöbbet talán tényleg a kikapcsolás, relaxálás segíthet. Én agykontrollozni is elkezdek megint, meg utánanézek, még milyen relaxációs technikákat lehetne elsajátítani.

535. okina5 (válaszként erre: 531. - Anyett101)
2011. jan. 21. 10:47

Szia anyett101,

engem is vizsgáltak lyme kórra, jobb ha minél előbb rájönnek hogyha ez van, mert antibiotikummal jól tudják kezelni. Sajnos ennek a betegségnek sokféle olyan tünete lehet amit nem is gondolna az ember.

Üdv

534. NataliaWeiss (válaszként erre: 532. - Tundeva)
2011. jan. 21. 08:28

Örülök, hogy jó híreket kaptál a nőgyógyásznál. Kicsit informálódtam így én magam is, mert ha szednem kell a gyógyszert továbbra is esetleg, akkor is bevállalható a baba biztos nálam is.

Nekem is vannak extrák most nagyon, valami van a levegőben:( tegnap is többször éreztem őket és nagyon rosszak voltak. És még egy hónapot várnom kell:( pedig olyan jó lett volna túl lenni rajta...

❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook