Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


19. Vámpír (válaszként erre: 15. - 0a54101b90)
2009. nov. 25. 08:03
Igen, őszinte leszek, félelmem van. Tegnap ezért is bementem dolgozni, de csak délelött birtam, mert nagyon legyengültem. Pénteken jött meg a mensesem és az is rátett egy lapáttal igy eléggé kiszivta belőlem az erőt. :-( A műtét után teljesen megszünt a problémád? Gyógyszert kell szedni?
18. Mókicaaaa (válaszként erre: 16. - 0a54101b90)
2009. nov. 24. 21:38
nekem sem használt amikor 240 volt a pulzusom!
2009. nov. 24. 21:37

Szijjasztok!

Nekem Psvt rohamom volt, így döntöttek a szívkatéterezés mellett...

A katéterezés valóban nem fáj, ha csak kutakodnak, de a beavatkozásnál nem az fájt, ahogy az ereket égették, hanem hogy először az egyik combomban vezették fel a katétert, akkor ingerelték, lássák hol van a probléma...ekkor a másik combomon ugynakkora lukon 3!!! csövet vezettek fel, nah az kemény volt!!!és utána meg főleg, amikor kiszedték..de ezt is ki lehet bírni...

2009. nov. 24. 21:34
Ja, még akartam kérdezni, hogy ilyenkor, amikor rosszul vagy és heves szívdobogásra ébredsz, nem használ a béta blokkoló?
15. 0a54101b90 (válaszként erre: 4. - Vámpír)
2009. nov. 24. 21:32

Szia Vámpir!

Bocs, csak most tudok reagálni. Én 30 voltam, amikor műtöttek. Igazából fájdalmat nem érezni, mert a szívben szerencsére nincsenek idegek. Nekem kicsit más jellegű bajom volt, mint neked, de tényleg próbálgatták a tüneteket előhozni, hogy tudjanak grádienst mérni közben, ne csak nyugalmi állapotban. Nem volt olyan nagyon rossz, végül is már ezzel éltem előtte évek óta, hozzászokik az ember. Lelkileg tényleg megterhelőbb, mert félsz tőle és mindenféle "horror" képzeted van, hogy milyen lesz majd. Szerintem abszolút megéri cserébe azért, hogy újra nyugodt életed legyen.

2009. nov. 24. 09:01

Lányomnak szoktam adni Daedalon tablettát, az jó hányingerre, hányásra is, kapható vény nélkül.

Azt nem tudom, hogy neked van-e valami gyógyszer ellenjavallatod, de ezt Te biztos tudod.

Jobbulást kívánok!

13. Vámpír (válaszként erre: 12. - Panni58)
2009. nov. 24. 07:31

De Révfülöpön van :-)

Az a gondom, hogy este mikor végre el tudok aludni, heves szívveréssel ébredek és nem tudom mire. Utána meg kell nyugodni, de nem vagyok ideges, nem álmodtam. Végre visszaalszom, fél óra alvás és újra erre ébredek. Dokihoz meg csak pénteken mehetek. Mit csináljak? Ja és egyfolytában böfögök és hányingerem van.:-(

2009. nov. 23. 20:37
Bocs, nem a témához tartozik, de a béka, ami mellett a képen állsz, nem Révfülöpön van a mólónál? :)
11. Panni58 (válaszként erre: 8. - Vámpír)
2009. nov. 23. 20:35
Például attól, hogy ideges vagy, feszült. Nálam is ezzel jár.
10. Panni58 (válaszként erre: 9. - Vámpír)
2009. nov. 23. 20:33

Ez a vizsgálat a Bajcsiban volt, Pesten. Most nem todom, hogy van, de ott akkor (7 éve) még nem volt felszerelés hozzá, hanem egy csak ezzel foglalkozó orvoscsapat csinálta.

A kardiológiai intézet valószínűleg épp ilyen vizsgálatokra szakosodott, biztos, hogy kiváló orvosokkal és felszereléssel.

Ne félj tőle, semmi gond nem lesz! :)

9. Vámpír (válaszként erre: 7. - Panni58)
2009. nov. 23. 20:24
De hát ez milyen csapat? Én az Országos Kardiológiai Intézetbe megyek a Budapesten, a Haller utcába. Elvileg az ottani orvos fog műteni.
8. Vámpír (válaszként erre: 6. - C8772e855b)
2009. nov. 23. 20:22
ennek nagyon örülök.Péntek óta nem tudok enni és hányingerem van. Mitől lehet?
2009. nov. 23. 16:43

Nálunk is volt a családban, infarktus után. Vizsgálat (combtőből felvezetett kamerával), majd 2 darab stent(műér) felhelyezése az artériába. 1 nap megfigyelés. Azóta minden rendben.

Ez egy olyan csapat volt, amelyik nincs kórházhoz kötve, mennek, ahová hívják őket.

Nem volt hálapénz. El sem fogadták volna.

2009. nov. 23. 16:36

Nekem 10 éve volt szívkatéterezésem diagnosztikus célból.Ne félj ki lehet bírni,lelkileg megterhelőbb mint fizikálisan.

Egyik ismerősömnek tavaly hasonló tünetei voltak mint neked,megcsinálták a beavatkozást és azóta mintha kicserélték volna.Nyugodt,kisimultak a vonásai,nem stresszel,fel sem lehet idegesíteni,semmiféle szívpanasza nincs.

5. Vámpír (válaszként erre: 3. - Sorceress87)
2009. nov. 23. 13:11
Az orvos mondta meg hogy mennyi az annyi? Ez olyan siralmas nem? Miért fizetjük a TB-t? :-( Enyhe infarktus? Mit csináltak vele? Milyen számítógépes eljárás volt?
4. Vámpír (válaszként erre: 2. - 0a54101b90)
2009. nov. 23. 13:10
Engem Pesten fognak műteni, de pénteken derül ki hogy mit mond az orvos, addigra kaptam időpontot. Úgy tudom, a műtét alatt ingerlik a szivet és akkor is szarul van az ember. Igaz ez? Téged hány éves korodban műtöttek?
2009. nov. 23. 12:34
Apukámnak tavaly volt egy enyhe infarktusa, és Debrecenben katéterezték, azt hiszem 50 ezer ft-ért csinálták meg úgy, hogy csak pár napig kellett bent lennie a kórházban, nem műtét volt, hanem vmi számítógépes eljárás.
2009. nov. 23. 12:21
Nekem kétszer is volt. Az egyik diagnosztika miatt, a másik pedig már műtét. Előtte mindenféle hülyeségeket és ijesztgetéseket lehetett erről hallani, holott abszolút kibírható és fájdalommentes! Egy fájdalmas fogorvosi beavatkozás sokkal rosszabb, mint a szívkatéterezés. Utána pedig sokkal jobban lesz az ember. Szerintem, nyugodtan vágj bele, főleg, hogy már abszolút bejáratott eljárás. Engem Szegeden műtöttek és ott nem fogadott el pénz a doki...
2009. nov. 23. 12:16

Sziasztok!


Velem született rendellenesség miatt évente 1x ha volt szívritmus zavarom, de most pénteken nagyon nagy volt. 188 volt a pulzusom és mentőt hívtam. A kórházban csak infuziót kaptam semmi mást és pár óra után hazaengedtek. Javasolták, hogy csináltassam meg a szívkatétert. Elvileg utána végleg nem lesz problémám vele, nem fog visszanőni. Segítsetek, mert péntek óta úgy magam alatt vagyok, hogy ma nem mentem dolgozni.

Én a műtét mellett döntöttem. Akinek volt már ilyen műtéte írja le mire lehet számítani. Sőt, hogy mennyivel kell tömni a doki zsebét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook