Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
652. Basset (válaszként erre: 651. - NataliaWeiss)
2011. márc. 3. 09:32

Én születésem óta élek így, hogy minden nagyobb megterhelésre fulladok, és nem lehet megszokni... Új emberekkel találkozom, azoknak mindig elmondani. Jófejek, megértik, de akkor is. Meg hogy tényleg, pár lépcsőfok és meg kell állni, kicsit több ruha vagy hideg, szeles idő és már a kocsiba se tudok anélkül beszállni, hogy ne fulladnék. Meg a "csak pár percre van innen gyalog"-ra mindig rákontrázni, hogy 'igen, akkor nekem egy fél óra..." :) De, mondjuk, a humor szerintem sokat segít, a többieknek is elfogadni, hogy "ez a csaj ilyen és kész". Emlékszem vicces kórházi történetekre, mert a gyerekkorom nagy részét ott töltöttem, és ezeken jó nevetni, de mai napig élénken emlékszem a varratkiszedés fájdalmára, pedig 20 éve történt.

És a furcsa, hogy az ember azt gondolná, ennyi fájdalom után már mit nekem egy kis szuri, mégis ezerszer jobban félek tőle, mint ha nem kaptam volna egyet sem.

Tetszik ez a mondás, és igaz. Nekem meg ez tetszik, ez hasonló is hozzá: ezt Müller Péter mondta, akivel én egyébként a legtöbbször nem értek egyet, de ez tetszik tőle: "A húsunk hamar gyógyul, a csontunk lassabban, az idegeink még lassabban, de vannak lelki sebeink, melyek még fél évszázad múlva is fájnak. Mintha ez is azt mutatná, hogy inkább vagyunk lélek, mint test. A léleknek ugyanis nincs ideje, legalábbis úgy nincs, mint a fizikai testnek, s ezért a regenerációja is sokkal lassabban tart."

651. NataliaWeiss (válaszként erre: 650. - Basset)
2011. márc. 3. 09:15

Én most már megpróbálok együttélni velük. Kezdetben nagyon féltem, mert az extrákból alakult ki a hosszan tartó ritmuszavar is. Az orvos azt mondta, hogy hajlamos vagyok rájuk, nem lehet mit tenni. Most már nem veszem fel őket. Ha hajtom magamat, idegeskedem akkor jönnek. Frontok, menses magával hozzák őket. Valljuk be, ezeket nem lehet megszokni és lelkiekben nagyon megviselő, mert ott van az a félelemérzés, amit nem lehet kiölni. Ez az egész nyavaja nagyon nehéz és szerintem egyikünk sem fogja tudni sohasem elfelejteni a lelki megpróbáltatásokat. A minap olvastam egy nagyon találó idézetet amit leírok, mert a lelkünk mélyén mindenki így gondolja biztos. Nem tudom ponotsan idézni, de a lényege ez volt:

Az embernek két szeme van. Az egyik a test szeme, a másik a lélek szeme. A test szeme könnyen tud felejteni,begyógyítani a sebeket, de a lélek szeme örökké emlékezni fog a fájdalmakra.

650. Basset (válaszként erre: 649. - NataliaWeiss)
2011. márc. 3. 08:58

Értem. Valami olyasmit olvastam, hogy a verőereket tisztítják, na mindegy... :D

Az extrák mennyire viselnek meg téged a mindennapokban? Gondolok itt a mindennapi rutinra (háztartás, gyerek, munka), de a lelkiekre is...

649. NataliaWeiss (válaszként erre: 648. - Basset)
2011. márc. 3. 08:45
Az abláció azt jelenti, hogy eltávolítás. Nekem szívritmuszavarom volt. Megkeresték a szívben az eret, amely kiváltja a ritmuszavart és eltávolították, vagyis a katéter végét felmelegítették és úgymond elégették vele, kiiktatták az eret, így az nem tud tovább rendellenes ritmusokat okozni. Nekem a ritmuszavar, gyors szívdobogás, extrák miatt kellett ez. A ritmuszavar elmúlt, aránylag a gyors szívdobogás is, az extrák viszont maradtak, de kibírható. Napi pár extrát ki lehet bírni. Az extrák dupla szívdobbanások vagy kihagyások. A lényeg, hogy a fő ritmuszavar elvileg már sohasem fog jelentkezni.
648. Basset (válaszként erre: 645. - NataliaWeiss)
2011. márc. 3. 08:32
Ez az abláció... Utána néztem a neten, ez valami tisztításféle...? Miért volt ez neked, infarktus után vagy miért? (Ha utána kellene olvasnom, akkor csak add meg a bejegyzés számát és elolvasom...) :)
647. Basset
2011. márc. 3. 08:29

Bocs az előző bejegyzésért, nem tudom, hogy direkt nem lehet-e linket beszúrni... Elég szemét dolog, mert a link nem csak reklámozást jelenthet, hanem információt is.

Íme, amit írtam link nélkül:


Szia!


Köszi az infokat!

Én most a GOKI-ba fogok menni, azt nem tudom, mennyire felszerelt, de a doki nem említette ezt a gépet.

Van egy shunt-öm... Nem tudom, mond-e ez valaminek bármit is... Ilyen érszerűség, talán. Ezt az utolsó ultrahang nem mutatta meg, valószínűleg elzáródhatott, ezt akarják most kideríteni, hogy így van-e. És ennek alapján döntenek, hogy akkor műtét lesz-e vagy gyógyszer, mert lehet, hogy mégsem az a baj. Egyébként a betegségem fallot-tetralógia, google-ben könnyű rákeresni, mi ez, akit érdekel.

646. Basset (válaszként erre: 645. - NataliaWeiss)
2011. márc. 3. 08:27

Szia!


Köszi az infokat!

Én most a GOKI-ba fogok menni, azt nem tudom, mennyire felszerelt, de a doki nem említette ezt a gépet.

Van egy shunt-öm... Nem tudom, mond-e ez valaminek bármit is... Ilyen érszerűség, talán. Ezt az utolsó ultrahang nem mutatta meg, valószínűleg elzáródhatott, ezt akarják most kideríteni, hogy így van-e. És ennek alapján döntenek, hogy akkor műtét lesz-e vagy gyógyszer, mert lehet, hogy mégsem az a baj. Egyébként a betegségem fallot-tetralógia, itt elolvashatjátok, kb. mi ez, akit érdekel:

[link]

645. NataliaWeiss (válaszként erre: 644. - Basset)
2011. márc. 3. 08:19

Szia Kedves Basset!

Én tudok neked nagyon friss információkkal szolgálni. Én február 21-én voltam szívkatéteres abláción a városmajor úti klinikán Budapesten.

Nekem nem vizsgálat volt mint írtam, hanem abláció. Három darab drótot dugtak fel a szívembe a combomon keresztül. Végig ébren voltam, nem altattak, sőt nem is kábítottak és még nyugtatót sem kaptam. A katéter felhelyezése előtt kaptam a combomba egy picike tűszúrásnyi lidokaint, alig észrevehető, mintha szúnyogcsípés lett volna. A tűszúrás után azonnal nyomban már ment is fel a katéter. Addig nem éreztem semmit, míg fel nem ért a szívbe. Onnantól viszont sajnos mindent.

Ha bármi kérdésed van tedd csak fel nyugodtan:)

Neked milyen jellegű szívproblémád van?

Egyébként itt ezen a klinikán van az új gép, amely három dimenzióban mutatja a szívet, elvileg kiküszöbölhető vele a szívkatéteres vizsgálat. Tehát vizsgálat. Két dobbanás között meg tudják mondani, hogy mi a probléma. De ha már eldöntött, hogy műtét kell, akkor természetesen katétereznek. De szerintem ez nagyon jó, hogy nem kell a vizsgálat miatt kockázatnak és lelki-testi megpróbáltatásoknak kitenni a beteget. Én nem használtam, mivel én már kimondottam műtétre mentem.

644. Basset (válaszként erre: 643. - Lara117)
2011. márc. 2. 21:49

Jól értem, hogy már beavatkozás volt és nem vizsgálat?

Azt nem tudod, véletlenül, hogyan érzéstelenítik? Pici szuri (majd bekakálsz), vagy lidokain... :) Bocsi, ha hülyeségeket írok... :)

Ez a dolog hol volt, melyik kórházban?

643. lara117 (válaszként erre: 642. - Basset)
2011. márc. 2. 20:57

Szia!

Érzéstelenítik a katéter bemenetelét. De hát a sok hozzá szólást nézve mindenkinél más nekem nem fájt.

Az sem amikor felhelyezte és ahogy turkált és ablált

az sem inkább lelkileg féltem nagyon hiszen azért nem veszélytelen.

Én adtam a dokinak utána 20-at az elsőnél a másodiknál már nem főleg nem is sikerült a beavatkozás ha esetleg még lesz akkor megint adok

bár ettől függetlenül nagyon kedves, inkább Ő volt

zavarban .Az Én orvosom egy idős velem tehát

át érzi azért mekkora teher ez. 30-as de nagyon profi a szakmájában.

642. Basset
2011. márc. 2. 20:12

Sziasztok!


Örülök, hogy van egy ilyen fórum, ráadásul ennyi hozzászólással. Mondjuk, ebben baj az is, hogy nincs erőm végigolvasni normálisan az egészet, de beleolvastam korábbi részekbe és az tűnt fel, hogy a legtöbb katéteres beavatkozás tulajdonképpen már maga a "műtét", vagyis a gyógyítás része!

Nekem sajnos gyerekkorom óta van szívbetegségem, számtalan katéterem volt kisgyerekkoromban is (sosem felejtem el a combba adott iszonyatos injekciót és a kába ébredést), de egyik sem "gyógyító" célból hanem inkább diagnosztikai, hogy mégis, mi a bajom éppen. Legutóbb 2005-ben volt katéterem Szegeden. Akkor nem altattak életemben először, annyira féltem, hogy végigsikítottam az egészet. :( Egy nagyon kedves asszisztens beszélt hozzám és próbált nyugtatni.

A legközelebbi most lesz majd nem tudom mikor, március, április körül, amikor "beférek", ez Pesten lesz a GOKI-ban.

Az van bennem, hogy a félelemre emlékszem és nem a fájdalomra. Lehetséges, hogy nem is fájt annyira? Végülis ezt helyileg érzéstelenítik? Vagy csak szúrják, és onnastól az érben turkálás már nem fájdalmas (annyira)? Valakinek elmondta ezt az orvosa? :)

Más kérdés: fizetni kell érte? Természetesen zsebbe... :S Kinek? Mennyit? Mikor? Ti mit gondoltok?

Köszi a válaszokat!

641. Tundeva
2011. márc. 2. 16:52

Én most éppen jól vagyok, mert végre sikerül napközben is aludnom 6-7 órát. Extra azért néha van, fordul egyet-egyet a tengelye körül a szívem... Igen Natalia, ettől én is tartok, hogy ez a meló túlságosan stresszes lesz nekem, holnap megyek is állásinterjúra egy másik céghez.


Lara117, az biztos is, hogy ezek javarészt örökletes dolgok, az én anyukámnak is hasonló problémái voltak 30 éves kora körül. Neki szerencsére nincs szüksége állandó gyógyszerre, nálam már hatványozódott a hajlam, apám családjában is sok volt a szívproblémás :(

640. lara117
2011. márc. 2. 13:45
A fejemen már érzem a frontot elégé nyomi.
2011. márc. 2. 12:00
Hogy vagytok Kislányok? Hamarosan jön egy melegfront, kíváncsi vagyok, hogy az "új" kecere hogy működik majd....
638. lara117
2011. márc. 1. 20:24

Hát igen ezzel Én is így vagyok Anyuéknak mondom is

nagyon selejtesre sikerültem. Minden amit örökölni lehet az Én örököltem az Öcsém semmit persze ne is legyen beteg. Csak sokszor már nagyon elegem van

miért pont Én.

637. NataliaWeiss (válaszként erre: 636. - Lara117)
2011. márc. 1. 17:45
Az orvosom nekem is megmondta, aki hajlamos az extrákra, annak idegeskedéskor mindig jelentkezik. Ez többnyire örökletes. Nekem ezt mondta: Van aki házat, autót örököl, én extrákat örököltem:( az édesanyám is hasonló problémákkal küzd, pedig nem is mondtam neki, mégis rájött.
636. lara117
2011. márc. 1. 17:34

Hát Én meg érzem ha ideges vagyok akkor sok az extra.

Amúgy is feszült stresszelős vagyok, nem tudok mit tenni ez ellen, ez belső idegesség nem nagyon lehet kezelni.

Ha orvoshoz megyek akkor is tiszta ideg vagyok ez meg magyarázhatatlan,hogy miért, hiába nyugtatom magam nem megy.Ilyen típus vagyok és sajnos a szorongás nem tesz jót.

635. NataliaWeiss (válaszként erre: 634. - Tundeva)
2011. márc. 1. 17:27
Tundeva, nem fog téged ez a meló megviselni nagyon? Keveset pihensz, nehogy baj legyen belőle:(
634. Tundeva (válaszként erre: 630. - Lara117)
2011. márc. 1. 16:45
Köszönöm a tippet Lara :) ilyenekre gondoltam én is, csak kíváncsi voltam,van-e olyan, amelyik különösen jól bevált valakinél. Én most pannonhalmi szívnyugtató keveréket ittam reggel, azt leszámítva, hogy 2x kellett felkelnem és kimennem a mosdóba, jót tett, mert végre sikerült 7 órát aludnom! :)
633. Tundeva (válaszként erre: 632. - NataliaWeiss)
2011. márc. 1. 16:43
Natalia, nagyon örülök, hogy jól vagy, ez remek hír!! :) Igen, sajnos a pszichés tényezőket a legnehezebb kizárni, de azok talán mégsem okoznak akkora problémát, mint egy szervi eltérés.
632. NataliaWeiss (válaszként erre: 631. - Jucibb)
2011. márc. 1. 12:53

Sziasztok Kislányok!

Drága Jucibb! Köszi a kérdést. Nem merem elhinni, hogy jól vagyok....:) Egy-két extra még betéved minden nap, de alapjában véve úgy tűnik, hogy nagy a változás. Nem akarom elkapkodni a kijelentést, remélem, hogy így is marad:) Most még tesztelem magamat a frontokkal és tegnap sikerült idegileg is kikattannom egy-két családi apróság miatt. Felpörgött a szívem, de semmi egyéb, természetes reakció volt. Még mindig hihetetlennek tartom:) A mellkasi nyomásérzés eltűnt és nincsenek a begyorsulások sem. Fokozatosan terhelem magamat. Úgy néz ki, hogy megérte a szenvedést, de még nem kiabálom el:))))

Ti hogy vagytok?

631. Jucibb
2011. márc. 1. 11:22

Sziasztok!

Tényleg ezek a legjobbak, plusz a levendula tea, az ömlesztett kiszerelés.

Natalie! Hogy érzed Magad? Extrák, egyebek?

REmélem szuper jól vagy !

630. lara117 (válaszként erre: 629. - Tundeva)
2011. febr. 28. 20:10

Macskagyökér vagy komló tartalmú gyógyhatású készítmények, vagy citromfű tea.Gyógynövény boltban

tudnak majd segíteni. Én szoktam szedni de már nem emlékszem a nevére , lapos tégelyben van kerek formájú.De sok féle létezik.

629. Tundeva
2011. febr. 28. 16:44

Sziasztok lányok! Azt hiszem, ideje nekem is újra szednem a magnéziumot, mert a fáradtságtól egyre többet kalimpál a szívem, és aludni sem tudok mostanában:( Igaz, hogy az éjszakai műszak miatt totál felborult a bioritmusom, most is 4 napig vagyok éjszakás, de ma is csak 3 órát bírtam aludni napközben (pedig 12 óráztam éjjel). Ha az alvást nem is pótolja, de az álmatlanság ellen jól hat a magnézium, jól tudom?

Azért az aggaszt, hogy mennyire fog ártani a szívemnek a folyamatos kialvatlanság :( Ráadásul jövő héttől csökkentett gyógyszeradagon leszek, napi 10 mg helyet csak 7,5 mg ivabradint szedek majd.

Van esetleg tippetek olyan nyugtató-altatóra, ami függőséget nem okoz?

628. NataliaWeiss (válaszként erre: 627. - Lara117)
2011. febr. 27. 15:11
Lara,:))) kezet foghatunk. Én is mindent szétrágok. A kapszulát pedig nem váltom ki, ha lehet, akkor szólok a dokinak, hogy olyat írjon fel, ami rágható vagy folyékony. A Magnerot-ot szét kell rágni, ezért jó.
627. lara117
2011. febr. 27. 10:30

Magnerot már Én is használtam meg Magne B6-ot is,most Magnézium sandoz forte pezsgő tablettát iszom napi egyet, ha lehet akkor nem veszek be gyógyszert mert nehezen tudom lenyelni őket.

Még az Algopirynt is szétrágom egyszerűen fóbiám van a gyógyszerektől.

Meg van a Panangin az is jó lehet az Káliumot is tartalmaz de nagyon kevés szerintem a Magnézium is benne .

626. NataliaWeiss (válaszként erre: 625. - Lara117)
2011. febr. 26. 20:44

Lányok, nekem a kardiológus a Magnerol nevezetű tablettát ajánlotta. Én már szedem három napja napi 3x2 nagy dózisban kell szednem.

Korábban MagneB6-ot szedtem, de csak kb. 3 héttel a műtét előtt kezdtem el. Annyi változást viszont érzékeltem, hogy egyáltalán nem fájt a fejem már három hete, pedig napi rendszerességgel fejfájós vagyok. A szívem az kalapált, de a műtét miatti stressz gyanánt. Most tisztességesen szedem ezt a Magnerolt, kíváncsi vagyok milyen változásokat észlelek.

625. lara117 (válaszként erre: 625. - Zsoki01)
2011. febr. 26. 13:24

Köszi az ötletet.

Pont azt szerettem volna kérdezni ismertek-e olyan gyógyhatású készitményeket vagy bármi mást amit esetleg érdemes lenne kipróbálni.

Nekem egy természetgyógyász ismerős ajánlotta a következő tea keveréket már 2 hónapja iszom.

Galagonya virágzat+galagonya termés+citromfű+zsurló

1 műanyag evőkanállal mindegyikből 2dl forralt vízbe

kb10 percig lefedve de lehet tovább is és , szintén

műanyag szűrővel leszűrve és utána elkortyolgatni.

Nekem az a tapasztalatom megnyugszik utána a szívem és nincs extra.

624. NataliaWeiss (válaszként erre: 623. - Jucibb)
2011. febr. 24. 20:33
Hát nem tudom, nekem azt mondta a doki, hogy az extra (ami amúgy az amit leírtál, tökéletesen megfogalmaztad, nekem is így van), szóval az extrákkal nem kell foglalkozni, az mindenkinek van, csak mi jobban észrevesszük. Állítólag katéterezetteknél gyakoribb. Elvileg a kiugrásnak nem szabad jelentkeznie. Tehát, hogy kiugrik és sokáig rendezetlenül ver vagy nagyon gyorsan aprókat. Nekem ennek nem szabad megtörténnie, mert elvileg a hibás ér ki lett iktatva, ha mégis, akkor újra katéter. Szerintem úgy neked sem fog. Nekem úgy mondta a doki, hogy azt az érzést nem szabad éreznem, mint amikor a katéterrel megtalálták. Nekem szólt, hogy na ez az? én mondtam, hogy igen ez, így szoktam rosszul lenni. Na hát ennek soha többet nem szabad már előfordulnia. Te sem érzel már biztosan olyan rosszullétet mint katéter előtt, ugye?
623. Jucibb (válaszként erre: 622. - NataliaWeiss)
2011. febr. 24. 13:07
Jaj, de jó, hogy jobban érzed Magad!! Látod ez jó kérdés.: majdnem minden nap van extra ( ez az , amikor egy hatalmasat vagy kettőt is dobban a szíved?-nálam ez), rosszabb esetben háromszor, négyszer-egy nap, plusz kb 3 szor elkezdett - a műtét óta- felgyorsulni, de hamar abbahagyta, nam volt több 10 mp. -nél, de annál intenzívebb volt, és egyszer össze-vissza csinálta, de azt is csak rövid ideig. Gondolod,hogy ez normális? Lehet, hogy ennyi mindenkinek van?
❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook