Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
594. Tundeva
2011. febr. 16. 17:17

Sziasztok, nekem is bevillan 1-2 extra meg picit pörgök, de én a munkának, meg a fáradtságnak tulajdonítom.


Natalia, nagyon-nagyon drukkolok neked, gondolni fogok rád hétfőn. Fel a fejjel és kitartás! :)


Amint tudsz, jelentkezz majd :)

593. NataliaWeiss (válaszként erre: 591. - Vámpír)
2011. febr. 16. 08:16
Most lesz hétfőn az első. Tudod a jan. 31-i elmaradt.
2011. febr. 15. 19:42
neked minden rendben Vámpír?:) nem érzel már soha semmit?
591. Vámpír (válaszként erre: 590. - NataliaWeiss)
2011. febr. 15. 17:39
Szia NataliaWeiss, újra katétered lesz? Neked már volt nem?
590. NataliaWeiss (válaszként erre: 589. - Anyett101)
2011. febr. 15. 17:33
Szia Anyett, nekem már csak napjaim vannak hátra, ha ez a fene menses nem jön meg (imádkozom), akkor hétfőn katéter. Írok nektek, de most egyre jobban ideges vagyok és félek nagyon. Már mindenkit az őrületbe kergettem, velük együtt magamat is:( Bár már túl lennék.
2011. febr. 15. 09:04

lányok hogy vagytok?

én 2 napja nagyon extrázom :O:O!!!!

és nagyon nagyon unom mááááár!!!


azt szeretném kérdezni hogy nálatok kiderítették mi okozza a szívritmuszavart?nekem volt lyme-ra és autoimmunra vérvételem de negatív lett.

588. lara117
2011. febr. 13. 15:05

Kedves NataliaWeiss!

Nekem extrasystole miatt csinálták az ablátiót, sok van sajnos egész nap.Egyik gyógyszer sem használ nagyon.Nálam még az is volt a baj 'nevezzük műtőasztalnak' mikor betoltak iszonyú gyorsan vert a szívem az idegességtől és nekem ha gyorsabban ver

nincs ritmuszavarom. Alig tudta előidézni Betalocal

szinte nem is tudta csak 3x-4x volt extra.csinált valamit 3-4 helyen de azt mondta most a Doki lehet,hogy nem a szívnek a felszínén van ,hanem mélyebben ezért nagyon nehéz eltalálni a

katéterrel.Már a műtőasztalon amikor meg nyugodtam

elő is jött az extra na mondom ilyen nincs persze

egyből elkeseredtem mert már nagyon szeretnék meg szabadulni tőle de ki nem ha 1 hónapra már az is jó lenne.Ezért ne izgulj próbálj meg citromfű teát inni az lenyugtat, mert tényleg nincs okod

attól félni,hogy fájni fog. Én nem éreztem azt sem amikor a szívemben matatott. Amikor a katétert

helyezik fel azt sem. Nagyon kedvesek a Semmelweisben ,mind az Orvosok és az Ápolónők is

és ez ritkaság manapság.

Tényleg ne félj jó kezekben leszel biztos és ne add fel. Bízz abban ,hogy sikerül. Remélem meg írod az eredményt szorítok nagyon.

Jó egészséget!

587. lara117
2011. febr. 11. 18:29

Sziasztok!

Egy kis bátorítás az ablátió előtt állóknak, nekem

2x volt már tavaly egyáltalán nem fáj még csak nem is kellemetlen inkább lelkileg nehezebb.Én úgy remegtem az ágyon majdnem leestem róla hiába nyugtattam magam nem ment.Másodszorra már nyugodtabb voltam tudtam mi vár rám. Extrasystole miatt kellett elvégezni, egy a baj nem sikerült eddig.Most megint kellene mennem, kaptam gondolkodási időt elvégre meggyógyulni mentem fel

Budapestre a Semmelweis-be, és hát három a Magyar igazság szerintem rászánom magam hátha sikerül.

Minden képen akarni kell és hinni benne másképpen

nem megy.

Jó egészséget mindenkinek!

586. Tundeva
2011. febr. 11. 16:29

Sziasztok, ti hogy vagytok ma? Jön a hidegfront vagy csak én pörgök a munkahely miatt, nem tudom, de én nem vagyok jól. Pedig szedem a gyógyszert :(

Az időbeosztásom sem a legjobb, és alvásproblémáim is vannak, egyik nap még 11kor fekszem, mert délutános vagyok, aztán 1 szabadnap, utána már f4kor kelek mert délelőttös vagyok... és a hab a tortán hogy jövő héten egymás után lesz 2 ilyen nap: egyik nap még délutános vagyok, 11re hazaérek, alszom 4 órát, és f4kor kelek, mert vissza kell mennem délelőttös műszakba 6ra... szerintetek ez normális??? Így is zakatol a szívem, mikor reggel felkelek, mert 5-6 órát bírok csak aludni :( Most a legújabb, hogy még hányingerem is van reggel (nem tudok róla, hogy terhes lennék, megjött 2 hete rendesen). Az is lehet a szívbajtól van, nem?

585. NataliaWeiss (válaszként erre: 584. - Tundeva)
2011. febr. 9. 21:11
Feltétlenül írok, még van két hetem:( addig még írok meg utána is. Remélem jövök vissza és nem maradok ott:(
584. Tundeva
2011. febr. 9. 20:32
Natalia, drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen az ablatioval! :) Írj majd mindenképpen, hogy mi volt.
583. okina5
2011. febr. 9. 09:55

Igen, engem is itt műtöttek. A várakozás volt a legrosszabb, mert csak délután 5-kor került rám sor.

De én próbáltam kikapcsolni a jelenből, még a műtét alatt is, és arra gondoltam, hogy mindjárt másnap van és már túl is vagyok rajta. Megy tovább az élet.

582. NataliaWeiss (válaszként erre: 581. - Okina5)
2011. febr. 9. 08:08
Okina, már elmondtad, de nem emlékszem:( téged is a városmajor útiban műtöttek? Még két hetem van, de úgy izgulok, hogy a menses is akkor fog megjönni biztos:( nem szeretném ha újra napolnának, túl akarok már lenn.
581. okina5 (válaszként erre: 580. - NataliaWeiss)
2011. febr. 8. 14:22

Én nem láttam, csak azt tudom hogy nagyon profi gépeik vannak, ezért is megy náluk kora reggeltől késő estig több műtőben is a műtét. Te biztos csak 1 napot leszel bent, én sajnos 5 napot voltam. A pacemaker miatt, meg utána a ritmuszavar előjött, és erre kaptam gyógyszert. Láttam hányan fordultak meg, csak a mi szobánkban ez idő alatt 3-4-szer kicserélődött a társaság. Sajnos nekem az ablációt a nagyon alacsony pulzusom miatt akkor nem tudták megcsinálni. A szívkatéterezést viszont nekem is megcsinálták, ezzel ellenőrzi azt is hogy nincs e érszűkület. Akkor rögtön egyben tudnak segíteni.

Most így gyógyszerrel aránylag stabil vagyok. Addig nem is engedtek haza míg jól nem lettem.

2011. febr. 8. 11:35
Köszi, én most jól vagyok, egyenlőre. Nem láttátok a tévében azt az új gépet, ami három dimenzióban mutatja a szívet? Pont oda megyek műtétre ahol ez a masina van. Kíváncsi vagyok, hogy nálam használják-e.
579. okina5
2011. febr. 7. 12:57

Sziasztok,

Hogy vagytok, hogy itt a tavasz?

Remélem most már mindenkinek kicsit jobb kedve lesz, hogy süt a nap.

NataliaWeiss drukkolok érted, hamar eltelik az a pár nap, és már jobban is leszel.

Tundeva örülök hogy lassan belejössz a munkába és megnyugszol egy kicsit. Aztán megy már rutinból, akkor könnyebb lesz.

Üdv mindenkinek

578. Tundeva (válaszként erre: 577. - NataliaWeiss)
2011. febr. 3. 21:50

Hello :)


így a 3. munkanapon talán már kevésbé pörögtem annyira, de azt hiszem, mostanában nem kell aggódnom, hogy 50 a pulzusom... egy ekkora szállodában van nyüzsi, tegnap pl. teltház volt :S és csak külföldi vendégek (főleg németek). Ezt is meg kell szokni.

Szerintem időm se lesz észrevenni a frontokat :D vagy már csak nem tudom megkülönböztetni :)


Jó egészséget mindenkinek!

577. NataliaWeiss (válaszként erre: 576. - Tundeva)
2011. febr. 2. 11:58

Örülök, hogy tetszik, bele fogsz jönni hamarosan. A pörgős meló engem is megpörget, de meg kell tanulni lassan kezelni a dolgokat, meg kicsit lazábban venni. Na mondom én, aki nem így viselkedik valójában:( De tanácsot osztani mindig könnyebb, mint betartani:D- hi-hi

Én még nem érzem a meleg frontot, de nem is akarom érezni.Már számolom visszafele a napokat, már csak 20 napom van hátra:(

Extrák naponta vannak, de most nem olyan vészes, remélem a melegfront sem tesz keresztbe.

Ritmusos napokat mindenkinek:D

576. Tundeva (válaszként erre: 575. - NataliaWeiss)
2011. febr. 2. 09:18

Aranyos vagy, köszi :) Elég húzós volt, nem sok mindent csinálhattam még, alapvetően csak figyelnem kellett, de már abba belefáradtam... Nagyon kemény, biztosan azért is, mert jó ideje kiestem a munkából, de rengeteg a feladat, meg kell tanulnom a szoftvereik használatát is, és a folyamatos 6-8 órás egy helyben állás még tetézi a fáradalmakat.

Természetesen az első nap izgalmai a szívemet is megviselték kissé, erősen dobogott, a pulzusom is emelkedett picit, 1-2 extra is beugrott, de igyekszem nem stresszelni magam. Van 1 hónapom, hogy betanuljak.

A német nyelvvel bajban vagyok még, szinte csak német vendégek vannak, de 4*os szálloda révén ezek az üzletemberek jobbára beszélnek angolul is szerencsére.


Eléggé pörgős melónak ígérkezik, remélem azért nem pörgeti meg túlságosan a szívemet, tudatosan figyelek most már erre...


Ti hogy vagytok? Hogy viselitek a hideget?

2011. febr. 1. 19:55
Tundeva! Hogy telt a mai napod? Gondoltam rád:)
574. Tundeva (válaszként erre: 573. - NataliaWeiss)
2011. jan. 31. 11:45
Köszönöm szépen! Írok majd mindenképpen :)
573. NataliaWeiss (válaszként erre: 572. - Tundeva)
2011. jan. 31. 11:41

Én ezért nem fekszem le nappal, mert akkor megbolondul az egész "rendszerem".

Tundeva, ne idegeskedj az új meló miatt, meglátod bele fogsz jönni és menni fog. Mindenképp írj amint lesz időd, hogy milyen volt az első nap. Szorítok neked:)) És ügyes légy, ne izgulj!!!

572. Tundeva (válaszként erre: 569. - Anyett101)
2011. jan. 31. 09:59

Én áramütés szerűt még nem éreztem, csak azt, hogy ha felállok, hirtelen úgy beindul a pulzusom, mint a gép. :S Mióta gyógyszert szedek, sokkal jobb, de a lentebb? említett munka miatti izgalom picit most megint kihozta.

Én még azt utálom, hogy ha valamiért napközben nagyon elálmosodom, és ledőlök egy fél órára, csak félálomban vagyok, de folyamatosan érzem a zakatolást. Nem ver túl gyorsan, csak valahogy üt minden egyes dobbanás. És mikor felkelek, akkor a legrosszabb :( Nektek is szokott lenni ilyen?

571. Tundeva (válaszként erre: 570. - NataliaWeiss)
2011. jan. 31. 09:55
Nem tudom, mitől lehet, de nekem szerintem most az új munka miatti izgatottság is közrejátszik. 3 műszakban fogok dolgozni, nekem ez még új. Ráadásul képzettségem ellenére az első hónapban még rengeteget kell tanulnom, gyakorolnom, szóval picit be vagyok rezelve... talán leginkább innen fúj a szél :( Ma is nyugtalanabbul aludtam, mi lesz következő éjjel!(Holnap kezdek) Sajnos ilyen alkatú, ilyen alaptermészetű vagyok, akármennyire próbálom ellensúlyozni.
570. NataliaWeiss (válaszként erre: 568. - Tundeva)
2011. jan. 30. 17:39
Na akkor ezzel nem vagyok egyedül. Az "ünneplős napokon" illetve előtte borzalmas rossz, most is a rosszullét épp az előtt és alatt volt. Vajon mi köze lehet ehhez a ritmuszavarnak?
2011. jan. 30. 13:07
nekem mostanában jó, én tudjátok mit érzek újabban? néha mikor felállok vagy testhelyzetet váltok mintha valami fura áramütés menne végig a szivemtől egészen a gyomromig...:O:O
568. Tundeva (válaszként erre: 567. - NataliaWeiss)
2011. jan. 30. 11:46

Örülök, hogy jól vagy, ez jó hír! :)

Nekem csak az az egy darab esti furcsa "lökés" volt szokatlan, éppen 18:40 körül; az alapjáraton érzékelhető kisebb szívritmus eltéréseket inkább a női bajomnak tulajdonítom. Első nap rettenetesen szenvedős nálam, de mára már javult a helyzet szerencsére. Biztos, hogy befolyásolnak a hormonok.

567. NataliaWeiss (válaszként erre: 566. - Tundeva)
2011. jan. 30. 11:31

Szia Tundeva!

Én most aránylag elvagyok. Napi 3-4 dupla vagy kihagyás van, de elenyésző a múltkori délután fél 5-től éjjel 1-ig folyamatos extrákhoz képest. Elképzelhető, hogy a földrengéssel kapcsolatban indultak el olyan rezgések, amelyek kiválthatnak problémákat. Szerintem nálad is ez lehetett. Én nem vettem észre semmit, még a földrengést sem, pedig állítólag a szomszédunkban a poharak is csörömpöltek és nagyon észrevehető volt. Mi ültünk az ágyon és néztük a tévét, ölemben a laptopom. Én csak akkor tudtam meg, hogy rengés volt, amikor a nővérkém telefonált, hogy megrepedt náluk a fal. (Komárom megyében lakik, én pedig Győr) Hát nagyot is csodálkoztam. Mondjuk a vezetékes telefon nem működött, csak mobilon tudtuk egymást elérni. Én most annyira lazultam, hogy szerintem lebonthatták volna körülöttem a házat, azt sem vettem volna észre:D Alapjáraton voltam és még gyógyszer sem volt bennem, hogy lehet ez... biztos rám ilyen nyugodt hatással volt a rengés:D

Egyébként hidegfront van, érdekes, hogy én a hidegre nem vagyok reakciós, hát mégis, a nagy zima előtt volt a sok extra.

Tundeva! Szerintem biztos érezhettél valamit. Nem vagyunk egyformák, lehet, hogy nálad ez így nyilvánult meg. Ha érzel hasonlót, akkor szólj, mert lehet, hogy újra rengés lesz. Most már figyelek én is:)

566. Tundeva
2011. jan. 29. 21:08
Sziasztok milyen napotok volt ma? Nekem ma valahogy nem volt jó a ketyegőm, már éjjel gyorsult, igaz rosszakat álmodtam (valami tornádó jött), ráadásul meg is jött - Natalia, tényleg van abban valami,a mit mondasz, hogy ilyenkor több az extra! Viszont most este olyan fura érzésem volt, nem is tudom, mihez hasonlítani. Mintha hátba vágtak, vagy meglöktek volna, vagy megugrottam volna helyben, nem tudom... de a legérdekesebb, hogy pont akkor volt, mikor a mai földrengést regisztrálták. Ezt utólag tudtam meg. Itt felénk (Kecskemét) nem lehetett érezni semmit, de lehet valami fajta "rezgés", amit mégis megérezhet az ember? Nektek semmi fura nem volt ma?
565. Tundeva
2011. jan. 28. 09:05

Okina, köszönöm a bíztató szavakat! Szerencsés természetem van, nyitott vagyok, könnyen barátkozom, és sokat mosolygok. Ebben bízom én is, hogy az emberi kapcsolatok könnyítik majd a kezdést.


Natalia, ne aggódj, a magnézium nem fog megártani, (kivéve ha súlyos vesebeteg aki szedi, egyébként nagyon kell a szív munkájához, ha rákeresel a google-ban, sok helyen ajánlják. Egyébként a Pananginban is magnézium meg kálium van, és azt is sok szívbetegnek szednie kell.

Én 1 hétig 450 mg-ot szedtem belőle, de ha napi kb 300at szedsz, az is elég lehet. Lényeg, hogy B6 vitaminnal szívódik fel. Ne félj, próbálj megnyugodni, meglátod, hamarosan túlleszel az egészen :)

❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook