Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki dobna le tényleg jelentős súlyfelesleget 2012-ben? fórum

Ki dobna le tényleg jelentős súlyfelesleget 2012-ben? (beszélgetős fórum)


91. Mandarin Tangó (válaszként erre: 82. - Trécsi)
2012. jan. 3. 12:54

Nem gondolkozom ilyenben, de esetleg itt összegyűjthetjük, meg a neten is van rengeteg fórum, majd merítünk onnan is.


Amúgy egy kollégám olyan módszerel fogyizik, hogy 2-ig megreggelizik kiadósan, megebédel, 2-kor még egy kávé egy pár keksszel és itt bezár a bazár. Ugyanúgy eszik, csak 2 után már csak tea, víz.

90. Lexibaba (válaszként erre: 88. - Mese)
2012. jan. 3. 12:53

nm :)


sikerülni fog :)

89. Lexibaba (válaszként erre: 86. - Trécsi)
2012. jan. 3. 12:52
Ez a lényeg :)
88. mese (válaszként erre: 84. - Lexibaba)
2012. jan. 3. 12:50
köszi!:)
2012. jan. 3. 12:50
én
2012. jan. 3. 12:50
tegyük hozzá azért, h jó adag önuralom és kitartás is kell!...de ez nem pénz függő
2012. jan. 3. 12:49

ezek jók voltak, szerintem is apró lépésekkel, még így is lehet haladni...

Amikor a gyerekeket viszed, minnél többet menj gyalog vagy csak úgy sétálni Velük vagy ha van esetleg bicaj...

84. Lexibaba (válaszként erre: 77. - Mese)
2012. jan. 3. 12:46

mese:


A fogyó nem csak azoknak szól, akik csin-csung teát és stb dolgokat megvehetnek!

Én sem az aranykalitkából jöttem. De a zsíroskenyérből pl nem kell megenni 4 szeletet(tudom, hoyg finom, főleg pirospaprikával meghintve) A tea biztos van a háznál, abba nem raksz cukrot. A lecsót és a paprikás kruplit te készíted, tehetsz bele kevesebb olajat és ugyanaz. Te meg egyszerűen kevesebbet eszel belőle.


van egy műsor a neten

youtube-on fenn van az összes rész, aki tud vagy nem tud, csak nézni, úgyis rájön mi történik benne.

A címe : Supersize vs Superskinny

Arról szól hogy egy elhízott és egy kórosan sovány embert 5 napra összezárnak és egymás kajáját kell enniük.

van olyan anorexiás lány, aki a munkája és a feszített tempója miatt csak napi 2-3 csokira és este egy szeletke pizzára volt ideje. Mondanánk, hogy nem diétás. De aki 2 helyen dolgozik és le se áll, annak ez az összesen 800 kcal az baromi kevés. És hihetetlen sovány volt!


vagy voltak elhízott emberek, akik látták, hogy a sovány ember majd elhányja magát akkora kajaadagoktól. Volt olyan lányka, aki anyujával élt még mindig, anyuja meg hihetetlen adag kajákat rakott elé, ő meg csak evett a TV elött, megállás nélkül.


Remélem senki nem veszi durvának :) nem annak szántam :) Bíztatás akart lenni mindenkinek :) A jelszó: MÓDJÁVAL :)

2012. jan. 3. 12:46

Mese én teljesen egyett értek, ezt kezdtem el pont én is latolgatni itt..., de komolyan jókat ír Mandarin, olvad Te is , hátha apróságokat tudsz meríteni...

Én is hasonló helyzetben vagyok, ez adja csak a bizonytalanságot, tudom!!!

2012. jan. 3. 12:44
Mandarin!Neked ilyen szakácskönyvbe kéne gondolkoznod!komolyan!Esetleg leírhatnád gyűjteménybe.... , h megoszthasd másokkal!
81. mese
2012. jan. 3. 12:43
nekem válaszol valaki??:(
2012. jan. 3. 12:41
Dehogy adom fel!!!Most kezdem még csak!nehezen, de megcsinálható, tudom!...mint írtam már nemrég sikrült a kb. 1 év alatti 20 kg....ha ez idén is így lenne, már boldog lennék!
79. Mandarin Tangó (válaszként erre: 75. - Trécsi)
2012. jan. 3. 12:40
A répa tényleg olcsóbb, próbáld azzal kezdeni, 1 kg 150 Ft körül van, párold meg neki finoman vajon. Vagy barnarizs+borsó rizibiziként. Kompót helyett saláta, nekem a kedvencem: sárgarépa, káposzta reszelve, lesózom, fél pohár tejföl, mustár, bors - afféle amerikai káposztasaláta, ami elvileg majonézes, de hát mi azt nem esszük. :)
78. Lexibaba (válaszként erre: 71. - Trécsi)
2012. jan. 3. 12:38

Trécsi ez is olyan dolog ami miatt nem kell elkeseredned :)


miindenki mondja hogy a kenyér nemjó, meg hízlal, mégis mióta búzát őrlünk létezik. Időszámításunkt elött is ették. Igaz nem ez a finomított volt, de ez van.

Nem olyan sok kalória van egy szeletben. Arra elég, hogy kibírd délug valami feltéttel.. Utána mondjuk citromleves vizet iszogatsz, hogy ne legyél éhes ebédig. Nem muszály annak párolt zöldségekből állni, de pl van olyan fagyasztott sültkrumpli amit sőtőben kell kisüti. Teszel rá grillfűszert és te is eheted és a gyerekeknek is tetszeni fog :)


Ne add fel :)

77. mese (válaszként erre: 44. - Korteforma)
2012. jan. 3. 12:37

Egy kérdésem lenne.. De mindenek előtt gratulálok az akkor elért eredményedhez!:)


Kérdésem:


Hogyan jussak teljes kiörlésű kenyérhez, mikor a család örül annak, hogy egyáltalán meg tud venni egy kiló kenyeret? Zöldség, az pedig nincs minden évszakban, csak drágán...

Nálunk az van, hogy mi egyik napról a másikra élünk, és ha ez zsíros kenyeret jelent, vagy lecsót, vagy paprikás krumplit, akkor azt kell ennünk...


Mi mindenből a legolcsóbbat kell hogy vegyük, ami nyílván a legegészségtelenebbet is jelenti...

:S


így hogyan?

76. Mandarin Tangó (válaszként erre: 73. - Trécsi)
2012. jan. 3. 12:37
Én szívesen, mert próbálok én is sakkozni a pénzemmel folyamatosan.
2012. jan. 3. 12:37
Az én páromra is ráférne, de kizárt h a "normál köret - krumpli, rizs" helyett párolt zöldséget egyen...A gyerekkeről nme beszélve..max a kicsi, mert Ő amúgy is azt kap turmixolva:)
74. Mandarin Tangó (válaszként erre: 71. - Trécsi)
2012. jan. 3. 12:36
Nem csak a vércukor miatt, hanem savas is, és csak éhesebb leszek a gyümölcstől.
2012. jan. 3. 12:35
Na de nem ellenszegülni jöttem, hanem csatlakozni:9 és valóban jó ötlet ha egymással megosztanák ilyen receptek ill. akciókat.
72. Mandarin Tangó (válaszként erre: 68. - Lexibaba)
2012. jan. 3. 12:35

Sárgarépa, hagyma, káposzta - ezt összepárolom jól, só, bors. Ha teszel rá pár csepp szójaszószt, akkor kínai jellegű köret lesz. Husival kész a kínai ebéd. A szójaszószban van cukor, így csak mértékkel.


Karfiol: nem feltétlen rántanám, mert ott vaj liszt, zsemlemorzsa, olaj. Megfőzöm picit, apróbb darabokra szedem, majd be jénaiba, leöntöm sovány tejföllel és megpirítom.

2012. jan. 3. 12:33
Oké, valóban sok mindent meglehet oldani...kifogás lenne ezzel védekezni, eszemben sincs...Én amikor ezek szerint éltem, inkább a délig gyümit választottam, mint a kenyeret, de állítólag ez se jobb, mert sok gyümölcs csak hirtelen dob egyet a vércukrodon és még éhesebb leszel aztán...Sajna ha kevés a pénz( és nem csak magadra kell gondolj - jelen esteben férj és 3 gyerek)..Akkor megnézed h mit vegyél reggelire.pl. kg kenyér vagy 2 uborka:)
70. Lexibaba (válaszként erre: 69. - Mandarin Tangó)
2012. jan. 3. 12:31

Én is szeretem az ilyen hosszabb megoldásokat. Volt hogy összevásároltam mindenféle zöldséget, mindent bebundáztam és sütőben sütöttem ki zsiradék nélkül :) (gomba,patiszon,cukkini volt). Tejföllel ettem :)

Nagyon fini volt :)

2012. jan. 3. 12:28
Ja és még annyi, hogy nem mindenki van oda a húsért, halért. Én pl. jobban zöldséges vagyok, ma pl. gombapörköltet eszek, hagyma, paprika, gomba, fűszerek és tejföl az alapanyagai, nincs benne liszt és elég kiadós lett, nekem is, családnak is jutott, két napra elég lesz. Minden nap agyalni kell, hogy mi az, amit ők is megesznek, nekem is jó, és nem fogy el a főzés után 2 perccel. Hétvégén fogok csinálni székelykáposztát, valami színhusiból, ez is kiadós, és jut két napra belőle, pl. vasárnap és másnap tudok még hozni.
68. Lexibaba (válaszként erre: 64. - Trécsi)
2012. jan. 3. 12:27

Én pont tegnap fogalmaztam meg ezt a naplómban. Simán fogyok. ugyanúgy eszek kenyeret stb. Albérletben, ösztöndíjből, egyetemistaként nem feltétlen tudom megvenni a halat stb, ha ugyanabból a pénzből 2 heti kenyerem megvan. Vagy kávé+cigim. Senki ne haragudjon meg hogy ezt írom egy fogyós , egészségközpontú fórumba, hogy cigi kávéra költöm a pénzem :D

Ugyanakkor: Tesco: 1 idared alma 40 Ft

1 karfiol (kirántos és eszed x napig) 450 kb

és még mehetnék tovább.

Van cukkini, patiszon, sárgarépa (ha jól emlékszem 1 db olyan 20-30 Ft)


Én tegnap Búzaszeletemből és fehérliszt keverékből csináltam kelttésztát és Konzerv gombával töltöttem :) Nagyon finom lett :)


Mindent meg lehet oldani :)

Mindent meg lehet csinálni fogyósra. Pl a kenyeret nem kenem meg semmivel, csak rárakok egy felvágottat. Vagy csak magában a felvágottat eszem, mandarinnal :)


Milyen egészségtelen társakra gondolsz? :)

67. Mandarin Tangó (válaszként erre: 64. - Trécsi)
2012. jan. 3. 12:26
Jó ötlet lenne amúgy akár itt, akár másik fórumban összeírni olyan kajaötleteket, amik nem hízlalnak, sőt fogyisak, és viszonylag olcsón ki lehet hozni. Esetleg felhívhatnánk egymás figyelmét az egyes akciókra, pl. tegnap 350 ft körül láttam az update kenyeret a T-ben. Az azért asszem jó ár érte.
66. Mandarin Tangó (válaszként erre: 64. - Trécsi)
2012. jan. 3. 12:24

Azért ha végiggondolod, hogy mit tennél a kosaradba, ha nem fogyiznál, és mit, amikor fogyizod, nem sokkal többe jön ki. Most nem kell csokit, csipszet venni, helyette 1-2 kg gyümölcsöt lehet. 1 zacskó csipsz kb. annyiba kerül, mint 3 db alma. 1 tábla csoki annyi, mint 2 db natúr joghurt.


Persze egy krumplifőzelék olcsóbb, és többet lehet főzni belőle, valamint laktatóbb, mint a párolt brokkoli, de húst így is veszel, csak most a bőrös csirkecomb bőre a kukában vagy a kutyában landol. Daráltból válaszd a soványabbat, és kenyér helyett pászka vagy hamlett, vagy barnakenyér (nem színezett). Sok átgondolást igényel, és ha már belevágunk, akkor a család is érintve lesz, és úgy már igencsak drágább, de megéri, azt hiszem.

2012. jan. 3. 12:16
Te milyen irányelvekkel kezdted?
2012. jan. 3. 12:15
Nekem az a problémám (mint gondolom sokaknak), h zöldség, hal, csirke stb. szóval az egészséges kaják miért azok vannak ilyen árban?...mert ugye valljuk be, költségesebb, mint az egészségtelen társaik...Na akkor pl. mit reggelizzen az ember lánya, amit nem un meg olyan hamar, mert ez esetben a kenyeret nem kultiválom, akár fehér akár más...Én önbecsapásnak tartom.
63. Mandarin Tangó (válaszként erre: 62. - Trécsi)
2012. jan. 3. 12:10
Egyelőre nem kívánom a pilóta kekszet, de ez csak idő kérdése. A harmadik napon vagyok (illetve negyediken, a szilveszter volt a nulladik), szégyen lenne, ha már megbuknék.
2012. jan. 3. 12:08

Igen:)de csak viccnek szántam:)

Ha tökéletes akkor meg kell tartani!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook