Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Huszonévesen nagycsaládosként....? fórum

Huszonévesen nagycsaládosként....? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
391. Ninike04 (válaszként erre: 390. - Anaterra)
2009. jún. 6. 17:52
Nagyon arik.
390. anaterra (válaszként erre: 389. - Ninike04)
2009. jún. 6. 16:26
5 1/2, 4 1/2 és 3 évesek:)
2009. jún. 6. 15:53

És akkor végre megtudjátok milyen is pontosan?

drukkolok hogy ne veleszületett legyen.Ilyenkor olyan lassan telik az idő mikor arra vársz hogy megtudj valamit.

De akkor mint a sorok olvasom jól megy a keresgélés.


Neked mekkorák a gyerekek?

2009. jún. 6. 15:38
szedtem a kicsiét (bocsi)
387. anaterra (válaszként erre: 386. - Ninike04)
2009. jún. 6. 15:37
Fruktóz az gyümölcscukor allergia. De ezzel egyetemben semmilyen cukrot, vagy gyümölcsöt nem ehet. Egyedül szőlőcukrot. Így abból csinálok mindent, meg tojáspótló porból, amihez kellene tojás vagy cukor. Egész sok receptet találtam. Ma pl. tejberizs volt, külön szestem a kicsiért: az övé szőlőcukros volt, a mienk sima. 1:40.000-hez hogy valakinek fruktóz allergiája legyen és 1:1.000.000-hoz hogy veleszületett fruktózallergiája legyen. A veleszületett az gyógyíthatatlan és kicsinálja a májat, vesét, elhülyül az ember, vagy sorvadást okoz. De az már csecsemőkorban a hozzátáplálásnál jelentkezett volna durva tünettel (kómát is okoz), így csak gondolom hogy nálunk nem ez van. Nagyon remélem, de csak júliusban megyünk kontrollra és akkor mond el mindent a dokinő, most csak maga a vizsgálat volt.
386. Ninike04 (válaszként erre: 385. - Anaterra)
2009. jún. 6. 13:32

Szegényke. a fiad is meg te is.

Fruktoz allergia??még nem nagyon hallottam.

Tojással mi is szenvedtünk,de már nincs vele gond.Elég macerás külön kínlodni mindennel,de a gyerekekért minden.

Nekem is míg Ninikém nem kapott tojást mindig spécin kellett mindent csinálni-.De ugye úgy hogy lényegében ua ette mint a többiek.Csak a fehérjét vontuk meg tőle.

385. anaterra (válaszként erre: 384. - Ninike04)
2009. jún. 6. 13:16

Szis Isten hozott a klubban!

Most egy kissé halott volt a fórum, nem árt egy kis friss "vér".

Bocsi az eltűnésért lányok, de az elmúlt napokban az fiúknak próbálok recepteket gyűjteni, meg étrendet összeállítani. Mert még csak ha tojásallergia lenne, de ez a fruktóz allergia betett rendesen. Majdnem mindenben van cukor. Topicomat fejlesztem: receptek allergiásoknak. A létező összes receptet megpróbálom összegyűjteni, amiből allergiások is ehetnek. Van öteletetek szívesen venném, ha írnátok receptet.

2009. jún. 6. 12:48

Sziasztok.csatlakoznék hozzátok.

Van 4 gyerkőcöm.

10 éves nagyfiam,6 és 7 éves nagylánykáim és egy 6 hónapos törpikém.

2009. jún. 6. 11:36

Sziasztok!Megy az idő...rég voltam itt...voltunk dédimamánál szerda-csüt, kimentem a temetőbe is naygnénémhez...

tegnap meg időm se volt ideülni...bepótoltam a házimunkát:(

remélem mindenki jól van!

2009. jún. 3. 13:51
Helló csajok! Vagytok még? Merre vagytok?Gyertek ,kávézzunk egyet!
381. fbab8271ce (válaszként erre: 380. - Anaterra)
2009. jún. 1. 12:31

Hát nem lehet egyszerű. "szerencsére" nálunk csak egy kis enyhe tejallergia van, pontosabban, ugye valami összetevőjére, de nem vizsgáltattam még ki Dominikot, nekem is ez van, nyers tejet nem iszunk, mert meghajt.

Esőt megúszták, nem áztak el, 3ra pontosan haza is értek.

2009. máj. 30. 07:37
Remélem Dominik megúszta, mert nálunk egy után folyamatosan zuhogott. Mi Pesten voltunk a Madarász utcában. Marcinak volt az utolsó vizsgálata a gyerekgasztrón. Már azt mondták, hogy vele minden rendben és biztos ami biztos alapon elvégzik ezt az utolsó vizsgálatot. És milyen jól tették. 4 hónapos kora óta hasmenéses változó intenzitással. Fruktóz vizsgálatot csináltak tegnap(H2 kilégzéses teszttel) és nagyon durva eltérés jött ki (asszisztens szavaival élve). Úgyhogy neki felejtős az összes gyümölcs, méz, cukorból készült ételek. Tehát minden nasi, péksütemények stb. Ezt magyarázzátok meg egy 3 éves gyereknek. Középső gyerek tojásallergiás, ő meg fruktóz. Még nem tudom, hogy fogok 2 fajta diétát tartani. Már a tojás sem egyszerű. De örülök, mert végre kiderült mindkettő baja és nem csak az ideg marad, hogy mégis mi lehet a gond. Megkönnyebbültem, de azért jól nem érzem magam.
2009. máj. 29. 08:31

Sziasztok!

MA Veszprémbe ment Dominik az ovival kirándulni.

Hááát tiszta ideg vagyok. Most indultak 8kor 3 körül érnek haza! Én okos, meg elfelejtettem váltóruhát rakni neki. Illetve póló van, de cipőt nadrágot, zoknit nem raktam. Ha zuhogna és elázik, szegény babám ott áll ruha nélkül, mert ilyen lökött anyja van:(

2009. máj. 28. 20:11
meghal a fórum??? :(((
2009. máj. 26. 13:21

Hát,most néztem az msn-t,de épp "el vagy foglalva".Én meg nem akarlak zaklatni :)

Na szóval,apánk himlős:( Lázas,pöttyös,élni sincs kedve már.Meló alszik,munka szintén.Jázi az előbb,mikor itt volt régen látott barátném,akkorát esett,hogy a járomcsontja belilult.ÁÁÁ,úgy néz ki,mint akit összevertek.Az etetőszékére akart felmászni,amit már ezerszer megtett és most megcsúszott a lába,és a fa korlátba beverte az arcát.Csodásan mutat!

Így aztán apánk miatt ugrott a hétvégi kirándulás,de remélem a jövőheti lagzira rendbe jön.Szorítsatok!!!

És a fiúk oviznak!!!! ( tudom,nem szép dolog,de olyan jó egy kicsit a csend!)

2009. máj. 26. 10:42
Icám! Végre jó idő van és sokat tudunk kint lenni. Te se vagy soha msnen:(
2009. máj. 26. 10:40
Anaterra: inkább vidd "feleslegesen" orvoshoz, mint hogy baj legyen !!!
2009. máj. 25. 07:15
Múlt héten mi is kirándultunk Királyréten. Azóta van egy folt a fiamon. De ha lyme-kóros is, azt biztos nem ott szedte össze. 2-3 hete voltunk kirándulni az Ipolyparton és ott összeszedhette ha az. Eléggé be vagyok tojva, nehogy az legyen. De biztos hogy nem szúnyogcsípés, most már ötödik napja van rajta. Jó ötcentis ovális alakú folt. Még várok néhány napot, hátha elmúlik. Ha nem, akkor irány a bőrgyógyászat. Pedig a héten, még lesz neki egy H2 kilégzéses vizsgálat Pesten a Madarász utcában. Már annyira unom ezeket.Mindig történik valami rossz:(
2009. máj. 24. 21:09

Sziasztok!

Csavarogtunk ma, majd teszek fel képeket!

Velemben voltunk. Délután meg a kertet csináltuk, holnap fényképezgetek, és majd meglátjátok!:)

ki hogy van? Gyerkőcök? Nálunk allergia, úgy néz ki Dominik is elég "hajlamos" rá. Egy hete lassan fáj a torkom, be van dagadva, alig kapok levegőt, és a fiam is köhög, náthás...nem megfázás...(: még sz is jobb lenne, mert tudnám, h az elmúlik...nah el kell mennem beszerezni valami homeós bogyót!

2009. máj. 24. 13:49
Na jólvan,itt már senki nem ér rá? :(
371. Jázminka (válaszként erre: 369. - Fbab8271ce)
2009. máj. 22. 21:40

Puszillak!

Majd írok,de el vagyok mindennel havazva.

Jól vagyunk,meg minden!

Puszi!

370. Jázminka (válaszként erre: 368. - Anaterra)
2009. máj. 22. 21:39

Hali!

ÁÁ,velünk nem szemetek,sőt! Mi igazán jó kezekben vagyunk ott,bárhol.A gégészettől aggódom,mert az egy szemét hely.

Mindegy,ráérek ezen még aggódni.

Puszi! Majd jövök!

2009. máj. 20. 19:49

szia Icám! végre megvagy!

Jaaaj, azt nem tudtam, hogy bent is kellett maradnotok...:(

nemsoká jövök, remélem lesz itt valaki:)

leteszem fiúkat aludni

368. anaterra (válaszként erre: 367. - Jázminka)
2009. máj. 20. 15:04
Szegénykék! Őszinte részvétem! Kibírtátok, nem voltak szemetek? Mert nekünk tavaly, nagyon szemetek voltak a kórházban, majdnem ott is maradt a kicsi. Örülök, hogy már otthon vagytok!:)
2009. máj. 20. 11:50

Helló csajok!

Már úúúúgy hiányoztatok!

Jázival voltunk 10 napot kórházban,vagyis 5-öt feküdtünk,5-öt bejártunk napi 3 -4 alkalommal.+x kapott infúziót antibiotikummal,plusz kijártunk a gégészetre.

Persze,megint a füle.De mivel itthon himlősek lettek a fiúk,ezért elzártak minket a fertőzőre :(

Szóval tiszta gázvolt.

Röviden ennyi.Majd írok még,de ez a sz. gép sűrűn kiléptet.

Pusziiii!

366. anaterra (válaszként erre: 365. - Fbab8271ce)
2009. máj. 19. 10:44
Hát így ebben a formában. Teljes felújítás alatt lesz az ovi és végülis értehető, hogy a nagy felfordulásban le kell redukálni a gyerekek számát. Csak épp így, én szívom meg.:(
2009. máj. 19. 10:27

Szia!


Ica nem tudom merre csavarog! Férje írta, hogy Jázival volt kontrollon délelőtt(tegnap). Remélem minden rendben lesz vele.

Milyen dolog az, hogy aki otthon van nem viheti a gyereket oviba?

Ezt így megtiltották?Azért ovi az ovi, háááát most akkor nehéz, de szép hetek várnak rád!:)

2009. máj. 16. 13:48

Szia Zsu!


A héten betegek voltunk. A kicsi még a múlt héten szombaton kezdte. Hasfájás, láz, hasmenés, és foltosodás. Tegnap a középső gyerek volt kidőlve. Oviban mondták, hogy ebéd után folyton feküdt (mellékesen megjegyzem, hogy tojásallergiás és 3 tányét tojásos levest adta neki). Így ő még nem biztosan beteg. A lányomnak ma kezdett hasmenése lenni. Nekem más 3 napja. Jól elvagyunk. Tegnap volt Enikőnek a névnapja, igaz Zsófia nao volt (de pont azért lett Zsófia is, hogy legyen névnapja. Szept. 14-én született és 15-e Enikő. Így mindig Zsófia névnapon ünnepeljük őt). Csináltam narancsos túrótortát és habos-mákos sütit. A habost vitte az oviba, örültek neki. Mind egy szálig elfogyott.

2 hét múlva nem mehetnek a gyerekeim oviba, mert felújítás lesz és összevont csoportok. Aki otthon van, nem viheti oda a gyerekét. 3 hónapig 3 gyerekkel leszek itthon. Az elmút egy héttől kezdve, nagyon visszavettem a lendületből és előre regenerálódok. Tavaly az öt hét is nagyon-nagyon nehéz volt. Most 3 hónap! Már most rosszul vagyok:)

MIndegy, majd csak túléljük valahogyan!

2009. máj. 16. 09:30

Nem tudom mi lehet Icával, msn-en sincs, párja volt tegnap(egy néven, közös azonosítóval írnak ők is, mint mi), onnét üzentem neki. Elkezdtem naplót írni, azzal voltam el tegnap, próbálgattam mit hogy lehet beállítani, variálni, jó kis móka!

Megyünk ki udvarra, tegnap csak a felét sikerült lenyírnom...:) Elég érdekesen néz ki!:D

Délu meg megyünk be a kertbe Szhelyre. Holnap meg Ausztria!

Anaterra: veletek mi van?

Hogy boldogulsz a gyerkőcökkel?

szép hétvégét mindenkinek.

Este jövök, ha nem leszek teljesen kipurcanva!:)

2009. máj. 15. 22:21
Nemcsak te, Hanem Jázminka is eltűnt az éterben. Merre jártok csajok?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook