Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Huszonévesen nagycsaládosként....? fórum

Huszonévesen nagycsaládosként....? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2009. ápr. 24. 21:08

Hahó!

Ki,hogy van???

Mi tegnap éjjel gégészeten jártunk megint Jázival... naná,hogy fel kellett szúrni a fülét,3 hete hagytuk abba az antibiotikumot.

Ha jól lesz,kivetetetem a manduláját.

Amúgy jól vagyunk,most jöttünk szalonnasütésből.

Húúúú nagyon sokat ettem.

Szorít a gatyám.

Holnap reggelre akarok 30 kilóval kevesebb lenni!!! Most!!! :)

2009. ápr. 17. 14:23

Vagyok, vagyok...csak hosszú volt a húsvét...voltam a temetőben is,nehéz volt, agyonszáradtak a virágok, pedig akkor még csak 3 hetes volt az egész...:(

Dominik bárányhimlős, szóval megint 2 hét itthon...

2009. ápr. 14. 13:24

Hahó csajok!!!!


Úgy látom én eltüntem és velem együtt mindenki.

Viszont holnaptól vasárnapig nem leszek,mert elutazom a gyerekekkel.

Mi ujság veletek?

Hogy telt a húsvét?

Nálunk volt terülj-terülj asztalka,a lányom külön élvezte,hogy meg lett locsolva és hála égnek kevés locsolónk volt.

Előtte végigszaladt a gyerkőcökön a rota,na,volt hányás meg hasmars,de a lázról már nem is beszélek.

Kivoltam mint a ruca.Jázi már esett össze,aztán járni is képtelen volt,annyira legyengült.Hívtam a kórházat,Piroska ügyelt,de azt mondta,hogy ne vigyem be,hanem itassam.Persze,addig is azt tettem,meg B6,hasfogó,de semmi.

Keresztanyám ajánlotta a Nutridrinket (jegyezzézek meg,mert nagyon hasznos)olyan mint egy dobozos kisüditő,a 2 dl-ben van 300 kalória.Bár 3 éves kor alatt nem javasolják,én adtam neki,hogy valamivel pótoljuk a "veszteséget" és legyen ereje.A csokis ízlett neki a legjobban.Tejmentes is,így nagyszerűen hajrejött.Most meg csak eszik-meg eszik :)



Nem volt káma szútrás tojás,nem jutott rá idő.:)

Majd jövőre duplán csinálok!

Ki hogy van???

Írjatok!

2009. ápr. 8. 23:02
Ica, merre vagy?
2009. ápr. 2. 21:24
Hoppá, hogy miket tudnak itt egyes kreatív anyukák!:) Káma szútrás húsvéti tojás! Ej, Ica!:)
266. Jázminka (válaszként erre: 265. - Fbab8271ce)
2009. ápr. 2. 13:17

Én a fiúknak nem veszek ezért külön ajándékot,hanem kindert kapnak főtt tojás helyett.Viszont most láttam,hogy lehet kapni robbanócukorkás csokitojást(nestlés),úgyhogy szerintem most azt veszek.

Apánknak minden évben valami extra tojásfestéssel rukkolok elő( általában valami pajzánt festek a neki szánt főtt tojásra) :)

Idén még nem tudom mit kéne,talán elő kéne keresnem a káma szútrát... :)

2009. márc. 30. 11:00

két hét múlva húsvét...

Mit kapnak a gyerekek? Szoktatok venni játékot is vagy húsvétra csak csoki van?

2009. márc. 25. 16:06

Jaj, most olvastam egy linket! Ez aztán a pofátlanság!...ezért pénzt kérni:

[link]

Párom bement, elhozta a lapokat, kitöltöttem, úgy mentünk vissza(direkt fogadóóra végére, h kevesebben legyenek) max ha fél órát vártunk, sokat mondok! ÉS ezért elkérnének 10-20 ezreket?váááááááá

hogy nem sül le a bőr.....

2009. márc. 25. 16:03

Hja, és a szakápolók itt Mo-n: képzettebbek, ügyesebbek, okosabbak, , de milyen fizuért?

Ott kint jóval többet kapnak.

Valami oka van, hogy világszerte szívesen fogadják a magyar orvosokat, nővéreket, szakápolókat!!!

2009. márc. 25. 16:00

Mi is gondolkoztunk elég sokat,hogy Roli kimenne, lehet találna a közelben is és akkor napi szinten hazajárhatna, vagy hetente biztos...(elvégre a határ kb 20perc autóval)... És ha minden jól menne...

Utánakérdeztem, ahhoz hogy családostul kiköltözhessünk kell ugye 1-2 év hivatalos munkaviszony, albérlet bejelentve, vagy akár a munkaadó is vállalhatja a lakásügyet...

Kint több fizu,jobb életszínvonal, nyugodtabb légkör, talán biztosabb jövő! Háááát, meggondolandó, nem?

261. Jázminka (válaszként erre: 258. - Fbab8271ce)
2009. márc. 25. 14:28

Szokott (enyhe túlzás) előfordul,hogy oda vagy onnan költöztet (pestről) ide vagy a környékre.

Jóval olcsóbb,mint amit a "nagyvároson " elkérnek,de ő vidéki...

szóval az oda-vissza út meg nincs ingyen.

Romániába is szokott kijárni,mert mostmár szabad.De olyan ritkán van fuvar,mint a fehér holló.Nincs az embereknek pénze.

Unokatesómék (vagyis a férj) évek óta kint dolgozik az osztrákoknál,minden hétvégén hazajött,és ősszel gondoltak egyet és a 3 gyerekkel kiköltöztek...

Pöltenben laknak,a nagylány felzárkózató iskolába jár,hogy tanulja a nyelvet,a középső simán ovis, a kicsi még 2 .5 éves és azt mondják,hogy tök jó,hogy kimntek,több a pénz,kedvesek az emberek,,,

szóval nem bánják.

Irigylem a bátorságukat,és a szerencséjüket.

Én nem mernék elindulni a nyelvtudás hiánya és a gyerekek miatt.

Gyerekápoló persze mindenhol kell (gondolom) szakmailag tehát nem lenne gond.

A férjem meg csak a fuvarozáshoz ért.

Szóval ez van."ITT élnünk,halnunk kell!!!"+

260. Jázminka (válaszként erre: 257. - Vkj77)
2009. márc. 25. 14:10

Háát,azt hiszem nem kérdezte senki,én meg csak írok,meg írok...

egyébként meg csapnak a hullámaok a fejem felett és benne is.Feszt rámjön a bőgés,totál depis vagyok és hirtelen rosszullétek és remegések jönnek rám.Azthiszem ez idegkimerültség.

259. fbab8271ce (válaszként erre: 254. - Jázminka)
2009. márc. 25. 10:42
Épp kérdezni akartam, hogy hol az 5. szoba:) utána olvastam tovább...:)
258. fbab8271ce (válaszként erre: 252. - Jázminka)
2009. márc. 25. 10:33

Most beindult a szezon, van munkája páromnak, de párod, innét is járhatna Bpre költöztetni, talán még közelebb is vagyunk! Sőt!Ausztriába is hipp-hopp kiugorhatna!:) Szólj, és segítek házat keresni:D

Még nem voltam a környéketeken, mikor Erdélybe mentünk, akkor meg vonattal voltunk és nem emlékszem már hol mentünk át határon...

Mondjuk, ha tudom, hogy jó helyre lehetne költözni, ahol van munkalehetőség, megélhetés,(beszélgettünk már erről párommal), nem tartana sok minden vissza...max annyi, hogy ugye gyerekek egyre nagyobbak, egyre jobban kötődnek a mamáékhoz, és a nagybátyjaikhoz...de mernék/mernénk nagyot(messze) lépni, rajtunk nem múlna!

Itt országon belül Velem, Bozsok tetszik a fekvése miatt, tiszta levegő, hegyek, erdők...gyönyörű táj(de megfizethetetlen-a telekár):(

Ausztriában pedig Tirol, ahova még elköltöznék vagy Bécs, ha várost lehet(ne) választani...De nem kívánságműsor!

257. vkj77 (válaszként erre: 254. - Jázminka)
2009. márc. 24. 19:25
Miért lennél az???
256. vkj77
2009. márc. 24. 19:23

Epres vonattorta


Hozzávalók a tésztához: 5 tojás, 30dkg porcukor, 12 evőkanál hideg víz, 1 csomag sütőpor, 18dkg finomliszt, a tepsi kikenéséhez:Rama sütőmargarin, finomliszt.

Krém:25 dkg eper (fagyasztott is lehet) 2.5dl tej, 1 csomag (40gr) főznivaló, eper ízű pudingpor, 6-7 evőkanál kristálycukor, 25dkg Rama sütőmargarin

Díszítéshez: vaniliás karika, tejcsokoládé, eper


A tésztához a tojások sárgáját a cukorral fehéredésig keverjük.Ez konyhai robotgéppel maximális fokozaton kb. 2perc.Kanalanként hozzáadjuk a vizet, mindig jól összekeverjük.A sütőport a liszttel összeforgatjuk, az előzőekhez adjuk.A kemény habbá vert tojásfehérjét beleforgatjuk, majd margarinnal kikent, lisztezett nagy tepsibe simítjuk. Előmelegített sütőben, közepes lánggal (180 C. légkeveréses sütőben 160 C) 16- 18 perc alatt megsütjük.Még melegen gyúrólapra borítjuk, szorosan feltekerjük, tiszta konyharuhába vagy sütőpapírba csavarjuk, hűlni hagyjuk.

Közben elkészítjük a krémet.Az epret megmossuk, kicsumázzuk, turmixoljuk.Ha fagyasztott gyümölcsből készítjük, akkor azt szobahőmérsékleten fölengedjük, ezután levével együtt turmixoljuk.A tejet a pudingporral, meg a cukorral simára keverjük, a turmixolt epret hozzáöntjük, kevergetve sűrűre főzzük.Megvárjuk, amíg kihül, majd habosra keverjük, és apránként hozzáadjuk a szobahőmérsékletű margarint.Kétharmadát a kihajtogatott piskótára kenjük, újra fölcsavarjuk.A maradék krémmel kívülről kenjük körbe, majd rövid időre behűtjük.

Ezután 3 "kocsira" vágjuk.Az oldalukhoz vaniliás karikákat tapasztunk, ezek lesznek a kerekei.Az ütközőt és a kéményét egy-egy hosszúkás szelet csokoládé vagy néhány szem eper, míg az ablakait egy-egy kocka csokoládé adják.

255. vkj77 (válaszként erre: 253. - Jázminka)
2009. márc. 24. 19:08
Berakom a receptet,ha nem zavar senkit.Anyukám csinálta.Amúgy köszi!
254. Jázminka (válaszként erre: 252. - Jázminka)
2009. márc. 24. 17:56
ja,egy szoba a zsibongó... ezen keresztül(Is) lehet bejutni a többi szobába,itt van az internet.Mindegy,gondolom nem érdekel senkit,csak leírtam..De minek? Tiszta hülye vagyok,de már mindegy....
2009. márc. 24. 17:54

vkj77!

Tök jó az ikreid tortája,gondolom saját készítés! :)

Vaníliás karikát azt kivettem a képen,belül piskótatekercs?

2009. márc. 24. 17:52

Hali!

Nálunk mind a 3 egy szobában van,pedig 5 szobás összesen a ház.egy a miénk,egy fenntartva vendégnek,egyben a gyerekek(ez a legnagyobb) és van egy "hideg szoba",amit nem fűtünk,le van redőnyözve,van hozzá külön bejárat is,de ott tárolom a kinőtt- vagy nagy ruhákat,meg ami éppen nem kell,és útban lenne.

Szerintem míg kicsik,simán maradhatnak egybe,majd ha jön a tinikor,meg a szerelmek,majd akkor külön mennek.

Állítólag a gyerekek számára nagyon fontos az esti sutyorgás egymás között,mikor megbeszélik a kis dolgaikat.Nem beszélve arról,hogy a leányzó ha nem akar elaludni,ők énekelnek neki.... nagyon édesek!

Nem is bánom,hogy együtt vannak,így egyszerre vannak ágyba fektetve,nincs apelláta...

Meg ugye a horrribilis rezsi miatt sem mindegy hány szobát fűtünk vagy égetjük a villanyt.

Zsu drága! Költözzetek felénk! :)Mondjuk ide a szomszéd községbe...?

2009. márc. 24. 09:40
VKJ: akkor te tudsz írni róla, hogy működik a csere.Nem tudom hitelre építkeztetek-e ,de gondolom a szocpol miatt, azt vettem ki a soraidból. MI házunkon is van még hitel, és egy gyerekre a félszocpol. De szeretnénk eladni és venni egy nagyobbat.(az árából lehet nagyobbat is a várostól kicsit messzebb, mi 6 kmre vagyunk, de pl. 15kmre ezért már nem ilyen 60, hanem 100 Nm-eset találhatnánk) Ami szép és jó és megfizethető is, az messzebb van....Tudsz nekem erről írni, akár priviben? köszi
250. vkj77 (válaszként erre: 249. - Fbab8271ce)
2009. márc. 23. 19:19
Ez érdekes kérdés.Nekem három hugom van.Míg nem mentem férjhez,egy szobában voltunk.Ja,és 5 szobás a házunk.Csak akkor mentem fel a szobámba,amikor jött a leendő férjem.Most építkeztünk,és ugródeszkának 2 szobásat egy meglévő+bevállalt gyerekre.Persze ikrek lettek.Elcseréltük,de 3 szobásra sikerült,pedig a négyzetméterből lehetett volna 2+2.Így egy ideig a két kicsi egy szobában,aztán csak alakul majd...
2009. márc. 23. 17:56

sziasztok! itt vagyok, csak volt egy nehéz hetem...


kérdés: két gyerek elfér még egy szobában, na de három?

nem, nem vagyok terhes, csak kérdezem...:)

2009. márc. 23. 15:06
eddig-eddig-eddig vagyok!!!
2009. márc. 16. 15:05

Itt a környéken is bárányhimlő-járvány van. De nem tudom, jobb lenne-e túlesni rajt, vagy inkább az a szerencsésebb, ha idén még megússzuk...

Én emlékszem, öcsémmel együtt voltam és apu is velünk volt pöttyös, ráadásul anyu akkor volt Pesten továbbképzésen...A szomszédasszony ment el bevásárolni!:)Mert apám szarabbul volt, mint mi...

246. Jázminka (válaszként erre: 242. - Vkj77)
2009. márc. 16. 14:28
Köszi! Én úgy-de úgy,de úgy szeretném,ha így lenne! Nálam jobban tán senkise! :(
245. Jázminka (válaszként erre: 243. - Fbab8271ce)
2009. márc. 16. 14:26

Megígérem,ha arra járok,megkereslek!:)

... hát,nem mostanában lesz:(

2009. márc. 16. 14:25

sziasztok!

Most voltam a zárójelentésért,és még 2 hétig kell szednie a picimnek antibigyót,és mihamarabb ki kéne vetetni az orrmanduláját.... legalábbis Piroska szerint.

Egy hét múlva kell visszamenni a gégészetre,akkor megbeszéljük a hogysmintet...

Tomi nem kap levegőt szinte,annyira bedagadt az orrnyálkahártyája,viszont már felszakadt neki a köhögés.Na de hogy kelt a nagyfiam...! hangja nem sok,és olyan fájósan köhintett.Kapott egy strepsilst,állítólag jobb volt,elment oviba... nem hiszem,hogy holnap menni fog.

Meg most jön-jön-jön a himlő!

Tavaly nem volt szerencsénk elkapni,idén meg már félek tőle.Apánk sem volt még himlős.

Ti hogy éltétek meg???

243. fbab8271ce (válaszként erre: 241. - Jázminka)
2009. márc. 16. 09:16
Na, majd ha egyszer erre jársz, elmehetünk sütizni!:)
242. vkj77 (válaszként erre: 241. - Jázminka)
2009. márc. 15. 23:14
Kitartást,és gyógyuljatok meg minél hamarabb!!!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook