Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Huszonévesen nagycsaládosként....? fórum

Huszonévesen nagycsaládosként....? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2009. máj. 15. 13:31

sziasztok!

Kicsit eltűntem...elkezdtem naplózni...:)

2009. máj. 13. 08:48
akkor biztosan örült neki:)
2009. máj. 12. 23:16

hát nem...piacon voltak 5ezerért, a zsibin, nem lestrapált, de inkább lányos, meg 20as méret volt mindenfelé, abból vagy 15dbot vehettünk volna...

de valahogy majd lesz...

és kapott végre igazi "nagy", új bicajt...:)

358. anaterra (válaszként erre: 357. - Fbab8271ce)
2009. máj. 12. 20:05
Akkor nálatok sem valami olcsó.
2009. máj. 12. 16:03
18e volt a bicikli...uhhh, sok-sok, de ha azt veszem, h (remélhetőleg) nem megy tönkre, és majd Bálint is megörökölheti...
356. anaterra (válaszként erre: 355. - Fbab8271ce)
2009. máj. 11. 19:19

Mennyibe került? 2 gyereknek van bicikli, de a harmadiknak nincs. Azon filóztam, hogy a lánynak veszünk megint, mert ő nagyon magas. Kicsit meg hülyeség venni, mert 1 év múlva el lehet felejteni. Így meg megöröklik egymástól. Itt 14-16 e Ft egy gyerekbicikli. Kész rablás.:(

Nem tudsz habos mákos sütireceptet?

2009. máj. 11. 15:50
Hétvégén csavarogtunk a környéken, tegnap biciklit kerestünk, elmentünk pár helyre, ahol van sok minden használt cucc, de nem volt szép és jó, a végén az Intersparban kötöttünk ki...De végre lett 16-os fiús kitámasztós kisbicaj Dominiknak!!!
2009. máj. 11. 15:48

De a póni biztosabb!:)

Mert a páva könnyebben elpusztul, ROl volt munkahelyén, ha épp nem szökésben voltak, akkor potyogtak el a pávák...:)

Volt, h megléptek és hajtották őket faluban!:D:D:D

2009. máj. 10. 20:38

Hova lettetek csajok?

Ma voltunk Monoron, kisállatkiállításon. Több mint meleg, meg tömegnyomor volt. De vittük a lányomat is, aki láthatott és végre megsimogathatott egy élő pónit. Alig bírtuk elvinni onnan. Poton 160 e Ft-ért elvihettük volna. De még mindig jobb tétel, mint egy páva, ami 80e Ft volt. Úgyhogy ára voltak, nem gyengék.

2009. máj. 8. 11:55
somlói torta sem rossz, de meghaljok a hatlapos dobostorta előtt is:)
2009. máj. 8. 07:43

dobostorta, hatlapos?

imádom őket!:)

indulunk most oviba....

350. anaterra (válaszként erre: 349. - Fbab8271ce)
2009. máj. 8. 07:22
már nagyon éhes vagyok? Mit eszünk:)
2009. máj. 8. 07:01

Ica! Mennünk kell sütizni, hogy egy jót dumálhassunk végre, anaterra, jössz te is?

Így virtuálisan egyelőre...:)

348. anaterra (válaszként erre: 347. - Jázminka)
2009. máj. 7. 17:14
szia Icu! Mi a baj? Ne add fel soha, legyen bármennyi kretén a környzetedben:) Ne légy szomorú!
2009. máj. 7. 13:42

Helló csajok!

Én lassan mindent feladok,világvége hangulatom van,és a világbéke cseppet sem érdekel most...

Rossz hírek folyamatosan,és folyamatosan csinálom a dolgom,mások folyamatosan keresztbe tesznek,vagy természetesnek veszik a munkámat,ami csak az én dolgom...

Olyan elegem van néha!

Most is.:(

346. anaterra (válaszként erre: 345. - Fbab8271ce)
2009. máj. 6. 20:32
én már feladtam ma rendet.Délelőtt rendberakom, dlután szétzúzzák. Jó játék. Nem gondolnám hogy hiperaktív a fiad, mert ha egy játék leköti az jó. Valószínűleg eleven, de nem vagyok pszichológus.
2009. máj. 6. 17:34

de nem mondanám rá, h hiperaktív, remélem nem az, és nem lesz gond a suliban...

hát a lakás...ma vagy 10szer dobtam rendbe, de meg se látszik...és nálam csak kettő van...:)minden tiszteletem a nagycsaládosoké!:)

2009. máj. 6. 17:29

Dominik elmúlt 3 és jóformán minden éjszaka felébred, és átjön...visszaviszem, de van hogy mégegyszer éjjel átjön...

délu ritkán alszik...

le tudja kötni pl a kirakó, egy érdekes mese

343. anaterra (válaszként erre: 342. - Fbab8271ce)
2009. máj. 6. 17:26
ez aranyos volt:) most megyek, mert szétszedik a házat sziasztok:)
2009. máj. 6. 17:22

Egy naplóból másoltam ide...lehet olvastátok már, de...:)de ez kell ide is!:)


Egy este, amikor anya a vacsorát főzte, 11 éves fia megjelent a konyhaajtóban, kezében egy cédulával. Furcsa, hivatalos arckifejezéssel nyújtotta át a cédulát az anyjának, aki megtörölte kezét a kötényében és elkezdte olvasni azt:


- a virágágyás kigyomlálásáért: 500 Ft

- a szobám rendberakásáért: 1000 Ft

- mert elmentem tejért: 100 Ft

- mert 3 délutánon át vigyáztam a kishúgomra: 1500 Ft

- mert kétszer ötöst kaptam az iskolában: 1000 Ft

- mert mindennap kiviszem a szemetet: 700 Ft


Összesen: 4800 Ft.


Anyja kedvesen ráemelte fiára tekintetét. Rengeteg emlék tódult fel benne.

Fogott egy tollat és egy másik cédulára ezeket írta:


- mert 9 hónapig hordtalak a szívem alatt: 0 Ft

- az összes átvirrasztott éjszakáért, amit a betegágyad mellett töltöttem: 0 Ft

- a sok-sok ringatásért, vigasztalásért: 0 Ft

- könnycseppjeid felszárításáért: 0 Ft

- mindenért, amit nap, mint nap tanítottam neked: 0 Ft

- minden reggeliért, ebédért, uzsonnáért, zsemléért, amit készítettem neked: 0 Ft

- az életemért, amit minden nap neked adok: 0 Ft.

Összesen: 0 Ft


Amikor befejezte, anya mosolyogva nyújtotta át a cetlit a fiúnak. A gyerek elolvasta és két nagy könnycsepp gördült ki a szeméből.

Szívére szorította a papírost és a saját számlájára ezt írta: FIZETVE

341. anaterra (válaszként erre: 339. - Fbab8271ce)
2009. máj. 6. 17:18
fél percig nem tud megülni, semmi nem köti le, mindig valami érdekes és izgalmas dolgot keres, a figyelme bármikor elterelhető, zajos, ő akar lenni mindig a középpontba, mindig mozogi, menni, biciklizni:), lehet agresszív másokkal szemben, éjszaka többször felkelhet, délután is (ha alszik egyáltalán). Most olvastam, hogy az igazán szakember által bizonyított hiperaktív gyereket (tehát nem a mondvacsinált)lehet gyógyszerrel lenyugtatni. Nem olyan lenyugtatást gondoljatok, mint a pszichiátrián, hogy bambul és néz maga elé, hanem összpontosítva figyel és nyugodtan rendszerezi a gondolatait, ergo normális lesz. De ez csak a tényleges beteg gyerekeknél használ,hiszen náluk olyan biokémiai problémák vannak az agyban, ami más normális gyereknél nincsenek. Az a gyerek akinél kényelemből ráfogják, abban az esetben kimondottan árt a gyógyszer. Ha hiperaktív a gyerek minél hamarabb szakemberhez kellene vinni. Olyat is olvastam, hohy van olyan hallókészülék, amit kifejezetten hiperaktív gyerekeknek fejlesztettek ki, hogy csak a tanár hangját hallja.
340. anaterra (válaszként erre: 337. - Fbab8271ce)
2009. máj. 6. 17:09
szia:)
2009. máj. 6. 16:52
tudnál még írni arról, miben másabb a hiperaktív gyermek, mint az eleven? persze, ha nem gond...
338. micimacko72 (válaszként erre: 335. - Anaterra)
2009. máj. 6. 16:52

hát nem írígyellek. Az én gyerekeim még evés közben is jönnek-mennek állandoan be van a fenekük sózva. Bence mindig könyörög anya menjünk már biciklizni vagy sétálni.......

Igaz mostanában már kezd egyre több időt tölteni egy játékkal de van hogy ugy fel tudja magát idegesiteni játék közben, hogy el kezd sirni.

1,30 kg-al született és már az inkubátorban forgott, kirugta mindig az ajtaját. Mondta is a doktornő ez egy hiperaktiv gyerek lesz, figyeljem meg. Nem vittem még ezügyben dokihoz gondoltam majd kinövi. De olvastam, hogy ez iskolában már gondot okozhat náluk.

2009. máj. 6. 16:49
Szia Anaterra!
2009. máj. 6. 16:48

Jázminka lehet tud erről többet írni...

Nem tudom, hogy a nagyfiamra rámondhatom-e, vagy csak eleven. de nem szeretnék dobálózni ezzel, nem is tudom, hogy írjam...nem betegség, de mindenképp egy kezelendő dolog, sok odafigyelést, plusz munkát igényel szülőtől, nevelőtől egyaránt...

Olvastam sokat róla neten , hoxán, de nem tudom meghúzni a vonalat az eleven és a hiperaktív gyerek között...sokan lehet csak rámondják a sajátjukra(?), hogy ezzel takarózzanak, mert vannak neveletlen, eleven gyerekek, akik nem hiperaktívak...

Ha tudtok többet, vagy egy jó oldalt, hol lehet erről olvasni, szívesen fogadom én is

335. anaterra (válaszként erre: 334. - Micimacko72)
2009. máj. 6. 16:46

ő diagnosztizáltan az. 2 1/2 éves korában mondta azt a gyermekosztály főorvosnője, hogy hiperaktív a gyerek és keressem fel a helyi pedagógiai szakszolgálatot. Én ezt meg is tettem, de amíg a gyerek el nem éri a 4 éves kort nem foglalkoznak vele.

Honnan látni? Onnan tudod, hogy hiperaktív-e, hogy nem képes egy percig nyugton ülni. Le kell ültetni és megfigyelni mit csinál. Marcinak athópiás dermatitisze is van (veleszületett ekcéma). Emiatt van a hiperaktivitás. Az ekcéma állandó bőrviszketéssel jár és emiatt van az állandó mozgáskényszer. Nyughatatlan, mindenbe belefog, türelmetlen, mindent azonnal akar csinálni, és egy kissé kényúr. Valamit ki kellene találnom, mit csináljak vele.

334. micimacko72 (válaszként erre: 333. - Anaterra)
2009. máj. 6. 14:13
Szia! Ezt hogy állapitják meg? Doki? Vannak valami jellegzetes tünetei azon kivül, hogy pörög ezerrel? Az enyémek is ilyenek de én betudom a gyerekkornak
2009. máj. 6. 13:00
Hiperaktív a legkisebb gyerkőcöm (3 éves), de csak 4 éves kortól kezdve foglalkoznak vele. Mit tudtok javasolni, mit tegyek? Olyan mint egy felturbózott Duracell-nyuszi.
2009. máj. 6. 09:12
Sziasztok!Én most vagyok gépközelben!:)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook