Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy fogadtátok el, ha nem jött be az élet? fórum

Hogy fogadtátok el, ha nem jött be az élet? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
444. gribedli*** (válaszként erre: 441. - Aredhel)
2016. ápr. 25. 22:54

De át tudom érezni, mert a szüleimtől nem kaptam semmilyen segítséget, úgy értem, anyagit nem, de morálisat igen, apukámtól.


Gondolom ennek is köszönhető, hogy én nagyon is átérzem azt a gesztust, amivel a férjem szülei segítettek minket (a férjem is dolgozott egyetem mellett, lehet, hogy írtam is ebben a topikban), szóval ő sem csak várta a sült galambot, hanem ment az apjához dolgozni, így ezt róla is elmondhatom, hogy bár nagyon különböző gyerekkorunk volt, ő sem vett semmit készpénznek, vagy hogy neki jár. Így nevelték.


Pechedre ti mindketten így vagytok, szóval se téged, se a párodat a szüleid nem segítik anyagilag, de ebből sok jót is kihozhatsz, ha a ti dolgaitokra koncentrálsz és nem arra, hogy a másiknak, másoknak mije van és mi jött neki össze. Amíg azon filózol, hogy az illető megérdemelte-e vagy sem, lehet, hogy értékes ajánlatokról, alkalmakról csúszol le.

2016. ápr. 25. 22:33
Ez a sok nem......
442. globus (válaszként erre: 440. - Michelle.r)
2016. ápr. 25. 22:07
Nem, most az "én nem találkoztam soha az igazival" saga dívik, hogy azért nem lett gyerek, mert nem volt kinek szülni, a maiak pedig vagy elváltak, vagy javíthatatlan vénemberek.
441. Aredhel (válaszként erre: 414. - Gribedli***)
2016. ápr. 25. 22:03

Félreértesz. Pontosan azért nem vennék 45 éves koromban kertes házat, mert akkor már azzal kell foglalkoznom, hogy a gyerekeimnek össze tudjak kaparni egy kis kezdőtőkét. Pont ezért nem szeretnénk nagy hitelt sem felvenni, mert akkor miből rakunk félre a gyerekeinknek? Nem akarom, hogy ők is úgy kezdjék, mint mi, nulla segítséggel.


Remek, hogy neked megvolt a segítség, de pont ezért nem is értheted, milyen az, hogy az ember csak gürizik és nem igazán jut közelebb a célhoz. Ne érts félre, ahogy mondom, én is a gyerekeimnek adnám a pénzem, de te hiába beszélsz pozitív hozzáállásról és türelemről, mert sosem voltál olyan helyzetben, hogy azon törd magad, honnan lesz házad. Ha mi kapnánk egy telket, rohannánk haza.

440. michelle.r (válaszként erre: 425. - Globus)
2016. ápr. 25. 19:54
Megélheti úgy is, hogy game over. Én a helyében örülnék a rengeteg pénzemnek, utaznék, ismerkednék, dolgoznék legalább hat órát naponta, és keresnék olyan családot, ahol pótnagyi lehetnék. Persze ehhez az kell, hogy ne savanyodjon belel a sorsába, ami nem biztos, hogy sikerült neki.
439. ab61752c45 (válaszként erre: 431. - Forrest2010)
2016. ápr. 25. 18:47
csak tudod a térdem elvolt törve,még most sem az igazi,az árok meg elég mély.
438. Milup2 (válaszként erre: 435. - Forrest2010)
2016. ápr. 25. 18:45

És....most már akárhány képet lehet fényképezni, mert kiválaszthatjuk a legjobbakat, és azokat hívatjuk elő, vagy elő sem hívatjuk, akkor is megmaradnak..:D

Én is voltam kint bébicsősz..;) nyelvtanulás miatt, na meg a "szabadság" miatt, távol a szülőktől, jó volt no...

437. Milup2 (válaszként erre: 429. - Gribedli***)
2016. ápr. 25. 18:42

Hogyne, nincs nagyobb öröm annál..De ha valaki nem gazdag, akkor saját maga extra dolgai közül többről le kell mondani, a gyerek javára, ami nem nehéz, főleg, ha lánykorában ki tudta élni magát...;)


Na és igen: veszélyes dolgok család előtt történnek, utána már van kiért élni, nem rizikózunk..;)

436. Milup2 (válaszként erre: 428. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 25. 18:39
:D Igeeeen :D
435. forrest2010 (válaszként erre: 424. - Milup2)
2016. ápr. 25. 18:15
Valamikor hajdanán a lányom bébicsőszködtt , a nyelvtanulás miatt , de rengeteg fotót készített mikor itt-ott járt , ez tényleg egy örök emlék . Ma már egy olcsóbb fényképezőgéppel is csodálatos felvételeket lehet készíteni .
434. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 433. - Forrest2010)
2016. ápr. 25. 18:11
Tudom. Egy szelet hús, egy sárgarépa, egy szem tyúktojásnyi krumpli :)
433. forrest2010 (válaszként erre: 422. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 25. 18:10
Nálunk hajdanán a fele családot kitelepítették Németországba , mikor 14-16 éves voltam akkoriban már rendszeresen jöttek a kinti rokonok , hoztak sok fényképet a kinti életről + katalógusokat , amikből ők vásárolhattak , csodálatosan szép dolgaik voltak . Nagyon keveset ettek a mi felfogásunk szerint :) egy husilevest 2 szál cérnametélttel , nem is volt rajtuk 1 deka felesleg se ! megvettek néhány karton üdítőt ott , ahol olcsóbban jutottak hozzá ..... sokkal inkább ésszel éltek , mint mi .
432. forrest2010 (válaszként erre: 414. - Gribedli***)
2016. ápr. 25. 18:01
Tökéletesen igazad van . Én próbáltam a lányunknak segíteni , övé lett apám házának az ára 20 évvel ezelőtt / elutazgathattuk volna , felélhettük volna , mint ahogy sokan tették ! hiszen én örököltem / megvett egy telket és a maradékból + a saját kis spórolt pénzéből elkezdett építkezni , nem vehetett fel kölcsönt , mert nem lenne miből fizetni , bár többnyire azért van munkája is de ahogy volt rávaló folytatta . 20 év alatt nagyon elszaladtak az árak , akkor 2-2.5 millióért lehetett telket venni az akkor még a falu üdülőövezetében , mikor mi vettük a miénket , jövőre lesz 40 éve , akkor még 30 ezer ft volt egy telek a faluban . Végülis mázlink volt annakidején .
431. forrest2010 (válaszként erre: 409. - Ab61752c45)
2016. ápr. 25. 17:45
Míg nem voltam nyögdíjas , a mosoda ablakából ráláttam a szemben lévő házikóra , ahol a 80 környéki Mami vágta a füvet :) akkor úgy gondoltam , h talán így még egye fene ! üsse kavics ! csak betegek ne legyünk !
430. gribedli*** (válaszként erre: 428. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 25. 17:45
:D
429. gribedli*** (válaszként erre: 424. - Milup2)
2016. ápr. 25. 17:43

Azért a gyerek öröm is, nemcsak lemondás:)


Én pl a gyerekem miatt elmentem Disneylandbe, holott magam miatt nem mentem volna el, és szép élmény volt:)


Viszont gyerek nélkül el mertem menni veszélyesebb helyekre, most már velük nem mennék, úgyhogy azt kipipálhatom:)

428. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 424. - Milup2)
2016. ápr. 25. 17:34

Pedig milyen jó felvenni a hátizsákot, szendvics, gyümölcs ásványvíz bele, felülni biciklire, vonatra, buszra, valahol leszállni, szétnézni, levegôzni, kiülni valahova egy kávéra, süteményre, fagylaltra és vissza...

Ezért szeretem az olaszokat példul. Egy pohár bor mellett vidámkodnak fél délután-fél éjszaka.

427. forrest2010 (válaszként erre: 319. - Aredhel)
2016. ápr. 25. 17:18
Mi 25 évesen vettünk fel hitelt az építkezésre , 26 évesek voltunk , mikor a félkész házba beköltöztünk , 30 évre kaptuk meg a kölcsönt , vagyis 55 évesek lettünk volna mire letelik az OTP-nk , pont nyd-as lettem volna mire letelik . Jó , azután változott a kölcsön is + a nyd-korhatár is , de mázlink volt , mert a lefelezett kölcsönt visszatudtuk fizetni , de a mai árakkal már nem lennénk képesek boldogulni , lakni pedig kell , ha nem családi házban , akkor 1 panelben v .......? Folyamatosan volt munkánk , de ma már ez se biztos :(
426. Milup2 (válaszként erre: 425. - Globus)
2016. ápr. 25. 17:11
Szomorú :(
425. globus
2016. ápr. 25. 17:10
Történetet olvasván felsejlett előttem egy régirégi, talán két évtizedes esemény egy kislányról. Aki akkor volt 26 éves, legnagyobb vágya kertes ház. Volt ugyan panellakása, azt kiadták albérletbe, hogy még gyorsabban gyűljön a kis pénzecske. Testvér bankban dolgozott, mindig tudták, hogyan hasznosabb aktuálisan fialtatni, nehogy elússzon, sőt lehető legjobb kamatot kaphasson. Mese vége: a leány ma közel 50 éves, ház nincs, család nincs, udvarlók nem voltak elég jók, mert sosem hoztak annyi pénzt, amiből meglett volna az áhított házikó. Game over, tanulságos!
424. Milup2 (válaszként erre: 422. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 25. 17:01

Nagyon igazad van...

Én nem is értem, miért nem megy valaki külföldön szabadidejében többfelé, felfedezni a környéket(és pénzbe sem kerül, ha csak nézelődik;D), jókat kirándulni, fotózni sokmindent, hogy később öröm legyen a képek által is visszaemlékezni, egy ismeretlen városban sétálgatás felér egy nyaralással, legalábbis nekem...


Néhanapján pedig pont ilyen fiatalok megengedhetnének maguknak ezt-azt, ami nekik örömet okoz, akármit, egy kis pénzt lehet ilyesmire költeni, attól még később lehet házuk..

Élni kell, és az élet szép, ha éveken keresztül a jövőn sopánkodik az ember, amiről nem is tudni, hogy alakul majd, akkor elrepülnek felette az évek, és később már annyira normál lesz a sopánkodás az életében, hogy nem tud már a megvalósult álmainak sem örülni...

Huszonévesen olyan sokmindent lehet még csinálni, annyifelé el lehet menni, tárva-nyitva a világ előttük, ki kell használni, ha majd 2-3 gyerek lóg a nyakukban, akkor már más lesz az életük, ők lesznek a fontosak, és nem a saját extra igényeik...Akkor már tényleg megfontoltabbnak kell lenni...

Jaj, ha én mégegyszer huszonéves lehetnék, hajaj, rengeteg ötletem lenne, hogy tehetném még boldogabbá az életem..Bár nem panaszkodom, most sem búslakodok, no..:D ÉLEK, és ez a legfontosabb :D Az élet szép, de nagyon rövid!!! Szomorkodásra olyasmin, ami nincs is, vagy nem tudni lesz-e, vagy nem lesz, hát ilyesmire nincs idő...;)


És nem mellesleg: nemtom a fórumindító párja is olyan mélabús-e, talán nem, de mindenképpen figyelni kell arra is, hogy a legtöbb ember nem egy búslakodó emberrel érzi jól magát, főleg hosszútávon, hanem egy pozitív és sugárzó egyéniséggel...És nem bántóan akartam írni, de ez tényleg így van...(később, családosan úgyis még több megpróbáltatás lesz az életben, akkor aztán még nehezebb lesz alkalmanként derüsen látni egyes helyzeteket, ha valaki már most búslakodik, én nemtom mi lesz később, az esetlegesen még nagyobb nehézségekben....)

423. gribedli*** (válaszként erre: 419. - Ab61752c45)
2016. ápr. 25. 16:48
Kölcsönözni?
422. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 421. - Milup2)
2016. ápr. 25. 16:48

Nem véletlenül mondják (leginkább a németek, de az olaszok, az osztrákok is), hogy a magyar nem tud élni.

Akár eszik, iszik, dolgozik, mulat, nem tud mértéket tartani. Neki minden azonnal a nagyobb, a drágább, a márkásabb kell. Aztán elszalad felette az élet, nem tud örülni az apróságoknak. Pedig azok legtöbbször ingyen vannak.

421. Milup2 (válaszként erre: 413. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 25. 16:44

Igazad van!Szerintem is még rakjanak félre, gyűjtögessenek, de azért éljenek is...Ne az legyen, hogy minden extráról lemondanak, hanem igenis, güriznek, fiatalok, azért alkalmanként vegyenek maguknak olyasmit, amire vágynak, és megtehetik...

Mert mindenről nem kell lemondani csak azért, hogy egyszer házat akar venni...Addig is éljenek...;)Ne úgy emlékezzenek vissza ezekre a külföldön töltött évekre, hogy de szegényesen éltünk, és szinte semmit nem láttunk az országból, mert csak dolgoztunk, tanultunk, és nyomorogtunk...;)Ha most nem vesznek alkalmanként valami apróságot maguknak, ami örömet okoz, mégha esetleg más szemében haszontalan csillivilli dolog is, akkor gyerek/gyerekek mellett már nem tud, legalábbis akkor már az ember hajlamos a gyerekek javára lemondani nagyon sokmindenről(szinte mindenről), hogy nekik aztán minden meglegyen..;)

420. ab61752c45 (válaszként erre: 415. - Gribedli***)
2016. ápr. 25. 16:42
ha.
419. ab61752c45 (válaszként erre: 415. - Gribedli***)
2016. ápr. 25. 16:41
a lenne pénzem.
418. gribedli*** (válaszként erre: 416. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 25. 16:40

Igen, abba nem mindenki szokott belegondolni, hogy ugye több a rezsi is, meg több törődést igényel az egész, pl nem lehet csak úgy lelépni nyaralni, mint azoknak, akik lakásban élnek, hanem állandó szervezést igényel.


A riasztótól kezdve a locsolórendszerig, a kutyzákat nem vihetjük magunkkal, szóval gondoskodni arról is, hogy valaki jöjjön ellenőrizni. Mi szeretjük a nagy házat, de nagy felelősség is, anyós pedig szeretne újból lakásba menni, mert nekik már tényleg túl nagy kettejükre az övék.

417. gribedli*** (válaszként erre: 411. - Fincsi5)
2016. ápr. 25. 16:32

Egy használt fűnyíró 200-300€ körül van, ebbe lehet venni egy plusz pengét 50€-ért, ami felaprítja, porítja a levágott füvet, így nem kell semmilyen zsák, nincs fűhalom sem, csak nyírod, mikor végzel, betolod a garázsba a gépet oszt jóvan. A fű pedig gyönyörű zöld mert a porított fű visszahull rá és egyben trágyázza, így nincs szükség még trágyázásra sem.


Lényeges, hogy heti 1x szezonban le kell nyírni, mert ez az aprítópenge csak a rövidebb darabokat porítja szépen, de nagyon gyors így és a pázsit gyönyörű.

416. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 414. - Gribedli***)
2016. ápr. 25. 16:24
És azt a házat a gyerek/ek mellett is fent kell tartani, élni, karbantartani. Ha úgy nézzük, még több anyagi kötelezettség...
415. gribedli*** (válaszként erre: 409. - Ab61752c45)
2016. ápr. 25. 16:22
Nem könnyebb venni az árokhoz egy bozótvágó gépet? Seperc végeznél:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook