Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy fogadtátok el, ha nem jött be az élet? fórum

Hogy fogadtátok el, ha nem jött be az élet? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
294. 937a2a883a (válaszként erre: 286. - Mazsinka)
2016. ápr. 22. 12:42
Képzeld, engem is csak a kertes ház elégít ki. Nem adom lejjebb az igényeimet. Nem azért, mert villogni akarok vagy menő akarok lenni, hanem azért, mert falun egy családi kertes házban hatalmas udvarral nőttem fel. Most meg egy 28 nm-es lakásban élünk a férjemmel és rosszul vagyok, hogy nincs egy csendes udvar, ahova kiüljek. Nincs egy külön szoba, ahova elvonulhatok, ha zavar alvásnál a tévé. De sorolhatnám a végtelenségig. A szüleim átlagosan éltek, hitelre vettek 30 éve egy akkor 40 éves házat. Nem hiszem, hogy menősködni akartak. Egyszerűen teljesen más érzés egy különálló családi házban élni, mint egy lakásban. Nekem a más sokkal jobbat jelent. Ezért ez a vágyam és a célom. Ha hitelből érjük el, akkor is megvesszük. Vállalva bármilyen kockázatot. Nem csak rosszul sülhet el.
2016. ápr. 22. 12:30
Az életet csak kétféle képen lehet felfogni, vagy küzdelemnek, vagy játéknak. Mindkettőnek csak két kimenetele lehetséges, vagy győzelem, vagy vereség. De míg az egyiknél harcoltál, addig a másiknál játszottál.:D
292. globus (válaszként erre: 290. - Michelle.r)
2016. ápr. 22. 12:22
Nincs ezzel semmi baj, mindkét típus létezett, amióta világ a világ :) Én pl. Pestre még látogatóba sem szeretnék menni, nem mintha bármi bajom lenne magával a várossal, de olyan hasogató fejfájással jövök haza, örvendezek itthon, milyen tiszta a levegő.
291. Mazsinka (válaszként erre: 288. - Aredhel)
2016. ápr. 22. 11:52
Jó küzdést!
290. michelle.r (válaszként erre: 270. - Globus)
2016. ápr. 22. 11:42
Én egyáltalán nem ezt olvastam ki belőle. Én sem érnék falun egy lyukas garast sem. Original városi patkány vagyok ;)
289. polivinilklorid (válaszként erre: 283. - Mazsinka)
2016. ápr. 22. 11:39
Azzal teljesen egyetértek, hogy magamon múlik, hogy hogy érzem magam.
288. Aredhel (válaszként erre: 283. - Mazsinka)
2016. ápr. 22. 11:39

Nem értem, miért lovagolsz ennyire a 30 millás házon. Nem azt mondtam, hogy 30 millás házat akarok, azt mondtam, egy igazán szép ennyibe kerül, de mint írtam, 22 körül kezdődnek a normálisak, azalatt csak 35-40 éves komplett felújításra kerülő családi házakat lehet kapni vagy jobbakat olyan környéken, ahol senki nem veszi meg, mert sok a kisebbség.


20 millió meg 30 millió között van 10 millió forint különbség. Az meg, hogy te nem szeretnél pl. multiban dolgozni, nem azt jelenti, hogy más sem szeretne. Egyébként ez is csak egy ötlet volt, te meg ezen is ugyanúgy lovagolsz, nekem lényegében egy állami cég vagy kisvállalat is tökéletes, ahol megfizetik azt, hogy hajlandó vagyok fejlődni.


A tanya egyáltalán nem vonz. Annak meg végképp nem látom értelmét, hogy felvállalok pár nehéz évet azért, hogy utána olyat csináljak, ami nem érdekel és amit nem akarok. Mi értelmve van lényegében az életnek, ha az egész csak megalkuvásról szól, ha MINDIG mindenről lemondunk, amit szeretnénk, ha mindig beérjük valami olyannal, amit nem akarunk, dehát jobb, mint a semmi. Ezért felesleges küzdeni, hisz mondtam, ha ennyire semmibe venném az álmaimat, akkor akár haza is költözhetek, élhetek életem végéig egy panelalbérletben, aztán mikor a saját gyerekeim lesznek ennyi idősek, mondhatom nekik, hogy menjetek külföldre ti is, ha többet akartok, mert nekem nincs rá pénzem, hogy eltartsalak titeket, míg tanultok, oldjátok meg.


Ez kicsit olyan, mintha azt mondanánk, szokjál hozzá, hogy meddő vagy, ne is tegyél ellene semmit, neked ez jutott, törődj bele, hogy nem mindenkinek lesz gyereke. Érd be azzal, hogy játszhatsz a szomszéd gyerekekkel.

287. polivinilklorid (válaszként erre: 283. - Mazsinka)
2016. ápr. 22. 11:38

Egy tanya hosszú távon egyenlő a nyomorgással. Ahhoz, hogy hosszú távon abból megéljen egy család, és ne az legyen, hogy nincs pénz a gyerek cipőjére, rengeteg pénzt és energiát kell beleölni, a 30 milliót seperc alatt elszippantja, és közben át kell képezni magad.

Az átmenet valahol ott van, hogy beérem egy lakással, örülök a gyerekeimnek akkor is, ha mondjuk 60 nm-en nőnek fel.

286. Mazsinka (válaszként erre: 284. - Globus)
2016. ápr. 22. 11:33
Épp ez az, hogy őt csak a menő kertes ház elégíti ki, úgyhogy vagy teperés és sanyargatás, irigykedés és negatív hozzáállás marad, vagy másik utat választ, szemléletet vált.
285. polivinilklorid (válaszként erre: 282. - Globus)
2016. ápr. 22. 11:30

Mazsinka ír az önellátó(?) farmer formáról.

Erre én a pucstai kecskecsöcsrágásról írok,

majd te közlöd, hogy én lenézem a vidéki, főleg falusi embereket, mert a te gondgozó án otthon kertészkedő rokonaid, akik full más kategóriába esnek. Ezek után én magyarázkodjak?

284. globus (válaszként erre: 283. - Mazsinka)
2016. ápr. 22. 11:28
Ha az elért cél kielégíti a vágyakozót, akkor okés. Lenne.
283. Mazsinka (válaszként erre: 275. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 22. 11:25
Nem mondtam, hogy vegyen tanyát, csupán rávilágítottam, hogy vannak, akik ott is megtalálják a boldogságukat, és ha nincs hozzá ereje, pénze, idegrendszere, akkor kicsit adjon lejjebb a harminc millás házból. Szóval valahol a kettő között is van élet. Illetve arra próbáltam utalni, hogy vannak apró örömök is az életben, amit érdemes észrevenni, akár a csend maga, egy szép kert, lemenő nap. Lehet, túl vadromantikus vagyok, de rajtam áll, hogy ebben az egy kicseszett életben boldog vagyok-e. És ha minden nap azon görcsölök, hogy mim nincs, akkor rohadtul nem vagyok az, meg nem is leszek. Még nekem is fejlődnöm kell ilyen téren, de rajta vagyok.
282. globus (válaszként erre: 278. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 22. 11:25

Ha ráérsz, mutass rá, hogy hol írtam ilyesmit.

Amikor háború volt, nagymamámék tartották el a városi rokonokat, küldtek élelmiszercsomagot, különben megnézhették volna magukat. Falun nagyon is jól lehet élni. Nyilván nem mellékes a pénz sem, ha nagyban csinálják, akkor eladják, amit termeltek, és nem függnek multik kényétől-kedvétől. Nálunk is van fiatal pár, 6 db tyúkfarmot üzemeltetnek. A tojást eladják, apraját megetetik a disznókkal, kismalacokat eladják, a férfi állami támogatású földeket művel + még béreli a környék magántulajdonú földjeit is. Csaj naponta autózik a száz tálcányi tojással, mind el tudja adni. Klasszikus értelemben nem dolgoznak sehol, hanem ezt csinálják. Régebben tejjel is üzleteltek, de az romlandóbb áru, tojás biztonságosabb. Full gazdagok.

Ami számít, az induló tőke, kedv, kereslet felmérése és kezdeti szakmai segítség.

A fórum címe kicsit azt sugallja, hogy egyes emberek szerencsésebbek, de nem hiszem, hogy csak ezen múlik.

2016. ápr. 22. 11:18
A hobbiból termelek ezt-azt (plázázás helyett), és eljárok dolgozni (bárhol lehetnek köcsög kollégák), az nem önellátás.
280. polivinilklorid (válaszként erre: 277. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 22. 11:16
Épp ezért nevetséges azt írni, hogy elkulizok egy kicsit Németországban, aztán veszek egy tanyasi házat(!), aztán önellátó leszek, és örülök, hogy nem függök senkitől.
279. b9dc9a6830 (válaszként erre: 277. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 22. 11:15
Ez mind felesleges. Ki kell adni bérbe és dől a pénz.
278. polivinilklorid (válaszként erre: 274. - Globus)
2016. ápr. 22. 11:12
Bocs, hogy összezavartalak. Nyilván az én hibám, hogy rögtön olyasmire reagáltál, amit sehol nem írtam, és lettem vasárnap plázázó, beképzelt bunkó.
277. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 273. - B9dc9a6830)
2016. ápr. 22. 11:10
A 10 hektárhoz anyagi-gépi háttér is kell, no meg némi tapasztalat, szakmai ismeret, no meg a föld szeretete.
276. b9dc9a6830 (válaszként erre: 266. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 22. 11:10
Teljesen mindegy,hogy kiszárad a termény vagy sem. Az állam mindig támogatja a parasztot. Olyan traktorokkal meg terepjárókkal szaladgálnak ,hogy ha ezer évig dolgoznék se tudnám megvenni.
275. polivinilklorid (válaszként erre: 271. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 22. 11:09
Annak mondtam, aki itt a egy olyan embernek, aki egy multinál akar dolgozni és mérgében nyelvet tanul, kvázi azt javasolja, hogy 30 milliós városi ház helyett vegyél egy gaddaságot, mert az sok embernek bejön.
274. globus (válaszként erre: 272. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 22. 11:07
Azért a Picsámpusztáig menekül kecskecsöcsét rágni túlmutat azon, amit írni akartál.
273. b9dc9a6830 (válaszként erre: 269. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 22. 11:06
Nem is tanyát kell itt venni. 10 hektár termőföld simán eltart egy családot.
272. polivinilklorid (válaszként erre: 270. - Globus)
2016. ápr. 22. 11:05

Valamit nagyon félreértettél. Én itt idilli álmokról írtam, kiemelve azokat, akik tapasztalat nélkül, átgondolatlanul beállnak őstermelőnek. Nem írtam semmilyen véleményezést vidékiekről.

Ha neked az írásomról az agyvérzés jutott eszedbe, akkor inkább a te idegeid nincsenek rendben.

271. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 269. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 22. 11:01

Nekem mondod??

Pontosan tudom, milyen a mezôgazdasági élet!

270. globus (válaszként erre: 266. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 22. 10:56

Ezek szerint a vidéki, főleg falusi emberek szerinted nem érnek semmit.

Minden rokonom falusi. Igaz, bejárnak dolgozni városra, ergo nagyobb erőfeszítéssel teremtik elő, ami városinak helyben van, munka után viszont plázázás, vasárnapi nyitva/zárvatartáson görcsölés helyett igenis kikapcsolódnak. Neked sem ártana, nehogy korán agyvérzést kapj.

Ilyen fajta lenéző véleményeket mindig városiaktól olvasni, sőt minél nagyobb város, annál inkább.

269. polivinilklorid (válaszként erre: 267. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 22. 10:56
Nem az infrastruktúra a kérdés. Ha valaki mezőgazdaságból akarja magát és a családját eltartani, az sok befektetés és rengeteg munka, és hozzáteszem, az sem úgy működik, hogy ma megveszem a tanyát, aztán jövőre dől a lé.
268. Mazsinka (válaszként erre: 266. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 22. 10:49
Nézd, én nem vágyok tanyára, de dolgoztam egy-két helyen, ahol megdöbbentet az emberi rosszindulat, butaság. Az irigység, áskálódás, utálkozás, ami napi szinten ment. Konkrétan gyomorgörccsel mentem minden nap dolgozni, hogy vajon aznap mi vár rám... Aki tanyára megy, az szereti azt az életformát, találkozott már vele, és nem is feltétlenül a pénz motiválja. Aki nem multi-kompatibilis, annak jobban bejöhet. Az én személyiségem sem olyan, hogy sokáig tűröm a b.sztatást, inkább odébb állok, de nem úgy kelek fel reggel, hogy ketté áll a gyomrom és a fejem. De nem is vágyok harminc millás házra, és olyan dolgokra, amelyek tudom, hogy a mai világban ennek árán érhetőek el, tisztelet a kivételnek.
2016. ápr. 22. 10:27

A tanyára is ki lehet vinni a villanyt, vizet, internetet. És inkább trágyázok a birka alól, mint a nem kedvelt munkahelyen töltsem el az idôt napi 12 órában gyomorgörccsel - várva a nyugdíjaáast meg a szívrohamot.

Valamit - valamiért.

266. polivinilklorid (válaszként erre: 265. - Mazsinka)
2016. ápr. 22. 10:22
Aki a multik elől Picsámpusztáig menekül kecskecsöcsét rágni, mert ott majd a maga ura lesz, szerintem ugyanolyanúgy realitás nélkül álmodozik, mint aki 25-30 éves korára önerőből 30 milliós házat akar. Mikor lehet a fagyban szart pakolni vagy kiszárad a termény fele, amiért a napon rohadt egész nyáron, akkor rájön, hogy a vidéki friss levegő nem fenékig Milka reklám.
2016. ápr. 22. 09:43

Azért örülök, hogy létrehoztad ezt a fórumot. Egy kicsit a pár évvel ezelőtti önmagamat látom benned. Sajnos egy családon belüli súlyos betegség rádöbbentett, hogy mi az, ami valóban fontos az életben. Nagy közhely, de igaz. A férjem is mindig próbálta kiverni a fejemből a negatív gondolatokat, meg azt, hogy folyton összehasonlítsak... félig-meddig sikerült is neki. Sajnos még mindig túl sokan vannak az ismerőseim között, akiknek teljesen jogtalanul bejött az élet. Próbálok alázatosabb és türelmesebb lenni. Szerintem te is faragj le a kívánságokból, ha sikerélményt is szeretnél. Nem igaz, hogy éppen nincs ház harmincmillió alatt...


Másik: kérdezted, hogy hogy törtek ki mások. Nos, akiket én tudok... mind tudatosan készültek arra, hogy egyszer majd sokra viszik. Vagyis nem azt tartották elsősorban szem előtt, hogy mi érdekli őket, hanem mindenképpen olyan egyetemre mentek, ami a leggyümölcsözőbb. Már írtam korábban... mérnök, programozó. Vagy hihetetlenül talpraesettek, és kitaláltak valami újszerűt. De ehhez legtöbbször társult valami mutyka is. Nem mellesleg az ilyen pénz orientált emberek szintén a pénz orientált másik embert vonzzák, nem egy olyat, akinek egy darab OKJ képzése van, noname. Nem megbántani akarlak, de ez az igazság.


Különben meg még mindig nem értelek... sokan hazajönnek külföldről, vesznek egy tanyasi házat, kecskét fejnek, zöldséget termesztenek, önellátóak, örülnek, hogy otthon vannak, és nem kell egy multinál sem dolgozniuk. A maguk urai, tiszta levegőt szívnak, érzik az állatok szeretetét, a növények illatát, a friss levegőt. Talán ők is úgy kezdték, mint te.


Írod, hogy milyen munkahelyre vágysz külföldön. Keresed is azt a munkát, vagy csak keseregsz? Mármint elkönyvelted, hogy nem kapkodnak utánad, de semmit nem teszel? Vagy lerágott csont?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook