Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy fogadtátok el, ha nem jött be az élet? fórum

Hogy fogadtátok el, ha nem jött be az élet? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
204. insecure (válaszként erre: 180. - Aredhel)
2016. ápr. 21. 14:59

Ebben a hozzászólásodban - amiben azt bizonygatod, hogy nem a pénzről szó az egész neked - is csak a pénzről beszélsz. Érintőlegesen, említés szintjén használod a család szót is.


Nincsenek anyagi gondjaim és sokkal többet költhetnék mint amennyit költök, de minek?


Az ilyen típusú emberek mint te vesznek hitelre nagy autót, nagy házat, hogy villoghassanak vele a szomszédnak. De sose lesznek boldogok, mert a szomszéd fűje mindig zöldebb.


Aztán lehet, hogy arra is rájöttök idővel, hogy a ház nem is biztos, hogy nagy közös álmotok és szépen felőröltétek a nagy vágykergetésben a kapcsolatot. Ez így szokott lenni egyébként.

203. Mezei Virág (válaszként erre: 199. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:56

Hát igen, valamit muszáj változtatni, ha egyszer az nem volt jó, amit eddig csináltál.

Jól át kell gondolni a dolgokat, az már biztos.

Sok szerencsét hozzá!

202. MZsanett (válaszként erre: 201. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:49
Kihagytam: valamennyire megoldódott
201. MZsanett (válaszként erre: 196. - Michelle.r)
2016. ápr. 21. 14:49
Találok sorstársakat, ők erőt adnak. De az most nem tud motiválni, hogy más is megcsinálta, mert úgy csinálta meg, hogy neki könnyebb volt:) És ez a "csalás" engem zavar. Lehet, jó hatással lenne rám, ha olyanokat is megismernék, akik ugyanolyan helyzetben vannak, mint én, és mégis kitörtek. De ilyeneket nem ismerek, csak olyanokat, akiknek már megoldódott:D
200. polivinilklorid (válaszként erre: 187. - Michelle.r)
2016. ápr. 21. 14:46
Én is a bizonytalan jóra szavazok, mint a biztos szarra.
199. MZsanett (válaszként erre: 194. - Mezei Virág)
2016. ápr. 21. 14:46
Sose gondolkoztam külföldben, meg abban sem, hogy idegenekkel lakjak együtt. Mindig is azt képzeltem, hogy majd lesz egy párom, és ketten sokkal könnyebb fenntartani egy albérletet, még ha nincs is luxuséletünk. De nem így alakult az életem, egy csomó másfajta nehézség jött közbe, szóval úgy néz ki, nekem is irányt kell változtatnom...Bár valahol még mindig reménykedek, hogy nem. De ezt nem élem meg pozitívan, mert mindig is tele volt nehézséggel az életem, és reméltem, hogy legalább most könnyebb lesz. Nem anyagi nehézségekre gondolok.
198. polivinilklorid (válaszként erre: 184. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:45
Nyomasztó, meg néha baromi jó egy üveg vodkával fellocsolni a mocskot, hogy he csak a padlón, hanem a sárban dagonyázhassunk, az olyan kellemes puha és befogadó, de napi szinten mégis sok.
197. michelle.r (válaszként erre: 189. - Panna.33)
2016. ápr. 21. 14:40
És ezt a fájdalmat nagyon sokan a környezetükön verik le.
196. michelle.r (válaszként erre: 192. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:39

Ha másnak is rosszabb, lenne, akkor kevésbé szenvednél? Ha más sem tud fenntartani egy bérelt lakást, akkor könnyebben viselnéd, ha te sem?


Na ugye, hogy nem ;) Mindig arra törekedj, hogy jobban érezd magad. és ha úgy látod, hogy amit ő meg tudott csinálni, azt miért ne tudnád te is, bztos, hogy jobb lesz a hangulatod, mint ha azt gondolod, hogy bezzeg én milyen szerencsétlen vagyok, nekem sosem fog összejönni :)

195. polivinilklorid (válaszként erre: 186. - Aredhel)
2016. ápr. 21. 14:39
Nem ismerem a részleteket. Most akkor végül is az a helyzet, hogy nem rossz színvonalon éltek, és a lehetőségekhez mérten jól haladtok a távoli cél felé. Most akkor csak annyi kellene, hogy nem azon sírsz, ami nincs.
194. Mezei Virág (válaszként erre: 192. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:38
Nagyon sokan vannak, akiket senki sem támogat. Akik Nagy Britanniába mennek dolgozni -csak ilyen ismeretem van- bizony többen bérelnek 1 lakást.Hosszú évekig laknak együtt olykor. Muszáj kompromisszumot kötni. Talán saját hazádban is egyszerűbb lenne így boldogulni.
193. MZsanett (válaszként erre: 188. - Panna.33)
2016. ápr. 21. 14:35
Ez is olyan, hogy vagy megerősödsz, vagy összeomlasz. Én olyanokat ismerek, akiknek nem sikerült átlendülni és inkább összeomlottak. De egyvalakit ismerek, akinek sikerült. Akkor most az emberek többsége gyenge, vagy csak tunya?
192. MZsanett (válaszként erre: 190. - Mezei Virág)
2016. ápr. 21. 14:33
Ez is ilyen...van, akit tudnak támogatni a szülei, és van, akit nem...Nekem is nem egy csoporttársamnak fizették a szülei az albérletét. Nekem erre sose volt lehetőségem. Ráadásul egyedül fenn se bírnék tartani egy albérletet, annyira drágák. Max ha vad idegenekkel összeköltözök. Engem ez azért bosszant. Tudom, nem szabad irigynek lenni, de ilyenkor nem tudok nem irigykedni, amikor azt látom, hogy másnak könnyebb, én meg szenvedek.
191. MZsanett (válaszként erre: 187. - Michelle.r)
2016. ápr. 21. 14:31
Akik nem a jelenben élnek, azoknak szembesülni kell egy csomó mindennel. Én is ebben a cipőben járok. Ha a jelenben élsz, nemcsak a jót látod meg, a napsütést, meg a szép dolgokat, habár azok is ott vannak, hanem a rosszakat is. Problémákat, amiket már nagyon nem kéne tovább halogatni, mert már így is túl sokáig halogattam...azért ez nem könnyű. De tény, hogy ez az egyetlen út, nem szabad menekülni:)
190. Mezei Virág (válaszként erre: 184. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:30

Pedig az nem jó, ha az embereknek nem adják meg a boldogulás lehetőségét. Csak szét kell nézni körülöttünk. :(

A jobbik eset, ha megkeresik azt a helyet, ahol tudnak boldogulni.

189. Panna.33 (válaszként erre: 187. - Michelle.r)
2016. ápr. 21. 14:30
Igen, szerintem is így van. A múltban ragadtak, vagy a jövőben álmodók nem élnek. És ez fáj is nekik .
188. Panna.33 (válaszként erre: 185. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:28

Ez így van.

Egyébként több embert ismerek, akiknek egy tragédia, vagy egyéb nagy pofon nyitotta ki a szemét.

Nekem pl. egy pofon volt az élettől.

Anyukámnak a testvére fiatalkori halála.

187. michelle.r (válaszként erre: 179. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:27

Na én akkor vágtam volna fel az ereimet, ha traubi szódából és a márka meggyből kellett volna választanom, vagy ha minden évben a balatonlellei üdülőben kellett volna nyararlnom :)


Biztos megvolt annak a korszaknak is a szépsége, és szándékosan sarkítottam ki. Anyám sokat mesélt a fiatalságáról - de nem cserélnék vele. Lehet hogy most nehezebb - de én élvezem a lehetőségeket, a szabadságot. Azt, hogy gyakorlatilag egy nyelvet meg tudsz tanulni, ha van interneted, és azt a szabadságot, hogy ha akarod, és meg is teheted, reggelizhetsz rómában, ebédelhetsz Berlinben, és aludhatsz Párizsban :)


Én azt látom magam körül, hogy azok a legboldogtalanabbak, akik mindig valahol máshol vannak, csak nem a jelenben.

186. Aredhel (válaszként erre: 183. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 21. 14:27

Nem ismered a részleteket. Ez a 3 szobás lakás volt a legeslegolcsóbb, amit találtunk, ennél csak drágább bérletek voltak, igen, a városban lévő garzonok jóformán többe kerülnek, mint a mi 3 szobásunk vidéken. Ennél olcsóbbat azóta sem találtunk, szóval nem érzem, hogy túlköltekezünk.


Hazaköltözhetünk, valóban, viszont itt albérlet mellett tudunk havonta átlag annyi pénzt félretenni, amennyit otthon összesen keresnénk. mire kifizetnénk belőle az albérletet, utazást, kaját ls minden egyebet, otthon már szinte semmit nem tudnánk félrerakni, akkor még a lakótelepi 1,5 szobás lakásig sem jutunk el 30 éves korunkig.

185. MZsanett (válaszként erre: 181. - Panna.33)
2016. ápr. 21. 14:26
Persze hozzáállás kérdése is. De a szembesülés is fontos. Szerintem szembesülés nélkül nincs pozitív hozzáállás.
184. MZsanett (válaszként erre: 183. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 21. 14:25

Szerintem sokan az idő sürgetését érzik...22 évesen állandóan azt hallgattam, hogy "bezzeg én már ennyi idősen rég nem itt voltam, már két gyereket neveltem, már férjem volt, saját lakásom..." Hol tartok én ehhez képest? Sehol. És még sokan vagyunk így. Azért elég nyomasztó ezzel szembesülni, főleg ha még kilátásban sincs a cél...


Én is nem egy embertől hallottam, hogy attól fél, hogy nem fog előrébb jutni annál, hogy albérletben lakik a párjával. Sőt, folyamatosan ezt hallgatom az ismerőseimtől. Bár én ég őket is irigylem, mert én még itt se tartok.

183. polivinilklorid (válaszként erre: 164. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:18

Na, látod, mégsem buták a szépségkirálynők, hogy boldogságot és világbékét akarnak! :D


Nehéz kilépni, lépni, de én sokszor azt látom, hogy azzal van az igazi gond, hogy mindent és azonnal. A fórumindítónál is szerintem az a probléma, hogy nem rangsorol. Vért izzadva megcsinált egy képzést, és elköltözött oda, ahol ezt nem tudja hasznosítani. Azt írta, hogy 200-250 küröl tudna itthon keresni. Most dolgozik talán 350-ért (mennyi német minimálbér), de dágább helyen is él. A tudása kopik, a tapasztalata nem nő. Hosszú távon ez így megéri? Ketten élnek egy három szobás lakásban. Ez a spórolás? Minél előbb házat szeretne vagy most kényelmesen élni? A párnának mindegy, hogy hol dolgozik, de kint nyilván előnyösebb, mert nincs képzettsége (nyelvtudása nem tudom mennyire van). Most akkor mi a legfontosabb? Nekem úgy jött le, hogy a topikindító akkor lenne elégedett, ha itthon költhetné el azt a fizetést, amit ott keresne az itt használható diplomájával, miközben az álomházában él. Igen, ahhoz képest elkeresítően él. A tudásához képest alulválasztott, a hosszú távú célja szerint meg túlköltekezik szerintem. Nincs rangsorolás, és ezért nem halad szinte egyikkel sem.

182. 12d083b51b (válaszként erre: 177. - Aredhel)
2016. ápr. 21. 14:17

Távol álljon tőlem, hogy bárkinek is azt mondjam, hogy menjen önkénteskedni!

Azt szerettem volna mondani, hogy korai még egyenleget vonni!!!


Sok időd van még hátra, a végső elszámolás még átfordulhat, és majd a végén elmondhatod, hogy mégis csak szép és tartalmas életed volt!!!

181. Panna.33 (válaszként erre: 178. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:17

Ó, én 28,5 évesen sehol sem tartottam. Illetve de. Munkám az volt. És nem is zavart.

Aztán eladósodtam az építkezés miatt, lett egy férjem, egy gyerekem.

Nem könnyebb, mint akkor volt. Más. Így is szép. Jó is.

Néha kicsit fáradt vagyok, de süt a nap, szombaton osztálybuli, nyílnak a virágok és a lányom nevetése a legkedvesebb muzsika a világon, és a férjem ölelése a legbiztonságosabb dolog a világon.

180. Aredhel (válaszként erre: 174. - Insecure)
2016. ápr. 21. 14:16

Ne haragudj, de most hülyeséget mondtál. Azt mondtam, hogy egy ház a nagy, közös álmunk - ez nem csak az anyagiakról szól. Más egy jó autóra vágyik, vagy arra, hogy beutazza a világot, van aki sajt vállalkozást akar. Ez mind olyan dolog, amihez pénz kell, de nem azt jelenti, hogy az ember ebben méri a sikert, hanem ERRE VÁGYIK. Biztos te is vágy olyan dolgokra, ami pénzbe kerül .


Ahogy írtam, emellett vágyok egy normális munkahelyre is, családra is. De igen, én szegénységben nőttem fel, ezért számmora fontos bizonyos fokú anyagi biztonság, mert tudom milyen, amikor gyerekként gyomorgörccsel alszik el az ember a pénzhiány miatt.


Ha neked ebből csak az anyagiak jöttek le, az sajnálatos.

179. MZsanett (válaszként erre: 176. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 21. 14:14
Én nem tudom, nem éltem abban az időben. Biztos minden korosztálynak meg kellett küzdeni a nehézségekkel, nem is mondtam, hogy az idősebbeknek sokkal könnyebb volt. Én azt látom, hogy ma a válságok idejét éljük, mert mások a nehézségek, és sokszor kell irányt változtatni, már ha csak a munkavégzést nézzük. Ma már nincs az, hogy 40 évig dolgozol egy helyen...bár ez se tragédia, csak más.
178. MZsanett (válaszként erre: 175. - Panna.33)
2016. ápr. 21. 14:12
Ez mind igaz. A probléma csak ott van, amikor megy az idő, azt veszed észre, hogy lassan 30 éves vagy, és hiába küzdöttél, még mindig messze a cél. Olyankor akár el is üthet egy kamion, mert nem jó a jelenben, mert minden olyan értelmetlennek látszik. Mert minek fektessek olyanba energiát, ami nem jön össze.
177. Aredhel (válaszként erre: 172. - 12d083b51b)
2016. ápr. 21. 14:09
Ha erre vagy kíváncsi, sokáig dolgoztam önkéntesként. Azt hagytam abba, mert már egyszerűen nem maradt időm rá.
176. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 168. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:07

A jôvô mindig nagy kérdôjel.

Az én korosztályom pl. anno nem vehetett egyedül meg - - hitelre sem - egy minigarzont, hiába volt mögötte akárhány év munkaviszony, megfelelô jövedelem.

Pedig akkor százával-ezrével húzták fel a lakótelepeket.

175. Panna.33 (válaszként erre: 168. - MZsanett)
2016. ápr. 21. 14:07

Jó érzés, de egyben félelmetes is.

Az, hogy kitolódott, szerintem nem tragédia.

A jövő meg mindenkinek kérdőjel. Ma élünk, ezt kell élvezni, a mának kell örülni. Holnap akár elüthet egy kamion vagy fejünkre pottyanhat egy tégla.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook