Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy fogadtátok el, ha nem jött be az élet? fórum

Hogy fogadtátok el, ha nem jött be az élet? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
24. Aredhel (válaszként erre: 20. - Egypt)
2016. ápr. 20. 14:04

Nekünk sem kell elsőre családi ház, főleg nem 200nm-es újépítésű mediterrán, mi csak hosszú távon szeretnénk rá lehetőséget látni, hogy tudunk majd venni, de felénk tényleg nem igazán lehet találni ennyiért, csak olyat, amire a fél életünket rákölthetjük pluszba.


Tökéletes lenne először egy társasházi lakás is, de itt azok is drágák, valószínűleg nem lesz még arra sem pénzünk, ezért is vagyok dühös, hogy ennyit belefektettem már és a végén oda jutok, hogy csak egy panelra futja.


Nem érzem, hogy egy sima, átlagos családi ház olyan nagy dolog lenne, főleg ha nem a tököm vakarom közben, hanem teszek érte...

23. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 19. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 14:02

Ne másokhoz hasonlítsd magad!

Túl a hatvanon még nem voltam soha nyaralni.

Azért nem kötöm fel magamat!

2016. ápr. 20. 14:01

Sajnálom, hogy az élet úgy keményített meg, hogy belekeseredtél.

Azért 40 felett még nem egy fél éved lesz még, remélem!


Én falun élek, mert így akartam. Lenne munkalehetőség, akár betanítottként, akár diplomásként is. Nem minden a nagyváros. Én viszont itthonról dolgozom, szellemi munkát végzek, a diplomát a sok családi bonyodalom és probléma után most szerzem meg. Utána még egy év a tervezett képesítésig.


A pozitív gondolkodás buktatójaként olvastam éppen nemrég, amiről írsz. Ha érdekel, kimásolom és elküldöm privátban, mert hosszú.


Meg is értelek, meg nem is. Az a baj, hogy nem marad energiád felfedezni azokat az apró dolgokat, amik napról napra lendületet tudnak adni... mert keseregsz. Holott párkapcsolatban élsz (én 25 évesen egyedül kínlódtam két gyerekkel), van jó végzettséged (én 54 évesen lettem levelezős egyetemista), egészségesek vagytok - (erre nem akarok személyeset írni, egyik gyerekem és a második, de "végleges" férjem érintett...)


Az egész élet átmeneti egyébként, mert akinek megvan a háza, a berendezése, a kertje, a családja és egészséges is, az is mindig hiányol valamit. :D

21. 937a2a883a (válaszként erre: 13. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 13:58
Hidd el, ezek az érzések, gondolatok nem csak benned vannak meg. Tudom, ettől a te helyzeted nem lesz jobb. De el kell fogadnod, hogy te abba a kategóriába tartozol, akinek nem mennek könnyen a dolgok. Gürizned kell érte és kis lépésekben tudsz csak haladni, de ez van. Ez még nem azt jelenti, hogy nem jött be az élet.
20. egypt (válaszként erre: 13. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 13:57
Nem a fővárosban élek, de nagyvárosban, és nálunk bőven találni 20 alatt családi házakat, pedig itt magasak az ingatlanárak országos viszonylatban. Én elmúltam 30, mire lett egy kis lakásunk hitelre, addig albérletben laktunk és három helyen dolgoztam egyszerre. És ott lakunk most is, pedig én is családi házat szerettem volna mindig. Kicsit vegyél vissza az igényekből, szerintem a legtöbb ember nem él jobb körülmények között, mint ti. Miért nem felel meg kezdésnek egy társasházi lakás? Bőven találni ilyet 15-20 millió között, akár újat is. Szerintem reális célokat kellene kitűzni, rögtön boldogabbnak éreznéd magad.
19. Aredhel (válaszként erre: 17. - 937a2a883a)
2016. ápr. 20. 13:57
Egyébként én sem vagyok mindig ennyire negatív, csak amikor már összeszedem magam kicsit, mindig jön valami komolyabb nehézség vagy probléma. Na meg, sokszor tényleg azért vagyok ilyen dühös, mert mindig mindenről lemondtam és mindig minden energiámat abba fektettem, hogy előre jussak, aztán tizedannyira sem jutottam, mint sok ismerősöm, akik mögött áll családi háttér (és itt nem feltétlenül arra gondolok, hogy pénzelik őket, hanem mondjuk szimplán megtehették, hogy otthon éljenek míg tanulnak, ösztöndíjat, ilyesmit félrerakjanak, jó helyeken gyakornokoskodjanak, mert nem ráérnek, hisz nem kell dolgozniuk menni).
2016. ápr. 20. 13:55

Majd akkor nem jön be az élet, ha nem lesz otthonod, férjed, munkád, egészséged.

Ha nem tudsz örülni annak, amid van.

2016. ápr. 20. 13:51
Én is huszonéves vagyok és átlagos munka mellett élünk egy 28 nm-es albérletben a férjemmel (ő 30 elmúlt). Nagyon pesszimista vagyok és sokszor érzem úgy, hogy sosem jutunk egyről a kettőre. De azt azért még én sem mondanám ilyen fiatalon, hogy nem jött be az élet. Meg az hogy fél fiatalságod ráment? Szerintem még most kezdődött el igazán az életed. :) Sajnos a legtöbb huszonéves így él, ez van. Mindig próbálkozni kell. Férjem most váltott munkát 2 hete, amivel elvileg tudunk előbbre lépni. Ha nem jön be, megy tovább. Én nem ilyen vagyok, de ő a húzóerő az életemben. Ő mindenre pozitívan tekint.
16. spinneli (válaszként erre: 13. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 13:50
Lehet az álmokat kell kicsit más szempontból szemlélni, kisebb léptékkel, nagyobb alázattal.
15. MZsanett (válaszként erre: 3. - 3d787b167a)
2016. ápr. 20. 13:48
Jó dolgokat mondasz, de jól jönne valami példa, mondjuk a saját életed, mert így úgy tűnik, hogy nem kellett túl mély gödörből kimásznod, és nem tudod átérezni, milyen igazán mélyen lenni.
14. Aredhel (válaszként erre: 8. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 20. 13:47
Értem. Csak az én életemből már eltelt 8 év, amit azzal töltöttem, hogy folyamatosan dolgoztam és tanultam, viszont semmit nem engedhettem meg magamnak és még csak most tartok az elején. Hosszúnak tűnik újabb 8 év, mire eljutok egy lakótelepi lakásig.
13. Aredhel (válaszként erre: 3. - 3d787b167a)
2016. ápr. 20. 13:46

Nem baj, hogy bántó vagy, gondolom nem voltál még sosem olyan helyzetben, hogy évekig éltél egyedül család és pénz nélkül és mindennel egymagad kellett megküzdened. Aki nincs benne, el sem tudja képzelni, hogy ez milyen nehéz és mennyire megkeseríti az embert.


"Semmibe nem kerül azzal a gondolattal ébredni, hogy ma csodálatos dolgok fognak történni velem. :)


Amire gondolsz, az válik valóra. "


Tudod mi a bajom? Az, hogy amikor elköltöztem anno, én komolyan hittem ebben. Akkor még pozitív voltam, tele tervekkel, hittel, hogy minden sikerülni fog, jól fognak alakulni a dolgok. Csak aztán amikor ennyire beleéled magad és mégsem sikerül, folyamatosan pofára esel, nem jönnek össze a dolog, mindig jön valami, ami miatt megint visszalépsz kettőt, valahol mindig alád rak az élet, akkor egy idő után már nem megy a pozitív gondolkodás. Én mostanra jutottam el odáig, hogy próbálkozom folyamatosan vidáman ébredni meg értékelni a dolgokat, de már nem megy. Én sem így születtem, sőt el is hiheted, nem akarok így gondolkodni. De nem meg máshogy, ezért is írtam ki a kérdést.


"Nyissatok otthon LTP-t, akkor 4 év múlva lesz 2, 6 millió Forintotok, aztán meg addig gyűjtötök is. "


Nem a gyűjtéssel van a baj, azt csináljuk, hanem azzal, hogy egy nagyvárosból jövünk, nyilván oda is akarunk visszamenni, hogy legyen munkánk, ott viszont a normális családi házak 22-33 millióról kezdődnek, de inkább 30 milliótól. Sajna 20 millió alatt max. 50 éves felújítandó kádárkockákat kapsz... nehéz úgy kitartani mindennap, hogy tudod, hiába küzdesz, még így is baromira messze vagy az álmodtól ;)

12. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 7. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 13:45

Pedig sajnos kb. így van!

A mindennapok szürkeségét neked kell színesre festened és örülni a van-nak (munkának, társnak, egészségnek, lakhatási lehetôségnek).

11. MZsanett (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 13:44
Az a baj, hogy ez a probléma nem egyedi...Szerintem a mai világban egy lakótelepi lakás is hatalmas kincs, főleg fiatalon. Sokan albérletben tengődnek és ki tudja, mikor lesz saját lakásuk, lehet, hogy soha.
10. dominós (válaszként erre: 3. - 3d787b167a)
2016. ápr. 20. 13:42
Ühümm...
9. 18f139611b (válaszként erre: 3. - 3d787b167a)
2016. ápr. 20. 13:41
Nagyon igaz minden szavad :)
8. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 13:40

Még csak 25 körül vagytok... 1-2 év alatt nem lehet az egzisztenciát felépíteni.

Az enyémek 8-9 év után mondhatják, hogy egyenesben vannak (saját lakás, jó munkahely és fizetés).

7. Aredhel (válaszként erre: 2. - Dominós)
2016. ápr. 20. 13:38
Az a baj, hogy már 7-8 éve ez az átmenet van és még most sem látom a végét... :/ Nem 40 évesen akarok eljutni oda, hogy van végre egy nyugodt félévem.. :/
6. Hanami (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 13:35

Csak nagyon kevés embernek "jön be a húszas évei derekára az élet"


Gratulálok az eddig elért sikereidhez,csak így tovább,menni fog! :)

5. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 13:35
Azért kezdésnek nem rossz egy lakótelepi kis lakás se , ha azt sikerül vennetek ! 20-on évesen még nem mondhatod , h nem jött be az élet ! Ha nem vagy egyedül , hidd el nem olyan rossz a helyzeted :)
2016. ápr. 20. 13:33

merre laktok most? miota vagytok ott?

mi a vegzettsegetek? a nyelvet milyen szinten ismeritek?

2016. ápr. 20. 13:32

Baszki!


Hogy lehet ennyire savanyúnak látni az életet!???


pfff!


Örülj neki, hogy

fiatal vagy

egészséges vagy

van párod

van munkád

stb...


Annyi mindened van, ami másnak nincs.


A te döntésed, hogy a szar dolgokat rakod nagyító alá, vagy meglátod a csodáidat.


Te a szarabbik verzió mellett döntöttél.


Csináld máshogy.


Fejben dől el minden.


Nyissatok otthon LTP-t, akkor 4 év múlva lesz 2,6 millió Forintotok, aztán meg addig gyűjtötök is.


Fiatal vagy, mi a fenének akarsz megecetesedni már most???


Én is itt vagyok, de nem így látom, élem meg, ahogy te.


Semmibe nem kerül azzal a gondolattal ébredni, hogy ma csodálatos dolgok fognak történni velem. :)


Amire gondolsz, az válik valóra.


Gondolj most a másik nézőpontra!

Nem nehéz, és boldog is leszel. :)


Ha néha bántó voltam, bocs!


De hidd el, a 'hibás gondolat' belőled jön....

2016. ápr. 20. 13:30
Kicsit jobb starttal, de mi is hasonlóan kezdtük. Honvágyam volt, hazajöttünk, sikerült normális munkát találni, már jól megy a szekér. Ne csüggedj! Ha rossz, tekints rá úgy, hogy ez csak átmenet!
2016. ápr. 20. 13:26

A rövid történet: szegény, destruktív családból jövök, szóval ma már nem igazán tartjuk a kapcsolatot. Mivel a lelki bántalmazások miatt leléptem olyan hamar, ahogy tudtam, az elmúlt éveim folyamatosan azzal teltek, hogy meg kellett próbálnom egyszerre megélni és tanulni is, így végeztem el az egyetemet. Csak mire befejeztem, nemhogy pénzem nem volt, hanem diákhitelt tartozást is felhalmoztam...

A párom részéről sem nagyon van segítségünk, ő sem sokra ment a végzettségével, szóval végül kijöttünk külföldre, hogy kicsit összeszedjük magunkat anyagilag.


A gond, hogy utálunk itt élni, honvágyunk van, haza akarunk menni. Az idő telik, tekintve, hogy a végzettségünk és nyelvtudásunk itt nem sokat ér, csak sz*r munkák jutnak és bár anyagilag jobb, már így is a huszas éveink közepén járunk.


Úgy érzem, belefáradtam lelkileg. A páromon és néhány otthon élő barátomon kívül nincs senkim, a fél fiatalságom elment azzal, hogy a megélhetésért küzdöttem (még nyaralni sem voltam életemben...), a másik fele elmegy azzal, hogy itt vagyunk távol mindenkitől akit szeretünk és miért? Hogy ha hazamegyünk, tudjunk venni egy lakótelepi kétszobás lakást.


Családi házról álmodtam, karrierről és fiatalon gyerekekről. És azért kiborító az egész, mert nem a tökömet vakartam, nem siránkoztam és közben kifogásokat kerestem, hanem igenis tanultam, dolgoztam, tettem azért, hogy előre jussak, de úgy érzem, az élet tizedét sem adja vissza annak, amit belefektettem... úgy érzem, lassan átcsap erős depresszióba ez a dolog.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook