Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? fórum

Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
344. aniko.k (válaszként erre: 343. - 9536810fa1)
2012. jan. 22. 18:49
A szomszed neni ugyanugy atviheti, hogy jon ez most ide ?
2012. jan. 22. 17:32
A gyereket át kell adni az óvónőnek és délután át is kell venni (nem a szomszéd néninek, hanem a szülőnek)... ettől fogva a kérdés értelmetlen.
342. verem
2012. jan. 22. 17:28
Én a 4 és fél éves fiamat minden nap elkísérem oda-vissza a oviba. Több kereszteződésen, főúton átmegyünk. Már totyogós kora óta tanítom neki a helyes közlekedés szabályait és a legtöbb táblát ismeri, tudja, hogy a közlekedőknek mit kell tenniük. Mégsem engedném el, még a te helyedben sem kedves fórumindító mert azt is észrevettem viszont, hogy pl. egy haladó autó távolságát teljesen másképp méri még fel mint én. Szerintem felesleges azt hangsúlyozni, hogy a baj bárhol megtörténhet, mégha a szülő ott is van, mert egy felnőtt reakciódideje szerintem sokkal jobb. Nagyon sok esetben bizony a nagymamákkal való séta közben történnek a bajok. (Egy nagyit sem akarok megbántani) Bizony már a legtöbb idős ember is sokkal lassabban reagál mint egy 30 éves.
341. 39694c0c70 (válaszként erre: 340. - Aniko.k)
2011. dec. 19. 17:45

Az önállóságra nevelést olyan kicsi korban meg kell kezdeni, amikor csak lehet.

Különösen a fiúknál!

Ehhez az apáknak is hozzá kell(ene) járulniuk a helyes magatartással, példaértékű viselkedéssel.

Sajnos ez a legkevesebb családban van így! :((

340. aniko.k (válaszként erre: 339. - Remike98)
2011. dec. 19. 17:17
En latok nem is keves osszefuggest a dolgok kozott. Ez persze az en velemenyem.
339. Remike98 (válaszként erre: 325. - Aniko.k)
2011. dec. 19. 15:16
Azért nem látom az összefüggést, mert karriert az is befuthat, akit óvodás korban nem engednek egyedül az utcára. Sőt! Az is, akit iskolás korban is csak később engednek el egyedül. A külföldi tanulmányok vagy munka, szerintem nem ebbe a témakörbe tartozik, és az önállóság témaköréből is kilóg, hiszen ez ennél sokkal összetettebb dolog.
338. Remike98 (válaszként erre: 317. - 39694c0c70)
2011. dec. 19. 15:13

Egyetértek.:) Nincs értelme.


Az írást megkaptam, nagyon szépen köszönöm.

337. 39694c0c70 (válaszként erre: 336. - 39694c0c70)
2011. dec. 18. 15:33

Akkor pedig még inkább igazad van!

Egy nyugis kis faluban, viszonylag gyér forgalmú úton, nyugodtan átengedheted a kisfiad. :))

336. 39694c0c70 (válaszként erre: 335. - Aniko.k)
2011. dec. 18. 15:32

Igazad van!!

Valóban keverem a Sopronban vett házaddal, amit ezután akarsz ki-, vagy átalakítani. (Üzlet, vagy kiállítóterem...)

Bocs. Én voltam a figyelmetlen.

335. aniko.k (válaszként erre: 334. - 39694c0c70)
2011. dec. 18. 14:49
sopron melletti kisfaluban lakom, es azert kevered a kettot mert sopronban is van hazam.(mint priviben emlitettem. emlekszel a kepekre ? mondtam is hogy benne viszont soha nem laktam. :)
334. 39694c0c70 (válaszként erre: 330. - Aniko.k)
2011. dec. 18. 14:28

Ancsa!

Azért te nem egy kis faluban laksz! :))

Bár Sopronnak tényleg nem kevés olyan része van, amely olyan békés és nyugodt, amit bármelyik falu megirigyelhetne. :))

2011. dec. 18. 14:26

Ahogy elnézem, többféle vélemény érkezett.

Így tehát mégis csak volt értelme a kérdést feltenni.

A hozzászólások elolvasása után bennem is felmerültek kérdések, de ezekre részben választ is kaptam, ezért nem is teszem fel őket. (Pl. óvodai házirend)

332. virgilius (válaszként erre: 330. - Aniko.k)
2011. dec. 18. 13:23
Persze, teljesen más a helyzet vidéken. Én csak azt mondom, hogy felesleges erről vitázni, az ilyesmi jó esetben le van szabályozva, aztán utána nincs az, hogy megengedem-visszavonom. Szerintem mondjuk leginkább a többi gyerek miatt aggályos ez, hogy ha XY-nak szabad, akkor nekik vajon miért nem.
331. aniko.k
2011. dec. 18. 12:55
Hogy mi all az ovoda hazirendjebe azt nem tudom, mert eddig sehova nem lattam kiteve. Holnap viszont meg kerdezem a vezetot.
330. aniko.k
2011. dec. 18. 12:54
Lanyok, azert nem lehet osszehasonlitani egy kisfalusi ovit egy varosival, fokeppen fovarosival ! Budapesten tobb mint valoszinu hogy nem engednem a gyereket egyedul ovodaba, de itt nalunk a kijaratunkkal szemben van az ovoda bejarata 40m-re a kapunktol ! Reggel egyutt mennek a szulokkel a gyerekek az oviba, az en fiam is kinyitja az ovoda kapujat majd becsukja, eddig meg egy gyerek sem kerte tole hogy ugyan mar haver engedj ki a kapun + egyebkent is minden gyerek ki tudja nyitni a reteszt azon az ajton, nem kell hozza az en fiam. Du 1-kor pedig atmegyek erte es en hozom haza.
329. virgilius (válaszként erre: 328. - Irgum-burgum)
2011. dec. 18. 12:11
Én sem hinném, de ezt elég egyszerű megnézni. Aztán az ott leírtak szerint lehet eljárni. Nálunk (Bp) az iskolából sem nagyon engednek el egyedül 3-os alatti gyereket, nagyobb tesóval is határeset.
328. irgum-burgum (válaszként erre: 327. - Virgilius)
2011. dec. 18. 12:06

Én nem hinném,hogy egy ovodai szabályzat megengedi,hogy a gyerek egyedül járjon oviba.Én szerintem is ráérne iskolás korban önállóságra tanítani.Engem csak elsőben kisért anyám,kb.20 perc séta volt,forgalmas helyen.Így is hamar önálló lettem.

Szerintem ilyen kicsinek még korai,de ez csak az én véleményem.

327. virgilius (válaszként erre: 319. - Kyuuketsuki)
2011. dec. 18. 11:18
Pontosan, itt elsősorban az a kérdés, hogy mit mond erről a kérdésről az óvoda házirendje. Ha abban nincs benne, hogy csak felnőtt hozhatja be a gyereket, akkor elvben ez azt jelenti, hogy járhat egyedül. Ha viszont van erre vonatkozó szabályozás, akkor nem engedhetnék szeptember óta, hogy egyedül járjon. Ha pedig az óvónéni szeptemberben megengedte, akkor elég furcsán jön ki, hogy fél év múlva visszavonja. Hogy ki tart ezért felelőtlennek, vagy ki nem, az tulajdonképpen lényegtelen a szabályok szempontjából. :)
326. 4c1a787e8f (válaszként erre: 325. - Aniko.k)
2011. dec. 18. 11:09

Nézd, tényleg nem bántani akarlak, de azért azon gondolkozz el, hogy annak a szülőnek mit mondanál, akinek a gyerekét elüti az autó, mert a fiad - pusztán jószándékból - kiengedte hirtelen az utcára...

Azért hozom fel ezt a példát, mert velem már többször megtörtént...(De történhetne más is, amit egy gyereknek nem kell tudnia hirtelen lereagálni.) A zárt óvodaudvarról.. Merthogy másik kettő gyerek is van még velem akkor, többek között egy babakocsis baba.. Sokszor azért nem érem utol az autista tünetekkel küzdő fiamat, mert tolom a kocsit... És bizony kiengedik, még sokszor szülők is, mert eszükbe sem jut, hogy az ő tök egészségesen működő gyerekén kívül más is él ezen a világon...


Szóval szerintem - az egyébként helyes önállóságra-szoktatást - elég lenne elsőben elkezdeni, a suliban, ahol azért már mások a viszonyok... És nem feltétlenül önmagatok miatt, hanem mások miatt. De ez csak egy vélemény..

325. aniko.k (válaszként erre: 313. - Remike98)
2011. dec. 18. 10:52
A dolognak azert van koze a karrierhez meglatasom szerint, mert ha anno engem a szuleim tulzottan feltettek volna akkor nem engedtek volna ilyen fiatalon egyedul kulfoldre, most nem beszelnek lassan 5 nyelven,( bocsi, kicsit nagykepuen hangzik de fakt.)es ezt a nyelvi tudast es magabiztos viselkedest kamatoztatva nem tudtam volna ilyen anyagiakat produkalni.
324. 4c1a787e8f (válaszként erre: 323. - Aniko.k)
2011. dec. 18. 10:45

Egy vizságlatnál azért tőlük is megkérdeznék, hogy mégis hogyan hagyták ezt... Azért nem olyan egyszerű ez..


De én azt kívánom, hogy soha ne legyen semmi erre alkalmat adó ok.. Mint ahogy anno velünk sem történt semmi 5 évesen egyedül az utcán... Egyébként nem vagyok híve a 30 éves korig való kényeztetésnek..

323. aniko.k (válaszként erre: 322. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 18. 10:41
Ha itt valami gond lenne az csak is az en felelossegem , es nem az ovodae, vagy ovonoe. Nem is probalnam rajuk haritani a felelosseget.
2011. dec. 18. 09:54

Sziasztok!


Anno mi is 5-6 évesen sok helyre mentünk egyedül, csak akkor még egész más világ volt. Szóval bizots, hogy egy gyerek lehet erre alkalmas, én is az voltam.. Nem csináltunk ebből problémát.


Ma egy kicsit már másként látom. Több kérdést is vet ez föl. Bármi történik, - akár nem is a gyerek hibájából - akkor az kinek a felelőssége? Mikortól a szülőé, és mikortól az óvónőé? Ez az egyik kérdés..


A másik meg az, ha esetleg a gyerek "okoz" valamit, - szintén nem az a lényeg, hogy hibás-e, vagy nem - csak éppen nem volt vele egy felnőtt, aki a helyzetet időben felismeri, és megakadályozza, akkor mi van... Pl. simán kiengedi maga mellett a másik óvodás gyereket a kapun, vagy éppen annak kistestvérét.. Lehet, hogy ő nem szalad ki az útra, de egy óvódánál ez nem biztos, hogy minden ott tartózkodó gyerekre igaz..


Szóval addig elmegy ez, amíg nincs baj, de ha netán egyszer lenne, nem irigyelném a résztvevőket. Se a szülőt, se az óvónőket..

321. Csülkösbab (válaszként erre: 320. - Aniko.k)
2011. dec. 18. 09:51
Feltétlenül érdekel!
320. aniko.k
2011. dec. 18. 09:48
A fiam egyedul megy es en megyek erte 4 ora mulva. Keddre kertem egy idopontot szakembertol, majd ot is megkerdezem. Bar nem ez miatt fordulok hozza. Kivancsi vagyok mit mondd. Ha erdekel titeket is, akkor kozre teszem.
319. Kyuuketsuki (válaszként erre: 316. - Irgum-burgum)
2011. dec. 18. 08:34

Egyébként ez nálunk is így van, az óvodai szabályzat szerint a gyerek csak szülői kísérettel érkezhet az oviba és csak azzal hagyhatja el.

De hát mindenhol mások az előírások.

318. Csülkösbab (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 18. 08:17

Jól teszed!


Azt mondanám, hogy felelőtllenség, ha ezt Budapest belvárosában, vagy pl. a nyóckerben tennéd. Írásodból úgy tűnik, olyan helyen laksz, ahol nen jelent különösebb kockázatot a közbiztonság hiánya és a közúti forgalom sem.

Egy férfi embernek talpraesettnek és határozottnak kell lennie. Ehhez fontos már gyerekkorban is a bizalom és az elért eredményei alapján adott önállóság.

317. 39694c0c70 (válaszként erre: 313. - Remike98)
2011. dec. 18. 07:58

Az írást elküldöm, de nem vitáznék veled, mert egyszerűen nem látom értelmét.

(Meggyőzni úgyse fogjuk egymást)

2011. dec. 18. 07:11
Én semmiképpen nem engedném egyedül,még ha szemben is van az ovi.Nem elítéllek,ha te engeded,engedd!Csak mi nálunk az ovónéni tuti ferdeszemmel nézne rám,és a hátam mögött tuti megszólna,hogy micsoda felelőtlen szülő.Ja és nálunk kiséret nélkül meg se mozdulhat a gyerek,és nálunk 14 év alatti nem is hordhatja a gyereket,csak ha a szülő papírt ír róla.
2011. dec. 18. 03:59

Magányügy, ha közel az ovi és biztonságban érzed a gyereked tedd azt.

Mondjuk nem tudom ,hogy ha egyedül jár a gyerek hogyan veszel részt az óvodai életében és hogyan értesülsz dolgokról.De az h hogyan neveli a gyerekét mindenkinek a saját magánügye!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook