Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? fórum

Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
194. 6b006fc769 (válaszként erre: 191. - Remike98)
2011. dec. 17. 00:49

Csak a pontosság kedvéért: nem útkereszteződés. Értem, hogy te nem engednéd át a túloldalra. Te gyermeked, te ismered, nyilván jól csinálod - ha nem is az ő megbízhatósága, hanem a saját nyugalmad miatt, akkor is.

Én még nem tudom, hogy fogom csinálni:)

193. megi04
2011. dec. 17. 00:44
Szia.
192. 6b006fc769 (válaszként erre: 187. - Megi04)
2011. dec. 17. 00:42

Muszáj valami személyeset találni, egyszerűen snassz VISSZAhülyézni. Ha érted, mit akarok mondani.

Részemről téma irányodba lezárva.

Szia.

191. Remike98 (válaszként erre: 188. - 6b006fc769)
2011. dec. 17. 00:41

A bizalom fontos dolog. És nyilván az ember a gyerekét úgy neveli hogy ő megbízhasson benne. Én is megbízom a gyerekeimben, de másban nem. Ahhoz túlságosan is sok a rossz és felelőtlen ember.

Szerintem ehhez a gyerek még nagyon kicsi, hogy azért hogy ő nagyfiúnak( vagy nagylánynak) érezze magát egyedül engedje el az anyuka az útkereszteződés másik oldalára. Majd ne feledjük el, hogy ott önállóan átöltözik, átváltja a cipőjét...stb. Na ez az önállóságra nevelés hogy ezeket egyedül végezze, nem az hogy kiengedjem az utcára egyedül. ( én mondjuk a szomszédba sem engedném egyedül, de ez már nyilván az én " nagymértékű" féltésem.)

190. Szilvita (válaszként erre: 189. - 72542cb970)
2011. dec. 17. 00:39
Ez bárkivel megtörténhet sajnos.
189. 72542cb970 (válaszként erre: 180. - Globus)
2011. dec. 17. 00:36
NEM Anyuka kisereteben tortent a dolog..Olvasd el figyelmesen!!!O csak ment hogy elhozza a kislanyt...Es vegignezte ahogyan halalra gazoljak...Ez sajnos megtortenhet a foruminditoval is...
188. 6b006fc769 (válaszként erre: 184. - Remike98)
2011. dec. 17. 00:31

Az érem egyik oldala, amit te írsz, igen, ezért helyes kísérni.

A másikon meg ott van, hogy szemben lakik az ovival, és a gyermeke milyen büszke magára, hogy mehet egyedül (ajtótól ajtóig 40 métert.) Egyébként úgy gondolom, hogy a gyermek igencsak megdolgozik azért a bizalomért, hogy átengedje az édesanyja az úton, azaz felelősségteljesebbé válik ezáltal és nagyon jót tesz az egójának.

Egyébként nem tudom, hogy én hogyan csinálnám, nem tartunk még ott, de mindkét oldalban van jó.

187. megi04
2011. dec. 17. 00:28
Ahhoz most végig kéne írnom a fórumot...!! Sokan csak azért szülnek,mert pénz jár vele.NEM burkolok,nem tudom,mandínerből miért ez jött le neked??Nem azt írtam,hogy a fórum indító pénzért szült. Általánosságban írtam.Hidd el,(azt hittem,ez lejött már rólam) ha róla gondolom,megírom azt is.Aztán a fórum indítóval már régen lerendeztem az egészet,mikor nekem estek. NEM ez volt a baj!!!!Egyáltalán nem érdekel. De érdekes volt,hogy egy idő után már nem az volt a lényeg,hogy felelőtlen a fórum indító vagy sem,hanem én.Én,és a GYÓGYSZEREK. Mindenki vihar tempóban kattogott,hogy valami infót találjon,és akkor majd jól odateszi magát. Csakhogy engem ez sem érdekel.Nekem ez olyan...hát nem tudok mást mondani,ez a nagyon hülyék eszköze."Az istenit,találjak már valamit róla,amivel odaüthetek" stílus. Ez annyira szánalmas.Madikát a fórumon ismertem meg. De a legjobb barátnőmnek sem szólok a dolgaiba,ha nem értek vele egyet!Anikó úgy neveli a gyerekét,ahogy akarja. Én csak a saját véleményemet írtam le. Burkolás nélkül. Nem szoktam burkolni.Nagy hibám,hogy kimondok dolgokat,ahogy eszembe jut. Anikót nem akartam megsérteni. De most őszintén: Te is hogy indítottál?"te alapból ilyen ordenáré vagy, vagy csak akkor ha túladagolod magad?" Írhattad volna kezdésnek,mittudom én..."Szia". De különösebben ez sem érdekel. Mindenki úgy köszön,ahogy tud.Vagy akar.
186. Szilvita (válaszként erre: 185. - 6b006fc769)
2011. dec. 17. 00:27
Remek.
185. 6b006fc769 (válaszként erre: 183. - Szilvita)
2011. dec. 17. 00:24
Szerintem eléggé nagylány, hogy ezt ő közölje adott esetben.
2011. dec. 17. 00:23

Elég rendesen elfajult ez a fórum délután óta.:)

Szerintem a szülő szó fogalmában benne van,hogy amitől lehet, megvédjük a gyerekünket. Nem mindentől lehet....de az ablakból nézni a gyereket, miközben át is kísérhetném.....szerintem a lehet kategóriába tartozik ha esetleg valami tragédia közeli helyzet fennállna. Akik elvesztik valamiért a gyereküket, vagy valami rossz történik a gyerekükkel általában felteszik magukban a kérdést: vajon megóvhattam volna? Elkerülhettem volna?

És azokra a hozzászólásokra, amik arra vonatkoznak hogy ha egy részeg esetleg elüti a gyereket a szülőt is elütné....nem tudom hogy ti milyen önzően gondolkodtok, de nekem erről azonnal az jutott az eszembe hogy az jobb hogy én élek, a gyerekemet meg a szemem láttára csapja el valami mert én " önállóságra" nevelem a gyerekem? Mégis mi jutna az eszetekbe? Nem védhettem volna meg, hanem engem is elütött volna?????

Szerintem nem ez az önállóságra nevelés.

És az hogy így egymásnak estek, siralmas. A fórumindító feltett egy kérdést, tehát mindenki véleményére kiváncsi még akkor is ha nem egyezik az övével. (feltételezem)Gondolom érveket és ellenérveket akar olvasni hogy meghozza a döntését, ezután átkíséri-e az óvodás gyermekét egy úttesten vagy továbbra is az ablakból győzködi magát hogy milyen önálló és ügyes gyermeke van.

És ne haragudjatok a személyes megjegyzésemért, de aki megteheti hogy elkísérje a gyerekét az óvodába és mégsem teszi, az igenis felelőtlen, nemtörődöm és lusta. ( nyilván vannak elvétve olyan esetek amikor a munka miatt kénytelen ilyen megoldáshoz folyamodni valaki)

2011. dec. 17. 00:20
Szerintem a fórumindító már rég megbánta a kérdést, eléggé elment ez a fórum a témától. Vegyetek már vissza egy kicsit!
182. 6b006fc769 (válaszként erre: 177. - Megi04)
2011. dec. 17. 00:16

Értem. Tehát Ádám mehetett egyedül oviba, mert ez a véleményed, míg Anikó gyerekének átmenni a gyér forgalmú úton ajtótól ajtóig 40 métert az felelőtlenség.

Tudod mit, írj hülyét, mert tényleg nem értem.


"Szeretem a kölkeim, nem a pénz miatt szültem, és nem oviba önállósodtak!" Értelmezd már ezt a mondatot nem burkoltan, ha megkérhetlek. Értem az elejét, Szereted a kölykeid. Értem a végét. Nem az oviban önállósodtak. Hogy a viharba' jön ide, hogy nem a pénz miatt szültél, ha nem ezzel akartál valamit kifejezni? Csak úgy eszedbe jutott mindenféle burkolás nélkül? Akkor bocs. Persze, lehet önálló gondolatod, ki is fejezheted, de hogy jön ide?


Tényleg hülyézz bátran, elfér.

181. megi04 (válaszként erre: 179. - Globus)
2011. dec. 17. 00:13
Na jó,nem bánom,a kedvedért...:))
180. globus (válaszként erre: 174. - 72542cb970)
2011. dec. 17. 00:10

Ezért regisztráltál?

A konkrét példa pont azt bizonyítja, hogy anyuka kíséretében történt a balhé. Vagy mire akartál kilyukadni?

179. globus (válaszként erre: 178. - Megi04)
2011. dec. 17. 00:10
Ezt lehetőleg a mellékhelyiségben, ha kérhetjük :)
178. megi04
2011. dec. 17. 00:07
Az eszközeidet,meg torony magasról....le!
177. megi04 (válaszként erre: 176. - 6b006fc769)
2011. dec. 17. 00:07

A hülye szó helyett mit írjak?????


Igen,Ádám egyedül ment az oviba.Nagycsoportba.Év vesztesen 7 évesen.Nem szoktam burkolni,akinek nem inge,nem veszi magára! (te magadra vetted...vajon miért???)Hogy kinek segítek,és kinek nem,ahhoz neked a világon semmi közöd! Észt osztani? A véleményemet írtam meg. Tehát megint azt bizonyítottad,hogy ..(mit írjak helyette???)....vagy! Nem kicsit. Nagyon.

Na most gyere a gyógyszerrel,mert az jön.:))

176. 6b006fc769 (válaszként erre: 173. - Megi04)
2011. dec. 17. 00:00

Ne haragudj, de számold már össze, hogy hirtelen hány ember hülyéztél le röpke két-három órán belül, és akkor választ kapsz arra, hogy ki és miért nyúl "undorító eszközhöz".

A hülyézésen túl ezzel a mondatoddal: "Szeretem a kölkeim, nem a pénz miatt szültem, és nem oviba önállósodtak!" burkoltan azt jelented ki, hogy akinek nem ilyenek a nevelési módszerei, az a pénzért szüli a gyerekét és nem szereti.

(Ugyanakkor halványan emlékszem, hogy azt olvastam hogy valamelyik gyermeked igenis hamar önálló volt, de nagyon kellett jönni a barátnődnek segíteni észt osztani "mindenki hülye" stílusban).

Tehát megítélésem szerint nem igazán jogos a felháborodásod, hiszen aki szelet vet, az nyugodtan borítékolhatja a vihart. Az eszközök pedig, nos kézre estek.

2011. dec. 17. 00:00
Bocsanat szetnezett...NEM SZETNEZET..
2011. dec. 16. 23:58

Egy anyuka kocsival ment a gyerekeert..Kislanya az ovoda udvararol meglatta ahogyan parkol odarohant az ovonenihez aki elengedte mondvan mar itt az anyukaja..Kislany kirohant integetett Anyukanak es a kovetkezo pillanatban egy arra jovo auto elcsapta..5 eves volt..Az anyukaja kb 4 meterre allt tole..Nem tudta megvedeni..Az eletet sem tudtak megmenteni par ora mulva belehalt seruleseibe..A szomszedunkban lakott..

Nem volt felelotlen egyszeruen GYEREK volt..Es szetnezet mielott az uttestre lepett csak az arra jovo auto vezetoje nem latta nem is lathatta az utszelen parkolo kocsiktol..

Lehet felelosoket keresni....

Ha a te gyerekedet elutne egy auto kit hibaztatnal?????Magadat mert nem kiserted el es ha vele vagy talan nem tortenik meg vagy az ovonot mert elengedte??????

Tragediak mindig vannak lesznek..De legalabb a gyerekeinket probaljuk megvedeni ha lehetosegunk van ra...

173. megi04 (válaszként erre: 170. - 6b006fc769)
2011. dec. 16. 23:45
Kinek estem neki?Ne haragudj,de arról igazán nem tehetek,hogy nem futottunk össze fórumon.Nem vettem be többet,csak megijedtem,hogy esetleg többet vettem be. És akkor nem a gépnél ülnék. És nem nyugtató szer.Én alapból ilyen vagyok.Szeretek hülyéskedni.Nem az zavar,ha ellent mondanak,hanem az,ha valaki undorító eszközökhöz nyúl,mert bántani akar. Nem tud. Aki keresztül ment olyanokon,mint én,azt nem lehet megbántani.
172. kislany2009 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 23:44
Egyértelműen: felelőtlenség!
171. 6b006fc769 (válaszként erre: 168. - Megi04)
2011. dec. 16. 23:42
A vastagon hülyézés került kifogásolásra, ha nem haragszol.
170. 6b006fc769 (válaszként erre: 167. - Megi04)
2011. dec. 16. 23:39
Nem szoktam találkozni veled fórumokon, vagy ha mégis, akkor nem szúrt még szemet, hogy nekiestél volna bárkinek vastagon hülyézve. Ez a megszokottól eltérő dolog, ha ilyent látok, mindig megnézem, hogy ki van mögötte, és milyen a viselkedése. Nos, nem szántam rá órákat, hogy átnyálazzam az összes hozzászólásodat, de egyrészt nem láttam kötekedést, másrészt valóban olvastam a reggeli kalandodat, ami esetleg - nem is szer miatt, csak a tudat miatt - rányomhatta a viselkedésedre a bélyegét. Ennyi.
169. megi04
2011. dec. 16. 23:37
Én sem mondom egyeseknek,hogy a kutyájuknak értelmesebb feje van,mint neki.Én katólikus vagyok,ő meg b@lf@asz. Csupán ennyiben külömbözünk.:))
168. megi04
2011. dec. 16. 23:35

Nos...hogy spóroljak,ne kelljen annyit kalandozni rólam:))


Van egy autista fiam. Ez kissé megviselt. Ezért előfordul,hogy be kell vennem gyógyszert.

Na ezt gúnyolják egyes "okosok". Innen tudom lemérni az iq szintet.. Akinek van esze,az úgyis tud gúnyolódni,hogy közben ne érintse ezt.

167. megi04 (válaszként erre: 165. - 6b006fc769)
2011. dec. 16. 23:32
Miből gondolod,hogy bármiből többet vettem volna be?:)) Neked is előbb készülni kellett belőlem???:))
166. megi04
2011. dec. 16. 23:31
""Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!"
165. 6b006fc769 (válaszként erre: 164. - Megi04)
2011. dec. 16. 23:28
Ha az előírtnál/szokásosnál többet használ valaki és ez a megszokottól eltérő tüneteket okoz.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook