Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? fórum

Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
434. 4c1a787e8f (válaszként erre: 427. - Simple)
2012. jan. 24. 15:05

Első, másodikban így van.

Hogy mi van akkor? Car kérlek.


Pont ezért nem vállalnak ma gyereket az emberek, mert iszonyat kötöttségekkel jár. Én többek között emiatt nem tudok elég komoly végzettségekkel elhelyezkedni.


Az van, hogy ha én valamiért mégse tudom vinni őket, akkor az apjuk 7-kor kiteszi a kocsiból, és meg kell hogy várja azt a pillanatot, amikor az ügyeletes tanár átveszi tőle a gyereket... Délután szintén személyesen veszem át fél 5-kor a tanító nénitől kézből kézbe... Ha nem vagyok ott, visszaviszik, és utána név szerint beszólnak ére és a tanár az ajtóig kíséri...

433. ágica... (válaszként erre: 430. - 9536810fa1)
2012. jan. 24. 15:04

Nem mindegyik óvoda egyforma! Elsőben , mikor a kis diákok bekerülnek egy új közegbe és az iskola megszabja, hogy nem kísérheted fel az osztályba a gyereket, az szar érzés... de a nagycsoportos ha egy megszokott helyre közegbe megy nem jelenthet problémát!!! Ha az óvónő elfogadja azt, hogy lemegy a gyerek egyedül az oviba, akkor neked is célszerű elfogadni, hogy nem egyformák a gyerekek és nem egyformák a pedagógiai intézetek! :)

Szerintem minden szülő el tudja dönteni, mire képes a gyereke! :)

432. aniko.k (válaszként erre: 430. - 9536810fa1)
2012. jan. 24. 15:02
A mi ovodai szabalyzatunkban nincs ilyen resz, es a vezetoovononek sincs kifogasa az ellen hogy egyedul jar at, csak ovi utan nem engedhetik egyedul haza. Ennyi.
431. ad0b329974 (válaszként erre: 393. - Aniko.k)
2012. jan. 24. 15:02

mindenki a saját példájából és neveltetéséből merít...


és én csak azt mondom..olvasván a többi hozzászólást továbbra is,hogy a szülő..az anya ismeri a gyermekét és tudja mit szabad és mit nem a gyermekének..milyen a vérmérséklete a gyereknek.

ma mondom anyukának,hogy mit írtatok itt a fórumon , olyan jót nevetett rajta..)

bár az én drága anyukám is nagyon belevaló nő és mink egy véleményen voltunk e kérdést illetően is.

vagyis..ha olyanok a körülmények,mint ez esetben..minden további nélkül menjen a gyerek egyedül óvodába!

attól nem sérül.


biztonságérzet?ott az anyja egy köpésre..már elnézést..ha baj van szól és gondolom ki is nyílvánította volna,ha ez nem működne nála..mert ugye szája van..és tudja használni.

a majd "ha neked is lesz gyereked...megtudod" persze..amíg az ember nem tapasztalja saját magán addig könnyen beszél,de!!az ember nem csupán az alapján nevel gyereket ahogy gondolja,olvassa ..hanem hozott minta után..mert én azt mondom ami nekem jó volt..az jó lesz a gyermekemnek is..de nem rákényszeríteni alapon.ha valami nem működik azon lehet változtatni.


én elmentem egyedül vásárolni..én nem nyaggattam anyám,hogy ez vagy az kell.mentem és vettem..és én..anyagiak tekintetében még soha nem voltam elszámoltatva..még gyermekkoromban sem,mert tudták,hogy tudom mit lehet és nem..de ezt ugye csak az érti aki hasonlóan van nevelve..hasonló bizalmat kapott a szüleitől..

nem egyke vagyok,viszont a testvéreimhez már másként kellett hozzáállniuk..tehát a felelősségteljes szülő..felelősségteljesen tudja,hogy a gyermekének mi a legjobb és az mennyi bizalmat ,önállóságot és szabadságot kap!

én annyit kaptam amennyire nekem szükségem volt,mert tudta az én anyám,mint felelősségteljes anya,hogy nekem mi az igényem és mire vagyok képes..és egy anya..a gyermekének a legjobb barátja...ismeri.


Te csak tedd azt ,amit jónak látsz,mert a te gyermeked és te tudod,hogy mi a jó neki..a többiek meg csak kövezzenek meg. az élethez pozitívan kell hozzáállni és bármi egyébhez is úgy,hogy az sikerül..ha nem jön össze elsőre se nagy baj..mert az ember mindenre képes..én eszerint élek. és Te is ezt a hozzáállást adod át a gyerekednek..helyesen!


itt valaki írta,hogy valamikor nem volt lövöldözés meg ilyenek..hát igen..de a szülő aztán megnevelte valamikor a a gyerekét..azt is tegyük ugye hozzá!!!volt tisztelet!!!..a mai kicsiknél hol is a tisztelet?ha már felelősségről beszélünk..az alapot kell megadni..akinél alap van,arra lehet építeni..a többi meg nő és utána összeomlik!


mindegy..én akkora szabadságot kaptam a szüleimtől ,hogy nem győzök hálás lenni..és nem kallódtam el!nem lehetett semmi rossz dologra rávenni!vagyis..a nevelésük jónak mutatkozik!


a szülő a gyerekkel együtt tanulja az életet,mert a szülő se mindenható!


viszont..tanácsért bármelyik életkorban lehet fordulni az embernek az anyjához..apjához..meg kell hallgatni..mert a szülőnél élettapasztalat van,de..dönteni már felnőtt korban nem lehet senki helyett.

430. 9536810fa1 (válaszként erre: 428. - Ágica...)
2012. jan. 24. 14:56

... igaz, de ez nem változtat azon, hogy a gyereket az óvónőnek át kell adni, és tőle át kell venni. :)

Tudod a házirendben van egy illlllllyen rész:

"A szülő köteles gyermekét bekísérni az óvodába, és személyesen átadni az óvodapedagógusnak.

Az óvodát csak az átadás pillanatától terheli felelősség."

429. Molyka
2012. jan. 24. 14:50
Nem olvastam végig a hozzászólásokat. Régen más volt... két megálló között laktunk, Anyukám az egyik, én a másik megállónál szálltam le. Fordítva de mindegy. :) Hogy ezt engedném-e a fiamnak? Szerintem igen, ha elég érett hozzá. A lakótelepi gyerekek elsőtől egyedül járnak, hiszen helyben van az iskola. Ha elég érett nagycsoportban is... Itt még nem tartunk, 20 hónapos. :)
2012. jan. 24. 14:49

Sziasztok!

Olvasgattam, látom itt is meg vannak a rossz indulatú kommentek. Tükrözi a mai stresszes életet.

Miért kell elítélni, megszólni, kioktatni valakit és többet képzelni a dologba, mint ami!??? Valakinek a pap , valakinek a papné jut... :)

Nekem 3 gyermekem van, 3 különböző!!!

Az ikrem 15 évesek! Egyik fiú másik lány! Az ikrek közül a fiam már ovisan eljárt boltba!! Nem féltettem, tök vagány volt és ha más nem kitalálta, hogy zsemlét szeretne enni, csak azért, hogy lemehessen! Mit sem változott a dolog az évek alatt, hibátlanul önálló! A ikertesója a lány inkább éhen hal, de nem megy egyedül sehova, örülök, hogy középsuliba nem kell elkísérni! Nem egyformák!!

A kicsi lányom most elsős, de ő is a bátyjára hasonlít, megy egyedül és volt, hogy utána osontam, bebuktam a kukucskálást és sírva fakadt, hogy nem bízom benne .

Most persze változott a dolog, elköltöztünk,zebrán kell átmennie, így viszem suliba. De szerintem jövőre már nem kell kísérgetnem!

Érezni kell, hogy melyik gyerek milyen képességű és nem kell túl lihegni a dolgot...

427. simple (válaszként erre: 426. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 24. 14:43
Azt akarod mondani hogy nem járhatnak itthon egyedül iskolába a gyerekek? És aki mondjuk dolgozik, vagy csak egyszerűen nem akarja kísérgetni különböző okok miatt? Olyankor mi van?
426. 4c1a787e8f (válaszként erre: 423. - Aniko.k)
2012. jan. 24. 14:41

Akkor nem kellett volna ezt a 15 éves kori külföld dolgot ennyire idekeverni...


Más részről meg- mint ahogy azt mások is írták- még iskolában is elképzelhetetlen, és nem törvényes, hogy egyedül jöjjön, menjen a gyerek, egyszerűen nem engedik el, inkább hazahozzák. Más kérdés, hogy pici vidéki helyeken nyilván az ottani igények szerint picit módosulhatnak a szabályok.


Csak ennek az a veszélye, hogy ha Pistike 50 méterről mehet egyedül, akkor Julcsika is 60-ról, és ha piripócson lehet, akkor máshol is, és így tovább... Ennek nem lehetne határt szabni. Szóval, ha meg is engednék az óvónő, szerintem szarvashiba tőlük... Ilyen itt Mo.-on 2012-ben nincs. Teljesen mindegy, hogy az egyéni vélemény mi, mert az nekem is az, hogy nyilván oda fog érni minden nap... Csak annak a csaknak itt elég komoly következményei lehetnek..


Nálunk még arra is külön felhívták a figyelmet, hogy még az előcsarnokban se tartózkodhat egyedül a gyermek, és ott a mi felelősségünk már minden, sőt, ha én odaértem, attól a pillanattól az udvari baleset is az én felelősségem, ha még pl. visszaszalad egyet hintázni... Ezért furcsa nekem, hogy az ovi ezt engedi.

425. aniko.k (válaszként erre: 419. - Körömvirág)
2012. jan. 24. 14:29
A forum indito pedig nem a kenyelmessege miatt engedi at a gyereket egyedul, vesd mar az agyadba ! Koszi
424. aniko.k (válaszként erre: 419. - Körömvirág)
2012. jan. 24. 14:27
Az en fiam nem te vagy, igy azt sem tudod megitelni mit jelent neki az hogy atengedem egyedul ! Latom te igencsak magadbol indulsz ki, azert mert te ezt sajnalatos modon igy elted meg, meg nem minden gyerek igy eli meg !
423. aniko.k
2012. jan. 24. 14:20

Hat azert a Forumozason kivul mast is csinalok am, ez edes keves az adrenalin szinttentartasahoz, vagy esetleg sex potlasahoz

:-)

A forum pedig azert jott letre hogy beszelgessunk a dologrol ki hogyan latja. Pro es kontra.

2012. jan. 24. 13:16

Mint már azt a 398-ban rosszmájúan megjegyeztem, ez a fórum nem kérdésért, hanem mesélésért, de inkább "dicsekvésért" jött létre, tudván tudva, hogy a legtöbben fel fognak háborodni rajta...


Tehát ez olyan adrenalinszintentartó, ha kevés lenne a szex...

421. 4c1a787e8f (válaszként erre: 410. - 9536810fa1)
2012. jan. 24. 13:12

Én is ezt mondom, eddig is erről írtam.


De azt is el kell fogadni, hogy vannak dolgok, amire már nincs ráhatásunk, vagy nem is volt, ergo azt se szeretem, ha valakinek történik valami baj a gyerekével, és rögtön jön az önsajnálat, hogy jaj, biztos én voltam a hibás... Ha mindent megtettél, akkor nem te voltál.


Viszont ha valaki elengedi a gyerekét ilyen korban egyedül, arra azért ugye lett volna...


Annyiban igaza van a fórumindítónak, hogy ezeket a határokat ma sokszor talán nem jól alkalmazzuk. Mert az is igaz, hogy sok tizenévest várnak a suli előtt, de az is, hogy a diszkók is a 14-15 évesekkel vannak tele... Már megint a ló oldalai..

2012. jan. 24. 12:47

Drága Anikó, micsoda fórumot indítottál! :)

Csak úgy forr a hangulat! :D

Mondanom se kell, én is egyedül jártam oviba, ha úgy adódott. Egyedül készültem, zártam az ajtót, átmentem az úton, sétáltam 40 métert, majd az úton át megint. Persze ez egy falu volt, csekély forgalommal. De még mindig élek! :D

Bárki bármit mond, úgy is a te döntésed lesz, hogy cselekszel.

És nem leszel ettől "szaranya"!

2012. jan. 24. 12:45

A fórum indítónak nyilván így a lekegyszerűbb/kényelmesebb a kicsi mellett. Az én anyám hasonlóan állt a dolgokhoz. Sosem felejtem el az érzést, amikor egyedül mentem oviba, mert anyu a kistesóval maradt otthon. Megérkeztem, átöltöztem és mentem a csoportba. A többi kisgyereket meg valamelyik szülő hozta, segített neki átöltözni, megpuszilgatta, megszeretgette, kifelé menet integetett neki. És én arra gondoltam, hogy az én szüleim miért nincsenek velem:S

Lehet, hogy önállóságot kell tanulniuk a gyerkeknek, de számtalan más lehetőség is van erre.

418. mimmo33 (válaszként erre: 417. - Libalány)
2012. jan. 24. 12:39

Dehogy fölösleges;)

Még mindig többen viszik az oviba mint küldik:D:D;)

417. libalány (válaszként erre: 411. - B.Marcell)
2012. jan. 24. 12:37

ja,látom,hogy hó't fölöslegesen tépem a pofám.

mindegy:(((

416. simple (válaszként erre: 413. - 5674644b5d)
2012. jan. 24. 12:33
Igaz, ezt nem értik meg itt sokan, hogy ez gyerektől függ. Nálam például Budapesten is működött, igaz oviba még kísértek, de az általános iskola első osztálytól már egyedül jártam suliba, és nem csak szembe kellett átmenni.
2012. jan. 24. 12:30

Olvastam a fórumot az elejétől fogva.nekem csak 3 lesz a fiam és faluban lakunk az agglomerációban.én nem engedném az tuti ennyi idősen sehova egyedül. Én speciel 3. Osztályos voltam amikor elváltak szüleim és egyedül jártam a szomszéd Kerületbe főúton keresztül villamossal stb. Ez szerintem az önállóság. de mindenkinek az az önállóság ahogy őt nevelték.

De Anikó másik fórumban írta hogy a kisfiú egyedül repül az apjához. Ezek után az Ovi dolog nem kérdés:)

414. aniko.k (válaszként erre: 413. - 5674644b5d)
2012. jan. 24. 12:24

Le mered ezt ide igy irni ? vigyazz mindjart megkoveznek ! Most jon majd az, hogy azok mas idok voltak, felelotlen vagy, minek ilyen embernek gyerek stb.

En mar megkaptam, de engem ez egyatalan nem tantorit el a dontesemtol ;-)

2012. jan. 24. 12:15
Én nagycsoportosként majd később előkészítősként is egyedül jártam oviba, igaz egy utcába volt a házunk és az ovi kb 3 perc séta volt ez egyedül. Én megmaradtam, soha nem történt semmi gond az óvónőkkel is le volt rendezve a dolog tudták, hogy én egyedül jövök és megyek. Viszont ugyan ezt a testvéremmel már nem lehetett megcsinálni, mert ő egy teljesen más vérmérsékletű gyerek volt és ha 1 percig nem figyelt rá az ember akkor igen nagy káoszt tudott maga körül csinálni szemben velem, aki szófogadó voltam. Persze ez egy más világ volt, pici község mindenki ismert mindenkit. Ugyanez pl Budapesten 100%, hogy nem működött volna.
412. B.Marcell (válaszként erre: 410. - 9536810fa1)
2012. jan. 24. 12:13
mint ha magamat es a csaladom tagjait hallanam!!!!:)
411. B.Marcell (válaszként erre: 409. - Libalány)
2012. jan. 24. 12:12
maximalisan egyet ertek veled!! forum inditonak viszont szerintem teljesen felesleges is barmit mondani,O meg van gyozodve arrol,h jot es helyesen csinal.nincs ezzel semmi gond,az o gyermeke az O elete,es az o magan ugye,h majd az ablakbol vagy a kapubol a szeme elott tortenik valamia gyermekevel,akiert egykor megszenvedett.masik meg nekem kicsit furi meg egy dolog a Forum inditoval kapcsolatban,szoval nem velem ugy,h O neki a vilagona legfontosabbak a gyermekei lennenek,foleg,h nem az szamara a megnyugvas,h o MAGA kiseri be a Kisfiat az oviba,adja at az ovonoknek,aaa ez nekem nem jon be,es a csaladomban senki nem volt ilyen felelotlen.
410. 9536810fa1 (válaszként erre: 407. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 24. 12:09

Biztos attól félsz?


Amikor gyerekünk születik... az első dolgunk a biztonság megteremtése, illetve mi magunk vagyunk a biztonság... és szépen lassan lazítunk a kötelékeken... de az óvodás kor azt gondolom, valóban nem az egyedül mész ide-oda időszaka. :)


De mivel a gyereknevelésre sosincs jó szabály... teszi mindenki legjobb belátása szerint. :)

2012. jan. 24. 12:03

" az enyem magatol kerte hogy egyedul szeretne oviba menni, mert o eleg nagynak erzi magat ehhez a feladathoz !"


Igen,mert még csak 4 éves,és ő nem tudja eldönteni,hogy mi a jó neki,ezért van anyja!!!

Jól néznénk ki,ha egy 4 éves azt csinálna amit akar.

408. aniko.k (válaszként erre: 407. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 24. 12:01
Szerintem nem arra kell gondolni hogy mi van ha elcsapja egy auto mert akkor elobb utobb meg is tortenik ! De ertem mit akarsz mondani.
407. 4c1a787e8f (válaszként erre: 405. - Aniko.k)
2012. jan. 24. 11:59

Azt már korábban megbeszéltük, hogy az adott szituáció tényleg határeset, hogy most ott bemegy egydül, vagy nem...


Szerintem inkább elvi kérdés, és inkább az óvoda részéről.


Ha ők engedik, lelked rajta.


Azt viszont tök komolyan írtam, hogy én saját magamat nem tenném ki annak, hogyha valami mégis van, azt sose mosom le magamról. Persze, hogy akkor is lehet baj, ha tök szabály szerűen cselekszünk, csak akkor legalább a lelkiismeret furdalás része nincs, vagy kisebb mértékű.. És én csak attól félek igazán..

406. mimmo33
2012. jan. 24. 11:55

Csak pislogok...Az óvoda, hogy veszi át és adja át a gyereket?!

Nem csak a szülő, de az óvoda, óvónő is felelőtlen...Szerintem

405. aniko.k (válaszként erre: 398. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 24. 11:54
semmi gondom a hozzaszolasoddal, te kulturaltan le tudod irni a velemenyed, meg akkor is ha az nem epp az enyemmel eggyezik. Nem is kell hogy mindenki ugyanugy gondolkodjon, de azert mert masok nem ugy latjak a dolgokat mint en nem kell meg illetlen jelzokkel illetni.(most itt nem rad gondolok !)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook